Problémy s aktualizací Redmi Note 9 Pro na MIUI 13 a Android 12

V poslední době se na naši Xiaomi Poradnu obrátilo hned několik uživatelů, kteří měli problémy s aktualizací svého telefonu Redmi Note 9 Pro z MIUI 12.5.8 na MIUI 13 postavené na Androidu 12. Zpočátku to vypadalo, že se jedná o minoritní potíže, nicméně nyní se zdá, že jde o problém o něco větších rozměrů.

Překvapilo nás, že ačkoli problém hlásilo několik majitelů telefonů Redmi Note 9 Pro, na zahraničních diskuzních fórech jsme na něj nenarazili. Pouze na Redditu hlásil v říjnu jeden uživatel podobné potíže, ovšem jednalo se o aktualizaci z MIUI 12.5.7. V tomto případě pomohla změna regionu na Filipíny.

Jak se projevují problémy s aktualizací Redmi Note 9 Pro na MIUI 13?

Problémy se podle všeho týkají pouze evropské varianty Redmi Note 9 Pro. Ta koncem března tohoto roku obdržela aktualizaci MIUI na verzi V12.5.8.0.RJZEUXM. V srpnu pak vyšla aktualizace na V13.0.1.0.SJZEUXM, která přinesla grafickou nadstavbu MIUI 13 postavenou na novějším Androidu 12. V říjnu pak vyšel další update na V13.0.2.0.SJZEUXM s bezpečnostními záplatami.

Problémy s aktualizací Redmi Note 9 Pro na MIUI 13 a Android 12
Problémy s aktualizací Redmi Note 9 Pro na MIUI 13 a Android 12

Základní potíž spočívá v tom, že některé telefony aktualizaci jednoduše neobdržely. Zařízení ji prostě nenabízí, jako by nebyla dostupná žádná nová verze, a to ani více než tři měsíce od vydání prvního updatu na MIUI 13. To je samo o sobě podivné – čekání na OTA aktualizaci se sice někdy může protáhnout, ale zpravidla netrvá déle než měsíc.

Nedočkaví uživatelé proto zkusili provést aktualizaci manuálně – podrobný návod najdete ve článku MIUI 13 – tipy a triky: Jak ručně aktualizovat MIUI a/nebo Android? Bohužel ani v tomto případě nebyli úspěšní a nejčastěji narazili na chybovou hlášku „Aktualizaci nelze ověřit. Flash této stabilní verze nelze provést.“

Uvedená hláška se objevuje v případech, kdy se uživatel snaží na telefon instalovat jinou ROMku, než na něj patří. Narazíte na ni například v situaci, kdy na telefon s ROMkou od operátora zkusíte tímto způsobem nainstalovat ROM určenou pro telefony z běžné distribuce. Další zkoumání, spočívající v ověření IMEI, však ukázalo, že to není tento případ.

Hledání příčin problému

Obrátili jsme se s tímto problémem na techniky z našeho servisního střediska. Dle jejich vyjádření došlo údajně u některých Redmi Note 9 Pro při aktualizaci na verzi 12.5.8 k problému, znemožňujícímu instalaci jakéhokoli dalšího updatu.

Problémy s aktualizací Redmi Note 9 Pro na MIUI 13 a Android 12
Problémy s aktualizací Redmi Note 9 Pro na MIUI 13 a Android 12

Konkrétně se mohlo jednat o poškození tabulky s informacemi o oddílech v interní paměti, které v konečném důsledku způsobuje nemožnost instalace OTA aktualizace. Dle jednoho z techniků je jediným řešení této situace „přehrát software autorizačním účtem“. Tyto informace však považujte za neoficiální.

Z pohledu zákazníka by to znamenalo nutnost poslat telefon do servisu. V případě, že by byl ještě v záruce, by mohlo být přehrání realizováno jako záruční oprava. Jedná se však o dva a půl roku starý model, takže mnohé kusy již v záruce nejsou, takže by se jednalo o pozáruční, a tedy placený servisní zásah.

Dalším možným řešením je instalace ROMky přes nástroj Mi Flash (návod najdete například na MIUIOS.cz), nicméně podmínkou úspěchu je odemknout bootloader, což není úplně triviální operace. Navíc to znamená ztrátu veškerých aplikací, nastavení a dat.

Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory

Jak vyřešit problémy s aktualizací Redmi Note 9 Pro na MIUI 13?

S řešením problému nakonec přišel Jan Novotný, který v naší Poradně popsal postup, díky kterému se mu podařilo telefon aktualizovat. „Po stáhnutí a ověření instalačního balíčku, přehrát instalační balíček aktualizačním, kterému změním název.“ napsal s odkazem na návod na MIUIOS.cz.

