Které telefony dostaly v 6. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou v pořadí šestý týden roku 2021, a protože je pondělí, je také čas podívat se na to, které telefony dostaly v uplynulých dnech aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to budou pouze dva telefony, protože v Číně byl v uplynulém týdnu Nový rok, což je nejvýznamnější z tradičních čínských svátků, kolem kterého vývojáři nepracují.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení, dostaly či dostanou aktualizaci na MIUI 12. V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským ani čínským verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě budete muset vyčkat, až update uvolní operátor.

Které telefony dostaly v 5. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které v šestém týdnu, tj. od 8. do 14. února, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. Tentokrát to budou pouze dva telefony, protože v Číně byl v uplynulém týdnu Nový rok, což je nejvýznamnější z tradičních čínských svátků, kolem kterého vývojáři nepracují.

Telefony Redmi

  • Redmi Note 9T (globální verze) dostává od 11. února 2021 aktualizaci na V12.0.6.0.QJEMIXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 10.

Telefony Xiaomi

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 22. února. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Zdroj: xiaomifirmwareupdater.com.

Které telefony dostaly ve 28. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 28. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou další týden a je tu pondělí, což je den, kdy se díváme na to, které telefony dostaly Číst dál...

Poco F3
Které telefony dostaly ve 26. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 26. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu první červencové pondělí, kterým začíná druhé pololetí nebo též třetí čtvrtletí roku 2021. Do konce druhého čtvrtletí přitom Číst dál...

Které telefony dostaly ve 21. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 21. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu definitivně poslední květnové pondělí roku 2021. To na našem blogu již tradičně znamená, že se podíváme na to, Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Adam
Adam
5 měsíců před

Mi 10T a mám pořád 12.0.18.
„Mi 10T/Xiaomi Mi 10T Pro/Redmi K30S Ultra (evropská verze) dostává od 8. února 2021 aktualizaci na V12.1.2.0.RJDEUXM. Jde o MIUI 12 postavenou na Androidu 11.“???

Last edited 5 měsíců před by Adam
Pavel
Pavel
5 měsíců před

To by mě zajímalo kdy dostane redmi 9A android 11

4
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x