Jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp? [Podrobný návod]

Chytré hodinky značky Amazfit získávají v poslední době na oblibě. Není divu – za příznivou cenu nabízejí kvalitní zpracování a solidní množství funkcí. Spolu s tím se ale stále častěji dostávají do rukou méně zkušených uživatelů, kteří si někdy nevědí rady se základními úkony. V tomto článku vám ukážeme, jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp, a tedy i s mobilním telefonem.

Návody k hodinkám Amazfit a aplikaci Zepp

 1. Jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp? [Podrobný návod]
 2. Jak nastavit notifikace na chytré hodinky Amazfit v aplikaci Zepp
 3. Jak změnit ciferník na hodinkách Amazfit přes aplikaci Zepp
 4. Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit?
 5. Možnosti nastavení hodinek Amazfit v aplikaci Zepp
 6. Jak nastavit sledování zdraví hodinkami Amazfit v aplikaci Zepp
 7. Jak hodinky Amazfit obnovit do továrního nastavení

Spojení hodinek Amazfit s telefonem

Hned v úvodu musíme upozornit na jeden podstatný fakt: chytré hodinky Amazfit bez mobilního telefonu nezprovozníte. Po spuštění se dožadují spárování a bez něj se nepohnete dál. I později je nutné alespoň občas provést synchronizaci hodinek s telefonem, jinak se jejich interní paměť přeplní zaznamenanými aktivitami a nebudou se vám aktualizovat informace o počasí.

Jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp? [Podrobný návod]
Jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp? [Podrobný návod]
Ke komunikaci chytrého telefonu s hodinkami je nutná aplikace. V tomto případě se jmenuje Zepp (původně se jmenovala Amazfit) a je dostupná pro zařízení s operačním systémem Android i iOS. Stáhnout a nainstalovat ji můžete zdarma přes následující odkazy, případně přímo z Obchodu Google Play či Apple App Store.

Zepp(formerly Amazfit)
Zepp(formerly Amazfit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free
‎Zepp (formerly Amazfit)
‎Zepp (formerly Amazfit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free+

Jednou z výhod aplikace Zepp je skutečnost, že (pokud to povolíte) zálohuje veškerá data do cloudu. To v praxi znamená, že i když vyměníte telefon nebo hodinky, nepřijdete o zaznamenané sportovní aktivity, trasy, ani další údaje. Stačí se do aplikace Zepp přihlásit stejným účtem a veškerá data budete mít opět k dispozici.

Jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp?

Když hodinky rozbalíte z krabičky, budou zpravidla vypnuté. V takovém případě je přivedete k životu delším stiskem jednoho z tlačítek na jejich pravé hraně. Následně by se mělo zobrazit logo Amazfit a v případě, že se jedná o zařízení se systémem Zepp OS, i jeho animované logo.

Hodinky zapněte stiskem jednoho z tlačítek na jejich pravé hraně
Hodinky zapněte stiskem jednoho z tlačítek na jejich pravé hraně

Pokud se hodinky po stisku tlačítka nezapnou, položte je na nabíječku, kterou připojíte k nabíjecímu adaptéru či portu USB zapnutého notebooku nebo počítače. Dejte jim cca jednu hodinu, aby se nabila baterie, a poté je zkuste znovu zapnout tlačítkem. Pokud se to nepodaří, může to znamenat, že je s hodinkami něco v nepořádku – v takovém případě kontaktujte prodejce a řešte problém jako reklamaci.

Poté přijde na řadu výběr jazyka, ve kterém hodinky budou komunikovat. Ne vždy je k dispozici čeština – některá zařízení ji dostanou až později ve formě aktualizace. Zvolte tedy jazyk, který je vám nejbližší. V dalším kroku se objeví QR kód, který můžete sejmout fotoaparátem svého telefonu. Odkáže vás na stažení aplikace Zepp, kterou si však můžete stáhnout i jinak, jak jsme uvedli v předchozí kapitole Spojení hodinek Amazfit s telefonem.

