MIUI 12 – tipy a triky: jak zálohovat fotky, až skončí Fotky Google?

Hned v úvodu si vyjasněme zkratku v nadpise tohoto dílu tipů a triků pro MIUI 12: Fotky Google nekončí. Pouze 1. června skončí možnost bezplatného zálohování pomocí této služby. Jak tedy zálohovat fotky, abyste o ně nepřišli ani v případě ztráty, odcizení nebo zničení mobilního telefonu?

1. června skončí možnost bezplatného zálohování pomocí Fotek Google
1. června skončí možnost bezplatného zálohování pomocí Fotek Google

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Proč zálohovat fotky?

Odpověď na otázku, proč byste vlastně měli zálohovat (nejen) fotky, je ve své podstatě jednoduchá. Protože o ně můžete přijít doslova během zlomku sekundy nespočtem možných způsobů. Telefon i se všemi materiály můžete například ztratit nebo vám ho může někdo ukrást.

Může také dojít k jeho poškození, ať už nárazem, kontaktem s vodou či třeba rozšlápnutím nebo přejetím autem. Počítat je nutné také s hardwarovou závadou – přeci jen mobilní telefony jsou „jen“ elektronika, a ač Xiaomi vyrábí kvalitní zařízení, může dojít k poruše.

Z rozbitého telefonu fotky nevydolujete
Z rozbitého telefonu fotky nevydolujete

Pokud máte fotky v interní paměti telefonu, pak se k nim nedostane ani firma, specializující se na obnovu dat. Soubory jsou totiž v úložišti šifrované a bez fungujícího systému a ověření tak jde o změť zdánlivě nesmyslných dat.

Obzvláště doporučujeme opatrnost v případě, že ukládáte pořízené fotografie na paměťovou kartu. Nestává se to sice často, ale zejména u levnějších značek se může stát, že karta prostě „odejde“. Většinou se tak stane bez jakéhokoli předchozího varování.

Proč nepoužít Xiaomi Cloud?

Když nastavujete nový telefon Xiaomi, je součástí úvodního nastavení také možnost přihlášení účtem Xiaomi. Spolu s ním pak dostanete možnost zálohovat svá data do bezplatného cloudového úložiště Xiaomi Cloud, což by mohl být poměrně příjemný benefit.

Podmiňovací způsob jsme použili záměrně, neboť Xiaomi Cloud vám nabídne jen 5 GB prostoru. To jistě stačí na zálohu SMS, kontaktů, historie hovorů, poznámek, událostí v kalendáři, uložených Wi-Fi sítí a dalších položek.

Na fotky je však takový prostor naprosto nedostatečný. Vezmeme-li jako příklad fotografie pořízené telefonem Xiaomi Mi 9, který pořizuje snímky v rozlišení 12 Mpx, pak jedna fotka zabírá v průměru 4 MB. Do 5 GB se vám jich vejde asi 1200. Někomu to možná bude stačit, ale pro většinu typických uživatelů je to prostě málo.

Xiaomi Cloud sice nabízí i vyšší tarify s větším prostorem, nicméně zásadní problém, bránící jeho praktickému využití, je nemožnost zakoupení většího prostoru z Evropy. Více místa si bohužel nekoupíte, ani kdybyste se stavěli na hlavu, a to je opravdu velká škoda.

Poco X3

Jak to bude s Fotkami Google?

Co přesně se stane s Fotkami Google od prvního červnového dne, se můžete dočíst na stránkách oficiální nápovědy. Každý účet Google bude mít nadále zdarma 15 GB prostoru, který je ovšem společný pro Gmail, Disk Google a Fotky Google. Není tedy nijak těžké tuto kapacitu zaplnit zcela běžnou aktivitou.

Až dosud umožňoval Google zálohu fotografií v lehce snížené kvalitě, aniž by se tento prostor započítával do obsazeného místa. Právě tato možnost 1. června 2021 bez jakékoli náhrady skončí. Tím pádem budou všechny fotografie, zálohované po tomto datu, započítávány do obsazené kapacity cloudového úložiště.

