Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi dohlíží v mrazu i dešti

Potřebujete dohlédnout na okolí svého domu, chalupy, chaty, firmy, garáže či jiného objektu? Pak by vás mohla zaujmout nejnovější venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi Outdoor Camera AW200, jež bude dostupná i na globálním trhu. Za příznivou cenu nabízí velice zajímavé parametry!

Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi dohlíží v mrazu i dešti
Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi dohlíží v mrazu i dešti

V našich e-shopech nabízíme širokou nabídku IP kamer s cenami pohybujícími se od 968 Kč do 2 639 Kč. Za pozornost jistě stojí venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p, kterou v českém obchodě nabízíme za 1 613 Kč, zatímco ve slovenském e-shopu přijde na 66 eur. Kamerám jsme se také věnovali ve článku Seznamte se: 5× bezpečnostní kamera s cenou do 1500 Kč.

Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi

Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi Outdoor Camera AW200 (produktové číslo MJSXJ05HL) má tvar válečku umístěného na oddělitelném držáku a nabízí několik možností instalace. Tělo je vyrobeno z bílého plastu, tyčka držáku je stříbrná, zatímco přední část kamery má černou barvu.

Xiaomi Outdoor Camera AW200
Xiaomi Outdoor Camera AW200

V případě venkovní kamery je jedním z důležitých parametrů odolnost vůči nepříznivým podmínkám. Proti svým interiérovým kolegyním musí odolat větru, vysokým i nízkým teplotám, dešti, sněhu a dalším nepříznivým vlivům. Outdoor Camera AW200 má deklarovanou zvýšenou odolnost proti vodě a prachu dle standardu IP65. Tento stupeň vodotěsnosti je určen pro použití v částečně venkovním prostředí, například pod střešním okapem, ale není vhodný pro použití při dlouhodobém silném dešti nebo pod vodou. Dle výrobce může fungovat v rozmezí teplot od -20 °C do +50 °C.

Kameru lze používat uvnitř i venku
Kameru lze používat uvnitř i venku

Kamera je schopna snímat obraz v rozlišení 1920 × 1080 obrazových bodů (tj. 2 Mpx) a díky světelnosti f/1,6 poskytne kvalitní obraz i v nepříznivých světelných podmínkách. Barevné noční vidění umožňuje i při velmi nízkém osvětlení vidět barvy podobně, jako ve dne.

Xiaomi Outdoor Camera AW200

Videozáznam je ukládán na paměťovou kartu (není součástí balení a výrobce bohužel neuvádí maximální podporovanou kapacitu). Je kódován úsporným kodekem H.265, díky kterému výsledné soubory zabírají při stejné kvalitě jen polovinu místa ve srovnání s dříve používaným kodekem H.264.

Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi dohlíží v mrazu i dešti
Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi dohlíží v mrazu i dešti

Pořízené záznamy lze kromě paměťové karty ukládat také do cloudového úložiště. Aby bylo zaručeno vaše soukromí a bezpečnost dat, používá kamera čip Mi Security Chip s jedinečným soukromým klíčem a certifikátem a 128bitové šifrování účinně zaručuje bezpečnou komunikaci a ukládání dat.

Zabezpečení přenosů
Zabezpečení přenosů

Venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi Outdoor Camera AW200 je vybavena infračerveným přísvitem o vlnové délce 940 nm, který je pro lidské oko neviditelný. Díky tomu poskytuje kvalitní obraz i za úplné tmy, aniž by na sebe zbytečně upozorňovala.

Venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi Outdoor Camera AW200 je vybavena infračerveným přísvitem
Venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi Outdoor Camera AW200 je vybavena infračerveným přísvitem

Venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi

Zařízení je vybaveno mikrofonem a reproduktorem, takže můžete nejen sledovat obraz i se zvukem, ale také oboustranně komunikovat hlasem s osobami před kamerou. Výrobce v tomto ohledu slibuje čistý zvuk na vzdálenost až pěti metrů, byť realita bude pochopitelně záviset na okolních podmínkách.

Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi umí pořizovat časosběrné video
Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi umí pořizovat časosběrné video

Kromě role bezpečnostní kamery umí Xiaomi Outdoor Camera AW200 také pořizovat časosběrné snímky. Můžete ji tak využít pro zaznamenání změn, probíhajících v průběhu delšího časového období – například stavbu domu, přírodu probouzející se k životu či vycházející a zapadající slunce.

Poco F4 GT 5G

Kameru lze také propojit s chytrým displejem na platformě Google Home či Amazon Alexa. V takovém případě lze na tomto zařízení nejen prohlížet pořízené záznamy, ale také kameru zapínat a vypínat prostřednictvím hlasových příkazů.

Možnost propojení s chytrým displejem
Možnost propojení s chytrým displejem

Kamera do nepohody

Kameru lze připojit k Wi-Fi (konkrétně podporuje pásmo 2,4 GHz a standardy 802.11b/g/n) a následně spravovat v aplikaci Mi Home odkudkoli, kde je dostupné internetové připojení. V aplikaci je možné sledovat aktuální obraz, jakož i procházet pořízené záznamy. Outdoor Camera AW200 je vybavena umělou inteligencí, jež dokáže odlišit člověka od jiných typů narušení, čímž eliminuje falešné poplachy.

S pomocí umělé inteligence pozná člověka
S pomocí umělé inteligence pozná člověka

V případě narušení prostoru může na tuto skutečnost upozorňovat oznámením na mobil. Kromě toho nabízí také funkcí personalizovaných zvuků, díky které lze automaticky přehrávat uživatelem vybrané hlasové nahrávky při detekci pohybujících se objektů.

Další výhodou této outdoorové kamery je jednoduchá instalace. Můžete ji pouze postavit na stojánek, ale také přimontovat na zeď nebo ke stropu. Díky flexibilní základně ji snadno namíříte na místo, jež si přejete vidět. Napájení je zajištováno přes napájecí adaptér s výstupním napětím 5 voltů a proudem 1 ampér, který však poněkud překvapivě není součástí balení.

Můžete ji pouze postavit na stojánek, ale také přimontovat na zeď nebo ke stropu
Můžete ji pouze postavit na stojánek, ale také přimontovat na zeď nebo ke stropu

Nová venkovní bezpečnostní kamera Xiaomi Outdoor Camera AW200 již byla publikována na globálním webu Xiaomi, takže by se časem mohla objevit i na českém trhu. Výrobce zatím neoznámil cenu, za kterou ji hodlá prodávat, v jednom španělském e-shopu jsme ji však objevili za 39,99 eur, což je v přepočtu asi 940 Kč.

Jak se vám líbí bezpečnostní kamera Xiaomi Outdoor Camera AW200?

Zdroje: mi.com.

Xiaomi Yeelight Voice Assistant: už i Xiaomi má chytrý reproduktor

Yeelight, dceřiná společnost Xiaomi, která si "udělala jméno" na řadě produktů chytré domácnosti, představila dnes zajímavou novinku. Jedná se o Číst dál...

Zkuste si více než dvacet tapet z telefonu Xiaomi Mi 9

Nová vlajková loď Xiaomi pro letošní rok - telefon Mi 9 - byla představena 20. února. Ještě se ani nezačala Číst dál...

Xiaomi 70 Minutes Smart Car DVR: nová kamera do auta

Dokumentovat dění před vozidlem se může vyplatit. Už i u nás pomohl řidiči jako důkaz právě záznam z palubní kamery. Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi 12X 5G Dual SIM

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x