Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 3. díl

Středa – novinek je třeba! Již potřetí přinášíme na našem blogu článek, ve kterém vám představíme tři novinky v MIUI 12. Dnes se podíváme na jednu z často propagovaných novinek – Super tapety. Dále vám ukážeme rozšířené možnosti nastavení nabídky aplikací a dva styly oznamovací roletky.

Pokud chcete vědět, zda váš telefon dostane aktualizaci na MIUI 12, pak doporučujeme náš článek Aktualizace na MIUI 12 začnou koncem června, dostane je 48 telefonů. Novou verzi by měly dostat také všechny telefony, které nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu.

Novinky v MIUI 12 – 3. díl

Super tapety

Jednou z hodně komunikovaných novinek jsou takzvané Super tapety. V podstatě jde o živé tapety, které však nezůstávají jen na domovské obrazovce, ale interagují i s odemykací obrazovkou. Fungují tak, že při odemčeném telefonu vidíte na ploše výsek z planety Mars nebo Země. Když telefon zamknete, proběhne animace, během které od planety jakoby odletíte. Na telefonech s ambientním displejem se pak zobrazuje jako srpek. Při odemčení se naopak planeta přiblíží.

Super tapetu můžete nastavit, pokud používáte výchozí MIUI Launcher. Nám ale následně fungovala i na telefonu s nainstalovaným a aktivovaným Nova Launcherem. Každopádně jde spíše o kosmetickou záležitost a wow-efekt, který se časem pochopitelně okouká. Je otázkou, zda Xiaomi hodlá nabídku super tapet do budoucna rozšiřovat.

Jak nastavit Super tapetu?

 1. Podržte prst na volném místě domovské obrazovky.
 2. V nabídce, která se zobrazí v dolní části obrazovky, zvolte Tapety.
 3. Přejděte do sekce Super tapety.
 4. Vyberte si klepnutím tapetu dle libosti.
 5. Po zobrazení náhledu klepněte na Použít.

Nabídka aplikací

Donedávna na MIUI platilo, že ikony všech nainstalovaných aplikací jsou umísťovány na domovské obrazovky – stejně, jako na telefonech iPhone. Kdo chtěl klasickou nabídku aplikací, ten si musel nainstalovat alternativní launcher (např. Nova Launcher).

Přibližně před rokem však začalo Xiaomi experimentovat s možností přepnout launcher na konvenční nabídku aplikací, která se zobrazí potažením prstu na domovské obrazovce zdola nahoru. Postupem času se tato možnost začala objevovat jako volitelná i na nově prodávaných telefonech. Pokud tedy preferujete tradiční seznam aplikací, pak kvůli tomu již nemusíte instalovat alternativní launcher – viz náš článek MIUI Launcher konečně umí tradiční seznam aplikací! Jak funguje?

Xiaomi Mi Band 6

S novým MIUI 12 přichází také nejnovější verze launcheru, která podstatně rozšiřuje možnosti nastavení. Do těch se můžete dostat dvěma cestami: buď podržením prstu na volném místě domovské obrazovky a následně přes nabídku Nastavení-Více, nebo přes Nastavení-Domovská obrazovka.

Jestliže v této sekci nastavíte u položky Domovská obrazovka zmíněnou možnost S nabídkou aplikací, aktivuje se tím nová sekce Nabídka aplikací.

Ta obsahuje následující položky:

 • Doporučené aplikace – zapíná a vypíná zobrazení nejčastěji používaných aplikací na začátku seznamu aplikací.
 • Správa kategorií aplikací – v nabídce aplikací jsou programy vertikálně roztříděné do tematických kategorií. Zde můžete měnit jejich pořadí, odebírat je a přidávat, případně třídění do kategorií úplně vypnout.
 • Pozadí – v poslední verzi MIUI Launcheru si také můžete nastavit, jak má vypadat pozadí pod ikonami v seznamu. Na výběr je světlé, nebo tmavé, případně dle aktuálního nastavení systému. Kromě toho je možné zvolit průhlednost této nabídky.
 • Posuvná lišta – touto volbou můžete zapnout, nebo vypnout zobrazování písmenek v postranní liště pro rychlý přechod v seznamu aplikací.
 • Umístit nové aplikace na Domovskou obrazovku – pokud chcete používat konvenční seznam aplikací a nechcete mít ikony na domovských obrazovkách, můžete to zde vypnout.

