Články

Kdo dostal aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu v 6. týdnu?

Máme za sebou první únorový týden, a protože je pondělí, podíváme se na našem blogu na to, které telefony a tablety dostaly v uplynulých sedmi dnech aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu. V Číně tento týden probíhaly oslavy související s novým rokem, takže update obdržely jen tři telefony.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení většinou MIUI ve verzi 14 (některé starší modely mohou mít MIUI 13). V souvislosti novým HyperOS by vás mohly zajímat následující články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Kdo dostal aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu?
Kdo dostal aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Přečtěte si také  [Unboxing] Realme 11 Pro 5G: Designový plasťák, co si nehraje na něco víc

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly v 6. týdnu aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve druhém týdnu, tj. od 5. do 11. února 2024, dostaly aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu. V Číně tento týden slavili nový rok, takže update obdržely jen tři telefony.

Telefony Poco

  • V uplynulém týdnu neobdržel aktualizaci žádný telefon Poco.

Telefony Redmi

  • Redmi Note 13 (globální verze) dostává od 9. února 2024 aktualizaci na V14.0.7.TNGMIXM. Jde o MIUI 14.0 postavenou na Androidu 13.
  • Redmi Note 13 NFC (evropská verze) dostává od 9. února 2024 aktualizaci na V14.0.5.TNHEUXM. Jde o MIUI 14.0 postavenou na Androidu 13.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi 13 (evropská verze) dostává od 5. února 2024 aktualizaci na OS1.0.3.UMCEUXM. Jde o HyperOS 1.0 postavený na Androidu 14.

Příští aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizace HyperOS, MIUI či Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 19. února. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Přečtěte si také  Xiaomi Mi Band 4: nový chytrý náramek oficiálně představen! Co nabízí?

Dostal váš telefon aktualizaci?

Xiaomi Mi Band 7

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

42 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Radek
Radek
17 dní před

Poco c65 dostane hyper os?
Děkuji

bobasso
bobasso
Odpovědět  Radek
16 dní před

Můžete si to zjišťovat sám, jaké kdy vyšly verze MIUI / HyperOS pro váš POCO C65 Global&EEA, podle toho, co máte.
Na těchto stránkách
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/
stačí zadat do vyhledávacího pole buď POCO C65 Global nebo POCO C65 EEA a hned uvidíte. Uvidíte na nich sloučené aktualizace jak MIUI, tak HyperOS. Pro ruční aktualizaci (RECOVERY) budou z této stránky stažitelné pouze aktualizace MIUI (instalační balíček aktualizace. zip). Pokusíte-li se z této stránky stáhnout aktualizaci na HyperOS, tak vám to vykáže chybu 404.

Pokud uvidíte, že POCO C65 dostalo aktualizaci na HyperOS, pak instalační balíček aktualizace. zip pro ruční instalaci (RECOVERY) stahujte z těchto stránek pouze s aktualizacemi HyperOS. Opět do vyhledávacího pole zadáte POCO C65 buď Global nebo EEA.
https://xiaomifirmwareupdater.com/hyperos/

Stanislav Mlčoch
Stanislav Mlčoch
17 dní před

Stále čekám na aktualizaci Hyper OS, mám Xiaomi Redmi 12c,snad ještě přijde

Dominik
Dominik
16 dní před

Dobrý den, kdy přijde aktualizace hyper os pro redmi note 11 pro 5G?

Shawi
Shawi
16 dní před

Včera jsem dostal update na verzi 1.0.1.0
Redmi note 12 pro plus.
Tak se s tím lehce sžívám.

Shawi
Shawi
Odpovědět  Karel Kilián
8 dní před

Je to UMOEUXM. Ani nevím, jaký tam může být rozdíl.. 🙂

Eva
Eva
15 dní před

Poradte mi prosím, jak po výměně karty zadat změnu pinu. Mě se to nedaří a rady v Google nejsou aktuální. Děkuji moc

Eva
Eva
Odpovědět  Karel Kilián
14 dní před

Děkuji moc, ano myslela jsem SIM. Chtěla jsem tam své heslo.Velmi jste mi pomohl.
Přeji hezký den

Ochmonas
Ochmonas
15 dní před

Dobrý den,

aktualizácia pre xiaomi 13 čo obnáša ? Bezpečnostnu záplatu ?

Ochmonas
Ochmonas
Odpovědět  Karel Kilián
15 dní před

Jasné lebo hyperos mi prišiel už v decembri .

Martin
Martin
15 dní před

Dobrý den! Chci se jen čistě informativně zeptat jestli Xiaomi Redmi Note 11NFC Evropská verze MIUI 14.0.4.0. (TGKEUXM) dostane ještě nějakou aktualizaci. (MIUI či Hyper OS). Telefon má 2 roky od data prodeje a slyšel jsem, že Hyper OS dostanou i některá starší zařízení. Ale osobně si myslím, že končí s MIUI 14,a maximálně přijde ještě nějaká záplata. S pozdravem a přáním hezkého dne Martin.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
14 dní před

Dobrý den! Děkuji vám moc za odpověď! Já myslím že už jen ty bezpečnostní. Přeji vám příjemný dobrý den! Martin

Martin
Martin
12 dní před

Dobrý den! Uvažuji o koupi nového telefonu Xiaomi Redmi Note 13 5G a chci se zeptat kdy přesně přišel u nás na trh. S pozdravem a přáním hezkého dne Martin

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
11 dní před

Děkuji moc za odpověď! Můžu se ještě zeptat do jaké tento telefon patří třídy? Děkuji vám předem moc za odpověď! S pozdravem Martin

Ringel
Ringel
11 dní před

Dnes aktualizace na HyperOS Poco X5 5g zatím vše v pořádku.

Ringel
Ringel
Odpovědět  Karel Kilián
11 dní před

Změnil jsem oblast Švýcarsko

Petr
Petr
11 dní před

Dobrý den dnes dostal Xiaomi redmi 12c aktualizaci na hyper os 1.0.1.0 UCVEUXM
Android 14

1000000641
Petr
Petr
Odpovědět  Petr
11 dní před

Nastavení

1000000645
Martin
Martin
10 dní před

Mám Xiaomi 11T, ale bohužel jsem ještě aktualizaci neobdržel. Nevíte jak urychlit její stažení?

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
10 dní před

Mám 14.0.6.0 evropskou verzi. Podle článku na tom to portále by měla být dostupná.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
9 dní před

Děkuji už to jede. 🙂

42
0
Napište nám svůj komentář!x