MIUI 12 – tipy a triky: co dělat, když vypadává či nefunguje Wi-Fi?

Máme tu poslední listopadové úterý a s ním i další pokračování tipů a triků pro MIUI 12/12.5. Dnes se podíváme na problém, se kterým se potýká celá řada uživatelů – totiž co dělat, když na telefonu vypadává nebo nefunguje Wi-Fi.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12 a MIUI 12.5. Tyto verze najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Co dělat, když vypadává či nefunguje Wi-Fi?

V první řadě je nutné zjistit, zda Wi-Fi vypadává pouze na jednom, nebo na všech připojených zařízeních. Zkuste tedy vysledovat, zda v okamžiku, kdy vám spadne bezdrátová síť na telefonu, funguje připojení na ostatních zařízeních.

Co dělat, když vypadává či nefunguje Wi-Fi?
Co dělat, když vypadává či nefunguje Wi-Fi?

Pokud Wi-Fi vypadává všem, pak lze s celkem vysokou spolehlivostí předpokládat, že je problém v bezdrátovém routeru, modemu nebo přístupovém bodu, ke kterému se připojujete. Může se jednat o chybu v nastavení, ale také o vadný či „odcházející“ hardware.

Jestliže Wi-Fi vypadává jen na jednom konkrétním telefonu, pak bude nutné pátrat dál. Je důležité zjistit, zda se problém projevuje jen na jedné konkrétní bezdrátové síti, nebo na všech bez rozdílu. Zkuste se tedy připojit například v obchodním centru, kavárně, restauraci, apod., abyste zjistili, zda se potíže projeví i zde.

První, co můžete udělat, je vypnutí Wi-Fi asistenta, který v některých případech prostě nefunguje, jak by měl, a dělá více škody než užitku.

Jak vypnout Wi-Fi asistenta?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Wi-Fi.
 3. Jděte do sekce Wi-Fi asistent.
 4. Otevřete položku Automaticky vybrat nejvhodnější síť a deaktivujte přepínač Automaticky vybrat nejvhodnější síť.
 5. Vraťte se o krok zpět a u položky Datový přenos deaktivujte přepínač Datový přenos.

Když je problém na všech Wi-Fi sítích

Pokud vám Wi-Fi vypadává či nefunguje všude, pak je důvod předpokládat, že se jedná o nějakou chybu v telefonu. V takovém případě doporučíme provést jako první obnovení nastavení bezdrátových připojení.

Jak provést obnovení nastavení bezdrátových připojení?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Pokračujte do Připojení a sdílení.
 3. Otevřete sekci Obnovit Wi-Fi, mobilní sítě a Bluetooth.
 4. Klepněte na Obnovit nastavení.
 5. Potvrďte svůj záměr zadáním PINu, gesta, nebo hesla.

Po tomto kroku se vymažou všechny informace o uložených Wi-Fi sítích a zařízeních připojených přes Bluetooth. Budete tedy muset vše znovu připojit a nastavit, jako u nového telefonu. Stejně tak se budete muset opětovně ručně připojit ke všem bezdrátovým sítím – telefon si je nebude pamatovat.

Servis XM.cz

Pokud to nepomůže, pak lze předpokládat, že příčina problému je někde hlouběji – v systému, nebo dokonce v hardwaru. V takovém případě doporučujeme provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení (vizte podrobný návod MIUI 12 – tipy a triky: obnovení telefonu do továrního nastavení), čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalili z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měly by problémy zmizet.

Jestliže problémy s vypadáváním Wi-Fi nezmizí ani po obnovení do továrního nastavení, pak lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. S tou doporučujeme obrátit se na servis, respektive (je-li telefon v záruční době) uplatnit záruku u prodejce.

Co když je problém jen na jedné Wi-Fi?

Jestliže se problémy projevují jen na jedné konkrétní bezdrátové síti, pak jako první krok doporučíme smazat záznam dané Wi-Fi a následně se k ní znovu připojit.

Jak smazat Wi-Fi, se kterou máte problémy?

 1. Otevřete systémové Nastavení.
 2. Jděte do sekce Wi-Fi.
 3. Pokračujte do Další nastavení.
 4. Otevřete Spravovat uložené sítě.
 5. Vyhledejte Wi-Fi, se kterou jsou problémy, a klepněte na ni.
 6. Stiskněte tlačítko Zapomenout záznam sítě.
 7. Vraťte se zpět do sekce Wi-Fi.
 8. Připojte se k bezdrátové síti.

Pokud se tímto krokem problémy s výpadky Wi-Fi nevyřeší, pak bude příčina pravděpodobně v routeru/modemu/přístupovém bodu, nebo jeho nastavení. K vyřešení bude nutné, abyste měli přístup do administrace routeru/modemu/přístupového bodu, nebo alespoň k dispozici někoho, kdo tento přístup má. Pokud se v těchto věcech nevyznáte, doporučujeme přenechat nastavení někomu zkušenějšímu.

