Zvlhčovače vzduchu Xiaomi zlepší kvalitu vzduchu a zničí bakterie

Nejen v panelových domech s ústředním vytápěním čelí obyvatelé nepříjemnému suchému vzduchu. Zvlhčovače vzduchu Xiaomi jsou nejen účinným způsobem, jak si zpříjemnit životní podmínky, ale mohou také hrát klíčovou roli při zmírňování příznaků různých zdravotních potíží.

Čínský výrobce na globální trhu nabízí několik produktů pro zvlhčování vzduchu. Aktuálně nejnovější jsou modely Xiaomi Smart Humidifier 2 a Xiaomi Humidifier 2 Lite. Pojďme se podívat na důvody, proč byste měli uvažovat o koupi takového přístroje, a na funkce, jež poskytuje.

Proč uvažovat o koupi zvlhčovače vzduchu Xiaomi?

Suchý vzduch může způsobit celou řadu nepříjemných příznaků na lidské pokožce. Když je v provozu teplovodní vytápění a vlhkost vzduchu klesne na 20 až 30 % nebo je-li obzvláště suché počasí, pokožka začne ztrácet vlhkost. To může vést k pocitu napjaté, suché, svědivé a šupinaté kůže.

Příliš suchý vzduch také namáhá hlasivky, vysušuje dutiny a dráždí hrdlo. Zvlhčovače vzduchu jsou účinným nástrojem v boji dětskému viru způsobujícímu zánět horních cest dýchacích, jež vede ke kašli a chrapotu. Jejich používání také může pomoci vyhnout se chřipce – v příliš suchém vzduchu je totiž virus chřipky schopen přežít déle a snáze se šíří. Pokud jste nachlazení nebo máte chřipku, může zvlhčovač zmírnit mnoho nepříjemných příznaků, které nemoc provázejí.

Zvlhčovače vzduchu Xiaomi také pomáhají udržovat řasinky v nose zdravé a funkční. Tato mikroskopická buněčná vlákna se nacházejí uvnitř nosní dutiny a fungují jako první obranná linie proti mnoha nemocem. Vlhčí vzduch také může pomoci bojovat proti chrápání.

Xiaomi Humidifier 2 Lite

Xiaomi Humidifier 2 Lite je základní zvlhčovač, který na nejvyšší výkon zvládne během jedné hodiny dostat do vzduchu až 300 mililitrů vody. K jeho výhodám patří nádoba s kapacitou 4 litry, která vydrží až na 30 hodin provozu, a velice snadné dolévání. Přístroj je během svého provozu tichý – i v nejvýkonnějším režimu generuje hluk jen 38 decibelů, takže vás nebude rušit během spánku.

Xiaomi Humidifier 2 Lite
Xiaomi Humidifier 2 Lite

Přístroj má tvar kompaktního válce o rozměrech 190 × 202 × 315 milimetrů. Díky hmotnosti pouhých 1,4 kilogramů ho můžete snadno přenášet a zvlhčovat tak vzduch v různých místnostech dle potřeby. Se jmenovitým výkonem pouhých 23 wattů se nemusíte obávat vysokých účtů za elektřinu.

Funkce zvlhčovače vzduchu Xiaomi
Funkce zvlhčovače vzduchu Xiaomi

Vnitřek nádržky na vodu je vyroben z antimikrobiálního materiálu s ionty stříbra, který zajišťuje, že zdroj vody a mlha zůstávají čisté, a chrání tak vaše zdraví. Díky otočnému vývodu mlhy na horní straně můžete nastavit směr a zvlhčovat vzduch po celém obvodu. Přístroj sám hlídá hladinu vody a v případě jejího nedostatku zastaví zvlhčování.

Humidifier 2 Lite
Humidifier 2 Lite

Xiaomi Humidifier 2 Lite je dostupný na globálním trhu, což znamená, že by se mohl objevit i v Česku. V tuto chvíli však v českých e-shopech bohužel není dostupný. Na čínský trh byl uveden s doporučenou maloobchodní cenou 99 jüanů, což je při aktuálním kurzu asi 350 korun.

Zvlhčovače vzduchu Xiaomi zlepší kvalitu vzduchu a zničí bakterie
Zvlhčovače vzduchu Xiaomi zlepší kvalitu vzduchu a zničí bakterie

Xiaomi Smart Humidifier 2

Xiaomi Smart Humidifier 2 se od předchozího modelu liší především tím, že je „chytrý“, což deklaruje i jeho název. Je tedy možné propojit ho s aplikací Mi Home a ovládat ho z mobilního telefonu, ze kterého lze například nastavit automatické spouštění a vypínání v zadané časy či úroveň zvlhčování.

Poco F3
Zvlhčovač lze ovládat z mobilu
Zvlhčovač lze ovládat z mobilu

Tato varianta je také o něco výkonnější – dokáže uvolnit do vzduchu až 350 mililitrů vody za hodinu a je vybavena nádržkou schopnou pojmout 4,5 litrů, díky níž zvládne až 32 hodin provozu. Rozměry a hmotnost přístroje přitom narostly jen minimálně na 190 × 190 × 335 milimetrů a 1,5 kilogramů, takže i v tomto případě můžete využít jeho snadnou přenositelnost pro zvlhčování vzduchu v různých místnostech.

Xiaomi Smart Humidifier 2
Xiaomi Smart Humidifier 2

Zvlhčovač využívá ultrafialovou sterilizační technologii UV-C, která odstraňuje až 99,9 % bakterií, a poté vypouští do vzduchu dokonale vyčištěnou mlhu. Nová struktura plovoucích desek zvlhčuje vzduch s minimálním hlukem dosahujícím jen 32 decibelů, takže přístroj určitě nebude rušit váš spánek. Příjemným bonusem může být i zcela nový aromaterapeutický difuzér, jež provoní vzduch esenciálními oleji a vytváří uklidňující atmosféru.

Technologie zvlhčovače vzduchu Xiaomi
Technologie zvlhčovače vzduchu Xiaomi

Také Xiaomi Smart Humidifier 2 je dostupný na globálním trhu a existuje šance, že se bude prodávat na českém trhu. Ani v tomto případě ho však žádný z českých e-shopů v tuto chvíli nenabízí. V zahraničních online obchodech se jeho cena pohybuje v přepočtu okolo 1 500 Kč.

Snadné doplňování vody
Snadné doplňování vody

Uvažujete o pořízení zvlhčovače vzduchu Xiaomi?

Zdroje: mi.com, mi.com.

3 (ne)známé produkty Xiaomi, které vám pomohou v kuchyni

Máme tu pátek a s ním další pokračování seriálu, ve kterém vám představujeme produkty Xiaomi z jiných segmentů, než jsou Číst dál...

Xiaomi Mi Air Charge budoucností nabíjení? Nejdříve za několik let, tvrdí Xiaomi

Na průlomové technologie jsme si ve 21. století zvykli velmi rychle. Populárním směrem je bezesporu omezování nutnosti kabelů - ať Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: topné osvětlení, myčka a lampa na monitor
3 (ne)známé produkty Xiaomi: topné osvětlení, myčka a lampa na monitor

Máme tu pátek, a pravidelní čtenáři určitě moc dobře vědí, co to znamená. Ano, přinášíme 127. pokračování seriálu, ve kterém Číst dál...

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x