Postup je zhruba následující:

 1. Stáhněte a uložte do telefonu starší ROM ve verzi V12.5.8.0.RJZEUXM.
 2. Stáhněte a uložte do telefonu (do stejné složky) novější ROM ve verzi V13.0.1.0.SJZEUXM.
 3. V telefonu otevřete Nastavení.
 4. Pokračujte do sekce O telefonu.
 5. Klepněte na dlaždici s číslem 12.
 6. V další sekci opakovaně klepněte na číslo 12, čímž zpřístupníte rozšířené možnosti.
 7. Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu.
 8. Z nabídky zvolte možnost Vybrat balíček aktualizací.
 9. Zvolte soubor miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.8.0.RJZEUXM_0d0abb3576_11.0.zip.
 10. Proběhne získávání informací a následně vám bude nabídnuta možnost Restartovat a aktualizovat. Tlačítko ještě nemačkejte!
 11. Spusťte Správce souborů a přejmenujte soubor miui_JOYEUSEEEAGlobal_V13.0.1.0.SJZEUXM_04a79d6b81_12.0.zip na miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.8.0.RJZEUXM_0d0abb3576_11.0.zip (pozn.: možná budete muset přejmenovat i starší verzi ROM, abyste mohli přejmenovat tu novou).
 12. Poté se vraťte zpět k aktualizaci a stiskněte Restartovat a aktualizovat.

Možný postup (byť s jinými verzemi ROMky) můžete vidět na následujícím videu.

Na tomto místě musíme upozornit, že jsme výše uvedený postup nezkoušeli (nemáme k dispozici Redmi Note 9 Pro), takže případná rizika nepadají na naše bedra. Přinejmenším jeden majitel tohoto telefonu nám však potvrdil, že po provedení všech kroků se mu skutečně podařilo aktualizovat na MIUI 13 s Androidem 12 a následně mu byla nabídnuta OTA aktualizaci na nejnovější verzi V13.0.2.0.SJZEUXM.

Zkusili jste uvedený postup? Podělte se o zkušenosti v komentářích pod článkem!

Chybí vám aplikace pro Xiaomi Redmi Buds 3 Pro? Odpovědí je Mi Buds M8
Mi Buds M8

Pokud jste si pořídili levná, ale přesto skvěle vybavená sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Pro a zároveň nevlastníte smartphone na Číst dál...

Huami představí chytré hodinky Amazfit Verge 2 s EKG a eSIM

Pozor, hodinky Amazfit Verge 2 již byly představeny! Všechny informace najdete ve článku Amazfit Verge 2: nové chytré hodinky s Číst dál...

Představujeme novinky v MIUI 14 na obrázcích s komentářem (3)
Představujeme novinky v MIUI 14 na obrázcích s komentářem (1)

Máme tu třetí pokračování série článků, ve kterých formou obrázků s komentářem představujeme novinky v MIUI 14. Tentokrát se podíváme Číst dál...

Samsung Galaxy Buds2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

219 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Honza
Honza
2 měsíců před

Tak jsem postup vyzkousel na 2 zarizenich, vse probehlo podle navodu, i naslednou aktualizaci to nabidlo, ktera se take provedla.
Super

20221125_120519.jpg
Miloš
Miloš
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Aktualizace se povedla ale k horšímu jde to vrátit zpátky na 11?
s pozdravem Beránek

J F
J F
2 měsíců před

Díky za návod, u mě to fungovalo. Zkouším aktualizaci vyvolat už dlouho, ruční stažení a lokální aktualiace nepomáhalo. Tohle zabralo.

zdeněk
zdeněk
2 měsíců před

Vyzkoušeno , funguje , díky

Marek
Marek
2 měsíců před

Takhle to funguje. A je to asi nejjednodušší způsob.

Anna
Anna
2 měsíců před

Byl by nekdo ochotny mi s tim pomoci? Ale nechci prijit o data. Mam redmi note 9 pro. A 13 asi nedostanu.

Jaroslav
Jaroslav
Odpovědět  Anna
2 měsíců před

Je to jednoduché.Udělejte přesně podle návodu

Jiří
Jiří
2 měsíců před

Přes MIUI Downloader (aplikace dostupná na google store) stažena 13.0.1.0 SJZEUXM, ruční aktualizace v pořádku

IMG_20221126_200423.jpg
David
David
Odpovědět  Jiří
2 měsíců před

MOC děkuji za návod. Také ručně úspěšně a bez problému aktualizováno.

Pepik
Pepik
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

jakmile to hlásí “aktualizaci nelze ověřit” tak pomůže stáhnout obě verze (starou i novou) přes MIUI downloader. Mně to pomohlo.

