MIUI 12 – tipy a triky: jak a proč změnit oblast/region telefonu?

Máme tu úterý, a to na našem blogu XM.cz znamená, že přinášíme další nášup tipů a triků pro telefony s MIUI 12. Dnes se podíváme na to, jak v nastavení můžete změnit oblast/region, a proč by to pro vás mohlo být zajímavé.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak změnit oblast/region telefonu?

Hned v úvodu bychom si měli říci jednu podstatnou věc: změnou regionu nezměníte jazyk, kterým s vámi telefon komunikuje. Můžete mít nastavený region na Indii, a přesto bude uživatelské rozhraní v češtině či slovenštině.

Jak změnit oblast telefonu?

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Přejděte do Další nastavení.
  3. Pokračujte do Oblast.
  4. Zvolte region, který chcete využívat.
  5. S hledáním v dlouhém seznamu může pomoci vyhledávací pole, situované v horní části stránky.

Proč měnit oblast/region telefonu?

Patrně vás při čtení předchozích odstavců napadla otázka, proč byste vlastně měli měnit region telefonu. Odpověď je v tomto případě poměrně jednoduchá: v různých zemích platí odlišná pravidla a výrobci telefonů se jim musí přizpůsobovat.

Některé funkce, možnosti a položky jsou tak dostupné pouze v určitých regionech. Například po určitou dobu nebylo z nějakého důvodu možné ve státech Evropské unie používat aplikaci Témata. Stačilo ale změnit region na Švýcarsko, které v EU není, a Témata se objevila v nabídce.

Podobné je to s nastavením maximální hlasitosti sluchátek, která je v Evropské unii regulována a softwarově omezena. V některých regionech zase není možné používat odemykání obrazovky pomocí rozpoznání tváře.

Každá skupina zemí, a dokonce i některé jednotlivé státy mají své vlastní požadavky na elektronická zařízení fungující na jejich území. Výrobci musí vyhovět místní legislativě, proto chování a možnosti telefonů závisí na nastaveném regionu.

Volba regionu je dána místem pobytu uživatele. Nic vám ale nebrání ve změně oblasti v nastavení zařízení. Nijak to neovlivní výkon telefonu, ale mohou se objevit nové příležitosti a možnosti. Každopádně po změně oblasti doporučujeme provést restart telefonu.

Co přinese změna oblasti/regionu?

Pojďme se ve zkratce podívat na některé oblasti, které si můžete zvolit, a změny, jež vám přinesou. Pochopitelně nemůžeme udělat úplný výčet všech existujících možností. Budeme proto rádi, když se v komentářích pod článkem podělíte o poznatky, pokud máte zkušenosti s nějakým zde neuvedeným regionem.

Xiaomi Mi 11
  • Indie – volbou této země získáte o něco vyšší maximální hlasitost a více systémových písem v nabídce motivů.
  • Singapur – v Singapuru neexistuje žádné omezení hlasitosti sluchátek ani externího reproduktoru, což je hlavní výhoda nastavení tohoto regionu.
  • Spojené království – touto volbou se zbavíte úplně všech reklam v systému. Bohužel, jako vedlejší účinek, ztratíte možnost přizpůsobit svůj smartphone pomocí Témat – tato položka zmizí z nastavení.
  • Spojené státy – výběrem této oblasti získáte plynulejší a přesnější ovládání gesty a měli byste si užívat i kvalitnější zvuk s prokreslenějšími basy.

Jistě existují i další rozdíly, které přináší volba jiného regionu, bohužel Xiaomi v tomto směru nedává k dispozici žádné podrobnější informace. Budeme tedy rádi, pokud v diskuzi přispějete svými poznatky, o které tento článek budeme rozšiřovat.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 11. května.

MIUI 12 – tipy a triky: jak najít ztracený nebo ukradený telefon?
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená, že přinášíme další várku tipů a triků pro telefony Xiaomi, Redmi Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: odemykání telefonu otiskem prstu a pomocí tváře
MIUI 12 – tipy a triky

Prakticky všechny dnešní telefony s Androidem jsou vybaveny čtečkou otisků prstů a předním fotoaparátem. Kromě PINu, gesta nebo hesla lze Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak na aktualizace MIUI, Androidu a aplikací?
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu XM.cz již několik let znamená, že se budeme věnovat tipům a trikům Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
12 dní před

Ano, přepnutím Oblasti na Indie přibude např. v otevřené app Témata, ve spodní liště pátá ikona „T“, dovolující měnit font písma. Né však každý font umí korektně zobrazovat slova s českou diakritikou. Pak je třeba místo „á“ obdelníček. Správně zobrazovat českou diakritiku umí fonty od vývojáře „Mobyfont“. Každá změna fontu si vyžádá restart telefonu. Pokud budete mít v mobilu stažen a instalován font písma (né defaulní=systémový) a rozhodnete se ale pro změnu motivu, tak při jeho instalaci vyskočí nabídka možností. V takovém případě nesmíte dát „Restartovat“ , ale použít volbu „Teď ne“. Pokud dáte „Restartovat“, tak váš instalovaný font písma se s instalací tématu změní na font defaultní (systémový). Jen v případě volby „Teď ne“ svůj font písma zachováte a zároveň nainstalujete to nové téma. S přepnutím Oblasti na Indii, také získáte možnost vstoupit do Xiaomi obchodu s aplikacemi (něco podobného jako Google Play). Na ploše displeje vám přibude ikona s aplikaci „GetApps“

Jan
Jan
11 dní před

Je v nějakém regionu povolené nahrávání hovorů, které kvůli EU zmizelo?

Díky za případný tip.

Martin Novák
Martin Novák
Odpovědět  Karel Kilián
10 dní před

Sakra škoda,že to nejde nahrávání hovorů přes region :-/ každopádně díky za minulý příspěvek,aplikace šlape perfektně,akorát se nesmí hovor přijmout se sluchátky což si musím hlídat,ale účel plní parádně

Dalibor
Dalibor
Odpovědět  Martin Novák
9 dní před

V ROM od miui.eu možnosť nahrávania hovorov ostala zachovaná. Teda aspoň ju mám pre MI8 s MIUI v.12. Keďže per môj telefón už nové ROM nevychádzajú vyše roka, tak neviem či sa niečo zmenilo.

8
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x