Články

Které telefony dostaly v 1. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Máme za sebou první týden roku 2023, a protože je pondělí, je čas podívat se na to, které telefony dostaly v uplynulých sedmi dnech aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Začátek roku však přinesl nové verze operačního systému jen pro čtyři modely Redmi a jedno Poco.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 13 (některé starší verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Přečtěte si také  Představujeme méně známé novinky, jež přinese MIUI 13

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly v 1. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které v 1. týdnu, tj. od 2. do 8. ledna 2023, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdržely aktualizace čtyři telefony Redmi a jeden telefon Poco.

Telefony Poco

  • Poco M3 Pro 5G (evropská verze) dostává od 3. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.7.SKSEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

  • Redmi 10 (evropská verze) dostává od 5. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.4.SKUEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi Note 10 5G (evropská verze) dostává od 3. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.7.SKSEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi Note 11S 5G (globální verze) dostává od 6. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.3.SGLMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
  • Redmi Note 11T Pro/Pro+ (evropská verze) dostává od 3. ledna 2023 aktualizaci na V13.2.2.TLOEUXM. Jde o MIUI 13.2 postavenou na Androidu 13.

Telefony Xiaomi

  • V uplynulém týdnu neobdržel aktualizací žádný telefon Xiaomi.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 16. ledna. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Přečtěte si také  3 (ne)známé produkty Xiaomi: retro sada, odsávačka mléka a čistička

Dostal váš telefon aktualizaci?

Xiaomi Watch S1 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Jan
1 rok před

Poco x4 GT android 13 v sobotu

Marek7
Marek7
1 rok před

Redmi Note 10 5G potvrzuji aktualizaci na V13.0.7.SKSEUXM, velikost 99MB, zabezpečení prosinec 2022.
Bohužel se s tím nainstaluje nějaký Game Center od Xiaomi, nejde odinstalovat ani nijak skrýt v přehledu aplikací 🙁

Jarda
Jarda
Odpovědět  Marek7
1 rok před

potvrzuji. Stejný telefon a stejná prasárna ze strany Xiaomi – Game Center (neodinstalovatelná app)

Jirka
Jirka
1 rok před

Dodnes nemám v Redmi Note 9 Pro ani Android 12! Nikdo se k tomu nemá. Zkoušel jsem různé způsoby a nejde to tam ani nahrát. Nejsem žádný amatér, ale prostě nejde to :/

František
František
1 rok před

Dobrý den, 9.1 2023 Redmi note 9 pro aktualizace na MIUI 13💪

Pavel
Pavel
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, take potvrzuju tuto aktualizaci, přišla i na telefon od T-mobile, na ktery chodily dřívější aktualizace s velkým zpožděním.

Vojtěch
Vojtěch
1 rok před

Dobrý večer

Dnes jsem byl v obchodě a měli vystavený telefon Xiaomi Redmi A1, který má čistý android. Telefon jsem si prohlížel a našel jsem v nastavení telefonu, že telefon má dostupnou aktualizaci na MIUI 13, měla by to být verze MIUI 13.0.15.0.SGMMIXM
Je možnost tuto aktualizaci příští týden doplnit?

Vojtěch
Vojtěch
Odpovědět  Vojtěch
1 rok před

Dobré ráno
Ještě k telefonu Xiaomi Redmi A1. Zajímalo mne, jestli Xiaomi Redmi A1 má čistý android nebo MIUI.

V telefonu Redmi A1, který je tím vůbec nejzákladnějším modelem naší nabídky, neběží “čistý” Android. Telefon je vybaven upravenou verzí Androidu, jde o jeho odlehčenou verzi Android Go. Zároveň jsou zde přítomny i některé aplikace a ovládací prvky ze systému MIUI – jeho prostřednictvím také probíhají případné aktualizace.

Vojtěch
Vojtěch
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobré ráno
Včera jsem psal na technickou podporu Xiaomi ohledně modelu Xiaomi Redmi A1.

Redmi A1 má z 80% čistý systém Android a 20% MIUI

Telefon mám měsíc a jsem s ním spokojený. Všechno funguje bez problémů, telefon je rychlý, aplikace fungují bez problémů, nenáročné hry (Hill Climb Racing, Minecraft) telefon spustí bez problémů, ale náročnější hry (Real Racing), bohužel nefungují, ale na tyto náročnější aplikace a hry mám tablet, Xiaomi Mi Pad 5.

Všiml jsem si, že když například stahuji aplikaci, která má 25 mb, tak Xiaomi Redmi A1 má aplikaci staženou za 2 sekundy, na tabletu stažení trvá 5 sekund, může to být tím, že telefon má Android Go?

Jiří
Jiří
1 rok před

Dobrý den, je nějaká šance, že bych se dočkal aktualizace MIUI 13? Jsem majitelem ,,staršího” redmi note 9S. Děkuji
Verze MIUI: 12.5.5.0 (RJWMIXM)

Veronika
Veronika
1 rok před

Xiaomi Redmi 9T dostal aktualizaci na MIUI 13⚡

22
0
Napište nám svůj komentář!x