Vašek
Vašek
2 měsíců před

Ahoj.Na první pokus si to instalovalo aktualizaci původní,protože se přejmenováním souboru vytvořil nový a nezměnil původní, tak jsem po přejmenování souboru původní smazal a aktualizace proběhla v pořádku. Děkuji.

Screenshot_2022-11-27-09-14-41-712_com.android.updater.jpg
Petra
Petra
2 měsíců před

Jeden dotaz … Mám stále Android 11, jak je možné, že vy ostatní na Redmi Note 9 Pro máte Android 12? Snažila jsem se najít aktualizace, ale prostě jsem na MIUI 12,5 a nic …. Předpokládám, že to je Androidem. Jak dosáhnout 12? Děkuji

Jaroslav
Jaroslav
Odpovědět  Petra
2 měsíců před

Dělejte podle návodu a bude vše ok

Petra
Petra
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Děkuji moc za návod, včera jsem zkusila, byť jsem měla bobky a vše funguje tak jak má, aktualizace byla úspěšná. Věřím, že tomu zajisté rozumíte, nemůže se stát, když jsem to přehrála takhle ručně, že by tam bylo špatné zabezpečení? Jde mi o to, že jsou v rodině ještě dvě tyto zařízení a všichni máme mobilní bankovnictví, tak aby se nemohlo třeba stát, že uniknou citlivá data. V případě standardního zabezpečení bych přehrála i další dva … Děkuji za odpověď .

Andrej Bird
Andrej Bird
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Je to cez miui downloader určite oficiálna ROM? Nejedná sa o oficiálnu app od xiaomi a tým pádom nie je vylúčené, že by v súbore mohol byť implementovaný aj nejaký mallware. Resp. – je možné považovať dodatočnú automatickú update nadstavbu za dôkaz o oficiálnom zabezpečení? Ďakujem za Vašu prípadnú odpoveď.
Andrej

Andrej Bird
Andrej Bird
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dobry den, dakujem za odpoved. Myslim, ze som prilis paranoidny. Prajem prijemny den.

Andrej Bird
Andrej Bird
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

🙂 To prislovie nepoznam, ale je vystizne…

Trochu som patral a xiaomiui app pouziva uplne rovnaky link, aky ste dali do Vasho navodu Vy:
https://bigota.d.miui.com/V13.0.1.0.SJZEUXM/miui_JOYEUSEEEAGlobal_V13.0.1.0.SJZEUXM_04a79d6b81_12.0.zip
Uz som sa vsak nedopatral, ci je to link z oficialnych stranok xiaomi alebo nejakej tretej strany…

Inak, myslite, ze keby bol ROM z toho linku infikovany, bolo by mozne na jeho zaklade instalovat automaticku OTA aktualizaciu?

Andrej Bird
Andrej Bird
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dakujem za vsetko.
Pekny den aj Vam.

sančo
sančo
2 měsíců před

Díky moc za návod. Na první pokus se nepovedlo. Ale pomohlo před přepsáním smazat půvudní verzi: miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.8.0.RJZEUXM_0d0abb3576_11.0.zip
a následně přepsat miui_JOYEUSEEEAGlobal_V13.0.1.0.SJZEUXM_04a79d6b81_12.0.zip
na: miui_JOYEUSEEEAGlobal_V12.5.8.0.RJZEUXM_0d0abb3576_11.0.zip

Jarmila
Jarmila
2 měsíců před

Chci odemknout telefon neznám původní účet

frabub
frabub
2 měsíců před

Děkuji právě jsem dokončil vše OK

Flappie
Flappie
2 měsíců před

Dnes úspěšně vyzkoušeno. Typicky česky chytré řešení, jste borci!

Pepik
Pepik
2 měsíců před

Tak jsem také aktualizoval. MIUI downloader a stáhnout obě verze a už to frčí. Díky moc

Jaroslav
Jaroslav
2 měsíců před

Provedeno podle návodu na 2 mobilech a vše klaplo na jedničku.Moc děkuji autorovi za článek.Bez něho bych byl bezradný

Last edited 2 měsíců před by Jaroslav
Adrián
Adrián
2 měsíců před

Ahoj. Aktualizácia redmi note9 Pri na MIUI13 funguje podľa popísaného návodu ! Ďakujem

mirek
mirek
2 měsíců před

aktualizaci nelze overit proste to nejde

mirek
mirek
Odpovědět  mirek
2 měsíců před

asi smula no co s tim

316963865_1186197538690056_8410048195428260264_n.jpg
Pepik
Pepik
Odpovědět  mirek
2 měsíců před

obě verze stáhni přes MIUI downloader, mně to také nechtělo pustit, když jsem měl staženou rom z aplikace Aktualizace.

