Které telefony dostaly ve 2. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu pondělí, a to na našem blogu XM.cz znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v uplynulém týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to bylo jen pět modelů – jeden Redmi a čtyři Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12 (většina již rovnou verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 2. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 2. týdnu, tj. od 10. do 16. ledna, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech bylo aktualizováno jen pět modelů – jeden Redmi a čtyři Xiaomi.

Telefony Poco

  • Ve 2. týdnu roku 2022 bohužel nebyl aktualizován žádný telefon Poco.

Telefony Redmi

  • Redmi Note 9T (globální verze) dostává od 13. ledna 2022 aktualizaci na V12.5.7.0.RJEMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi 11 Lite 5G NE (globální verze) dostává od 10. ledna 2022 aktualizaci na V12.5.14.0.RKOMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 10T/Xiaomi Mi 10T Pro/Redmi K30S Ultra (globální verze) dostává od 10. ledna 2022 aktualizaci na V12.5.8.0.RJDMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 11 (globální verze) dostává od 14. ledna 2022 aktualizaci na V12.5.11.0.RKBMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 8 Pro (globální verze) dostává od 14. ledna 2022 aktualizaci na V12.0.2.0.QECMIXM. Jde o MIUI 12.0 postavenou na Androidu 10.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 24. ledna. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Které telefony dostaly ve 20. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 20. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou další (v pořadí již dvacátý) týden roku 2022, takže je ten správný okamžik ohlédnout se zpátky a Číst dál...

Které telefony dostaly v 19. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly v 19. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu další pondělí, a to na našem blogu již bezmála dva roky znamená, že se podíváme na to, které Číst dál...

Xiaomi Smart Airpurifier 4 White
Které telefony dostaly ve 13. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 13. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou první čtvrtinu roku 2022, a protože je tu první dubnové pondělí, podíváme se na to, které telefony Číst dál...

Chytré hodinky Garmin

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
koala
koala
4 měsíců před

Redmi Note 9T (evropská verze) dostává od 17. ledna 2022 aktualizaci na V12.5.7.0.RJEEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11

Last edited 4 měsíců před by koala
Hanka
Hanka
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den chtěla bych se zeptat kdy bude mít aktualizaci Redmi 9C

Bohuslav
Bohuslav
4 měsíců před

Dobrý den chci se zeptat kdy budu mít v mobilu značce Samsung galaxy A20s android 12,5 ??

Oscar
Oscar
Odpovědět  Bohuslav
4 měsíců před

Nikdy 🙂

Fero
Fero
Odpovědět  Bohuslav
4 měsíců před

Ale pan si nevšimol že to tu je pre Xiaomi

Slávek
Slávek
4 měsíců před

Zdravím, dnes dorazila aktualizace na můj Redmi Note 9 Pro na MIUI 12.5.6, aktualizace zabezpečení 11/2021.

Petr
Petr
4 měsíců před

Já se na mi10 asi nedočkám🤣

IMG_20220118_174712.jpg
Petr
Petr
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Stále mi to tvrdí že žádná aktualizace pro toto zařízení není tak nvm, když dám stáhnout nejnovější balíček tak stále 12.5.3

Screenshot_2022-01-20-14-14-05-871_com.android.settings.jpg
Petr
Petr
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Teď nevím jestli je to dobře nebo špatně, jaký je rozdíl mezi globální a evropskou verzí prosím vás a jaké to má pro mne výhody či nevýhody. Děkuji moc Mališ Petr

Václav Šindelář
Václav Šindelář
4 měsíců před

Chci se zeptat aktualizace redmi9 bude nova

Ondřej
Ondřej
4 měsíců před

Dobrý den, pane Kiliáne,
myslíte, že budou vycházet ještě nějaké aktualizace pro Xiaomi Mi 9 SE? Momentálně mám verzi 12.5.1.0 (RFBEUXM). Jde mi hlavně o to, že tato poslední aktualizace obsahovala aktualizace zabezpečení Android k 1.4.2021 (dle údajů z Nastavení – O telefonu) a to už je poměrně dlouhá doba.

22
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x