Oznamovací roletka

V MIUI 12 můžete volit mezi dvěma styly rozbalovací nabídky s oznámeními – klasickou, ve stylu čistého Androidu, nebo upravenou, která designově lépe ladí s prostředím MIUI. Rozdíly nejsou velké, ale zkušené oko je dozajista pozná. Kromě toho jsou zde drobné nuance i z funkčního hlediska.

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do Oznámení.
 3. Klepněte na Oznamovací roletka.
 4. Vyberte Styl oznámení: MIUI, nebo Android.

Další novinky v MIUI 12

Další tři novinky v MIUI 12 vám představíme za týden, tedy ve středu 29. července. Pokud vás zajímá něco konkrétního, nebojte se napsat do komentářů pod článkem! Ochotně nasnímkujeme a natočíme to, oč nás požádáte. Pokud již máte poslední verzi MIUI, budeme rádi, když se podělíte o to, jaké novinky vás nejvíc zaujaly.

Další díly

Jaké novinky v MIUI 12 se vám líbí nejvíc?

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 2. díl
Novinky v MIUI 12

Středa - novinek je třeba! Proto vám přinášíme druhý díl seriálu Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích, Číst dál...

Poco X3
Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 1. díl
Novinky v MIUI 12

Od června Xiaomi postupně vydává aktualizaci grafické nadstavby MIUI 12 pro své telefony. Protože jsme již dostali nejnovější verzi na Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 12 na obrázcích a videích – 9. díl
Novinky v MIUI 12

Středa, novinek je třeba! Už podeváté jsme tu s naším seriálem, ve kterém na obrázcích a videích představujeme novinky v Číst dál...

Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
47 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den platí ten článek o aktualizacy MIUI 12 na Redmi Note8T

Supet tapety
Supet tapety
1 rok před

Včera jsem aktualizoval MIUI 12 na MI 9T. Verze MIUI Global 12.0.2 Stabilní 12.0.2.0(QFJEUXM). Já v téhle verzi ty Super tapety nemám. Mám na výběr jen Místní fotografie,Nedávno použito,Předinstalované,Živé tapety. Může někdo potvrdit,že v téhle verzi MIUI prostě nejsou,nebo je nějaká chyba u mě. Obnovení továrního nastavení se mi zatím dělat nechce,jinak se zdá,že vše funguje tak,jak má.

anonym
anonym
Odpovědět  Supet tapety
9 měsíců před

Dobrý den, mám Redmi Note 7 a až dneska jsem dostala aktualizaci na MIUI 12 stejného typu. S tapetami to mám stejně. To že nemám Super tapety mě tak nežere, ale nevím, jak si mám nastavit, aby se mi moje vytvořená živá tapeta na zamykací obrazovce opakovala a nepřehrávala pouze jednou. Jediné, co mě napadá je to video dát vícekrát za sebe, ale to už je bohužel složitější. Jinak jsem zatím s aktuálními změnami celkem spokojená.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den je platný ten článek na xoumi seznam telefonu

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den chci se zeptat jestli je platný článek na MIUI 12 na xoumi

Note 10 pro nic
Note 10 pro nic
1 rok před

Mám note 10 pro a žádný update nepřichází..

David Ondrejkovič
David Ondrejkovič
1 rok před

@Supet tapety – 22. 7. 2020 (9:54)
Můžete prosím ověřit, zda Vám po aktualizaci Xiaomi Mi9T funguje i nadále vestavěné nahrávání hovorů? Děkuji

Kamil
Kamil
1 rok před

Ahoj, mám MI 9 T. Zatím vůbec žádná aktualizace??? Máte stejně???

Nahraní hovoru
Nahraní hovoru
1 rok před

Mi 9t včera aktualizace 12.02 EU.Po vytočení čísla je tam tlačítko nahrát.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Mám mi 9t a super tapety tam nejsou ale dají se stáhnout a nahrát přes apku Google tapety a jedou dobře 😉

Josef
Josef
1 rok před

Než se mě stáhne nové miui 12 do telefonu tak zapomenu co bylo za novinky v prvním dílu 🤣( redmi note 8 pro)

David Ondrejkovič
David Ondrejkovič
1 rok před

@Nahraní hovoru
Děkuji. A tlačítko telefonu je zelené? Tedy dialer od Xiaomi? A v nastavení hovorů – druhá položka shora – je „Nahrávání hovorů“?

Nahraní hovoru
Nahraní hovoru
1 rok před

Tlačítko je zelené a druhá položka je nahrávání hovoru

David Ondrejkovič
David Ondrejkovič
1 rok před

@Nahraní hovoru
Moc děkuji za skvělou zprávu!

