MIUI 12 – tipy a triky: jak najít ztracený nebo ukradený telefon?

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená, že přinášíme další várku tipů a triků pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s nadstavbou MIUI. Dnešní návody asi nevyužijete každý den, ale mohou se hodit, když je budete znát – ukážeme vám, jak najít ztracený nebo ukradený telefon.

Důrazně doporučujeme vyzkoušet si všechny uvedené metody, jak najít ztracený nebo ukradený telefon, nanečisto! Budete tak vědět, jaké nástroje máte k dispozici a současně si i ověříte, že na vašem mobilu fungují správně.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak najít telefon pomocí hodinek či náramku?

Většina chytrých hodinek a náramků má funkci vyhledání ztraceného telefonu. Například nejlevnější Mi Band 5 má tuto možnost v nabídce Více-Najít zařízení. Na hodinkách Mi Watch je samostatná ikona Najít telefon. Když tuto možnost použijete, začne telefon vyzvánět, a to i v případě, kdy je v tichém režimu.

Funkce Najít telefon v hodinkách Mi Watch
Funkce Najít telefon v hodinkách Mi Watch

Vyhledávání z hodinek či náramku má však jedno zásadní omezení: telefon musí být v dosahu spojení hodinek či náramku. Bluetooth má přitom jen omezený dosah – zpravidla na vzdálenost do deseti metrů. Tato metoda je tedy použitelná pro případy, kdy jste telefon odložili někde v bytě či kanceláři a nepamatujete si kam, případně pokud mobil někam zapadl.

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon pomocí Googlu?

Podstatně větší možnosti nabízí funkce Najděte svůj telefon od Googlu. Ta by měla fungovat na telefonech všech značek – tedy nejen Xiaomi. K základním funkcím se dostanete jednoduše tak, že do vyhledávače Google zadáte dotaz kde je můj telefon.

Do vyhledávače Google zadejte dotaz „kde je můj telefon“
Do vyhledávače Google zadejte dotaz „kde je můj telefon“

Pokud jste přihlášení k účtu Google, pak se rovnou ve výsledcích vyhledávání zobrazí mapa s vyobrazenou polohou telefonu. Jestliže máte telefonů více, pak mezi nimi můžete přepínat pomocí rozbalovací nabídky. Tlačítkem Prozvonit můžete telefon nechat vyzvánět – samozřejmě to funguje i v případě, že je právě v tichém režimu nebo režimu nerušit.

Tlačítkem Prozvonit můžete telefon nechat vyzvánět
Tlačítkem Prozvonit můžete telefon nechat vyzvánět

Pokročilé funkce vyhledávání ztraceného či ukradeného telefonu

Podstatně více možností může poskytnout funkce Najděte svůj telefon. Na úvodní stránce se nejprve budete muset přihlásit účtem Google, což je celkem logické – přeci jen asi nechcete, aby polohu vašeho mobilu mohl vyhledávat každý.

V dalším kroku si vyberete, který telefon chcete hledat. U každého zařízení, spojeného s vaším účtem, je uvedeno datum a čas, kdy naposledy kontaktovalo servery Google. Podle toho můžete poznat, zda je připojené k internetu.

Vyberte si, který telefon chcete hledat
Vyberte si, který telefon chcete hledat

Pak se ocitnete na stránce, kde největší část zabírá mapa s vyobrazenou polohou telefonu. V levém panelu je zobrazena informace o stavu baterie a síti, přes kterou je mobil připojen k internetu (v případě Wi-Fi je zde její název, respektive SSID).

Poco F3
Informace o telefonu a jeho poloha v mapě
Informace o telefonu a jeho poloha v mapě

Z nějakého nepochopitelného důvodu máme rozhraní v angličtině, takže dále budeme uvádět i překlady do češtiny.

 • Play sound (přehrát zvuk)telefon začne vyzvánět a bude zvonit po dobu pěti minut, případně dokud na něm vyzvánění nevypnete. Funguje i v případě, kdy je mobil v tichém režimu nebo režimu nerušit.
 • Secure device (zamknout zařízení)uzamkne zařízení a zobrazí na jeho displeji text a případně telefonní číslo, na kterém vás může kontaktovat nálezce. Tuto možnost můžete využít v případě, kdy lze předpokládat, že váš mobil najde nějaký poctivec.
 • Erase device (vymazat zařízení)obnoví telefon do továrního nastavení. V takovém případě dojde ke smazání všech aplikací, jejich nastavení a veškerých dat. Telefon při spuštění bude požadovat přihlášení účtem původního majitele. Vymazáním však ztratíte možnost zjišťování polohy telefonu i jeho dalšího ovládání, proto doporučujeme tuto možnost použít jen v případě, kdy lze předpokládat, že vám byl odcizen.

