MIUI 12 – tipy a triky: co je nouzový režim a jak se do něj dostat?

Zatímco ve Windows byl nouzový režim osvědčenou metodou, jak vyřešit nejrůznější problémy, málokdo ví, že něco podobného existuje i na Androidu. Pojednává o tom oficiální nápověda k tomuto operačnímu systému, tak se pojďme podívat na to, jak se do něj dostat a k čemu vám může být dobrý.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

K čemu slouží nouzový režim?

Google doporučuje vyzkoušet nouzový režim v těchto případech: pokud se telefon samovolně restartuje, zamrzá, přehřívá se, selhává či běží pomalu. Obecně lze říci, že tento mód vám umožní zjistit, zda za problémy může nějaká nainstalovaná aplikace třetí strany, nebo problém v samotném operačním systému.

Jak vám tedy může tento režim pomoci? Když spustíte zařízení v nouzovém režimu, budou deaktivovány všechny aplikace třetích stran, zatímco ty, které jsou předinstalované, stále fungují. Pokud problém, který máte, v nouzovém režimu zmizí, můžete si být jisti, že je za něj zodpovědná některá z aplikací třetích stran.

Dochází tedy k načtení pouze samotného systému a aplikací, které byly na telefonu nainstalovány výrobcem. Tento režim je dočasný a na zařízení neprovádí žádné důležité úpravy. Nouzový režim sám o sobě neodstraní žádná data.

Bohužel nemusí být zřejmé, která z aplikací je příčinou problémů, protože nelze deaktivovat pouze jednu aplikaci. Pak byste měli zjistit, která aplikace byla nainstalována těsně před začátkem problémů, a zkusit ji ze svého zařízení odinstalovat.

Jak restartovat telefon do nouzového režimu?

Restartování v nouzovém režimu se liší podle výrobce telefonu. Níže uvedený postup platí pouze pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco. Musíme upozornit na skutečnost, že nouzový režim odstraní některé widgety na domovské obrazovce. Pokud používáte widgety, uložte si snímek obrazovky, abyste je později vrátili na správná místa.

Jak restartovat telefon do nouzového režimu?

  1. Úplně vypněte telefon.
  2. Telefon zapněte.
  3. Jakmile se zobrazí logo MIUI (nikoli Mi, ale nápis MIUI), stiskněte a držte tlačítko pro snížení hlasitosti.
  4. Pokud se vstup do nouzového režimu povedl, měli byste po spuštění systému vidět v levém dolním rohu text Nouzový režim.
Nápis Nouzový režim v levém dolním rohu
Nápis Nouzový režim v levém dolním rohu

Jak řešit problémy v nouzovém režimu?

Používejte telefon v nouzovém režimu běžným způsobem a sledujte, zda problém zmizí. Pokud problém nezmizí, znamená to, že jej nezpůsobuje aplikace třetí strany – v takovém případě je vhodné zauvažovat nad obnovením telefonu do továrního nastavení.

Jestliže se problém neprojeví, pak lze předpokládat, že ho pravděpodobně způsobuje nějaká aplikace. V takovém případě nejprve ukončete nouzový režim (viz následující kapitola). Pak postupně odstraňujte nedávno stažené a nainstalované aplikace jednu za druhou – ideálně od posledních nainstalovaných.

Poco F3

Po odstranění každé aplikace telefon obvyklým způsobem restartujte a pak zkontrolujte, zda problém zmizel. Až odinstalujete aplikaci, která problém způsobuje, můžete znovu nainstalovat ostatní odstraněné aplikace.

Jak ukončit nouzový režim?

Pokud chcete nouzový režim ukončit, stačí telefon restartovat. Při jeho opětovném spuštění pak nemačkejte ani nedržte žádné tlačítko. Telefon pak nastartuje do systému Android tak, jako obvykle.

Jak ukončit nouzový režim?

  1. Stiskněte tlačítko pro vypnutí/zapnutí telefonu.
  2. Z nabídky zvolte Restartovat.
  3. Na další obrazovce potvrďte Klepněte pro restartování.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 16. března.

MIUI 12 – tipy a triky: jak najít ztracený nebo ukradený telefon?
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená, že přinášíme další várku tipů a triků pro telefony Xiaomi, Redmi Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak na nahrávání telefonních hovorů?
MIUI 12 – tipy a triky

Současné telefony Xiaomi přicházejí s aplikacemi Telefon, Kontakty a Zprávy od Googlu. Uživatelé tím přišli o některé funkce, na něž Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: odemykání telefonu otiskem prstu a pomocí tváře
MIUI 12 – tipy a triky

Prakticky všechny dnešní telefony s Androidem jsou vybaveny čtečkou otisků prstů a předním fotoaparátem. Kromě PINu, gesta nebo hesla lze Číst dál...

Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x