MIUI 12 – tipy a triky: jak se připojit k Wi-Fi a další užitečná nastavení

Dnešní chytré telefony lze připojit k internetu v podstatě dvěma základními způsoby: přes mobilní data, nebo přes bezdrátovou síť neboli Wi-Fi. V tomto pokračování tipů a triků pro MIUI 12 se podrobněji podíváme na druhou možnost a ukážeme vám, jak se připojit k Wi-Fi.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak se připojit k Wi-Fi?

Do nastavení bezdrátové sítě se dá dostat hned několika způsoby, počínaje panelem rychlého přístupu, přes Centrum ovládání, až po systémové Nastavení. My budeme v návodech níže používat poslední jmenovanou metodu, protože je stejná bez ohledu na to, zda máte, nebo nemáte na telefonu aktivované Centrum ovládání.

Jak se připojit k Wi-Fi?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Wi-Fi.
 3. Pokud není aktivní, aktivujte přepínač Wi-Fi.
 4. V sekci Dostupné sítě klepněte na Wi-Fi, ke které se chcete připojit.
 5. Pokud je přístup zabezpečen heslem, zadejte ho a stiskněte Připojit.
 6. Telefon se připojí k Wi-Fi a následně i k internetu (je-li dostupný).

Nutno upozornit, že telefon si danou Wi-Fi zapamatuje, a jakmile se ocitne v její blízkosti (respektive v blízkosti sítě se stejným názvem a heslem), automaticky se k ní připojí. Příště už tedy nebudete muset vyhledávat okolní sítě, ani zadávat heslo.

Jak rychle sdílet heslo k Wi-Fi?

Chcete pomoci s připojením k Wi-Fi někomu dalšímu? Poskytněte mu heslo v podobě QR kódu na obrazovce svého telefonu! Stačí, aby druhý telefon naskenoval tento kód čtečkou QR kódů, a bude se moci okamžitě připojit. Podmínkou je, aby váš telefon byl v daném okamžiku k Wi-Fi připojen.

Jak rychle sdílet heslo k Wi-Fi?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Wi-Fi.
 3. Klepněte na název Wi-Fi.
 4. Zobrazí se QR kód, který naskenujete druhým telefonem.

Jak se připojit k Wi-Fi přes QR kód?

Nyní si situaci otočíme: řekněme, že vám někdo poskytne přístup k bezdrátové síti v podobě QR kódu, který byste si měli naskenovat. Možností je více, ale tato je jednoznačně nejrychlejší a nejpohodlnější.

Jak naskenovat informace o Wi-Fi z QR kódu?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Wi-Fi.
 3. Klepněte na ikonu skeneru, umístěnou v pravém horním rohu obrazovky.
 4. Tím zapnete skener, kterým vyfoťte QR kód.
 5. Telefon se automaticky připojí k poskytované Wi-Fi.

Jak zjistit informace o Wi-Fi připojení?

Většina dnešních telefonů podporuje celou řadu standardů Wi-Fi a umí pracovat v pásmech 2,4 a 5,0 GHz. Jak zjistit, v jakém pásmu telefon pracuje, jakou technologii používá a jakou má IP adresu? Na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco to jde velice snadno. Opět zde platí, že telefon musí být v daném okamžiku připojen k Wi-Fi.

Xiaomi Mi 11

Jak zjistit informace o Wi-Fi připojení?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Wi-Fi.
 3. Klepněte na malou šipku vedle názvu Wi-Fi.

V této sekci se dozvíte, jakou technologii Wi-Fi mobil využívá, jaká je maximální přenosová rychlost, síla signálu, použité zabezpečení, IP adresa, maska podsítě a IP adresa routeru, ke kterému je připojen.

Jak „zapomenout“ uloženou Wi-Fi?

Jak jsme zmínili výše: pokud telefon připojíte k nějaké bezdrátové síti, zapamatuje si ji a následně se k ní bude připojovat automaticky. To může být někdy nežádoucí – například pokud na dané Wi-Fi nefunguje internetové připojení. Jak tedy zabránit telefonu, aby se připojoval? Jednoduše – nechejte ho danou síť zapomenout.

Jak „zapomenout“ uloženou Wi-Fi?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Wi-Fi.
 3. Pokračujte do Další nastavení v dolní části obrazovky.
 4. Otevřete Spravovat uložené sítě.
 5. Klepněte na Wi-Fi, kterou chcete „zapomenout“.
 6. Klepněte na tlačítko Zapomenout záznam sítě.

Jak na automatické zapínání a vypínání Wi-Fi?

U tohoto typu musíme hned v úvodu konstatovat, že zapnutý Wi-Fi modul není nijak energeticky náročný a není tedy nezbytně nutné ho vypínat. Pokud ale neradi necháváte běžet věci, které aktuálně nevyužíváte, možná oceníte automatické vypínání a zapínání.

Funguje tak, že v okamžiku, kdy se ocitnete v dosahu telefonu známé bezdrátové sítě, automaticky se zapne Wi-Fi a dojde k připojení. Pokud naopak po dobu nejméně 15 minut nebude v okolí známá bezdrátová síť, Wi-Fi modul se vypne.