Jaroslav
Jaroslav
2 měsíců před

Paráda vše podle návodu proběhlo na jedničku.
Bravo

Josef
Josef
2 měsíců před

Já mám stále verzi 12.5.5.0 RJZEUVF , zdá se , že to nedám )((

Josef
Josef
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Bohužel jsem si myslel , že je to operátorem. Ale díky , za odpověď.

Jakub
Jakub
2 měsíců před

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Mě se bohužel v nabídce nezobrazuje kolonka “Vybrat balíček aktualizací”. Nevím v čem je problém.
Děkuji za radu.

Jakub
Jakub
Odpovědět  Jakub
2 měsíců před

Už jsem na to přišel 🙂

Lubor
Lubor
2 měsíců před

Mám Redmi Note 9 Pro, avšak nemám v článku verzi 12.5.8, ale verzi 12.5.5.0 a také jsem nedostal aktualizaci. Řekl jsem si, že to stejně zkusím podle návodu, ale při bodu 10 mi to při získávání aktualizací zahlásí “Ověření balíčku aktualizací se nezdařilo. Proveďte aktualizaci pomocí USB.” Mám něco jinak? nebo si mám stáhnout jinou verzi?(kde?)
díky

Lubor
Lubor
Odpovědět  Lubor
2 měsíců před

Teď jsem si četl příspěvek výše. Aha, tak mám taky asi od operátora, ikdyž jsem ho koupil v normálním e-shopu 🙁 Snad se dočkám a nevykašlou se na nás. A nešlo by to jinak, ale přesto jednoduše? díky

SMAHOUN
SMAHOUN
2 měsíců před

Dle popsaného návodu vše proběhlo bez problémů.

Jan
Jan
2 měsíců před

mám Redmi note 9 PRO a byl problém, že i když se mi čudlík “update” ukázal, tak nefungoval. mobil zblbnul. pomohlo “natáhnout nejnovější balíček”. Updatoval jsem mobil na stejnou verzi, ale pak už tohle nějak šlo samo. Zkuste to. Míň to bolí… ale jakmile se dostanete na MIUI13, začne Vám peklo. NECHTĚJTE JÍ !!!! Mobil se mi sere, android auto má šptné rozlišení a sám se restartuje minimálně každou hodinu… můžu ho vyhodit. Leda mi v servisu natáhnou A11 a MIUI12.5.8. (ale ještě se neozvali)
Manželka říká, že aktualizace jsou jen peklo a cesta pro kurvítka… má svatou pravdu.

Martina
Martina
Odpovědět  Jan
2 měsíců před

Zdravím, jak jste problém vyřešil? Po aktualizaci na Miui13 mi začaly taky problémy. Hlavně se mi mobil restartuje klidně 5x za hodinu. Do továrního nastavení se mi moc nechce. Díky za odpověď

Lukáš
Lukáš
2 měsíců před

Super funguje návod jednoduchý děkuji.

Jitka
Jitka
2 měsíců před

Já mám verzi RJZEUXM a vůbec nemám možnost vybrat balíček aktualizace z mobilu

Jitka
Jitka
Odpovědět  Jitka
2 měsíců před

Viz foto

Screenshot_2022-11-29-21-36-50-362_com.android.updater.jpg
Jitka
Jitka
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Děkuji moc ano bylo to tak 🙈

Martina
Martina
2 měsíců před

Tak jsem dnes zkusila aktualizovat a podařilo se. Jsem totální laik co se tyče těchto věcí, ale návod byl pěkně zpracován. Jen v 11 kroku jsem musela přejmenovat i starší ROM verzi, abych mohla přejmenovat tu novou. Moc díky za návod

Martina
Martina
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Zdravím, jak jsem byla nadšená, že se podařilo aktualizovat, tak teď začínám být naštvaná. Od večera se mi stále restartuje telefon sám od sebe. Za hodinu klidně 5x. Měl někdo takové problémy po aktualizaci? Opravdu je to nepříjemné, když potřebuju něco rychle pořešit.

Ada
Ada
2 měsíců před

Dobrý den, taky chci zkusit ručně aktualizovat ale mám trochu strach nehrozí že bych mohl přijít o data aplikace prostě všechno co mám momentálně v telefonu nemá doufám nikdo takovéhle zkušenosti po tomto způsobu aktualizace? Díky za odpověď

Ada
Ada
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Mám evropskou verzi vidím že v názvu souboru ke stažení je Global je to ok?