Registrace do aplikace Zepp

Po stažení a instalaci aplikaci Zepp spusťte. Objeví se stránka, požadující přihlášení e-mailovou adresou a heslem. Pokud již účet Zepp/Amazfit máte, zadejte tyto údaje a stiskněte tlačítko Přihlásit se. Jestliže jste zapomněli heslo, klepněte na odkaz Forgot password? a vyberte si, zda chcete Resetovat heslo pomocí e-mailu, nebo Resetovat heslo pomocí SMS kódu. Po přihlášení můžete pokračovat rovnou na kapitolu Jdeme spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp.

V případě, že jste aplikaci Zepp dosud nepoužívali, budete si muset založit účet. Klepněte tedy na tlačítko Vytvořit účet nyní. V následujícím kroku vyberte svou zemi (Česko), zadejte e-mailovou adresu, heslo a opište číselný kód, kterým potvrdíte, že nejste robot. Poté potvrďte podmínky a stiskněte tlačítko Registrovat se. Pokud vše proběhne, jak má, zobrazí se informace Registrace úspěšná.

V dalším kroku budete muset zadat nějaké údaje o sobě, své postavě a cílech. Doporučujeme uvádět vše podle skutečnosti, protože aplikace bude tato data následně bude používat k výpočtům. Pokud například zadáte nižší váhu, bude vám při sportovních aktivitách počítat méně spálených kalorií, než je realita. Jestliže uvedete nepravdivou výšku, bude vám špatně počítat délku kroku a tím i vzdálenost překonanou při chůzi.

Xiaomi Mi Watch S1 Active

Konkrétně je nutné zadat:

 • Přezdívka – ta hraje roli v případě, že budete využívat funkci Přátelé. Kamarádi, s nimiž budete sdílet informace o svých aktivitách, vás uvidí právě pod touto přezdívkou.
 • Pohlaví – na výběr je muž, nebo žena. Nebinární osoby výrobce hodinek očividně ignoruje 🙂
 • Datum narození – zadává se pouze měsíc a rok – den nikoli.
 • Výška – výška v postavy v centimetrech. Používá se nejen pro odhad délky kroku, ale i pro výpočet BMI, pokud aplikaci propojíte s chytrou váhou.
 • Váha – vaše hmotnost v kilogramech. Vyplatí se zadat ji dle pravdy, neboť tento údaj hraje podstatnou roli při výpočtu spálených kalorií.
 • Cíl aktivity – uveďte kolik kroků denně chcete ujít. Poslední vědecké studie ukazují jako optimum 7000 kroků za den, ale samozřejmě je na vás, jaký limit si zvolíte.
 • Cíl kalorií – zde si nastavte, kolik kalorií byste denně chtěli spálit. Na výběr je od 200 do 3000 kcal, přičemž aplikace v tomto směru počítá jen s „aktivními kaloriemi“ a naopak nepočítá s bazálním metabolismem.
 • Cíl spánku – poslední položkou je nastavení počtu hodin, které byste chtěli denně naspat. Optimální hodnota pro zdravého dospělého člověka se pohybuje mezi 7 a 8 hodinami.

Po vyplnění všech informací klepněte na tlačítko Hotovo.

Aplikace odpoví Úspěšně uloženo a nabídne vám počítání kroků pomocí telefonu. Klepněte na tlačítko Rozumím. Poté se zobrazí dialog, informující, že budete muset poskytnout aplikaci Zepp nezbytná oprávnění. Opět klepněte na tlačítko Rozumím. Na otázku Povolit aplikaci Zepp přístup k fotkám a mediálnímu obsahu v zařízení? odpovězte stiskem tlačítka Povolit.

