MIUI 12.5 přinese zajímavé novinky v aplikaci Fotoaparát

Vývojáři Xiaomi intenzivně pracují na nové verzi MIUI 12.5. Počátkem ledna jsme vám představili podrobný přehled připravovaných novinek a minulý týden jsme přinesli oficiální seznam 27 telefonů, které dostanou aktualizaci. Dnes se podíváme na připravované novinky v aplikaci Fotoaparát.

Na základě dosud známých informací můžeme již nyní potvrdit, že novou verzi grafické nadstavby dostanou skoro všechny telefony Xiaomi, Redmi a Poco, které aktuálně pořídíte v našem českém i slovenském e-shopu.

Novinky v aplikaci Fotoaparát

Aplikace Fotoaparát na telefonech Xiaomi je poměrně pěkně zpracovaná a nabízí mimořádně širokou paletu funkcí. MIUI 12 přineslo její poměrně zásadní změnu, která významně rozšířila i možnosti jejího přizpůsobení. Uzavřené beta testování MIUI 12.5 ukázalo, že se můžeme těšit na další novinky.

Prvním vylepšením bude možnost zobrazení nových mřížek, které pomohou se správnou kompozicí fotek. První bude aplikovat pravidlo třetin, kdy je snímek rozdělen na 3 × 3 části, přičemž nejdůležitější prvky by se měly nacházet podél dělících linií. Druhá bude Fibonacciho spirála, usnadňující kompozici v takzvaném zlatém řezu, tj. v ideální proporci mezi různými délkami.

Novinky v aplikaci Fotoaparát: možnost zobrazení nových mřížek
Novinky v aplikaci Fotoaparát: možnost zobrazení nových mřížek

Nová vylepšení se objeví také při nahrávání videí. Jednou z novinek bude automatické zhasnutí obrazovky po 3 minutách nečinnosti, což má přispět k úspoře elektrické energie. Pokud dnes zapomenete na zapnutou aplikaci v režimu videa, může obrazovka svítit až do úplného vybití baterie.

Nové efekty pro vlogy a víc času v krátkém videu

Fotoaparát v MIUI nabízí několik režimů – mimo jiné například Krátké video. V tomto módu lze natočit maximálně 15 sekund trvající záběr. V MIUI 12.5 přibudou tři další možnosti, prodlužující délku na 30, 60, nebo 90 sekund.

Další novinky v aplikaci Fotoaparát se chystají v režimu pro natáčení vlogů. Zde budou k dispozici tři nové efekty: Cool effect, AgedFilms a Moments. Rovněž by měl být aktualizován efekt rámečku, který již existuje v předchozích verzích.

Novinky v aplikaci Fotoaparát: tři nové efekty v režimu vlogu
Novinky v aplikaci Fotoaparát: tři nové efekty v režimu vlogu

Výše uvedené novinky jsou aktuálně k dispozici výhradně v rámci uzavřené beta verze čínské ROMky. Je tedy možné, že se nakonec v globálním a evropském sestavení neobjeví. S ohledem na neustálé vylepšování aplikace však vidíme jejich implementaci jako velmi reálnou.

Zaujaly vás chystané novinky?

Zdroj: xiaomist.com.

Servis XM.cz
Oficiální seznam 27 telefonů, které dostanou aktualizaci na MIUI 12.5

Zatím není jasné, zda Xiaomi míní přeskočit verzi s číslem 13, nicméně již nyní je zřejmé, že MIUI 12.5 bude Číst dál...

Podrobný přehled připravovaných novinek v MIUI 12.5
Podrobný přehled připravovaných novinek v MIUI 12.5

V pondělí 28. prosince představilo Xiaomi novou verzi své grafické nadstavby MIUI. V tuto chvíli probíhá beta testování - stabilních Číst dál...

Xiaomi oficiálně představilo MIUI 12.5: malý upgrade s velkými novinkami
Xiaomi oficiálně představilo MIUI 12.5: malý upgrade s velkými novinkami

Ačkoli pátky na našem blogu obvykle patří seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi, dnes učiníme výjimku. Čínský výrobce totiž společně s Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
František
František
1 měsíc před

Dobrý den, chci se zeptat jestli se mohu dostat pro kontrolu MIUI 12,porad mi hlásí že nemám přístup. Děkuji.

M&K
M&K
1 měsíc před

Automaticke zhasnuti displeje pri nataceni by byla skvela funkce. Obcas natacim i nekolikahodinove casosbery a i kdyz kvuli tomu vypnu automatickou regulaci podsviceni a nastavim minimalni jas, preci jen displej uplne zbytecne celou dobu sviti:( Tohle by to resilo a divim se, proc to u casosberu nefunguje uz davno.

Petr
Petr
1 měsíc před

Moc by se mi hodil intervalometr.

6
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x