Ada
Ada
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Zdravím byla to celkem hračka aktualizace proběhla dobře a telefon mi hned nabídl další 13.0.2.0.SJZEUXM děkuji za návod

Tonda
Tonda
2 měsíců před

Ahoj.
Tak se to podařilo. A hned mi to nabídlo nové aktualizace na 13.0.2.0.
Díky za návod.

Martin
Martin
2 měsíců před

Dobrý, len podotknem, že keď sa premenuje, tak to hodí chybu, že je rovnaký názov súboru. Stretol sa s tým niekto? Alebo to robilo problém, len mne?

pavel
pavel
2 měsíců před

Aktualizace nefunguje a je to asi podvod jak stranou hodně lidí aby kupovalo tyto mobilní telefony.Nedoporučuji tenhle model mobilů kupovat, když je aktualizace nefunkční.Mě také nejde a tak raději tuhle značku Xiaomi přestanu kupovat a budu kupovat od jiných prodejců jiné značky jako je Nokia Samsung a tak dál.

Michal
Michal
2 měsíců před

Také potvrzuji, návod je funkční, vše proběhlo v pořádku. Díky za jeho uvedení!

Jan Svoboda
Jan Svoboda
1 měsíc před

Děkuji moc za návod! Po měsících zkoušení, zda již není dostupná aktualizace, jsem narazil na tento článek a upgrade proběhl na první pokus, zcela bez potíží. Telefonu to prospělo, systém je zase svižný. Ihned jsem dostal OTA aktualizaci na V13.0.2.0., takže to evidentně opravilo i rozbité aktualizace. Díky a doporučuji, tohle by mě jinak nenapadlo. 🙂

František Valenta
František Valenta
1 měsíc před

Dobrý den,mám dotaz mám xm 11 pro a poslední týden to po mě chce dvakrát denně aktualizaci,co s tím???děkuji za odpověď

František Valenta
František Valenta
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Vždycky ji potvrdím jakože se udělá a za 4 hodinky napíše telefon že to chce znovu

inbound42192902144349517.jpg
František Valenta
František Valenta
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Ne 13.02 mám v telefonu abtab13.03 nejde dodělat právě a pořád mi ji to nabízí

Fihu23
Fihu23
1 měsíc před

Super funguje jak píšou ostatní jen to chce opravdu postupně podle návodu..dělal sem to na 3x 😀
PS dík moc

Denisa
Denisa
1 měsíc před

Aktualizováno ručně na verzi 13.0.1.0 zabezpečení z 1.7.2022.
Jak aktualizovat na verzi 13.0.2.0?

Roman
Roman
1 měsíc před

Tak se povedlo,sice to trvalo trošku déle než jsem pochopil ten návod,ale funguje a to je hlavní. Díky.

Káťa
Káťa
1 měsíc před

Zdravím, jsem marná. Stáhla jsem si oba balíčky, ale končím u bodů c.7. když kliknu na tři tečky, nemám tam možnost “vybrat balíček”, ale stáhnout. Co dělám blbě? Musím ještě ty balíčky hodit přímo do nějaké složky? Mám je sice v jedné, ale vytvářela jsem novou.

Káťa
Káťa
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Bušila jsem na 12 jak blbá a nic to nedělalo. Zkoušela jsem to fakt několikrát 😭 přes to stažení jsem se nakonec dostala na 12.5.8. aspoň. Ale dál to nejde. Hlásí to, že aktualizaci nelze ověřit. To už jsem asi tam, kde slunce nesvítí?

mirek
mirek
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

dela me to taky mam tel z czc.cz

Martin
Martin
1 měsíc před

Perfektní návod, update proběhl bezchybně.

321Peto
321Peto
1 měsíc před

Dnes vyskúšaný postup “Po stáhnutí a ověření instalačního balíčku, přehrát instalační balíček aktualizačním, kterému změním název.” na Xiaomi Redmi Note 9 Pro a úspešný upgrade z 12.5.8 cez 13.0.1 a následným systémovým na 13.0.2. Ďakujem

Jana
Jana
1 měsíc před

Prosím budu ráda, za každý jednoduchý tip, trik, manuál/návod/video – user friendly návod- blbuvzdorný- tzn. “pro blondýnu”, kde stručně a jasně najdu to NEJ – neboli BEST OF XIaomi Redmi Note 9 Pro – Androd 12- MIUI 13 – aniž bych musela zase x hodin studovat na internetu co a jak … Nerada bych zase po x dnech zjistila, že chyba není úplně opět na mém přijímači :-)))))))) …. DĚKUJI! 🙂 J.

Radim
Radim
1 měsíc před

Taky úspěch. Původně nechtěl, teď je OK. Takže super článek, hodně pomohl.

Kuba
Kuba
1 měsíc před

Dobrý den, můžu po dokončení vašeho návodu soubory smazat, nebo aspoň přesunout na sd kartu?

