MIUI 12 – tipy a triky: jak nastavit přenosný Wi-Fi hotspot

Máme tu první únorové úterý, a to na našem blogu znamená další várku tipů a triků pro váš mobilní telefon Xiaomi. Dnes se podíváme na funkci, která se vám může hodit nejen na cestách – totiž na přenosný Wi-Fi hotspot, tedy sdílení internetového připojení.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak nastavit přenosný Wi-Fi hotspot?

Nejprve si řekněme, jak přenosný Wi-Fi hotspot vlastně funguje. Telefon je v tomto režimu připojený k internetu přes mobilní data. Sám vytváří bezdrátovou síť Wi-Fi, ke které se mohou připojit další zařízení (telefony, tablety, notebooky apod.).

Tato zařízení pak při přístupu k internetu využívají mobilní datové připojení telefonu. To je důležité si uvědomovat, neboť tím dochází k čerpání dat, takže pokud máte operátorem omezený jejich objem (FUP), může dojít k jeho překročení.

Typické je využití hotspotu na cestách například pro připojení notebooku k internetu. Můžete takto také sdílet internet v případě, kdy jsou v oblasti dostupná stabilní a/nebo rychlá mobilní data jen od jednoho operátora. Než hotspot zapnete a poskytnete ho ostatním, doporučujeme ho nejprve nastavit!

Jak nastavit přenosný Wi-Fi hotspot?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Připojení a sdílení.
 3. Pokračujte do Přenosný hotspot.
 4. Otevřete sekci Nastavit přenosný hotspot.
 5. Do pole SSID vyplňte název sítě – tj. název Wi-Fi, který bude viditelný ze zařízení, ze kterých se budete připojovat.
 6. Do pole Heslo zadejte přístupové heslo. Toto heslo bude nutné zadat na připojovaných zařízeních – zamezíte tak neoprávněnému přístupu.
 7. V sekci zabezpečení ponechte možnost WPA2-Personal. Volba WPA3-Personal je vhodná jen v případě, že budete připojovat pouze zařízení s podporou novějšího standardu. V žádném případě nedoporučujeme vybírat Žádné zabezpečení!
 8. Položku Identifikace zařízení ponechte na Přenosný hotspot. Připojovaná zařízení díky tomu poznají, že se jedná o limitované připojení a nebudou například stahovat objemné aktualizace.
 9. Potvrďte nastavení tlačítkem s „fajfkou“ v pravém horním rohu.

Jak zapnout přenosný Wi-Fi hotspot?

Hotspot a jeho parametry můžete nastavovat a měnit dle potřeby. Každopádně telefon si nastavení pamatuje, takže pokud neprovedete změny, bude vždy vysílat Wi-Fi s vámi nastaveným názvem sítě a heslem.

Jak zapnout přenosný Wi-Fi hotspot?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Připojení a sdílení.
 3. Pokračujte do Přenosný hotspot.
 4. Aktivujte volbu Přenosný hotspot.

To, že je hotspot aktivní, poznáte dle ikony v oznamovací liště a zprávy v notifikacích. Musíme upozornit na možnou zvýšenou spotřebu baterie, neboť telefon komunikuje s internetem, s ostatními zařízeními, a ještě zastává funkci bezdrátového routeru. Při dlouhodobějším používání doporučujeme připojit ho k nabíječce nebo powerbance.

Jak omezit objem přenesených dat?

Jak jsme uvedli na začátku, v režimu bezdrátového přístupového bodu může telefon velmi rychle vyčerpat příděl mobilních dat. Naštěstí tomu lze předejít tak, že nastavíte jejich maximální objem. V okamžiku jeho překročení můžete být upozorněni, nebo se hotspot prostě vypne. Pozor na to, že nastavení se aplikuje pří příštím spuštění hotspotu.

Poco X3 Pro

Jak omezit objem přenesených dat?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Připojení a sdílení.
 3. Pokračujte do Přenosný hotspot.
 4. Otevřete sekci Jednorázový datový limit.
 5. Aktivujte přepínač Jednorázový datový limit.
 6. V poli Objem nastavte maximální objem dat, jež může být přenesen přes hotspot.
 7. V nabídce Při překročení vyberte, zda se v okamžiku dosažení limitu má hotspot Vypnout a upozornit, nebo chcete Pouze upozornit.

