Jak v aplikaci Témata v MIUI změnit písmo bez nutnosti změny regionu?

V naší Poradně řešíme denně celou řadu problémů a dotazů. K hojně diskutovaným patří možnost změny fontu přes aplikaci Témata, která začala zhruba před měsícem haprovat. Ukážeme vám, jak v MIUI změnit písmo přes aplikaci Témata bez nutnosti změny regionu.

Hned v úvodu se hodí upozornit, že níže uvedený postup je určen výhradně pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI a nainstalovanou aplikací Témata. Na zařízeních jiných značek stoprocentně nebude fungovat.

Kde byl problém?

Xiaomi bohužel omezuje některé možnosti svých aplikací v závislosti na regionu. V praxi to znamená, že určité funkce prostě nejsou uživatelům evropských a globálních verzí telefonů k dispozici. Podrobnější informace na toto téma můžete načerpat ze článku MIUI 12 – tipy a triky: jak a proč změnit oblast/region telefonu?

V aplikaci Témata se toto regionální omezení týkalo sekce se styly písma, do které se dalo dostat přes tlačítko s písmenem T, jež bylo při nastavení regionu na Česko nedostupné. Uživatelé to obcházeli dočasným nastavením regionu na Indii nebo Indonésii – poté se tlačítko v aplikaci objevilo.

V Česku nešlo v aplikaci Témata změnit písmo
V Česku nešlo v aplikaci Témata změnit písmo

V posledním měsíci však začalo toto obcházení haprovat – bez ohledu na zvolený region se kýžené tlačítko pro vstup do sekce s výběrem fontů prostě a jednoduše neobjevovalo. Situace byla o to zamotanější, že se tento problém projevoval jen na určitých modelech telefonů Xiaomi, Redmi a Poco.

Jak v MIUI změnit písmo přes aplikaci Témata

S velkým překvapením přišel koncem minulého týdne uživatel Lobista, který v naší Poradně napsal: „Jen chci upozornit, že dnes po aktualizaci aplikace Témata ve verzi 2.0.6.5 Global, už je možné měnit písmo i v oblasti Česko.“

Toto zjištění jsme ověřili na telefonu Xiaomi 12 s MIUI 13 a Androidem 12 a Xiaomi Mi 9 s MIUI 12.5 a Androidem 11. Museli jsme konstatovat, že opravdu je tomu tak – po instalaci aplikace Témata ve verzi 2.0.6.5-global máme přístupnou sekci pro změnu písma bez ohledu na nastavený region. Můžeme si tak vybírat z nabídky fontů, aniž by bylo nutné měnit oblast na Indii či Indonésii. Přinášíme proto podrobný postup, jak tuto verzi nainstalovat:

 1. Otevřete ve webovém prohlížeči na mobilním telefonu příslušnou stránku na webu APKMirror.
 2. Klepněte na modré tlačítko Download APK.
 3. Na dialogové okno s varováním, že soubor může být škodlivý, odpovězte stiskem tlačítka Přesto stáhnout.
 4. Po dokončení stažení souboru velkého asi 29,9 MB ho otevřete.
 5. Pokud se zobrazí varování, že nemáte povolené instalovat neznámé aplikace, klepněte na tlačítko Nastavení.
 6. Tím se přenesete do sekce Instalovat neznámé aplikace, kde aktivujte přepínač Povolit z tohoto zdroje.
 7. V dalším varování aktivujte volbu Jsem si vědom(a) a stiskněte tlačítko OK.
 8. Na otázku, zda chcete aplikaci Témata aktualizovat, odpovězte stiskem tlačítka Aktualizovat.
 9. Poté proběhne instalace aktualizace aplikace Témata na verzi 2.0.6.5-global.
 10. Po dokončení aktualizace spusťte aplikaci Témata.
 11. V dolní části by mělo být tlačítko s písmenem T, umožňující vstup do nabídky fontů.
 12. Zde můžete vyhledat a případně změnit písmo.