Nové podmínky Fotek Google od 1. 6. 2021
Nové podmínky Fotek Google od 1. 6. 2021

Pokud překročíte zmíněných 15 GB, nebudete moci zálohovat fotky, nahrávat soubory na Disk Google a nemusí vám ani odcházet a přicházet e-maily. Z této situace budou existovat jen dvě cesty ven: smazání některých souborů, e-mailů a dat, nebo zakoupení většího prostoru.

Kvótu úložiště můžete zvětšit zakoupením předplatného Google One, přičemž ceny jsou následující:

  • 100 GB – 59,99 Kč/měsíc
  • 200 GB – 79,99 Kč/měsíc
  • 2 TB – 299,99 Kč/měsíc
  • 10 TB – 1499 Kč/měsíc
  • 20 TB – 2999 Kč/měsíc
  • 30 TB – 4499 Kč/měsíc
Ceny úložiště Google
Ceny úložiště Google

V nabízených tarifech je zjevná díra mezi 200 GB a 2 TB s poměrně velkým cenovým skokem z 80 rovnou na 300 korun. Bohužel nic nenaznačuje tomu, že by se Google chystal tento skok nějak vyhladit přidáním kompromisního tarifu.

Jak zálohovat fotky zdarma?

Řešení, jak můžete zálohovat fotky zdarma, je celá řada. Pokud například vlastníte diskové pole (NAS), zkuste se podívat, zda k němu výrobce nevydal aplikaci pro mobilní telefony. Většina z nich má v sobě funkci synchronizace fotek a videí, takže můžete zálohovat přímo na své vlastní řešení.

K dispozici je také nespočet cloudových disků. Většina z nich také nabízí aplikaci pro mobily, umožňující jednoduchou zálohu pořízených snímků do cloudu. Jedním ze zásadních kritérií bude logicky cena, která se může (často i zásadně) lišit.

My jsme vám ale slíbili zálohování fotek zdarma. Jednu z nejvyšších (ne-li vůbec nejvyšší) kapacit bezplatného cloudového prostoru nabízí projekt MEGA. Aniž byste museli zaplatit byť jen jediný haléř, dostanete velmi solidních 50 GB místa. Sem už se vejde více než deset tisíc fotek.

Jak zálohovat fotky na MEGA?

Nejprve si budete muset vytvořit účet. To je nejpohodlnější z počítače, kde otevřete stránku mega.nz/register. Zde zadejte své jméno a příjmení, e-mailovou adresu, dvakrát heslo a potvrďte upozornění a souhlas s podmínkami služby. Doporučujeme volit bezpečné heslo – přeci jen asi nechcete, aby se k vašim fotografiím dostal kde kdo.

Servis XM.cz
Vytvoření účtu MEGA aneb Jak zálohovat fotky zdarma
Vytvoření účtu MEGA aneb Jak zálohovat fotky zdarma

Následně budete muset potvrdit zadanou e-mailovou adresu klepnutím na odkaz, který vám přijde elektronickou poštou. Pak budete vyzvání k přihlášení – a tímto krokem jste si zřídili účet MEGA. Jak vidíte, ani to nebolelo!

Dalším krokem bude instalace mobilní aplikace MEGA na telefon. Najdete ji zdarma v Obchodě Google Play – můžete použít například následující odkaz. Aplikaci stáhněte, nainstalujte a spusťte.

MEGA
MEGA
Developer: Mega Ltd
Price: Free

Jak zálohovat fotky s aplikací MEGA?

Po prvním spuštění dostanete možnost založit si účet, nebo se přihlásit. Účet byste již měli mít vytvořený, takže zvolte možnost Login. Následně zadejte své přihlašovací údaje – tedy e-mailovou adresu a heslo a klepněte na tlačítko Login.

Aplikace sama v následujícím kroku nabídne nastavení záloh. Klepněte na možnost Setup MEGA, v dalším kroku zvolte Allow Access a potvrďte oprávnění, která chcete aplikaci udělit. Rozhodně se neobejde bez toho prvního – tedy bez přístupu k úložišti.