Jdeme spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp

Konečně přichází ten okamžik – jdeme spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp! V aplikaci přejděte na kartu Profil a v sekci Moje zařízení klepněte na tlačítko Přidat zařízení. V dalším kroku budete volit typ připojovaného zařízení. My budeme párovat Hodinky, ale na výběr je také Náramek, Earbud (sluchátka), Scale (chytrá váha), či Běžecký pás.

Klepněte tedy na Hodinky. Aplikace vás požádá Povolit aplikaci Zepp přístup k poloze tohoto zařízení? Odpovězte stiskem tlačítka Při používání aplikace. V dalším dialogu pak případně zvolte možnost Povolit vždy a vraťte se zpět klepnutím na šipku v levém horním rohu.

Aplikace vám následně vysvětlí, že aby mohla sejmout z hodinek QR kód, bude potřebovat povolit přístup k fotoaparátu telefonu. Odpovězte stiskem tlačítka Rozumím. a na dotaz Povolit aplikaci Zepp fotit a nahrávat video? odpovězte Při používání aplikace.

V následujícím kroku zvolte, zda máte Hodinky s kódem QR, nebo Hodinky bez kódu QR. Častější bývá první možnost. Poté se aktivuje fotoaparát a zobrazí se výzva Naskenujte QR kód. Rozsviťte poklepáním displej hodinek a fotoaparátem mobilního telefonu z něj načtěte kód.

Poté se zobrazí požadavek na potvrzení párování. To je nutné provést klepnutím na tlačítko s „fajfkou“ na obrazovce hodinek. Tím potvrdíte, že párujete správné hodinky (například pokud se jich pod vánočním stromečkem sešlo víc).

Klepněte na tlačítko s „fajfkou“ na obrazovce hodinek
Klepněte na tlačítko s „fajfkou“ na obrazovce hodinek

Poté je ještě nutné povolit synchronizaci stiskem tlačítka Synchronizovat. Tento krok je hodně důležitý – pokud totiž synchronizaci neprovedete, nebudou se vaše data zálohovat do cloudu, takže když například změníte telefon, přijdete o veškeré údaje. Na závěr celého procesu vás čeká uživatelská příručka, která vás na několika obrazovkách seznámí se základy ovládání hodinek. Ukončíte ji stiskem tlačítka Začít.

Celý proces můžete také vidět v následujícím videu.

Xiaomi Redmi Pad

A to je vše! Povedlo se vám spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp a nyní je můžete používat. V dalším pokračování tohoto článku vás seznámíme s funkcemi, jako je nastavení notifikací z telefonu, změna ciferníku hodinek a další.

Povedlo se spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp
Povedlo se spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp

Návody k hodinkám Amazfit a aplikaci Zepp

 1. Jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp? [Podrobný návod]
 2. Jak nastavit notifikace na chytré hodinky Amazfit v aplikaci Zepp
 3. Jak změnit ciferník na hodinkách Amazfit přes aplikaci Zepp
 4. Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit?
 5. Možnosti nastavení hodinek Amazfit v aplikaci Zepp
 6. Jak nastavit sledování zdraví hodinkami Amazfit v aplikaci Zepp
 7. Jak hodinky Amazfit obnovit do továrního nastavení

Pomohl vám tento návod spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp?

Čeština pro hodinky Amazfit GTS 3 a GTR 3 je konečně tady!
Čeština pro hodinky Amazfit GTS 3 a GTR 3 je konečně tady!

Počátkem října tohoto roku byly představeny chytré hodinky Amazfit GTS 3 a Amazfit GTR 3. Na našem trhu se začaly Číst dál...

Unboxing Amazfit T-Rex 2: Lepší než byste čekali?
Amazfit T-Rex 2 - náhled

Před pár dny mi kurýr dovezl další balíček se značkou „Unboxing“. Když jsem balíček rozbalil a vykoukla na mne krabička Číst dál...

Aplikace Xiaomi Mi Fit 3.0: kde ji získat a jak ji nainstalovat?

