Články

Seznamte se: 5× bezpečnostní kamera s cenou do 1500 Kč

Bezpečnostní kamera už dávno není zboží, za které necháte v obchodě polovinu výplaty. Ceny dnes začínají pod tisícikorunou, přičemž i nejlevnější modely nabídnou solidní parametry. V tomto článku vám představíme pět produktů, jež pořídíte za částku pod 1500 korun.

Jak funguje bezpečnostní kamera?

Prakticky všechny levné bezpečnostní kamery fungují na podobném principu. Nejprve je nutné je připojit k Wi-Fi, aby mohly komunikovat přes internet. Současně s tím se kamera propojí s aplikací v mobilním telefonu. Z té se pak můžete dívat na aktuální dění a dosavadní záznamy. Poté zbývá namontování kamery na místo, odkud bude mít požadovaný výhled.

Kamera se propojí s aplikací v mobilním telefonu
Kamera se propojí s aplikací v mobilním telefonu

Nejlevnější modely se připojují k elektrické síti klasickou zásuvkou. Z toho plyne jejich nejslabší místo – při výpadku proudu prostě nefungují, pokud nejsou (společně s Wi-Fi routerem a zařízením, zajišťujícím internetové připojení) připojené k záložnímu zdroji.

Levné kamery nabídnou zpravidla obraz a záznam v rozlišení 1080p, dražší zvládnou i 2K, nejvyšší modely pak poskytují rozlišení dokonce 4K. To je pro většinu účelů naprosto postačující. Prakticky všechny modely disponují díky infračervenému přísvitu nočním viděním a dokážou prostřednictvím mobilní aplikace upozornit na pohyb ve sledovaném prostoru.

Realme Smart Camera 360° – nejlevnější bezpečnostní kamera

Za nejlevnější kamerou dnešního přehledu stojí čínská značka Realme. Interiérová Smart Camera 360° podporuje rozlišení 1080p a snímá zorné pole v úhlu 105 stupňů. Velkou výhodou je možnost vzdáleně otáčet kameru do stran v úhlu 360 stupňů a částečně i nahoru a dolů.

Bezpečnostní kamera Realme Smart Camera 360°
Bezpečnostní kamera Realme Smart Camera 360°

Záznam je možné ukládat na paměťovou kartu (není součástí balení) s kapacitou až 128 GB, která stačí až na 14 dní nepřetržitého nahrávání. K tomu přispívá i úsporné kódování videa kodekem H.265, jež při stejné délce zabere jen poloviční prostor ve srovnání se staršími kodeky.

Realme Smart Camera 360°
Realme Smart Camera 360°

Samozřejmě nechybí možnost upozornění na narušení střeženého prostoru – kamera dokáže detekovat pohyb, zvuk a člověka. Kromě nahrání situace vás neprodleně upozorní přes aplikaci realme Link v mobilním telefonu. Díky mikrofonu a reproduktoru lze přes kameru obousměrně komunikovat hlasem.

Snímání v úhlu 360 stupňů
Snímání v úhlu 360 stupňů

Bezpečnostní kamera Realme Smart Camera 360° stojí v našem českém e-shopu pouhých 808 korun, ve slovenském online obchodě ji nabízíme za 33 eur.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° – interiérová bezpečnostní kamera

Za druhou nejlevnější kamerou stojí Xiaomi. Opět se jedná o interiérovou kameru schopnou fungovat v teplotním rozmezí od -10 ℃ do +50 ℃. Snímá zorné pole v úhlu 110 stupňů a ani zde nechybí možnost vzdáleného otáčení do stran a naklánění nahoru a dolů.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° - interiérová bezpečnostní kamera
Xiaomi Mi Home Security Camera 360° – interiérová bezpečnostní kamera

Pro ukládání záznamu lze využít buď paměťovou kartu s maximální kapacitou až 64 GB, nebo síťové úložiště (NAS či router se schopností ukládat soubory). Také v tomto případě je video ukládáno v prostorově úspornějším formátu H.265.

Xiaomi Smart Band 8
Xiaomi Mi Home Security Camera 360°
Xiaomi Mi Home Security Camera 360°

Díky integraci technologie hlubokého učení a cílené optimalizaci algoritmů dokáže kamera přesně určit, kdy vás má upozornit na narušení prostoru, a pošle notifikaci do aplikace Mi Home v mobilním telefonu. Příjemným benefitem pak je podpora hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Asistent.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360°
Xiaomi Mi Home Security Camera 360°

Bezpečnostní kameru Xiaomi Mi Home Security Camera 360° můžete pořídit v našem českém e-shopu za cenu 911 korun, zatímco ve slovenském online obchodě ji prodáváme za 38 eur.

Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p – venkovní bezpečnostní kamera

Zatímco předchozí dvě kamery byly určené pro použití v interiérech, Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p, jak naznačuje její název, můžete nainstalovat i ve venkovním prostředí. Je připravena na provoz při teplotách -20 °C až +50 °C a samozřejmě odolá nečistotám a dešti – má deklarovanou odolnost proti prachu a vodě dle standardu IP65.

Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p - venkovní bezpečnostní kamera
Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p – venkovní bezpečnostní kamera

Na rozdíl od ostatních kamer, zmíněných v tomto článku, se tato nepřipojuje zásuvkou k elektrické síti. Je napájena baterií s kapacitou 5700 mAh, takže se její instalace obejde bez jakýchkoli kabelů. Je ale nutné ji zhruba jednou za tři měsíce nabít. K tomu, aby kamera fungovala, je však nezbytné pořídit samostatný přijímač (k jednomu přijímači lze připojit až čtyři kamery).

Je nezbytné pořídit samostatný přijímač
Je nezbytné pořídit samostatný přijímač

Kamera není otočná, což do určité míry kompenzuje schopností snímat záběr v úhlu 130 stupňů. Pochopitelně ani v tomto případě nechybí upozornění na narušení v reálném čase odesílaná na váš telefon do aplikace Mi Home v případě podezřelých aktivit.

Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p
Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p

Outdoorová bezpečnostní kamera Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p stojí v našem českém e-shopu 1 370 Kč, ve slovenském online obchodě přijde na 55 eur. Pokud je to vaše první kamera tohoto typu, doporučujeme set s přijímačem – na XM.cz stojí 2 067 korun, na XM.sk přijde na 84 eur.

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

Vracíme se zpět k interiérovým kamerám. Model Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K se z funkčního hlediska do značné míry podobá druhé kameře tohoto přehledu – hlavní výhodou je vyšší rozlišení 2K (2 304 × 1 296 obrazových bodů, tj. 3 Mpx).

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K
Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

Díky objektivu se clonou f/1,4 poskytuje čistý obraz i za zhoršených světelných podmínek a samozřejmě nechybí noční vidění s infračerveným přísvitem. Detekce osob, na které se podílí umělá inteligence, efektivně filtruje falešné poplachy a upozorní vás jen v případech, kdy se skutečně něco děje.

Bezpečnostní kamera Xiaomi
Bezpečnostní kamera Xiaomi

Kamera snímá zorné pole v úhlu 108 stupňů, přičemž je možné jí vzdáleně otáčet do stran i nahoru a dolů. Nechybí ani mikrofon a reproduktor, takže lze oboustranně komunikovat hlasem. Záznamy je možné ukládat na paměťovou kartu s kapacitou až 32 GB nebo na bezplatné cloudové úložiště, videa pak lze archivovat na síťové úložiště.

Kamera Xiaomi
Kamera Xiaomi

Bezpečnostní interiérovou kameru Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K můžete koupit v našem českém e-shopu za cenu 1 388 Kč, nebo ve slovenském online obchodě, kde ji prodáváme za 56 eur.

Servis XM.cz

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K Pro

Přehled bezpečnostních kamer s cenovkou do 1 500 Kč zakončíme interiérovou kamerou Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K Pro. Od verze bez přívlastku „Pro“ se liší především vzhledem, podporou bezdrátových sítí v pásmu 5 GHz a redukcí okolního šumu při hlasové komunikaci.

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K Pro
Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K Pro

Když nechcete mít zapnuté sledování, můžete v aplikaci Mi Home zapnout fyzický štít. Po jeho aktivaci se čočka kamery automaticky otočí uvnitř pouzdra směrem dolů, aby chránila vaše soukromí. Je vybavena vestavěnou bránou Bluetooth, přes kterou lze připojovat další zařízení.

Redukce okolního šumu
Redukce okolního šumu

Bezpečnostní interiérovou kameru Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K Pro můžete koupit v našem českém e-shopu za cenu 1 494 Kč, nebo ve slovenském online obchodě, kde ji prodáváme za 56 eur.

Jaká bezpečnostní kamera vás nejvíc zaujala?

Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Roman
Roman
1 rok před

Dobrý večer koupil jsem si od vás kameru mi 360 (1080p) a kamera se nechce připojit netuším co s tím už mám dělat děkuji za odpověď Dvouletý

2
0
Napište nám svůj komentář!x