Následně aktivujte přepínač Upload Videos, pokud chcete kromě fotek zálohovat i videa. Jestliže máte neomezená mobilní data, použijte i možnost Use celllar connection. V opačném případě bude záloha probíhat jen při připojení zařízení k Wi-Fi. Potvrďte svou volbu tlačítkem OK.

Nastavení zálohování můžete dodatečně upravovat – stačí v aplikaci MEGA klepnout na tlačítko se třemi čárkami v levém horním rohu. Pokračujte do Settings a v sekci Features otevřete Camera Uploads. Zde pak můžete upravovat, co, kdy a jak má být zálohováno.

Občas se může stát, že operační systém bude aplikaci MEGA ukončovat. Zálohování pak nebude probíhat a započne až v okamžiku, kdy aplikaci znovu ručně spustíte. Pokud chcete tomuto předejít, nastavte si aplikaci MEGA dle našeho návodu MIUI 12 – tipy a triky: co udělat, aby systém neukončoval aplikace?

Jak synchronizovat fotky do počítače?

Poté, co provedete veškerá nastavení, se budou fotky z vašeho telefonu automaticky zálohovat do cloudu MEGA, kde máte k dispozici 50 GB prostoru. Dostanete se k nim například přes webové rozhraní, kde je najdete ve složce Camera Uploads.

Ke svým fotkám se dostanete přes webové rozhraní
Ke svým fotkám se dostanete přes webové rozhraní

Zkuste si nyní představit, jak by se vám líbila následující situace: přijdete domů z výletu, procházky, nebo nějaké akce. Zapnete počítač a během chvilky si v něm budete moci prohlížet fotografie, které jste pořídili, aniž byste museli vytáhnout telefon z kapsy. Zní to jako sci-fi? Možná, ale je to velmi jednoduché.

Desktopová aplikace MEGA

Stačí si na počítač stáhnout nainstalovat desktopovou aplikaci MEGA, která je k dispozici zdarma nejen pro Windows, ale také pro Linux a macOS. Instalace není nijak záludná – v prvním kroku si vyberete jazyk, přičemž nechybí čeština.

Redmi 9

V následujícím kroku klepnete na Další, odsouhlasíte licenční smlouvu a zvolíte, zda chcete MEGA instalovat jen pro sebe, nebo všechny uživatele počítače. Pak zvolíte složku v nabídce Start a zahájíte instalaci. Na jejím konci doporučujeme aplikaci Spustit.

Protože už máte účet, klepněte na tlačítko Login a v okně, které se ukáže v pravém dolním rohu obrazovky, zadejte své přihlašovací údaje a klepněte na Login. Pak se vás ujme průvodce, který nabídne výběr mezi úplnou synchronizací (Full sync), nebo synchronizováním jen zvolených složek (Selective sync). Doporučujeme zvolit první možnost a klepnout na Next.

V následujícím kroku budete muset zvolit složku, kam bude synchronizován obsah vašeho cloudového disku. Ideální je ponechat výchozí možnost – pak ji najdete jako složku MEGA v dokumentech. Opět klepněte na Next a v posledním kroku zvolte Finish.

Nyní se vám tedy v první fázi synchronizují fotky pořízené telefonem do cloudového úložiště. Následně se vám z cloudu pomocí desktopové aplikace přenesou do počítače a vy je najdete ve složce Dokumenty-MEGA-Camera Uploads.

A tady máme zálohované fotky v počítači
A tady máme zálohované fotky v počítači

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 25. května.

MIUI 12 – tipy a triky: jak blokovat příchozí hovory, zprávy a spam?
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená, že vám přinášíme další várku praktických tipů a triků pro telefony Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak na bezkontaktní platby přes NFC?
MIUI 12 – tipy a triky

Většina mobilních telefonů dnes podporuje bezkontaktní platby přes NFC. Tento způsob má celou řadu výhod - je rychlý, bezpečný a Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak zálohovat, obnovit a přenést SMS?
MIUI 12 – tipy a triky

Pokud měníte telefon za nový, můžete obnovit aplikace, jejich nastavení a data z cloudu Google či z původního telefonu. Někdy Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
58 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
4 měsíců před

Díky za hodnotný článek. Super. 👍

Jonathan
Jonathan
4 měsíců před

Dobrý tip s mega úložiskom.
Mám xiaomi router s 1TB úložiskom, ale na automatickú zálohu fotiek ho nevyužívam. Zatiaľ.

