MIUI 12 – tipy a triky: jak používat Druhý prostor?

Úterky jsou na našem blogu věnovány tipům a trikům pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI. Dnes se podíváme na funkci Druhý prostor, díky které lze na jednom telefonu používat dvě na sobě prakticky téměř úplně nezávislá prostředí.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12 a MIUI 12.5. Tyto verze najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Co je Druhý prostor?

Druhý prostor vytváří v telefonu nový, čerstvý profil, aniž by z prvního prostoru převzal jakékoli údaje. Tento prostor bude vypadat podobně, jako byste právě rozbalili telefon z krabičky – například bude nutné zadat v něm účet Google a provést příslušná nastavení.

Ve druhém prostoru máte možnost instalovat nové aplikace, nastavit odlišnou tapetu, používat jiný launcher, a dokonce si nastavit samostatný režim odemknutí. To umožňuje dvěma lidem používat jeden telefon při zachování veškerého soukromí, nebo například jednomu uživateli oddělit práci od soukromých záležitostí. Nezávislý prostor se může hodit také v situaci, kdy půjčujete telefon dětem nebo kamarádům.

Úplně izolovaný však druhý prostor není – sdílí s tím prvním například historii volání a předinstalované aplikace (bez nastavení a dat). Druhý prostor umožňuje import souborů, fotografií a kontaktů z prvního prostoru. To vám ušetří problémy s přepínáním kvůli přístupu k souborům. Jedná se však o vytvoření nezávislé kopie souborů, nikoli o sdílení jedněch a těch samých dat v obou souborech.

Jak aktivovat Druhý prostor?

Zatímco v dřívějších verzích MIUI byla funkce Druhý prostor poměrně hodně na očích, v současnosti je jakoby odsunutá do ústraní. Vytvoření druhého prostoru je vcelku jednoduchá operace, které se určitě nemusíte obávat. Když později zjistíte, že tuto funkci nevyužijete, není problém ji kdykoli deaktivovat.

Jak aktivovat Druhý prostor?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Speciální funkce.
 3. Otevřete Druhý prostor.
 4. Klepněte na tlačítko Vytvořit druhý prostor.
 5. Po vytvoření klepněte na tlačítko Pokračovat.
 6. V dalším kroku zvolte, zda chcete k přepnutí do druhého prostoru používat heslo, nebo zástupce.
 7. Pak klepněte na Pokračovat.
 8. Pokud zvolíte heslo, budete ho muset zadat.
 9. Pro Druhý prostor také můžete definovat otisk prstu.

Jak se přepnout do druhého prostoru?

Pokud jste při nastavování druhého prostoru zvolili přepínání heslem, pak stačí při odemykání telefonu zadat PIN druhého prostoru. Právě podle PINu telefon pozná, zda chcete otevřít první, nebo druhý prostor.

Do druhého prostoru můžete také přejít následujícím způsobem:

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Speciální funkce.
 3. Otevřete Druhý prostor.
 4. Klepněte na tlačítko Přejít do druhého prostoru.
 5. Zadejte PIN druhého prostoru.

V případě, že jste při zakládání druhého prostoru přidali otisk prstu, pak stačí k přechodu odemknout telefon příslušným prstem. V praxi tedy budete používat jeden prst pro odemykání prvního (výchozího) prostoru a druhý pro odemykání druhého prostoru.

Xiaomi Mi Band 5

Jak přejít do prvního prostoru?

Pokud jste právě ve druhém prostoru, vede patrně nejrychlejší cesta k prvnímu prostoru přes zástupce Přepnout, kterého najdete na hlavní domovské obrazovce. Před přepnutím do prvního prostoru bude nutné ověřit se PINem nebo otiskem prstu prvního prostoru.

Zástupce Přepnout
Zástupce Přepnout

Další možnost spočívá v tom, že nejprve zamknete telefon (tj. stisknete tlačítko pro vypnutí/zapnutí telefonu, respektive rozsvícení/zhasnutí obrazovky). Následně ho odemknete a buď zadáte PIN prvního prostoru, nebo se ověříte otiskem prstu pro první prostor.

Podrobnější nastavení Druhého prostoru

Chcete-li provést další nastavení, musíte je provádět ve druhém prostoru. V praxi to vypadá následovně:

 1. Přepněte se do druhého prostoru.
 2. Otevřete systémové Nastavení.
 3. Pokračujte do sekce Speciální funkce.
 4. Otevřete Druhý prostor.
 5. Tentokrát zde najdete další volby, kterými můžete vyladit Druhý prostor podle svých představ.

Jak zrušit Druhý prostor?

Druhý prostor můžete kdykoli zrušit. Než to však uděláte, důrazně doporučujeme provést zálohu všech dat, která jsou pro vás důležitá. Po zrušení druhého prostoru už nebude absolutně žádná šance se k těmto datům dostat.

Jak zrušit Druhý prostor?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Speciální funkce.
 3. Otevřete Druhý prostor.
 4. Klepněte na ikonu s odpadkovým košem v pravém horním rohu.
 5. Na otázku, zda si přejete odstranit Druhý prostor, zvolte Vymazat.
 6. Následně se budete muset ověřit svým účtem Xiaomi/Mi.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 28. září.

MIUI 12 – tipy a triky: True Phone Dialer místo aplikace Telefon – 1. díl
MIUI 12 – tipy a triky

Zatímco v minulosti byly v telefonech Xiaomi, Redmi a Poco aplikace Telefon, Zprávy a Kontakty z dílny tohoto čínského výrobce, Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak na bezkontaktní platby přes NFC?
MIUI 12 – tipy a triky

Většina mobilních telefonů dnes podporuje bezkontaktní platby přes NFC. Tento způsob má celou řadu výhod - je rychlý, bezpečný a Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak zálohovat, obnovit a přenést SMS?
MIUI 12 – tipy a triky

Pokud měníte telefon za nový, můžete obnovit aplikace, jejich nastavení a data z cloudu Google či z původního telefonu. Někdy Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
jano
jano
1 měsíc před

mam poco x3. ked dam vycistit telefon, najde aj fotky, videa, mp3 a apky ktore nechcem zmazat. ako to osefovat aby ich nevyhladaval pri cisteni? nejaky clanok na toto by ste mohli napisat ako pridat cele adresare do vinimiek pri cisteni a optimalizacii telefonu. vdaka

jano
jano
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

nastavenia/o telefone/ulozisko/hlbkove cistenie

v aplikacii cistenie mi to tiez ponuka
subory vyrovnavacej pamate
reklama
zostatky
pamat
instalacne baliky – a tu su zaradene zazalohovane aplikacie ktore nechcem zmazat

050_com.miui.cleanmaster.jpg
4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x