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon pomocí účtu Xiaomi?

Xiaomi nabízí možnost vyhledávání telefonu pomocí vlastní služby. Základní podmínkou však je, abyste měli mobil spojený s účtem Xiaomi a současně aby byla aktivní funkce Najít zařízení. Tuto možnost telefon nabízí v průběhu úvodního nastavení, ale je možné ji aktivovat i později.

Jak zjistit, zda máte aktivní funkci Najít zařízení?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do sekce Xiaomi účet.
 3. Otevřete Xiaomi Cloud.
 4. Vyhledejte položku Najít zařízení – mělo by u ní být napsáno Zapnuto.
 5. Pokud tomu tak není, můžete zde funkci Najít zařízení aktivovat.

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon pomocí účtu Xiaomi?

 1. Otevřete ve webovém prohlížeči webovou stránku i.mi.com.
 2. Na úvodní stránce klepněte na tlačítko Přihlásit se pomocí Xiaomi účtu.
 3. Zadejte své přihlašovací údaje (e-mail/telefon/číslo účtu Xiaomi a heslo) a stiskněte Přihlásit se.
 4. Po úspěšném přihlášení se ocitnete v Xiaomi Cloudu. Zde klepněte na tlačítko Najít zařízení.
 5. Opět se zobrazí mapa a vedle ní i seznam všech telefonů spojených s účtem. Klepněte na ten, který hledáte.

K  dispozici budete mít následující funkce:

 • Zvuktelefon začne vyzvánět, dokud na něm vyzvánění nevypnete. Funguje i v případě, kdy je mobil v tichém režimu nebo režimu nerušit.
 • Režim ztráty – jakmile se zařízení připojí k síti, bude uzamknuto. Pro odemknutí zařízení bude nutné zadat heslo vašeho Xiaomi účtu. MIUI bude pravidelně aktualizovat polohu zařízení. Pokud je zařízení vypnuto, pro jeho nalezení bude odeslána SMS zpráva.
 • Vymazat data – všechny kontakty, fotografie, e-maily atd. uložené jak na vašem zařízení, tak na SD kartě budou smazány. Synchronizace bude vypnuta. Po vymazání všech dat budete i nadále moci dálkově ovládat své zařízení.

Co dělat, když vám ukradli telefon?

Pokud jste si jisti, že jste telefon neztratili, ale že vám byl skutečně odcizen, doporučujeme neváhat a jednat. Ideální je následující postup:

 1. Připravte si doklad totožnosti.
 2. Připravte si doklady o koupi telefonu – ideálně záruční list, respektive fakturu a krabičku, na které je uvedeno IMEI.
 3. Zkuste pomocí výše uvedených funkcí zjistit, kde se telefon nachází, případně proveďte jeho vymazání.
 4. S výše uvedenými dokumenty zajděte na nejbližší oddělení Policie ČR, kde ohlaste jeho krádež.
 5. Požadujte po policii, aby nechala zablokovat telefon. Zablokovaný telefon se pak nepřihlásí do žádné sítě mobilního operátora.
 6. Kontaktujte svého operátora a nechte zablokovat SIM karty v telefonu (o to policie žádat nemůže).
 7. Pokud máte v telefonu uloženou platební kartu, požádejte svou banku o její zablokování.
 8. Další informace o tom, jak postupovat, najdete na webu Policie ČR.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 23. března.

MIUI 12 – tipy a triky: jak zálohovat aplikace a jejich data?
MIUI 12 – tipy a triky

Jedna z poměrně častých otázek uživatelů zní: jak mohu zálohovat aplikace a jejich data? Xiaomi má pro tyto účely vlastní Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak aktivovat a používat nové Centrum ovládání?
MIUI 12 – tipy a triky

Jednou z největších novinek MIUI 12 je Centrum ovládání, které bylo v následující verzi 12.5 dále vylepšeno. V tomto díle Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: vyměňte předinstalované aplikace za lepší (1. díl)
MIUI 12 – tipy a triky

Když si koupíte telefon Xiaomi, Redmi nebo Poco, najdete v něm hned po prvním spuštění několik desítek aplikací. Nabídka je Číst dál...

Poco F3
Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Roman V.
Roman V.
4 měsíců před

Nevím, co dělám špatně, ale žádná mapa se mi na googlu nezobrazuje. Jen něco kolem prozvonění.

Bez názvu-1.jpg
Roman V.
Roman V.
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Povolení mám. Zkusím totéž u dcery, má, tuším, 8T.

Josef
Josef
5 dní před

Ahoj zřejmě jsem telefon ztratil ,je však možné, že byl i odcizen z baťohu, před třemi dny, ale v apce , i v PC „najít moje-zařízení“,se ukazuje pouze poslední poloha, což je doma tři dny zpět…

6
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x