Používam google fotky a mám teraz dilemu, či použiť zálohovanie na môj disk, alebo ostať a platiť.
Zatiaľ sa viac prikláňam k plateniu a mám na to tieto dôvody:
– google fotky mám všade, na mobile, tablete, notebooku, tv. Takže akékoľvek zariadenie mám v ruke, mám tam automaticky všetky fotky
– jednoduché zdieľanie albumov (napríklad z dovolenky či výletu)
– neskutočne dobre fungujúce vyhľadávanie medzi fotkami (dať si hľadať psa, bicykel, jazero atď, paráda)
– mapa s fotkami
– príjemná funkcia čo ste robili pred x rokmi

Toto sú funkcie, pre ktoré rozmýšľam že ostanem a budem platiť, suma za rok nie je nejak závratná a miesto na disku google sa tiež zíde.

Mám aj xiaomi mobil, kde som kedysi využíval xiaomi cloud. No po zmene značky mobilu som zistil, že mi je taká záloha na dve veci. Po opätovnom návrate ku xiaomi sa stále snažím používať „multiplatformné“ riešenia, keďže nie je zaručené, že ostanem pri xiaomi.

JirkaK
JirkaK
4 měsíců před

Alteenativa ke google cloudu je microsoft. Temer za podobnou cenu jako 200gb jde 1tb u microsoftu a jako bonus k tomu i licence na komplet office

René
René
4 měsíců před

Ještě bych upozornil na nové úložiště Degoo, https://cloud.degoo.com/photos-drive-wi8xlufmqnmwr , pokud se přihlásíte přes můj odkaz, dostanu 5Gb zdarma… Děkuji.

Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Odpovědět  René
4 měsíců před

Dobrý den, pokud si vzpomínám, jsou tam nějaké složité limity a podmínky používání, ne?

Last edited 4 měsíců před by Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
4 měsíců před

Dobrý den, ráda bych podotkla, že 50 GB je jen dočasných. Po určité době klesne hodnota na 15 GB a je téměř nemožné získat svá data zpět, pokud ovšem nezaplatíte. Stažení dat zpět do mobilu nebo pc je strašně pomalé a větší soubory nelze stáhnout vůbec. Jejich stahování je ukončeno těsně před koncem a opět je vám doporučeno zaplatit. Už jsem se se ztrátou dat smířila, služba je pro mě nepoužitelná. Zkusila jsem použít aplikaci od Zoneru, kterou v Obchodu Play nenajdete, ale druhý den nefungovala paměťová karta a přišla jsem o data i na ní. Takže jsem zatím nenašla odpovídající náhradu za službu Google Photos.

Last edited 4 měsíců před by Jana Ghinescuová
Tomáš
Tomáš
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Ano.. Jedná se totiž o to, že MEGA původním zákazníkům nechá limit 50 GB. Ale později se to měnilo, a noví zákazníci mají 30 GB (50 GB je na 1 měsíc od založení účtu). A možná, že to kleslo až na těch 15 GB, ale za to nedám ruku do ohně..

Last edited 4 měsíců před by Tomáš
Tomáš
Tomáš
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Ten jejich achievements program je následující: Za založení účtu je bonus +35 GB a končí po uplynutí měsíce. Za stažení počítačové aplikace je bonus 20 GB, za mobilní 15 GB. Oba shodně končí po 180 dnech a všechny jsou dostupné jen novým uživatelům. Pokud skončí bonus kvóta, MEGA vás upozorní a máte poté 30 dní na přechod zpátky do bezplatné kvóty. S tím, že pro nové uživatele je od základu 15 GB. Nové účty se označují symbolem rakety, která je vidět na stránce mega.nz vpravo nahoře. Starší účty tento symbol nemají.

Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Myslím, že to bude tím, že máte starý účet. Noví uživatelé už mají jiné podmínky. Já účet zakládala v létě 2019, dosáhla jsem na 70 GB a všechno fungovalo. Po půl roce začalo postupné odebírání limitu, až jsem skončila, jak jsem skončila. Přímo na hlavní straně se píše, že můžete získat až 50GB, ovšem je tam hvězdička odkazující na podmínky.

Mirek
Mirek
4 měsíců před

V čem je problém u mi cloudu se zaplacením ja používám už 2 roky prémium a bez problémů.🤔

Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Odpovědět  Mirek
4 měsíců před

Jaké mají cenové plány? Asi jsem naivní, ale nějak se mi nechce posílat data do Číny.

Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Aha. Snad bude někdo vědět.

Mirek
Mirek
Odpovědět  Jana Ghinescuová
4 měsíců před

Používám to pouze na fotky ,ale ve skutečnosti je v dnešní době úplně jedno , podle mě kde data uložím, stejně nikdo neví kdo se k tomu dostane , kdo má úložiště pod palcem,popř. to přeprodá. Nic choulostivého neodesílám, ale co si dělá telefon sám od sebe se stejně nedozvím.
Cena 50GB asi 260 Kč/rok
200 GB asi 590 Kč/rok
1TB asi 2277 Kč/rok
(asi) znamená přepočet kurzu, vychází to z přepočtu HKG/den

Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Odpovědět  Mirek
4 měsíců před

Děkuji, to nevypadá špatně.

Jonathan
Jonathan
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Nemá alipay každý kto používa Aliexpress?

Jonathan
Jonathan
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

No práve na Aliexpress si bolo treba zriadiť alipay a tam vložiť údaje o karte, je to čínsky ekvivalent PayPal.
Neviem či sa aktuálne dá platiť rovno kartou na Ali…

Mirek
Mirek
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den,
končí mi platnost za měsíc, platil jsem to přes PayPal ,ale teď jsem to zkoušel zaplatit dříve, abych to ověřil, ale máte pravdu nyní to tak jednoduché nebude.
Opravdu to dává pouze na výběr výše jmenované platební metody. Přes PayPal pouze převod na Mi coin a dál jsem se nedostal. Podívám se na to později, ale je dobře, že jste mě na to tak nějak nevědomky upozornil dopředu.

Mirek

HonzaK
HonzaK
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý večer,
osobně používám MiCloud už druhým rokem. Placení provádím přes PayPal, kde vám připojenu kartu od Revolutu. Naposled jsem obnovoval 50GB místa za cenu 98,00 HKD dne 24. října 2020 (podle transakce na PayPalu).

Stačí mít v sobě platby ekvivalent v českých na Revolutu a zaplacení proběhne směnou v okamžiku platby. PayPal nabízí možnost konverze u nich, ale toho jsem nevyužil.

Nyní jsem obnovení místa kontroloval a nabízí mi to tak, jak to popisuji.

Hezký večer 🙂

Mirek
Mirek
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Dobrý večer,
konečně jsem se k tomu dohrabal. Tak přímo v Micloudu přes vyhledávač jsem to nedořešil… stále výše zmiňované způsoby plateb,ale v telefonu v nastavení je Mi cloud…kde je platba v Mi coin nebo PayPal. Přesně to u mě dělá 278.03 Kč. za 50 Gb na rok.
Snad jsem pomohl a máte tam možnost PayPal i jako novoplátci.

Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
4 měsíců před

Tak ještě upřesnění ke službě Mega: můj účet Free má kromě ,,pouhých“15 GB prostoru také nedostupný transfer, pokud zaplatím nejlevnější měsíční tarif za 165 Kč, dostanu 400 GB místa a můžu uskutečnit transfer 1TB měsíčně. Takže takhle bych mohla získat data zpět, a pak sbohem.