Jak na automatické zapínání a vypínání Wi-Fi?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Wi-Fi.
 3. Pokračujte do Wi-Fi asistent.
 4. Aktivujte přepínač Zapínat Wi-Fi automaticky.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 3. srpna.

MIUI 12 – tipy a triky: jak zapnout a používat VoLTE a VoWiFi?
MIUI 12 – tipy a triky

Zatímco ještě nedávno byly veškeré telefonní hovory realizovány přes mobilní sítě operátora, dnes lze díky modernizaci využívat nové technologie. Ty Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: tmavý/světlý režim a další nastavení displeje
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu XM.cz znamená další várku tipů a triků. Tentokrát se podíváme na možnosti Číst dál...

Xiaomi Mi Band 6
Nastavte si na mobilu Tísňové SOS! V nouzi vám může zachránit život
Nastavte si na mobilu Tísňové SOS! V nouzi vám může zachránit život

Telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI nabízejí již několik let funkci označovanou jako Tísňové SOS. Slouží k Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
dylino
dylino
1 měsíc před

to automatické WiFi je fajn, ale automaticky to chce po mne zapnut aj GPS, a to sa mi uz nepaci…

Pepa
Pepa
1 měsíc před

To je zajímavé Já v té sekci wi-fi assistant vůbec tu volbu zapínat wi-fi automaticky nemám. Mám tam pouze ty dvě volby Automaticky vybrat nejvhodnější síť a Datový přenos. Verze MIUI 12.0.1.

MichaelsCZ
MichaelsCZ
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Ani já tam tuto volbu nemám.MIUI 12.0.10 Redmi 9T

Jonathan
Jonathan
1 měsíc před

Tak človek sa učí v každom veku :). Po 2 rokoch s mi9 si dávam nové nastavenie na wifi :).
Aktivoval som si extrémny režim a automatické zapnutie vypnutie wifi – doteraz som to robil ročne. Kedysi som na to používal automatizáciu cez aplikáciu Locale či Tasker, ale nebolo to spoľahlivé a určite to žralo batériu.

Tomáš Suchánek
Tomáš Suchánek
1 měsíc před

Dobrý den, mám nově zakoupený telefon Xiaomi Mi 11 Lite 5G a trošku bojuji s nastavením fotoaparátu a kamery. Konkrétně mi vadí, že když si nastavím aby se mi video natáčelo v režimu 1080P při 60FPS, tak se mi to po znovuotevření aplikace zase hodí na 1080P 30FPS a to jsem si ve společném nastavení fotoaparátu/kamery uložil předchozí režim. Nejde to někde v telefonu nastavit natvrdo aby se to neměnilo? Vadí mi to, protože při natáčení videa při 30 snímcích se mi někdy škubne obraz a ve videu to jde vidět :/ a je vcelku otravné před každým focením a natáčením to nastavovat furt dokola. Hlavně v situacích kdy chci rychle zastihnout nějakou momentku, při které nemám čas hrát si s nastavením.

Předem děkuji za zpětnou vazbu a přeji hezký den.

Tomáš Suchánek
Tomáš Suchánek
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Ano, tuto volbu mám aktivní.

Zajímavé je, že u Mi Note 10 Lite mi to nedělalo. Dokonce když přejdu z režimu videa na fotoaparát a zpět, tak se to zase hodí na 1080P (30FPS).

Jediný případ, kdy to zůstane na 1080P (60FPS) je, že když vypnu aplikaci fotoaparát s navoleným režimem videa a vymažu ji z mezipaměti a znovu otevřu, tak se mi zobrazí režim videa s těmi 60 FPS ale stačí přejet na fotoaparát a vrátit se a zase se to celé přenastaví :/

Tomáš Suchánek
Tomáš Suchánek
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dobře, děkuji.

I Vám přeji hezký den.

Tomáš Suchánek

Vašek
Vašek
1 měsíc před

Dobrý den. Telefon Xiaomi Mi 10 T Pro a mám MIUI Global12.5.3 doteď žádné problémy s připojením k WiFi síti. Momentálně se mi vyskytl problém,že telefon se k WiFi síti snaží přihlásit,ale nepovede se to. Zjistil jsem,že když v nabídce zapnu jen na chvíli WiFi hotspot,tak se telefon k WiFi přihlásí a normálně drží i když hotspot vypnu. Tovární nastavení jsem dělal ještě před tímto problémem. Prosím o radu kde může být problém,když vše fungovalo normálně. Děkuji.

Vašek
Vašek
1 měsíc před

Dobrý den. Jenže ono to před obnovením do továrního nastavení fungovalo normálně. Žádný problém. V podstatě i po obnově skoro půl dne bez problémů.

Vašek
Vašek
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Jsem teď v práci a zkoušel jsem to i na druhé wifi,co tady je a dělá to to samé.Jo to mě taky napadlo. Jenže se bojím ,že se k té WiFi už nepřihlásím. A v tom případě bych nic nenastavil už. Stejně mi právě nejde do hlavy,že se to stalo den potom co jsem tu obnovu dělal.

20
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x