MIUI 12 – tipy a triky: Témata aneb Jak kompletně změnit vzhled MIUI

Na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI najdete aplikaci Témata. Slouží k částečné nebo kompletní změně vzhledu uživatelského prostředí telefonu. Dnes se na tyto možnosti přizpůsobení podíváme podrobněji.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 12. Tuto verzi najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak zálohovat aktuální téma?

Než začnete aplikovat nová vzhledy, doporučujeme zálohovat to aktuální, abyste se v případě potřeby měli kam vrátit. Na telefonech s MIUI 12 sice bývá buď téma Klasické, nebo Nekonečno, ale zálohou si ho uložíte včetně případných změn, které jste provedli.

Jak zálohovat aktuální téma?

 1. Otevřete aplikaci Témata.
 2. Přejděte do sekce s obrázkem figurky.
 3. Otevřete sekci Přizpůsobit téma.
 4. V dolní části obrazovky klepněte na Zálohovat téma.
 5. Potvrďte svůj úmysl stiskem tlačítka Zálohovat.

Jak se vrátit k dřívějšímu/původnímu tématu?

Pokud jste se nabažili aktuálního tématu, pak si můžete nainstalovat nové, nebo se vrátit k některému z předchozích. V případě, že máte provedenou zálohu, je možné ji poměrně snadno a rychle obnovit.

Jak se vrátit k dřívějšímu tématu?

 1. Otevřete aplikaci Témata.
 2. Přejděte do sekce s obrázkem figurky.
 3. Klepněte na tlačítko Témata.
 4. Zvolte jedno z témat, případně zálohu.
 5. Klepněte na tlačítko Použít.

Jak změnit vzhled pomocí aplikace Témata?

Pojďme se nyní podívat na to, jak můžete kompletně změnit vzhled uživatelského prostředí telefonů Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI. Právě k tomu slouží aplikace Témata, kterou najdete v těchto telefonech předinstalovanou.

 1. Otevřete aplikaci Témata.
 2. Vše podstatné najdete v první sekci s obrázkem malířské štětky.
 3. Vyberte si téma, které se vám líbí.
 4. Na další obrazovce si můžete podrobněji prohlédnout, jak vypadá.
 5. Klepněte na tlačítko pro instalaci.
 6. V případě prémiových témat budete muset nejprve zhlédnout reklamu.
 7. Téma se následně stáhne.
 8. V další fázi budete moci pomocí zatržítek vybrat, které prvky chcete aplikovat. Na výběr je Zamykací obrazovka, Domovská obrazovka, Systém a Ikony.
 9. Můžete vybrat všechny, nebo jen jednu možnost. Svou volbu potvrďte stiskem tlačítka Použít.

Problémy s kompatibilitou

U některých témat vás aplikace může varovat hláškou: „Problémy s kompatibilitou – Toto téma není kompatibilní s MIUI verzí nainstalovanou na vašem zařízení. Při použití tohoto tématu nemusejí některé funkce MIUI fungovat správně“.

To znamená, že dané téma není určeno pro vaší verzi MIUI. V takovém případě doporučujeme ho neinstalovat, tj. stisknout tlačítko Nepoužívat a najít si jiné téma. Existuje totiž poměrně velká šance, že byste pak museli čelit nejrůznějším problémům a nefunkčnostem.

Problémy s kompatibilitou
Problémy s kompatibilitou

Jak najít zajímavé grafické styly?

Aplikace Témata obsahuje velmi širokou paletu nejrůznějších témat. Existuje několik cest, jak můžete najít téma, které bude vyhovovat vašim představám.

Poco X3

Jak najít zajímavé grafické styly?

Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
3 měsíců před

Dobrý den. Vím, že už tu tipy a triky byly na téma, co mohu navíc dostat změnou Oblasti např.na Indii. S tou změnou Oblasti na Indii souvisí právě tipy a triky k tomuto dílu – Témata. Ta změna dovolí nastavit, změnit font písma, což s Oblastí Česko nelze. V Tématech pak dole v liště přibude nová ikona „T“. Pod ní se schovává nepřeberné množství fontů písma a systémový font „Roboto“, tak lze změnit na jiný. Né však všechny nabízené fonty ke stažení zvládají korektně zobrazovat česká písmena s diakritikou. Písmo, které to neumí, zanechá v českém slově obsahují např. „á“ obdelníček. Mám ověřeno, že fonty od vývojáře „Mobyfont“ českou diakritiku zobrazují správně. Dovedou to i jiné fonty, ale je to třeba vyzkoušet. Každá změna fontu si vyžádá restartování telefonu, tedy ho vypnout a zase zapnout. Po změně fontu Oblast Indie zase přepneme zpět na Oblast Česko.
comment image
comment image
comment image

Pak změna fontu může v telefo vypadat třeba takto :
comment image

Last edited 3 měsíců před by bobasso
Yan
Yan
3 měsíců před

Poco X3 PRO věk 6 dní, po úplnej aktualizácii pred 3 dňami .
Nové, vyvolené témata , rôzne verzie z ponuky Témata, sa neudržia v nastaveniach, ale cca po 1-2 hodinách sa svojvoľne všetky zrušia, prepnú sa na základnú, Classic téma. Ak zmením iba tapety, nie celé téma, ani nové tapety sa neudržia …furt a dookola, späť stále na Classic témata.
Kde môže byť problém ?

Yan
Yan
Odpovědět  Karel Kilián
3 měsíců před

Chyba sa prejavuje síce po aktualizácii, ale nie tej klasickej aktualizácii, keď všetko už fungovalo a príde do toho aktualizácia. Hneď, ako som telefón rozbalil, po prvom pripojení na internet , mi oznámilo dostupné nové aktualizácie , ešte takmer v továrenskom stave. Áno, už som bol spätne 2x v továrenskom režime, obnovil nastavenia z Google One účtu, nič nepomohlo ešte doteraz. 🙄

Yann
Yann
Odpovědět  Karel Kilián
3 měsíců před

Konečne, po tretej obnove systému, aj zo zálohy na Xiaomi cloudu, predtým iba z Google 1, sa zdá, že už zvolené, nové téma sa udrží. Ďakujem za poradenstvo. Je dobré , ak sa máme kde obrátiť , ak máme problém.

alois
alois
2 měsíců před

Zmeškané volání Jak nastavit

10
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x