Poměrně často pomáhá vypnutí protokolu IPv6. Bohužel zde nemůžeme poskytnout podrobný postup, protože nastavení routerů/modemů/přístupových bodů se u jednotlivých modelů a značek liší. V případě routeru TP-Link Archer AX50 lze postupovat následovně:

Jak zakázat IPv6 na routeru TP-Link Archer AX50?

 1. Otevřete webovou administraci routeru.
 2. Zvolte Pokročilé nastavení.
 3. V levé nabídce klepněte na IPv6.
 4. Deaktivujte přepínač IPv6.
 5. Klepněte tlačítko Uložit.
 6. Restartujte router.

Co když pořád vypadává či nefunguje Wi-Fi?

Poslední tip dnešního přehledu je bez záruky. Dostali jsme ho od jednoho z návštěvníků naší Poradny, když se řešily problémy s vypadávající Wi-Fi na telefonu Redmi Note 10. V praxi jsme tento postup nevyzkoušeli, takže negarantujeme, že funguje.

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Poloha.
 3. Otevřete položku Přesnost určování polohy Google.
 4. Deaktivujte přepínač Zvýšit přesnost určování polohy.

Možných příčin problémů, proč na telefonu vypadává nebo nefunguje Wi-Fi, může být ještě celá řada. V tomto článku jsme načrtli řešení těch nejčastějších. Pokud jste sami řešili potíže podobného charakteru, budeme rádi, když se podělíte o zkušenosti v komentářích pod článkem.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 7. prosince.

Poco F3
MIUI 12 – tipy a triky: jak smazat „ostatní“ soubory a uvolnit paměť?
MIUI 12 – tipy a triky

Pokud se na telefonu Xiaomi, Redmi či Poco podíváte v Nastavení do sekce O telefonu-Úložiště, uvidíte zde sloupcový graf vyjadřující Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: co dělat, když nejde změnit vyzvánění telefonu?
MIUI 12 – tipy a triky

V posledních dnech se nám v Poradně ozvalo několik uživatelů, kteří měli problém s nastavením vyzváněcího tónu svého telefonu. Na Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: Stavový řádek a možnosti jeho nastavení
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu poslední úterý roku 2021 a s ním i 61. pokračování seriálu MIUI 12 – tipy a triky. V Číst dál...

Redmi Note 10

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Zdeněk
Zdeněk
1 měsíc před

Dobrý den,

doplním, že víc informací lze získat i ve vývojářském modu (povolit podrobné protokolování a když se Wifi připojuje je vidět co se děje), většinou tohle je způsobeno chybou u DHCPv6, který občas špatně přidělí IP adresu.

Lze i  udělat kompletní reset WIFI + reboot , pak by se mělo chyby opravit (netýká se DHCP)

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dobrý den,

tyhle věci dělaly hodně routery na bázi O2, většinou tam byl problém jak s automatikou u DHCP, tak i u nastavení dle DNS. Trpěly tím hlavně modelu od Zyxelu a občas od TP-Link (mluvím o ADSL/VDSL+)

Hodně-krát se stává, že najednou router nepřidělí IP adresu a stále dokola opakuje připojení, tam se musí experimentovat a nastavit správně lease time, popřípadně obnovení DHCP/DNS . V mnoha případech pomůže jen restart routeru (je to rychlejší než se hrabat v jeho rozhraní).

Indy
Indy
1 měsíc před

S wifi doma mám problém na dvou telefonech-Poco X3 NFC a Poco F3. Zvláštní, že obvykle nejdou jen některé aplikace, jiné chodí, někdy nejdou žádné. Jiné telefony ani počítače problém nemají. IP6 jsem zakázal už dávno, protože Xiaomi Redmi Note 4 mívaly stejné problémy, jako nyní Poco.

Tomáš
Tomáš
1 měsíc před

Dobrý den jchci se zeptat, jaká je nejnovější verze Miui . Mám poslední 12.00 verzi na Xiaomi ,přijde nějaká

Jiri Guziur
Jiri Guziur
1 měsíc před

Někdy stačí jen restartovat wifi modul pomocí modu letadlo ( na cca 10-20 vteřin), pomáhá i u mobilních dat. Je to ryhlejší než restart telefonu. Má RN8T má problémy s některými Wi-fi, hlavně když mám zaplý i BT. Ze začátku jsem míval problémy hlavně s mobilními daty. Po několika aktualizacích se to zlepšilo, ale zase víc zlobí připojení přes wifi ( hlavně 5GHz).

Zdeněk
Zdeněk
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Zdravím,

u novějších modelů by se mělo vždy provádět FR po updatu na jinou verzi androidu. Býval hodně problém s firmware telefonu. (https://xiaomifirmwareupdater.com ) popřípadě přímo z https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/willow/

12
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x