Jarda
Jarda
1 rok před

Zajimava jsou gesta, v soucasne verzi zase o trochu rozsirena, urcite by si zaslouzila samostatnou sekci.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Super tapety sú len na Amoled displejoch a vybraných zvyčajne TOP modeloch. IPS nebude mať žiaden Super tapety

Super tapety
Super tapety
1 rok před

No a já mám MI 9T,který „samozřejmě“ AMOLED má a dává-li to smysl či nesmysl,ty tapety tam prostě nejsou. A ano,už jsem četl diskuzi na Redditu i tady,takže vím,že je to zřejmě úmysl. Ještě mne napadlo,zda to spíš nezávisí na verzi MIUI launcheru. Zda nejsou dostupné až v nějaké vyšší verzi,než kterou tam máme my na MI 9T. Já tam mám verzi 4.17.2.2037-07031719

Super tapety
Super tapety
1 rok před

Tak v tom případě padá i teorie o launcheru 🙂

Super tapety
Super tapety
1 rok před

Což mi jako vysvětlení taky nedává žádný smysl. Že by MI 9T s 6 GB RAM nezvládla tu jejich Super tapetu? Myslím,že výkonu má telefon pořád na rozdávání….

MIUI 12 SMS
MIUI 12 SMS
1 rok před

Na Miui 12 (na MI9) mi hodně chybí práce u zpráv SMS. Dříve fungovalo potažení doleva jako tuším vymazat a potažení doprava označovalo zprávu jako přečtenou. Škoda, že tento krok teď nefunguje, přijde mi to jako velký krok zpět😟

Super tapety
1 rok před

Super tapety mám vypnuté. Braly si přespříliš baterie. Koukněte na spotřebu baterie a uvidíte. Nestojí to za to.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den chci se zeptat je ten článek platný aktualizace na MIUI12 a je tam platný mobyl Redmi Note8T kterej má dostat aktualizaci na MIUI12 ? Děkuji za odpověď

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den chci se zeptat jakej máte Emil

Jean
Jean
11 měsíců před

Dobrý den,

po aktualizaci systému na tuto verzi se mi oznamovací roletka stahuje kdekoliv na displeji. Problém to představuje pro rolování ve widgetu, jako je kalendář, nebo televizní program. V těchto widgetech nejde rolovat, jelikož se stáhne oznamovací roletka. Jde s tím něco udělat? Někde nastavit stahování pouze odzhora, jak to dosud bylo? A ještě jeden dotaz. Jde změnit písmo u ikonek aplikací? Písmo je tenčí a méně čitelné. Děkuji

bobasso
bobasso
11 měsíců před

Jen se zeptám. Ty super tapety = živé tapety? V MIUI 12 patří mezi ně např. Saturn, Mars a Země? Třeba na Saturn odkazuje tento článek i s návodem, jak ji stáhnout do mobilu.
https://www.svetandroida.cz/saturn-tapeta-xiaomi-mi-10-ultra/
Ta živá tapeta Saturn je soubor apk a musí se instalovat. Bohužel můj RN 7 Global ji v nabídce „Živá tapeta“ nevidí. Návod praví, pokud mobil tapetu nevidí, tak se má stáhnout apo „Google tapety“. Tato aplikace už tapetu Saturn (Mars, Země) vidí a lze ji v mobilu nastavit. Ale i když dám volbu nastavit na domovskou i zamykací obrazovku, tak se tato živá, animovaná tapeta Saturnu ukazuje pouze na domovské obrazovce. Na zamykací obrazovce zůstává prostředí naposledy instalovaného standardního tématu Xiaomi. A nejsem jediný, komu se to takto chová. V diskuzi u onoho článku tam jeden člověk píše, že to samé se mu projevuje na Mi 9T.

bobasso
bobasso
Odpovědět  Karel Kilián
11 měsíců před

Děkuji Vám za odpověď. Pěkný den. Bobasso

Irena
Irena
8 měsíců před

Dobrý den,,, mám Redmi Note 7 a po aktualizaci žádné Super tapety v telefonu nejsou k nalezení, jen mi to vždy ukazuje nedávno použité, nebo živé … a také tam není aktivní displej…. tyto funkce by prý s aktualizací přijít měly ? Nevíte čím by to mohlo být ?

Adam
Adam
6 měsíců před

Dobrý den, mohu se zeptat k oznamovací roletce, po nové aktualizaci ji mám šedou mohu se zeptat jak to mít průhledné?

Anet
Anet
5 měsíců před

Oznamovací roletkaNechci mít novou roletku na tuhle jsi nezvyknu lepší je ta normálné z MIUI 11

47
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x