Které telefony dostaly ve 4. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu první únorové pondělí, takže se, jak je na našem blogu zvykem, podíváme na to, které telefony dostaly v uplynulém týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to bylo patnáct telefonů Xiaomi a Redmi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení, dostaly či dostanou aktualizaci na MIUI 12. V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským ani čínským verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě budete muset vyčkat, až update uvolní operátor.

Které telefony dostaly ve 4. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve čtvrtém týdnu, tj. od 25. do 31. ledna dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. Tentokrát to bude  patnáct telefonů Xiaomi a Redmi.

Telefony Redmi

 • Redmi 7A (globální verze) dostává od 29. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.1.0.QCMMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9 Power/Redmi 9T (evropská verze) dostává od 27. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.2.0.QJQEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9/Redmi 9 Prime (evropská verze) dostává od 25. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.1.0.QJCEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9C (evropská verze) dostává od 25. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.6.0.QCREUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi 9C (globální verze) dostává od 26. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.10.0.QCRMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi Note 8T (globální verze) dostává od 25. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.2.0.QCXMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi Note 9T (evropská verze) dostává od 28. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.QJEEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi Note 9T (globální verze) dostává od 28. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.5.0.QJEMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi Mi 10 (evropská verze) dostává od 26. ledna 2021 aktualizaci na V12.2.4.0.RJAEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
 • Xiaomi Mi 10 Lite (globální verze) dostává od 26. ledna 2021 aktualizaci na V12.1.2.0.RJIMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
 • Xiaomi Mi 10T/Xiaomi Mi 10T Pro/Redmi K30S Ultra (globální verze) dostává od 29. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.11.0.QJDMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi 9 (evropská verze) dostává od 25. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.QFAEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro (evropská verze) dostává od 25. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.QFKEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi A2 (globální verze) dostává od 26. ledna 2021 aktualizaci na V11.0.20.0.QDIMIXM. Jde o další aktualizaci postavenou na Androidu 10.
 • Xiaomi Mi Note 10/Xiaomi Mi Note 10 Pro/Xiaomi MI CC 9 Pro (globální verze) dostává od 25. ledna 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.QFDMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 8. února. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Zdroj: xiaomifirmwareupdater.com.

Které telefony dostaly ve 3. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 3. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu poslední lednové v pondělí, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly Číst dál...

Které telefony dostaly ve 2. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 2. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou druhý týden roku 2021, a protože je pondělí, podíváme se na to, které telefony dostaly aktualizace MIUI Číst dál...

Které telefony dostaly v 1. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 1. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou první celý týden roku 2021, a protože je pondělí, budeme se společně dívat na to, které telefony Číst dál...

Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
DarkGhouls
DarkGhouls
6 měsíců před

chtěl jsem vás upozornit že v Příští aktualizace MIUI či Androidu tam máte chybu na 1 února a má tam být 8 února.

vguzi34@gmail.com
vguzi34@gmail.com
Odpovědět  Karel Kilián
6 měsíců před

Jak mi vysvětlíte, že moje Redmi 9 globál ještě nemá MIUI12, poklona panáčku

Lukáš Planička
Lukáš Planička
Odpovědět  vguzi34@gmail.com
6 měsíců před

Dobrý den pane jen vám chci říci že nejste sám také jí nemám. taky bich chtěl visvetleni.

Šotek
Šotek
6 měsíců před

Zdravím, dnes mě prišla aktualizace na Redmi note 8 pro – 12.0.6 QGGMIXM

Monika
Monika
Odpovědět  Šotek
6 měsíců před

Já mám taky redmi note 8 pro a aktualizací sem nedostala

Igor
Igor
6 měsíců před

Ahoj,mam Redmi 7A a jeste nedorazila

ervin
ervin
6 měsíců před

zdravim buď to máte zpožděné nebo neúplné mam mi 10lite 5g android11 už od 2ledna a aktualizaci na mi12.1.3mi přišla 23.ledna aveři že dostanu i 12.5i když oněm nepište.

Lukáš Planička
Lukáš Planička
6 měsíců před

Jak to že.ja na svůj redmi 9 který nebyl koupení ve Vodafonu ani timobailu nevím jak se to píše ani v O2 tak nemám MIUI 12 a je 2 února ??? Záhada dávkují za odpověď.

Šotek
Šotek
Odpovědět  Lukáš Planička
5 měsíců před

ty se nejdřív prosím tě nauč česky !

Lukáš
Lukáš
Odpovědět  Šotek
5 měsíců před

ok

Tomcus
Tomcus
6 měsíců před

Myslíte, že aktualizují i Mi9 SE?

Venca
Venca
5 měsíců před

Moje Redmi9 QJCEUXM stále nic 🙁 Jak poznám že mam telefon od operátora ? Koupil jsem ho zánovní z mp.cz. Po bloatware ani stopa.

Bohouš Čert
Bohouš Čert
Odpovědět  Venca
5 měsíců před

Dobrý den,

Podle Vaší verze MIUI se dá vyčíst, že Váš telefon od operátora není. Kdyby byl od operátora tak na konci budou písmena VF, TM atd. Ve Vašem případě kde jsou na konci verze MIUI písmena XM to znamená, že aktualizace vydává na Váš telefon přímo Xiaomi.

V12.0.1.0.QJCEUXM, toto by měla být poslední vydaná aktualizace pro Váš telefon.

Zřejmě Vám zatím nezbývá nic jiného než čekat.

Nakonec Vám můžu doporučit stáhnou si z obchodu Google play aplikaci Downmi, kde si můžete poslední aktualizace průběžně kontrolovat a případně i stáhnout poslední vydanou verzi pro Váš telefon.

Doufám, že Vám moje odpověď pomohla.
S pozdravem Bohouš

Bohouš Čert
Bohouš Čert
Odpovědět  Karel Kilián
5 měsíců před

Dobrý den pane Kiliáne,

Přiznám se, že jsem netušil, že se aplikace Downmi v obchodě Google Play již nenachází.

V každém případě se dá stáhnout ještě z alternativních zdrojů, například je ke stažení na APKPure nabo na Aptoide, avšak instalaci aplikace z těchto zdrojů si musí každý rozmyslet a zhodnotit případná rizika sám. Ale i v obchodě Google Play jsou aplikace podobné aplikaci Downmi k dispozici.

Děkuji za upozornění a přeji pěkný den.
Bohouš

Renata
Renata
5 měsíců před

Dobrý den, mám Redmi note 8 pro a když kliknu – co je nového, napíše mi „Nemáte povolení k přístupu k aktualizaci záznamů. Ujistěte se, že účet, je kterému jste přihlášeni, má požadovaná oprávnění“.
Obávám se, že pokud nevyřeším tohle, neproběhne ani „normální“ aktualizace. Verze MIUI Global 12.0.3.(QGGEUXM). Restart jsem provedla a závada trvá.
Díky za pomoc

spyboth
spyboth
5 měsíců před

Dobrý den, včera 13.2 aktualizace MI 9T 12.0.4. na androidu 10 jen malá aktualizace. Pěkný den.

32
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x