Počátkem minulého týdne jsme informovali o vydání aktualizované verze aplikace Xiaomi Mi Fit 3.0. Oficiální aplikace, zaměřené na zdraví a Číst dál...

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

40 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Petr
1 rok před

Ja mam Amazfit GTR 2e a na noc si vypínám bluetooth. Podotykam, ze GPS mam stale vypnute. Rano po zapnuti bluetooth se v 95% hodinky nepripoji. Kdyz vlezu do nastaveni bluetooth, tak vidim hodinky jako tzv. malo používaná zarizeni, kliknu na ne a ve spodni casti je doporucena alikace Mi Fit, kliknu na to, zobrazi se Obchod play s touto aplikaci a behem 10 sekund se hodinky pripoji 😳 Pokud mam neustale zapnutou polohu, tak s pripojenim hodinek nebyva problem.

Petr
Petr
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobry den,
Je mi zo jasne, ale ja mel jeste Amazfit GTS a ty jsem provozoval s Xiaomi Note 8 Pro, tak nebyl problem, presel jsem na Note 10 Pro a tam ty problemy zacaly. Presel jsem na 11 Lite 5G, stále stejne, vymenil jsem hodinky za GTR a o tom jsem uz psal. Pokud mam zapnute GPS, tak to slape spolehlive-pri kazdem zapnuti aplikace Zepp jsem na to upozornen, ze nemam vyhledavani polohy. Ale ted me tak napada, jestli to nesabotuje ta Zepp, bo dříve jsem pouzival MiFit a tam to chodilo myslim dobre.

Leos
Leos
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Mam stejný problém,hodinky Amazfit Gtr2e a připojím se jen pomocí polohy,tak asi bude chyba v aplikaci Zepp.

zdeněk
zdeněk
1 rok před

Dobrý večer,

měl jsem na pár dní půjčené GTR 3 PRO a vypadalo to vše dobře než jsem porovnal záznam trasy z GPS. Záznam trasy se na GTR3 PRO lišil až o 1/3 -> což je hodně špatné. FIX GPS v práci (trval skoro 30s).
Prostředí samé omalovánky a pokud jsem hodinky dal do šetřícího režimu, tak se ráno nepřipojily k aplikaci, musel jsem ručně provést Reset zařízení.

No včera jsem zahlédl nějaký teaser, že Xiaomi S1 mají přijít nejpozději do konce března do Evropy, tak raději počkám na ten model.

Víte něco bližšího (zahlédl jsem jen cenu od €200 do €260), cena bude jistě vyšší, ale snad bude vyšší i kvalita senzorů.

zdeněk
zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, byly to zcela nové GTR3Pro, aktualizace firmware nebyla k dispozici – tvářilo se to, že je to aktuální.
A zmiňovaná aktualizace, která přinesla rychlejší FIX a upravenou přesnost přišla v době kdy už jsem je neměl.

Na informace o S1 si rád počkám, dle zpráv a to co jsem viděl mají být o mnoho lepší než ty GTR3.

Bohužel ověřených zpráv moc není, pokud by byla cena na úrovni 250/260€, tak by to bylo slušné.

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Zdravím, počkám na WATCH S1, díval jsem se a Amazon již je má v nabídce ( https://www.amazon.de/-/en/Xiaomi-Supports-Professional-Training-Waterproof-blue/dp/B09R81DCDH ) – tam byla cena €195 než byla cena stažená.

Jelikož je Amazon celkem předražený, tak si myslím, že ten model S1 Active by mohl jít i pod €190 u nás.

Příjemný den

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, nabídka navíc myslím bude jen u jiného – většího displeje a možná větší výdrží.
Tohle je jen ten ořezaný kousek, ta klasická S1 (Silver) byla zalistovaná na €260 (ale bohužel i stránka je fuč), u plnohodnotné S1 je plusem mikrofon a reproduktor.

Dalším “+”, má být ta instalace aplikací, ale zatím jsem neviděl nic co by bylo použitelné a nikde se přesně nelze dočíst co a jak tyto bude.

