MIUI 12 – tipy a triky: jak pořídit snímek obrazovky?

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená, že vám přinášíme další (v pořadí již jedenáctou) sbírku tipů a triků, díky kterým dokonale ovládnete své telefony s MIUI 12. Dnes se podíváme na to, jak můžete pořídit snímek obrazovky a jak s ním lze dále pracovat.

V úvodu si dovolíme upozornit, že všechny uvedené tipy a triky jsou určené pro MIUI 12 – tedy aktuální verzi grafické nadstavby, kterou Xiaomi instaluje na všechny své telefony (s výjimkou řady Mi A). Verzi 12 již dostaly nebo dostanou všechny modely telefonů, které prodáváme v našem českém i slovenském e-shopu.

Jak pořídit snímek obrazovky tlačítky?

Snímek obrazovky se vám může hodit v celé řadě případů. Například pokud potřebujete někomu poradit s nějakým nastavením nebo se chcete pochlubit s postupem ve hře na sociální síti. Pořízený snímek se ukládá jako obrázek ve formátu JPEG do telefonu a můžete s ním nakládat jako s jakoukoli jinou fotografií či obrázkem.

Základní způsob pořizování snímku pomocí tlačítek funguje prakticky na všech telefonech s operačním systémem Android stejně, proto tento tip platí nejen pro mobily značky Xiaomi. Je rychlý, spolehlivý, ale za některých okolností (např. pokud je telefon umístěn v držáku v autě) ne vždy zcela pohodlný.

Jak pořídit snímek obrazovky tlačítky
Jak pořídit snímek obrazovky tlačítky

Jak pořídit snímek obrazovky tlačítky?

 1. Stiskněte současně tlačítka pro snížení hlasitosti a vypnutí/zapnutí na boku telefonu.
 2. Pořízení snímku je doprovázeno zvukem a animací, během které se obsah obrazovky ukáže jako zmenšený náhled v pravém horním rohu a následně zmizí.

Jak pořídit snímek obrazovky gestem?

V první kapitole jsme zmínili, že pořizování snímku obrazovky pomocí tlačítek na boku telefonu není ideální třeba v situaci, kdy máte mobil umístěný v držáku. Proto existuje ještě přinejmenším jedna alternativa, kdy snímek pořídíte například přejetím třemi prsty po obrazovce shora dolů. Tuto možnost je však nejprve nutné povolit.

Jak povolit pořizování snímků obrazovky gestem?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Přejděte do sekce Další nastavení.
 3. Pokračujte do Zástupci tlačítek.
 4. Zde zvolte Vytvořit snímek obrazovky.
 5. Doporučujeme zvolit možnost Potažení 3 prsty dolů.
Jak povolit pořizování snímků obrazovky gestem
Jak povolit pořizování snímků obrazovky gestem

Jak rychle sdílet snímek obrazovky?

Jak jsme si vysvětlili výše, snímky obrazovky jsou ukládány do telefonu jako soubory ve formátu JPEG. Můžete je tak zobrazovat, upravovat a třeba i sdílet například v nativní aplikaci Galerie. Pokud chcete pořízený snímek sdílet hned, můžete využít jednu z vychytávek MIUI.

Jak rychle sdílet snímek obrazovky?

 1. Pořiďte snímek obrazovky (tlačítky nebo gestem dle prvních kapitol).
 2. Klepněte na tlačítko Odeslat u náhledu, který se zobrazí v pravém horním rohu obrazovky.
 3. Zvolte aplikaci, přes kterou chcete snímek odeslat.
 4. Nechcete-li snímek ukládat, aktivujte volbu Po sdílení smazat.

Xiaomi Mi 11

Jak upravit snímek obrazovky?

Pokud například vytváříte návod, nebo chcete něco ve snímku obrazovky zvýraznit či upravit (například přidat šipky, popisky, případně ho budete chtít oříznout), máte několik možností. Pochopitelně můžete pořízený obrázek otevřít a upravit v Galerii, ale jde to i rychleji.

Jak upravit snímek obrazovky?

 1. Pořiďte snímek obrazovky (tlačítky nebo gestem dle prvních kapitol).
 2. Klepněte na zmenšený náhled, který se zobrazí v pravém horním rohu obrazovky.
 3. Tím se ocitnete v editoru, ve kterém můžete provést potřebné úpravy.
 4. Nezapomeňte upravený obrázek uložit tlačítkem Uložit.

Kde najdete snímky obrazovky?

Snímky obrazovky se fyzicky ukládají do interní paměti (nelze změnit například na paměťovou kartu) do složky DCIM/Screenshots. Na telefonu se k nim ale dostanete i jednodušší cestou – pomocí aplikace Galerie.

Kde najdete snímky obrazovky?

 1. Otevřete aplikaci Galerie.
 2. Přejděte do sekce Alba.
 3. Pokračujte do alba Snímky obrazovky.

Předchozí díly seriálu MIUI 12 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 12 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit už za týden, tedy v úterý 24. listopadu.

MIUI 12 – tipy a triky: Témata aneb Jak kompletně změnit vzhled MIUI
MIUI 12 – tipy a triky

Na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI najdete aplikaci Témata. Slouží k částečné nebo kompletní změně vzhledu Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: vyměňte předinstalované aplikace za lepší (2. díl)
MIUI 12 – tipy a triky

Když si koupíte telefon Xiaomi, Redmi nebo Poco, najdete v něm hned po prvním spuštění několik desítek aplikací. Nabídka je Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak aktivovat a používat nové Centrum ovládání?
MIUI 12 – tipy a triky

Jednou z největších novinek MIUI 12 je Centrum ovládání, které bylo v následující verzi 12.5 dále vylepšeno. V tomto díle Číst dál...

Poco F3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Adam Svoboda
Adam Svoboda
5 měsíců před

Zapoměli jste na menu snímku obrazovky při podržením tří prstů najednou. Je to taková skrytá funkce, já na ni narazil omylem…

2
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x