Lukáš
Lukáš
1 měsíc před

Taky prave vyzkouseno a funguje

Tonda
Tonda
1 měsíc před

Dobrý den dělám podle návodu a nevím co dělám špatně pořád se mi to aktualizuje na 12.5.8

Tonda
Tonda
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Mám aktuální verzi 12.5.8 global stáhnul jsem obě dvě verze dle návodu spustil jsem aktualizaci pak přejmenoval verzi 13.0.1.0 dle návodu a dal restart a aktualizuje mi to na verzi 12.5.8 děkuji

Tonda
Tonda
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Tak už se povedlo moc děkuji špatně jsem pochopil ale už to šlape

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dobrý den, zřejmě mám stejný problém jako Tonda! Několikrát staženy i nová i stará verze MIUI, ať už z Vašeho návodu tak i z MIUI Downloader, postupoval jsem přesně podle návodu, zkoušel jsem i po přejmenování starou verzi smazat, jak někdo popisuje výše v diskuzi a vždy aktualizují na starou verzi MIUI 12.5.8.0. RJZEUXM! Mobil jsem kupoval v XS.STORE Brno, tedy ne u operátora! Jsem malinko bezradný!😉

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Bohužel, záruční doba skončila před měsícem! Každopádně díky za odpověď, budu zkoušet dál, možná dělám něco blbě!😉

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Ondřej
1 měsíc před

Eventuálně, jak přejmenovat tu starou verzi, pokud to bude potřeba? Děkuji!

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dobrý den! Chtěl bych se ještě zeptat, zda by nepomohlo zkusit stáhnout ještě starší verzi MIUI 12(V12.5.6.0.), a MIUI 13 z ní aktualizovat? Děkuji!

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Tonda
1 měsíc před

Dobrý den Tondo! Mohl bych mít dotaz, co jste dělal špatně? Mám podobný problém! Děkuji! Ondřej

Biyanka
Biyanka
1 měsíc před

Dobrý den, pravděpodobně u mého mobilu Redmi Note 9Pro nastala tato aktualizace taky, chce to po mně však heslo, které neznám. Mobil byl zakoupen na německé číslo, které už dnes nemám, tak se do telefonu nemůžu dostat a na stránkách Mi mám problém se změnou hesla. Tak jsem si musela pořídit nový Redmi 10S a moc bych si přála ze starého telefonu dostat aspoň dokumenty, které tam mám za poslední dobu uložené.
Kdyby mi dokázal někdo poradit, předem děkuji. Biyanka

Marťa
Marťa
1 měsíc před

Tak aby tady nebyly jen pozitivní komentáře, tak musím napsat i jeden svůj negativní. Aktualizovala jsem svůj telefon podle tohoto návodu. Bohužel nastala na mém telefonu asi nějaká chyba. Telefon se po aktualizaci samovolně restartoval třeba i několikrát za den. Tak jsem hledala co s tím a zde se dočetla, že jedině tovární nastavení. A asi musím být zase něco extra, jelikož se mi mobil pokazil úplně. Vše po totalce proběhlo v pohodě, ale sotva mobil najel , tak se po 2 minutách sekl a zase restart. Takhle to jede od té doby pořád. Takže mobil v háji. Nejspíš tedy reklamace (je stále v záruce, ale jestli vůbec uznají), což je velmi nemilé, když mobil potřebujete a náhradní nemáte.

jémák
jémák
1 měsíc před

Funguje skvele, dekuji )

Martin
Martin
1 měsíc před

Dobrý den, po několika neúspěšných pokusech, se mi konečně podařilo podle návodu aktualizovat na MIUI V13.0.1.0.SJZEUXM a hned následně aktualizovat na 13.0.2.0.SJZEUXM. Po ověření V12.5.8.0.RJZEUXM jsem ji hned vymazal a V13.0.1.0.SJZEUXM jsem přepsal podle vašeho návodu. MOJE CHYBA spočívala v tom, že v bodě číslo 11 při přepsání jsem za koncovkou zip dal ještě tečku jako je v návodu. Možná je to z vaší strany jen tečka na konci věty, mě to ale dost zmátlo, ale bez tečky za koncovkou zip vše proběhlo jako po másle. Moc děkuji. Martin

Milanz
Milanz
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Môžem potvrdiť, že to funguje. Na prvý krát sa mi to nepodarilo, ale na druhý ano. Dakujem za návod, mobil funguje ako má. 👍

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Dobrý večer, tak konečně se vše zdařilo a aktualizace proběhla podle návodu bez tečky za “zip”! Tam byl ten zakopaný pes! Díky!👍😉

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Martin
1 měsíc před

Martine, velký dík za informaci! Čtrnact dnů se mně aktualizace nedařila, byla v tom ta tečka! Právě jsem přepsal bez tečky za “zip” a úspěšně aktualizováno i s nabídkou další aktualizace MIUI 13.0.2.0.!👍😉

Michael
Michael
1 měsíc před

Na dvou telefonech a vše dle návodu v pořádku.

