Co dělat, když z telefonu zmizela nabízená aktualizace MIUI?

Poměrně často se v naší Poradně objevuje dotaz, kdy telefon uživateli nabídl instalaci nové verze systému. Když ji později chtěl nainstalovat, zjistil, že aktualizace MIUI zmizela. Telefon ji prostě již nenabízel. Co s tím můžete dělat?

V první řadě je nutné vysvětlit způsob, jakým probíhají aktualizace MIUI na telefonech Xiaomi. Nejprve jsou nové verze testovány v rámci interních testů. Následuje neveřejné a později i veřejné beta testování. Cílem je vychytání chyb a odstranění možných problémů.

Pokud se nová verze jeví jako bezproblémová, dochází k jejímu uvolnění pro zákazníky. I zde je však výrobce opatrný a uvolňuje aktualizace v několika vlnách. Důvod je prostý – pokud by se objevila nějaká vážnější chyba, bude se týkat výrazně menšího počtu telefonů, než kdyby došlo k okamžitému vypuštění nové verze na všechny mobily najednou. Kromě toho se tímto způsobem také snižuje zátěž aktualizačních serverů.

Aktualizace ve vlnách

Xiaomi nejprve vydává aktualizace na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se vyskytne chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Co dělat, když z telefonu zmizela nabízená aktualizace MIUI?
Co dělat, když z telefonu zmizela nabízená aktualizace MIUI?

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony. I nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery a současně aby ji bylo možné včas pozastavit.

Tím se pomalu dostáváme k jádru pudla: v každé vlně je nějakým způsobem omezen počet zařízení, kterým bude nabídnuta nová verze MIUI. Pokud se tento stav naplní, další telefony už nabídku aktualizace nedostanou.

Zmizela nabízená aktualizace MIUI

V praxi to tedy funguje tak, že uživateli je nabídnuta aktualizace. Pokud tuto možnost nepřijme, dostane nabídku někdo další. Jestliže uživatel nezareaguje včas, dojde k vyčerpání kapacity – tedy aktualizace je nainstalována na požadovaný počet telefonů a na dalších se po nějakou dobu nebude nabízet.

Pokud se tedy například ráno na vašem telefonu objeví nabídka aktualizace, kterou nevyužijete, dostanou příležitost další uživatelé. Jestliže do odpoledne dojde k instalaci dané aktualizace na dostatečný počet zařízení, nemusí se vám již nabídka zobrazit.

Co dělat v takové situaci? V podstatě je jen jedna možnost: čekat. Během několika dnů – až bude zahájena další vlna – by se nabídka aktualizace MIUI měla zobrazit znovu. Pokud se nemůžete dočkat, zkoušejte dostupnost nové verze v Nastavení-O telefonu-Verze MIUI.

Zmizela vám někdy aktualizace MIUI?

Zdroj: xiaomist.com.

MIUI 12 – tipy a triky: speciální tajné kódy a jejich praktické vyžití
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu úterý, což na našem blogu XM.cz znamená, že se podíváme na tipy a triky, které můžete využít na Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak pořídit snímek obrazovky (screenshot)?
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu v pořadí třetí úterý roku 2021 a s ním i další pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: aplikace Kontakty – nastavení fotky, vyzvánění a další
MIUI 12 – tipy a triky

Máme tu první úterý roku 2021 a s ním také již čtrnácté pokračování tipů a triků pro MIUI 12. Tentokrát Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Martin
Martin
1 měsíc před

moc tomu nerozumím, ale asi bych nepoužil k článku na tomto serveru obrázek ženský s telefonem od applu v ruce…

Drood
Drood
1 měsíc před

Aha, tak to se mi tedy včera stalo… Ráno nabídka, když jsem na ni po návratu z práce klikl, tak zmizela…☹️

Patrik
Patrik
1 měsíc před

Ještě je možnost stáhnout to ručně, odkazy pro stažení jdou najít na c.mi.com nebo https://t.me/s/MIUI11_Updates

Last edited 1 měsíc před by Patrik
Adam
Adam
1 měsíc před

Kdy dostane Xiaomi redmi 8 aktualizace na miui 12 ?

Jirka
Jirka
1 měsíc před

Konečně dopadla předevčírem aktualizace Redmi Note 5 Global.

Honza
Honza
1 měsíc před

Xiaomi Redmi 9 a zatím nikde nic

Adam
Adam
1 měsíc před

Zmizela mi aktualizace na redmi 8 kdy ji dostanu znovu?

Petr
Petr
1 měsíc před

Přístup Xiaomi je žalostný. Po aktualizaci se mi telefon zbláznil, neustále odesílá nějaké hlášení o chybě, posílal jsem i zprávy na podporu a nic. Když se mi něco takového stalo u Huawei, ještě tentýž den volali kvůli nápravě.

Jakub
Jakub
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Musím vás opravit …na Xiaomi Mi 10pro globální vyšla dva dny zpět aktualizace která vše rozjebala a čtvrtina aplikací padá a nefunguje …facebook ..wps Office ..YouTube a podobně . Několik továrních nastavení a nic nepomohlo a nejsem jediný ….takže nezbývá než čekat a doufat že to rychle opraví …můj první Xiaomi mobil a dvakrát za sebou špatná aktualizace….zlatý Samsung

Jakub
Jakub
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

To je přesně ona 😂 mobil na půl k ničemu 😂 máte nějaký zdroj kde se o tomhle diskutuje ? Nějak marně hledám informace o updatech . Díky moc

Jakub
Jakub
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Já jen doufám že tohle opraví hodně brzo přece jen je nefunkčních poměrně dost aplikací. Jak říkám je to moje první Xiaomi…železo je super ale těch aktualizaci do budoucna se bojím celkem …nerad bych dělal po každé tovární 😂

23
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x