Last edited 4 měsíců před by Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Já vám to věřím a tiše závidím. Poslala bych vám snímek obrazovky, ale nějak mi to tady nejde.
Ps.: právě jsem narazila na článek o Cloudevo, asi vyzkouším. Ještě mám MultCloud, ale nevím, jestli rovněž umí virtuálně sloučit úložiště, nebo jestli funguje jako,, překladiště“.

Last edited 4 měsíců před by Jana Ghinescuová
Lukáš
Lukáš
4 měsíců před

MEGA jsem zkoušel, asi mám něco špatně nastavené, protože se mi fotky nahrávají stále dokola. To znamená, že se nahraje pokaždé všechno a ne jen nové.

Last edited 4 měsíců před by Lukáš
Lukáš
Lukáš
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Ano, mám tam potom IMG_20191208_247354_1.jpg a hned pod tím IMG_20191208_247354.jpg. A tak dále.

Tomáš
Tomáš
4 měsíců před

Zdravím, a co Terabox? Zkoušeli jste někdo? Nabízí 1TB zdarma 🙂

Jana Ghinescuová
Jana Ghinescuová
Odpovědět  Tomáš
2 měsíců před

Dobrý den, právě jsem na Terabox narazila v časopisu Chip. Vyzkouším, ale ani se mi nechce věřit, že by to nemělo háček. U Cloudevo, kde jsem si založila účet, jsem narazila na jazykovou bariéru – neumím německy.

Last edited 2 měsíců před by Jana Ghinescuová
Štefan
Štefan
4 měsíců před

Dobrý deň,
dá sa prosím zmeniť zmeniť cieľ, kde sa majú fotky zálohovať v aplikácii Google fotky, resp. Galéria? Mám Mi9, a ak by som prešiel na iný cloud, ako to urobiť?

Bruk
Bruk
2 měsíců před

Uvádíte, že hledáte nejvíce prostoru za co nejméně peněz = zdarma. Proč tedy nevyužijete neomezené úložiště pro fotky, které je zcela zdarma? K dispozici je i mobilní aplikace pro nastavení automatické synchronizace.
Co že to je za službu? No přece ZONERAMA
http://www.zonerama.cz
Spolehlivé úložiště, které využívají světoví fotografové pro zálohu svých fotek. Já osobně zálohuji veškeré fotky a to jak ze všech mobilních zařízení tak i ze zrcadlovky. Mám tam uloženo už něco přes 1TB. Fotky v plném rozlišení. Jediné omezení je na videa ve vysokém rozlišení. V případě dodržení rozlišení i u videí lze ukládat neomezené množství a délky.

Milan
Milan
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Mam jednu otazku na p. Kiliána, – nerozumiem jednej veci.
Clanky su fajn, reagujete trpezlivo, ale stalo sa mi viackrat, ze mi zmizol komentar a nerozumiem preco. Zobrazeny bol, videl som ho tu zverejneny.
Boli to uplne normalne komentare, napr. ako kolega vyssie – aj tu som pri TERABOXE dal do pozornosti ulozisko mediafire, ten komentar tu uz nie je. Ak to nezapadalo do clanku, lebo ulozisko bolo platene, stale mi to nesedi, lebo z inych komentarov vidim, ze mate velku trpezlivost, 🙂 tak by som predpokladal, ze to prosto napisete, nejako zareagujete a nie, ze tu bez slovka vysvetlenia zmizne komentar. V inej diskusii ste mi odpovedali na viacere laicke otazky k mobilu, preto nerozumiem, ako vravim…

Milan
Milan
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Ďakujem. 🙂 Veď mi to nesedelo. 🙂
No, tak to bude tými odkazmi, aj tento, aj (najmä) „predtým“ obsahoval odkaz(y), boli tam ako zdroj tých vecí, čo som o nich písal.

A nech neduplikujem – pochválim tu, že hoci všetko pekne dokumentujete screenshotmi, tak mi pomohlo aj video. Tým chcem povedať, že má význam. Bolo to k zobrazeniu teploty batérie, vravím si, neviem to nájsť u seba, no podľa videa som pochopil, čo som robil zle. 🙂
Vďaka, pekný deň.

58
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x