Radek
Radek
1 měsíc před

Redmi note 9 pro 128/6 mi přinesl Ježíšek, který ho měl už od léta v šupleti kvůli akci od T-Mobile za 4000k. Měl jsem trochu strach, že update nebude díky tomu, že je tel od operátora fungovat. Nakonec se to podařilo až napodruhé. Jak zde radil jeden z diskutujících, tak bylo potřeba po nahrabání si informací smazat první stažený zip. Teď už jen doufat, že se telefon nezblázní, jako některým smolařům. Všem díky za cenné rady a vše nej v novém roce

Radek
Radek
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Tak jsem asi objevil první chybu. Před aktualizací jsem měl ve zprávách zákázáno upozornění na zamykací obrazovce což se občas hodí a při příchozí zprávě mi to jen píplo vybraným tónem. Po aktualizaci telefon oněměl. Přeinstalování app zprávy bez úspěchu, dokonce jsem i vymazal můj stažený letitý zvuk reprodrozda a znovu jej stáhl a umístil jak na int a ext paměť, ale bez úspěchu. Systémové zvuky taky nejdou. Nyní musí být uděleno povolení zobrazení na zamykací obrazovce, aby SMS na sebe upozornila i zvukem. Na fóru jsem na tento problém nikde nenarazil, nebo jsem to přehlédl.

Radek
Radek
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Ok, až bude chvíle, tak na to mrknu. Zatím díky.

Radek
Radek
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Tak jsem dal továrko a znovu pak nainstaloval novou verzi a vše ok. Těžko říct co se v telefonu zamotalo. Co mě ale trápí teď, tak je to, že mi telefon neurčuje polohu bez GPS. Starý S2 třeba u meteoradaru nebo u leteckého radaru nepotřeboval mít zaplou GPS. Ať to zkouším pokus-omyl podle starého telefonu, tak na to nemohu přijít. Něco tu na fóru je, ale nic mi nechodí. Máte nějakou zaručenou radu jak na 9 pro toto vyladit?

Michal
Michal
1 měsíc před

Už dlhšiu dobu mi šlo hlavou, že začíname počúvať o misii 14 a ja som nemal ani 13 ktorá bola dlhodobo pre Note 9 pro avizovaná. Tento článok to pekne zhrnul a ponúkol riešenie. Ďakujem

Pavel
Pavel
1 měsíc před

Podarilo sa, super ďakujem.

hrapel
hrapel
1 měsíc před

…podle návodu a v pohodě… děkuji moc…

Tomáš
Tomáš
30 dní před

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám Xiaomi redmi note 9 pro a když jsem teď četl že už od 31. Prosince už měla fungovat miui 13, tak mi to v nastavení furt nic neukazuje ani po restartování telefonu děkuji za odpověď

Radek
Radek
Odpovědět  Tomáš
30 dní před

Zdravím, vše je v tomto vlákně. Také jsem 9pro aktualizoval dle návodu co je v článku nad diskuzí.

Petr
Petr
23 dní před

Dobrý den,
aktualizace provedena dle návodu a vše ok…děkuji

TaelCZ
TaelCZ
21 dní před

Tak dnes se mi sama ukázala aktualizace z 12.5.8 na 13.0.2 verzi. Takže konečně opravili tu chybu!!! Nemusím dělat aktualizaci podle návodu, ale i tak díky za pomoc.

Bia
Bia
20 dní před

Ahojte, skúšam podľa návodu, ale sekne sa to hneď na začiatku, kde vyhlási, že nemôžno aktualizovať s neoficiálnou ROM (skúšala som stiahnuť aj cez tu uvedený link, aj cez MIUI Downloader). Zároveň mi aj ponúka oficiálne stiahnutie aktualizácie (v aktualizáciach myslím), ale po pár stiahnutých percentách spadne a hlási, že stiahnutie zlyhalo. Má niekto nejaké nápady, ako to vyriešiť ?

Bia
Bia
Odpovědět  Bia
20 dní před

Takže si odpoviem sama :). Stiahla som si verziu MIUI 13.0.4 a ručná aktualizácia prešla bez problémov.

George
George
18 dní před

Tak nejspíš budu jeden z mála majitelů RN9 Pro který měl aktualizaci na MIUI 13 Android 12 oficiální cestou, to že mi sám telefon nabídnul aktualizaci.