Jak kontrolovat připojená zařízení?

Je celkem logické, že jako provozovatel hotspotu, který sdílí svá mobilní data, budete chtít mít přehled o připojených zařízeních. I na to vývojáři MIUI mysleli a nabízejí v tomto směru základní kontrolu.

Jak kontrolovat připojená zařízení?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Připojení a sdílení.
 3. Pokračujte do Přenosný hotspot.
 4. Otevřete sekci Připojená zařízení.
 5. Zde můžete v sekci Omezení počtu připojených zařízení nastavit, kolik telefonů, tabletů a notebooků může být v jednu chvíli maximálně připojeno.
 6. V sekci Blokované najdete zařízení, kterým jste zablokovali přístup.
 7. Níže pak uvidíte seznam zařízení, která jsou aktuálně k hotspotu připojená. Klepnutím je v dalším dialogu můžete přidat na seznam blokovaných.

Jak (automaticky) vypnout přenosný Wi-Fi hotspot?

Přenosný Wi-Fi hotspot můžete kdykoli vypnout ručně stejně, jako jste ho zapnuli – tj. v Nastavení-Připojení a sdílení-Přenosný hotspot deaktivujte volbu Přenosný hotspot. Hotspot se ale může vypínat i automaticky, pokud k němu po nějakou dobu není připojené žádné zařízení.

Jak automaticky vypnout přenosný Wi-Fi hotspot?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Připojení a sdílení.
 3. Pokračujte do Přenosný hotspot.
 4. Aktivujte volbu Automaticky vypnut hotspot.

Jak nejrychleji sdílet heslo k hotspotu?

Ačkoli běžně dáváme do jednoho dílu pět tipů a triků, dnes přidáme ještě jeden bonusový. Pokud z nějakého důvodu nechcete či nemůžete sdělovat heslo k vašemu hotspotu ústně, nebo chcete-li uživatelům usnadnit život, můžete přístupové údaje zobrazit ve formě QR kódu. Tato možnost je dostupná jen při aktivním hotspotu.

Jak nejrychleji sdílet heslo k hotspotu?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Připojení a sdílení.
 3. Pokračujte do Přenosný hotspot.
 4. Klepněte na možnost Sdílet QR kód.
 5. Na obrazovce se objeví QR kód, který můžete naskenovat z jiného zařízení.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 9. února.

MIUI 12 – tipy a triky: jak se připojit k Wi-Fi a další užitečná nastavení
MIUI 12 – tipy a triky

Dnešní chytré telefony lze připojit k internetu v podstatě dvěma základními způsoby: přes mobilní data, nebo přes bezdrátovou síť neboli Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: tmavý/světlý režim a další nastavení displeje
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, a to na našem blogu XM.cz znamená další várku tipů a triků. Tentokrát se podíváme na možnosti Číst dál...

Redmi 9
MIUI 12 – tipy a triky: párování příslušenství přes Bluetooth
MIUI 12 – tipy a triky

Chytrý telefon lze používat ve spojení s celou řadou příslušenství. Můžeme jmenovat například bezdrátová sluchátka, bezdrátové reproduktory, handsfree, selfie tyče Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pišta
Pišta
7 měsíců před

Proč tak složitě?
Stáhnu roletku, klepnu na ikonu hotspotu, a vymalováno.

Vladimír
Vladimír
7 měsíců před

Miui 12.6.0, telefon redmi note 8 pro. Bohužel tak jak je popsáno tady nefunguje. Omezení připojených zařízení. Jaká zařízení jsou připojena atd. Pokud chci použít hotspot, musím vypnout wifi?

Screenshot_2021-02-02-19-11-10-250_com.android.settings.jpg
Tomáš
Tomáš
Odpovědět  Karel Kilián
6 měsíců před

Dobrý den, v červnu 2020 když jsem kupoval Redmi Note 8 PRO, tak jsem viděl jaké zařízení je připojeno, ale po aktualizaci to zmizelo a vidím pouze kolik jich je připojených. Ani nová aktualizace MIUI Global 12.0.4. to nevyřešila. Trošku mě Xiaomi zklamalo a příště si asi koupím jinou značku. 😒

6
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x