MIUI 12 – tipy a triky: jak zprovoznit Super tapety z MIUI 12?

Jednou z mnoha novinek MIUI 12 měly být takzvané Super tapety, tedy animované, respektive živé tapety zobrazující planety Země, Mars či Saturn. Jak se ukázalo později, tato novinka má být k dispozici jen na několika vybraných telefonech. Dnes vám ukážeme, jak zprovoznit Super tapety z MIUI 12 na jakémkoli telefonu Xiaomi, Redmi nebo Poco.

Aktualizace na MIUI 12 byly spuštěny koncem června a novou verzi grafické nadstavby má podle původních plánů dostat 48 telefonů. Nejnovější verzi grafické nadstavby mají rovnou po rozbalení z krabičky či dostanou také všechny telefony, které aktuálně pořídíte v našem českém a slovenském e-shopu.

Instalace aplikace WallPaper

K tomu, abyste si mohli vychutnat nové Super tapety na jakémkoli telefonu, budete v první řadě potřebovat aplikaci WallPaper. Ta bohužel není dostupná v Obchodě Play, avšak můžete si stáhnout instalační balíček z věrohodného zdroje – serveru APKMirror. Doporučujeme stahovat vždy nejnovější dostupnou verzi.

Následně bude nutné tento balíček nainstalovat, čemuž se však bude telefon bránit, neboť se jedná o instalaci aplikace z „neznámého zdroje“. Je tedy nezbytné instalaci z neznámého zdroje povolit tlačítkem Pokračovat. V případě dotazu, zda si přejete nainstalovat aktualizaci integrované aplikace odpovězte stiskem tlačítka Instalovat.

Instalace aplikace QuickShortcutMaker

Pokud se nainstalovanou aplikaci WallPaper pokusíte spustit, možná vás překvapí, že to nepůjde. Navíc ani nenajdete její ikonu mezi ikonami ostatních nainstalovaných programů. Abyste se k ní dostali, budete si muset nainstalovat program QuickShortcutMaker. Ten již lze instalovat z Obchodu Play, kde je dostupný zdarma pro všechna zařízení s Androidem 1.6 a vyšším.

Tato aplikace dokáže vytvářet a spouštět zástupce aplikace ze seznamu činností, které jsou v telefonu nainstalovány, včetně systémových a jinak skrytých programů. Nainstalujte tedy QuickShortcutMaker přes odkaz v následujícím boxíku.

QuickShortcutMaker
QuickShortcutMaker
Developer: sika524
Price: Free

Jak zprovoznit Super tapety z MIUI 12?

Nyní spusťte aplikaci QuickShortcutMaker a vyhledejte v seznamu WallPaper. Následně rozbalte nabídku klepnutím na šipku po levé straně a z nabídky položek klepněte na tu, u které je uvedeno SuperWallpaperListActivity.

Na následující obrazovce klepněte na tlačítko Try, čímž spustíte jinak skrytou aplikaci Super tapety. V našem případě, kdy jsme testovali na telefonu Poco X3, nám byly nabídnuty dvě tapety: Země a Rudá planeta, přičemž k té druhé byla dostupná aktualizace, kterou jsme následně provedli.

Tapetu zvolíte klepnutím a následně použijte tlačítko Vyberte oblast. Z nabídky zvolte, které místo planety chcete zobrazovat, a klepněte na Použít. A to je vše – jak vidíte, zprovoznit Super tapety z MIUI 12 není složité!

Varování závěrem

Super tapety jsou primárně určeny pro telefony POCO F2 Pro, Redmi K20 Pro, Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Lite, Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Pro, Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9T Pro  a Xiaomi Mi MIX 3, tedy zařízení s procesorem Qualcomm Snapdragon 8xx.

Poco X3 Pro

Instalace na telefon s jiným, než podporovaným procesorem může mít negativní vliv na běh systému. Ten se může projevovat zpomalením odezvy, zvýšenou spotřebou baterie nebo obecnými problémy s plynulostí. V případě potíží tedy doporučujeme změnit tapetu na nějakou výchozí.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 20. října.

Vyzkoušeli jste Super tapety na svém telefonu?

Zdroj: igeekphone.com.

MIUI 12 – tipy a triky: jak na bezkontaktní platby přes NFC?
MIUI 12 – tipy a triky

Většina mobilních telefonů dnes podporuje bezkontaktní platby přes NFC. Tento způsob má celou řadu výhod - je rychlý, bezpečný a Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak zálohovat, obnovit a přenést SMS?
MIUI 12 – tipy a triky

Pokud měníte telefon za nový, můžete obnovit aplikace, jejich nastavení a data z cloudu Google či z původního telefonu. Někdy Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: tmavý/světlý režim a další nastavení displeje
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu XM.cz znamená další várku tipů a triků. Tentokrát se podíváme na možnosti Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Alain
Alain
11 měsíců před

Řekl bych, že stažení a instalace .apk přímo tapety a poté nastavení v aplikaci pozadí je jednodušší.

Josef
Josef
11 měsíců před

Redmi note 8 pro Mediatek a zatím funguje bez obtíží takže díky.

Michal
Michal
Odpovědět  Karel Kilián
7 měsíců před

Zdravím, mám problém s aktualizací druhé tapety na Redmi 9 někdy to dojede na 99% a pak se to sekne ,

Olda
Olda
11 měsíců před

Uvedená cesta má výhodu v tom, že se snadno vybírá lokace na planetě a tapety fungují i na AOD. Díky.

Filip
Filip
11 měsíců před

Dobrý den. Bude to fungovat i na MIUI 11.0.9.0???

Petra
Petra
11 měsíců před

Na F2 pro nemusím nic složitě stahovat, tyto tapety jsou klasicky v nastavení plochy

Albert
Albert
11 měsíců před

Jde pak tu aplikaci wallpaper odinstalovat?

Kamil
Kamil
Odpovědět  Karel Kilián
10 měsíců před

Tím si nejsem tak jistý. Ať hledám jak hledám nikde po ní nejsou ani památky ale nainstalována pořád je. Tak kde ji hledat?

Petr
Petr
10 měsíců před

Mám Redni note 9 pro s procesorem Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G, tam by to snad mělo jít bez problému,vyzkouším…..

Petr
Petr
Odpovědět  Petr
10 měsíců před

Zjistil jsem vlastně,že s aktualizaci MIUI 12 mám i Super tapety.Použití je jednoduché.Tak jak je to s widgety,tak je to i s tapetama.

Vojta
Vojta
8 měsíců před

Xiaomi Mi note 10 lite android 10 MIUI12.02.
funguje skvěle.
Ale za mě bych tyto tapety doporučil pro telefony s amoled displeji, z důvodu lepší ho pocitu z tapety a také z důvodu always on displeje.
Děkuji Vojta

Tomahawk
Tomahawk
5 měsíců před

Zdravim. dekuji za navod, na Mi9 t vse funguje jak ma. jen se zeptam, kdyz chci zmenit na jinou supertapetu, musi byt postup stejny, nebo to jiz jde nekde primo v telefonu?

24
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x