MIUI 12 – tipy a triky: jak a proč změnit oblast/region telefonu?

Máme tu úterý, a to na našem blogu XM.cz znamená, že přinášíme další nášup tipů a triků pro telefony s MIUI 12. Dnes se podíváme na to, jak v nastavení můžete změnit oblast/region, a proč by to pro vás mohlo být zajímavé.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak změnit oblast/region telefonu?

Hned v úvodu bychom si měli říci jednu podstatnou věc: změnou regionu nezměníte jazyk, kterým s vámi telefon komunikuje. Můžete mít nastavený region na Indii, a přesto bude uživatelské rozhraní v češtině či slovenštině.

Jak změnit oblast telefonu?

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Přejděte do Další nastavení.
  3. Pokračujte do Oblast.
  4. Zvolte region, který chcete využívat.
  5. S hledáním v dlouhém seznamu může pomoci vyhledávací pole, situované v horní části stránky.

Proč měnit oblast/region telefonu?

Patrně vás při čtení předchozích odstavců napadla otázka, proč byste vlastně měli měnit region telefonu. Odpověď je v tomto případě poměrně jednoduchá: v různých zemích platí odlišná pravidla a výrobci telefonů se jim musí přizpůsobovat.

Některé funkce, možnosti a položky jsou tak dostupné pouze v určitých regionech. Například po určitou dobu nebylo z nějakého důvodu možné ve státech Evropské unie používat aplikaci Témata. Stačilo ale změnit region na Švýcarsko, které v EU není, a Témata se objevila v nabídce.

Podobné je to s nastavením maximální hlasitosti sluchátek, která je v Evropské unii regulována a softwarově omezena. V některých regionech zase není možné používat odemykání obrazovky pomocí rozpoznání tváře.

Každá skupina zemí, a dokonce i některé jednotlivé státy mají své vlastní požadavky na elektronická zařízení fungující na jejich území. Výrobci musí vyhovět místní legislativě, proto chování a možnosti telefonů závisí na nastaveném regionu.

Volba regionu je dána místem pobytu uživatele. Nic vám ale nebrání ve změně oblasti v nastavení zařízení. Nijak to neovlivní výkon telefonu, ale mohou se objevit nové příležitosti a možnosti. Každopádně po změně oblasti doporučujeme provést restart telefonu.

Co přinese změna oblasti/regionu?

Pojďme se ve zkratce podívat na některé oblasti, které si můžete zvolit, a změny, jež vám přinesou. Pochopitelně nemůžeme udělat úplný výčet všech existujících možností. Budeme proto rádi, když se v komentářích pod článkem podělíte o poznatky, pokud máte zkušenosti s nějakým zde neuvedeným regionem.

Bazar XM.cz
  • Indie – volbou této země získáte o něco vyšší maximální hlasitost a více systémových písem v nabídce motivů.
  • Singapur – v Singapuru neexistuje žádné omezení hlasitosti sluchátek ani externího reproduktoru, což je hlavní výhoda nastavení tohoto regionu.
  • Spojené království – touto volbou se zbavíte úplně všech reklam v systému. Bohužel, jako vedlejší účinek, ztratíte možnost přizpůsobit svůj smartphone pomocí Témat – tato položka zmizí z nastavení.
  • Spojené státy – výběrem této oblasti získáte plynulejší a přesnější ovládání gesty a měli byste si užívat i kvalitnější zvuk s prokreslenějšími basy.

Jistě existují i další rozdíly, které přináší volba jiného regionu, bohužel Xiaomi v tomto směru nedává k dispozici žádné podrobnější informace. Budeme tedy rádi, pokud v diskuzi přispějete svými poznatky, o které tento článek budeme rozšiřovat.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 11. května.

Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
1 rok před

Ano, přepnutím Oblasti na Indie přibude např. v otevřené app Témata, ve spodní liště pátá ikona „T“, dovolující měnit font písma. Né však každý font umí korektně zobrazovat slova s českou diakritikou. Pak je třeba místo „á“ obdelníček. Správně zobrazovat českou diakritiku umí fonty od vývojáře „Mobyfont“. Každá změna fontu si vyžádá restart telefonu. Pokud budete mít v mobilu stažen a instalován font písma (né defaulní=systémový) a rozhodnete se ale pro změnu motivu, tak při jeho instalaci vyskočí nabídka možností. V takovém případě nesmíte dát „Restartovat“ , ale použít volbu „Teď ne“. Pokud dáte „Restartovat“, tak váš instalovaný font písma se s instalací tématu změní na font defaultní (systémový). Jen v případě volby „Teď ne“ svůj font písma zachováte a zároveň nainstalujete to nové téma. S přepnutím Oblasti na Indii, také získáte možnost vstoupit do Xiaomi obchodu s aplikacemi (něco podobného jako Google Play). Na ploše displeje vám přibude ikona s aplikaci „GetApps“

Jan
Jan
1 rok před

Je v nějakém regionu povolené nahrávání hovorů, které kvůli EU zmizelo?

Díky za případný tip.

Martin Novák
Martin Novák
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Sakra škoda,že to nejde nahrávání hovorů přes region :-/ každopádně díky za minulý příspěvek,aplikace šlape perfektně,akorát se nesmí hovor přijmout se sluchátky což si musím hlídat,ale účel plní parádně

Dalibor
Dalibor
Odpovědět  Martin Novák
1 rok před

V ROM od miui.eu možnosť nahrávania hovorov ostala zachovaná. Teda aspoň ju mám pre MI8 s MIUI v.12. Keďže per môj telefón už nové ROM nevychádzajú vyše roka, tak neviem či sa niečo zmenilo.

Tomáš Kaďous Kaděra
Tomáš Kaďous Kaděra
Odpovědět  Jan
1 rok před

Tak na telefonu Redmi 9C NFC jsem už vyzkoušel změnu několika oblastí na MIUI 12.0.7 global a nahrávání hovorů se mi nepodařilo zprovoznit. Dokonce ani pomocí aplikací třetích stran jako Call Recorder – Cube ACR, Skvalex …
Ani Google aplikace Telefon beta verze 65.0.370544174 nemá v nastavení možnost nahrávání hovorů.
Po nainstalování aplikace Xiaomi Kontakty a volání na tento telefon je aplikace nestabilní a padá…

Oproti tomu Redmi 7A má přímo v předinstalované aplikaci Kontakty a volání verze 12.1.7.2 od Xiaomi přímo volbu nahrávání hovorů. A to taky na MIUI 12 a Androidu 10.

Prostě každý typ telefonu to může mít jinak. Je asi potřeba zkoušet nebo čekat, až se strejda G….. umoudří a nahrávání opět umožní.

Last edited 1 rok před by Tomáš Kaďous Kaděra
10
0
Napište nám svůj komentář!x