Které telefony dostaly v 9. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou první březnový týden. Protože je pondělí, podíváme se na to, které telefony dostaly v devátém týdnu roku 2021 aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to bude osm kousků – tři Redmi a pět telefonů Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12. V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly v 9. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které v devátém týdnu, tj. od 1. do 7. března, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. Tentokrát  to bude osm kousků – tři Redmi a pět telefonů Xiaomi.

Telefony Redmi

  • Redmi 9A/Redmi 9AT (evropská verze) dostává od 3. března 2021 aktualizaci na V12.0.11.0.QCDEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
  • Redmi 9A/Redmi 9AT (globální verze) dostává od 1. března 2021 aktualizaci na V12.0.11.0.QCDMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
  • Redmi Note 10 Pro (evropská verze) dostává od 5. března 2021 aktualizaci na V12.0.3.0.RKFEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi Mi 10T Lite (evropská verze) dostává od 1. března 2021 aktualizaci na V12.0.1.0.RJSEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 9 (globální verze) dostává od 4. března 2021 aktualizaci na V12.0.5.0.QFAMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
  • Xiaomi Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro (globální verze) dostává od 4. března 2021 aktualizaci na V12.0.5.0.QFKMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.
  • Xiaomi Mi MIX 3 5G (evropská verze) dostává od 3. března 2021 aktualizaci na V12.0.4.0.PEMEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 9.
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite (globální verze) dostává od 3. března 2021 aktualizaci na V12.1.3.0.RFNMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 8. března. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Zdroj: xiaomifirmwareupdater.com.

Které telefony dostaly ve 12. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 12. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou další týden roku 2021, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony Číst dál...

Redmi Note 10
Které telefony dostaly v 16. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 16. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu poslední dubnové pondělí, a to na našem blogu XM.cz znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly Číst dál...

Které telefony dostaly v 17. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 17. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu první květnové pondělí, a jak je na blogu XM.cz zavedeným zvykem, podíváme se na to, které telefony dostaly Číst dál...

Xiaomi Mi 11
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Pavel
1 měsíc před

Zdravím,je už 22.3.a já u svého MI 9t pro nemám aktualizaci na 12.05.Je možné že byla stažena?

Pavel
Pavel
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Ne mám QFKEUXM

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x