Upozorňujeme, že výše uvedený postup platí pouze v případě, kdy je možné aplikaci Témata aktualizovat na verzi 2.0.6.5-global. Pokud máte na telefonu nainstalovanou novější verzi, pak starší nainstalovat nepůjde. Teoreticky (ale to nemáme vyzkoušené) by pak mohlo zabrat Nastavení-Aplikace-Správa aplikací-Témata-Odinstalovat aktualizace s následnou instalací aktualizace na 2.0.6.5.

Je pro vás užitečná možnost změnit písmo přes aplikaci Témata bez nutnosti změny regionu?

Xiaomi odhalilo nové logo MIUI 14. Kdy začnou aktualizace?
Xiaomi odhalilo nové logo MIUI 14. Kdy začnou aktualizace?

Téměř všechny telefony Xiaomi, Redmi a Poco, jež měly obdržet aktualizaci na MIUI 13, se v uplynulých měsících čí týdnech Číst dál...

Black Friday
Co můžete zkusit, když telefon hlásí, že Nelze aktivovat SIM kartu?
Co můžete zkusit, když telefon hlásí, že Nelze aktivovat SIM kartu?

Nastavili jste si nový telefon a po spuštění systému se v notifikacích pořád dokola objevuje chybová hláška „Služba aktivace Xiaomi Číst dál...

Poco X4 5G se blíží! Geekbench potvrzuje jeho výbavu

Společnost Xiaomi v listopadu loňského roku uvedla na globální trh telefon Poco M4 Pro 5G. Tento smartphone se zítra dočká Číst dál...

Xiaomi Poco M4 Pro 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
5 měsíců před

Dobrý den.
Jen přidávám malé doplnění, info, že s instalací app Témata v2. 0.6.5.-global přibyla položka změny fontu Písma i v Nastavení samotného telefonu. Takže font písma lze nyní měnit nejen v app Témata, ale i přes Nastavení > Displej > PÍSMO > dvě položky Písmo (změna fontu) a Velikost písma.
comment image

LukášP
LukášP
5 měsíců před

Děkuji a potvrzuji ( i první komentář v diskuzi ). Vše nyní funguje. Redmi Note9 Pro Global Miui 12.5.5 na A11.

Bob
Bob
5 měsíců před

Konečně toto pomohlo i na Redmi Note 10 5G. Doufám, že budou přicházet na tento typ telefonu i další věci. Jako postranní lišta a ovládání jednou rukou. A nove widgety a tapety.

bobasso
bobasso
Odpovědět  Karel Kilián
5 měsíců před

Je to trochu mimo téma, když mluvíte o těch nedostupných widgetech. Pamatujete si telefonech se starší MIUI ještě na app”Denní tapeta” (Glance pro Mi) , tak ta je v současných telefonech také předinstalována, ale v Global a EEA verzích výrobcem taky blokována. Jde ale přes Oblast Indie zprovoznit (musí být ale trvale změněna na Indii) a její možnosti se objeví, zviditelní v Nastavení telefonu. Když jsem si kdysi kupoval svůj první RN4, tak na něm Denní tapeta ještě fungovala. Bohužel výrobce nabízel pouze jednu jedinou spustitelnou sadu obrázků, které se se po zamčení telefonu a následném probuzení měnily. Ostatní sady obrázků byly zamčeny. Lze ale v Denní tapetě nastavit sadu vlastních obrázků, fotek.

comment image

comment image

comment image

comment image

Vojtěch K
Vojtěch K
5 měsíců před

Dobrý den,
nevím, jak je to na ostatních telefonech, ale já jsem aktualizaci na Mi 9 nemusel instalovat přes APKmirror, ale jako obvykle se mi objevila v aktualizaci systémových aplikací a to mi připadá pro většinu lidí jako lehčí způsob.

Ondra Ševčík
Ondra Ševčík
5 měsíců před

Zajímavé sledovat kde všude se změna písma projeví. Například v aplikacích od Googlu ani v jedné. Na Facebooku ano, ale na Twitteru naopak ne. V IDOS jen napůl. Mám Poco F3.

12
0
Napište nám svůj komentář!x