Články

Rozšiřujeme možnosti našeho Telegram kanálu! Připojte se k naší komunitě také

Asi jen slepý by si nevšiml, že vás nad každým větším nadpisem vyzýváme k odběru našeho Telegram kanálu. Vlastně, to bylo celkem hloupé přirovnání. Nevidomý čtenář se vlastně díky čtečce stává posluchačem. A čtečka by to přečtla. No, nicméně, přejděme tohle faux-pass a pojďme k jádru pudla. Nebo třeba knírače, jak chcete…

Telegram kanál XM.cz díky vám roste

Když jsem před necelým rokem přišel s nápadem na zavedení kanálu na Telegramu, ani mne nenapadlo, že bychom za jediný rok nasbírali tolik odběratelů. I přesto jsem ale na Telegramu kanál udělat chtěl. Sám jsem totiž odebíral zahraniční kanály a viděl, jak dobře Telegram funguje. A protože jako redakce (tím myslím opravdu redakci, nikoli autory) nepoužíváme sociální sítě, říkal jsem si, že tohle by mohla být dobrá platforma, na které budete mít přístup ke všemu co na blogu vydáme. Vše na jednom místě. Články se zde dobře hledají, takže pokud s někým vedete diskusi a potřebujete ji naším článkem podložit, není snad jednodušší způsob jak článek vyhledat, než právě na telegramu (samozřejmě kromě přímé návštěvy webu).

Výhodou je, že pokud již Telegram používáte, není třeba nic dalšího instalovat. A i když jsem věděl, že uživatelů Telegramu rozhodně není málo, neměl jsem ani tušení, kolik našich čtenářů tento komunikátor/sociální síť vlastně používá. Při diskusi s kolegy před spuštěním jsem očekával, že do roka bychom mohli nasbírat třeba 250 – 300 odběratelů. A považoval bych to za úspěch. Jednak protože jsme relativně malý a velkými magazíny zastíněný blog, vydávající průměrně jeden až dva články denně, a jednak protože jsem opravdu nečekal, jak velké množství uživatelů Telegram používá.

Dnes, po deseti měsících od spuštění, má náš kanál více než 700 odběratelů! A to si zaslouží malou odměnu!

Přečtěte si také  Telegram: Spustili jsme informační kanál. Jste tam také?

Telegram XM - odběratelé

Novinky na kanále XM.cz

Před zhruba půl rokem, když jsme dosáhli 300 odběratelů, Telegram přidal možnost zavedení Emoji reakcí na příspěvky. Dlouho jsme neváhali a tuto možnost aktivovali, abychom s vámi měli bližší kontakt. Stačí na příspěvku podržet prst a rozjede se nabídka, kde můžete vyjádřit své emoce a dané téma. Jednoduché, není třeba se nijak více vyjadřovat a my hned víme, co si o tom myslíte. Nyní jsme se rozhodli pro další krok.

Od včerejšího rána, kdy jsme takto vydali první testovací příspěvek, můžete na našem Telegram kanálu také diskutovat. Pod jednotlivými příspěvky máte možnost otevřít vlákno komentářů a s ostatními si o tématu jednoduše pokecat. Výhodou je, že zde můžete vést diskusi jako byste si psali v IM appce. No, vždyť on Telegram vlastně v první řadě je IM appka. A jelikož je Telegram známý svou otevřeností k uživatelům, můžete své příspěvky samozřejmě kdykoli editovat, smazat, poslat fotku, screenshot či video… Cokoli bude diskuse vyžadovat.

Telegram XM - komentáře

Odebíráte náš Telegram kanál? Dostanete odměnu

Nakonec bych zmínil ještě jednu novinku, kterou pro vás zatím chystáme. Každý odběratel našeho Telegram kanálu totiž bude za svou věrnost náležitě odměněn. Jak jistě víte, náš blog je přímo napojen na e-shop XM.cz. A tak jsme se s kolegy dohodli, že jednou za čas pro vás na Telegramu zveřejníme nějakou speciální nabídku, slevu apod. Proč? Protože věříme, že věrní čtenáři si to zaslouží.

My, autoři, se snažíme přinášet vám obsah kvalitní tak, jak jen je to možné. S recenzemi si dáváme opravdu záležet (proto také občas vycházejí později než jinde), testujeme věci a funkce, o které nás požádáte v poradně, články a témata ověřujeme u několika zdrojů, u spekulací a leaků důrazně upozorňujeme, že jde jen o spekulace atd. Nechceme zapadnout mezi tuctové magazíny, které si zvyšují čtenost falešnými profily na sociálních sítích nebo se za stejným účelem snaží prolomit jejich algoritmy otravnými boty. Na čtenosti našich článků nám samozřejmě záleží a máme radost, když se u některého z článků objeví vysoké číslo. Abych byl ale upřímný, ještě větší radost máme z tolika stálých a věrných čtenářů, kteří se k nám denně vracejí. Dávají nám tím najevo, že je vidět naše snaha o kvalitní obsah (který může být na úkor kvantity).

Samsung Galaxy Watch6
Přečtěte si také  3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré topení, elektrické kolo a zrcátko

A proto ještě jednou, za celé naše autorské trio, děkujeme každému našemu věrnému čtenáři.

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x