František Hrabovský
František Hrabovský
1 rok před

Nejde mi vytvořit nový účet. App zepp hlásí: zadejte správný email.

Last edited 1 rok před by František Hrabovský
Miloslav Přibyl
Miloslav Přibyl
11 měsíců před

Po aktualizaci se mi appka přepla do angličtiny. Pokud ji odinstaluji a znovu nahraji je v češtině. V té ale vydrží jenom do první synchronizace, pak opět naskočí do angličtiny.

Lenča
Lenča
9 měsíců před

Nelze mi spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp. Restartovala jsem obojí, držela se postupu (QR kod se mi již na hodinkách nezobrazuje, ten jsem použila při párování hodinek s mobilem. Po té QR kód zmizel.) Říkám si, zda není nějaký problém s hodinkami, protože se mi po propojení s mobilem neukazovalo ani počasí, ani zprávy (bluetooth zapnuté). Poradíte mi, prosím?

Martin
Martin
7 měsíců před

Mám hodinky Amazfit GTR e a mám problém s měřením vzdálenosti při chůzi. Pravidelně mi hodinky naměří o cca 2 – 2,5 km více, než je vzdálenost ve skutečnosti. Může mi někdo poradit, jak tento problém odstranit?

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Dobrý den,
GPS zvlášť nezapínám. Vždy, když vyberu chůzi nebo turistiku či běh, tak se mi zobrazí na displeji indikátor GPS (síla signálu) a možnost zahájit činnost. Tak činnost zahájím. A když pak porovnávám vzdálenost, kterou mi naměřili hodinky a vzdálenost např. z mapy a nebo od manželky, která má hodinky Garmin, tak se to právě v té vzdálenosti liší. Nevím, zda někde nedělám chybu já, ale jsem z toho takový trochu rozladěný

Radek
Radek
5 měsíců před

Dobrý den, spároval jsem hodinky Amazfit GTS4 s telefonem Xiaomi 11 lite a bohužel se mi nezobrazují kontakty. Děkuji za radu.

Emil
Emil
5 měsíců před

D.den,lze skrze WApp propojit telefon Poco F3, s hodinkami Zepp E circle ? Děkuji za info.

Pavla
Pavla
4 měsíců před

Zdravím, spárovala jsem hodinky Amazinfit GTS 2 s telefonem Xiaomi Redmi. Problém je v telefonování – příchozí hovor se po prvním zvonění sám přijme. Nenašla jsem nikde ani v aplikaci ani v telefonu kde nastavit klasické “mechanické” přijmutí hovorů.prosim o radu. Děkuji!

Eva
Eva
3 měsíců před

Hodinky se mi v poslední době často odpojují. Mám je dva roky, nedělalo to.

Vojta
Vojta
3 měsíců před

Dobrý den, mám hodinky Amazfit A1608 a netuším, jak je přes zepp spárovat s aplikací Strava. Kliknu na profil, přidat účty a pak je v návodech přidat Strava. Problém je, že mi to v nabídce nabízí pouze Google fit a nic jiného jsem zatím nepřišel.

Eva Sixtová
Eva Sixtová
2 měsíců před

Nemohu se připojit

Tichá Pavlína
Tichá Pavlína
2 měsíců před

Prosím o pomoc, hodinky jsem měla spárované. Dnes jsem si je chtěla spárovat do nového mobilu a i přes všechny restarty a aktualizace se mi stále na aplikaci zepp ukazuje že není nalezeno žádné zařízení. Přitom na mobilu s bluetooth spárovaná s hodinkami jsem.

Peter
Peter
25 dní před

Dobry deň, potrebujem poradiť chlapec dal reset ná hodinkách a nedal odparovat v aplikácii telefón už nemá a nevieme čo z tým. Na nový telefón sa to nedá stále píše že už sú spárované.

40
0
Napište nám svůj komentář!x