Podívejte, jak se měnily ikony MIUI v posledních sedmi letech

Jak se v průběhu let měnil vzhled a grafika MIUI? To ukazují ikony klíčových systémových aplikací po sobě jdoucích generací. Když si je porovnáte mezi sebou, uvidíte, jakým směrem se posouvaly designové trendy. V tomto článku vám ukážeme ikony MIUI od verze 1 (představené 16. srpna 2010) až po aktuální 9 (představené 26. července 2017).

Majitelům a pravidelným čtenářům jistě nemusíme sáhodlouze vysvětlovat, že Xiaomi nabízí na svých telefonech vlastní uživatelské rozhraní. Ačkoli je to subjektivní, mnozí ho ve srovnání s čistým Androidem od Googlu hodnotí jako lepší. Zejména čínští a jihokorejští výrobci se v úpravách systému doslova vyžívají. Rozhraní od Xiaomi se zaměřuje jak na uživatelský zážitek, tak i na zjednodušení práce s chytrým telefonem.

Tak se měnily ikony MIUI v posledních sedmi letech
Tak se měnily ikony MIUI v posledních sedmi letech

Jedním z ukazatelů dynamického vývoje prostředí jsou ikony. Jak je vidět na obrázcích níže, každá verze MIUI přinesla alespoň malou změnu jedné ikony, v některých generacích však bylo změn podstatně více. Jednalo se o změny barevného schématu, stejně jako o radikální řezy, zcela proměňující vizuální stránku ikony a její aspekty. V kostce se dá konstatovat, že žádné dvě generace nemají přesně stejné ikony. Například MIUI 1 má jinou ikonu fotoaparátu, zpráv, telefonu a hudebního přehrávače než druhá generace (MIUI 2).

Jak se měnily ikony MIUI

Asi nejzásadnější změny vzhledu přinesla MIUI 5, která přišla s rozsáhlým redesignem a zásadními změnami grafického uživatelského rozhraní. Přibyly například notifikace ve stahovací nabídce, změnil se systém animací a možnosti domovské obrazovky. V MIUI 5 však byly také kvůli novým předpisům v Číně odstraněny všechny služby Google.

Změny pak pokračovaly až do MIUI 9 s hladkými a rafinovanými ikonami, nicméně od verze 7 jde spíše o evoluci a ikony vypadají poměrně podobně. Dá se tedy říci, že sedmá generace byla zásadním zlomem, kdy Xiaomi našlo pro ikony MIUI alespoň na nějakou dobu vyhraněný styl. Obrázky včera vydala přímo společnost Xiaomi jako součást oslav sedmého výročí MIUI.

Kromě změn v ikonách procházejí změnami i další prvky a funkce rozhraní od Xiaomi. Například nejnovější MIUI 9 obsahuje funkce Smart Launcher, Smart Assistant, režim rozdělené obrazovky, režim obrazu v obraze, chytré vyhledávání v obrázcích a mnohé další novinky. K zásadním změnám patří nový systém hardwarové akcelerace, díky němuž jsou aplikace plynulejší a rychlejší než kdykoli předtím.

MIUI je přitom nejen nativní ROMkou zařízení Xiaomi, ale dá se nainstalovat jako alternativní ROM i na zařízení dalších značek. Zajímavostí je, že MIUI 1 byla určena jen pro Google Nexus One, druhá generace přidala podporu dalších zařízení a teprve MIUI 3, postavená na Androidu 2.3 Gingerbread, přinesla skutečně širokou škálu podporovaných telefonů.

Které ikony MIUI se vám líbily nejvíc? Dejte nám vědět prostřednictvím sekce komentářů!

Zdroje: gizmochina.com, xiaomiphone.com, xiaomitoday.com, gizmochina.com.

Přichází stabilní MIUI 9. Kdo ji dostane mezi prvními?

Společnost Xiaomi začíná ve velkém uvolňovat aktualizaci na nejnovější stabilní MIUI 9. Poslední verze přichází se spoustou nových funkcí, jako Číst dál...

Kdy váš telefon Xiaomi dostane MIUI 9? Známe oficiální data!

Před necelými dvěma týdny společnost Xiaomi oficiálně oznámila velkou aktualizací své ROMky MIUI na verzi s číslem 9. Prvním telefonem, Číst dál...

Redmi Note 10 Pro
Xiaomi spouští uzavřené beta testování MIUI 9 pro 12 modelů

Před několika dny byla vydána beta verze softwaru MIUI 9 pro telefony Xiaomi Mi 6 a Redmi Note 4. Jako Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x