George
George
Odpovědět  Karel Kilián
8 dní před

Dobrý den

To ano, je to dobře že se to Xiaomi povedlo opravit, protože jsem se už několik dnů chystal vyzkoušet výše uvedený postup na zmíněnou aktualizaci.

Jh.soft.serv
Jh.soft.serv
18 dní před

Len pre tých, ktorým sa neponúkal STOCK stable EEA update z verzie 12.5.8.0 (V12.5.8.0.RJZEUXM na 13.0.x.0 SJZEUXM), skúšal som update s trikom so stiahnutím 12.5.8.0ky a následne 13.0.1.0 a jej prepisom na 12-ku a potom pokračovanie s updateom ale nešlo to (ani prepisom pôv. flashu ani mazaním súboru), manželka nechcela riešiť update fasboot-om (riešiť odblok bootloadera a teda wipe data, a robiť zálohu), tak sme čakali a teraz konečne cez víkend sa ponúkla verzia V13.0.4.0.SJZEUXM – update prebehol v poriadku.

David T
David T
17 dní před

U mě se dnes objevila aktualizace na 13.0.2.0 SJZEUXM

jh.soft.serv
jh.soft.serv
Odpovědět  Karel Kilián
16 dní před

Len doplním, že posledný stable update je 13.0.4.0, verzia V13.0.5.0.SJZEUXM je stable BETA: https://forum.xda-developers.com/t/miui-updates-tracker-redmi-note-9-pro-joyeuse.4266961/
zdroj: XDA-developers.com

Last edited 16 dní před by jh.soft.serv
TaelCZ
TaelCZ
Odpovědět  Karel Kilián
10 dní před

Nemám telefon od operátora, koupil přes Datart 😉

VitaTou
VitaTou
14 dní před

Povedla se mi ruční aktualizace na 13.0.4.0

Michal Mareček
Michal Mareček
13 dní před

Pro všechny, kterým ještě nepřišla aktualizace: Je zde určitá naděje, mě se aktualizace objevila sama od sebe pár dní zpátky. Zrovna stahuji. Takže děkuji za návod. Najít ho třeba před měsícem, neváhal bych 👍🏻

Pavel
Pavel
8 dní před

Zdravím, mám také Redmi Note 9 Pro s verzí 12.5.5.0 RJZMIXM Telefon koupeny v CZC.cz Chtěl bych se zeptat zda mám zkusit ten ruční návod nebo mám čekat na aktualizaci.

Karel Mráček
Karel Mráček
2 dní před

Zdravím, já mám aktualizovanou bez problému MIUI 13,0.2SJZEUX, Telefon mi ale už 2x nabídl další aktualizaci na 13.0.5, v nastavení je dokonce u aktualizací jednička. Když to otevřu, objeví se ŽÁDNÉ AKTUALIZACE! Jednička zmizí. Další den to samé… Co s tím?

Karel Mráček
Karel Mráček
Odpovědět  Karel Mráček
2 dní před

Nikdo nic, tak to zkusím sám, uvědomil jsem si, že to bylo vždy po návštěvě Německa. Znamená to, že aktualizují zrovna tam?

Karel Mráček
Karel Mráček
Odpovědět  Karel Kilián
1 den před

Ale to není můj případ, já tam tu nejnovější aktualizaci přece mám! Jen mi to dvakrát nabídlo jakousi asi neexistující aktualizaci 13.0.5…

Karel Mráček
Karel Mráček
Odpovědět  Karel Mráček
1 den před

A zatím, co to píši, mi to už tu 13.0.5.SJZEUXM nejen nabídlo, ale už ji i stahuji, tak nevím, co to bylo, proč to nabízelo něco, co ještě nebylo připraveno…

Jh.soft.serv
Jh.soft.serv
Odpovědět  Karel Mráček
10 hodin před

Xiaomi má s prechodom os 12.5 na 13.0.x problém od októbra a to u skoro všetkých redmi od 9 po 11 s update mechanizmom, pomaly sa to ošetruje ale veľmi pomaly, niekde sa opraví sám, niekde ide local update s prepisom starej verzie a následne s ponukou nového update-u a pod.

Last edited 10 hodin před by Jh.soft.serv
Karel Mráček
Karel Mráček
Odpovědět  Karel Kilián
23 hodin před

V pořádku staženo, ale nyní to po mě chce při volání u každého kontaktu, abych určil, přes kterou kartu půjde hovor, přitom druhou mám vypnutou, tohle hodně otravuje a před aktualizací to nebylo. Dá se to nějak hromadně nastavit? Nikde to nemohu najít. Díky předem!

219
0
Napište nám svůj komentář!x