Které telefony dostaly ve 26. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu první červencové pondělí, a s ním i další pokračovaní našich článků o aktualizacích. Které telefony tedy dostaly v uplynulém týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu? Tentokrát to bylo jedenáct telefonů, z toho tři Poco, sedm Redmi a jen jeden Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12.5 (některé již rovnou verzi 13). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 26. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 26. týdnu, tj. od 27. června do 3. července, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo update jedenáct telefonů, z toho tři Poco, sedm Redmi a jen jeden Xiaomi.

Telefony Poco

 • Poco F2 Pro (globální verze) dostává od 27. června 2022 aktualizaci na V13.0.3.SJKMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Poco F4/Redmi K40S (evropská verze) dostává od 30. června 2022 aktualizaci na V13.0.6.SLMEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Poco F4/Redmi K40S (globální verze) dostává od 30. června 2022 aktualizaci na V13.0.4.SLMMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

 • Redmi 10C (evropská verze) dostává od 2. července 2022 aktualizaci na V13.0.4.RGEEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi 9C NFC (evropská verze) dostává od 27. června 2022 aktualizaci na V12.0.13.QCSEUXM. Jde o MIUI 12.0 postavenou na Androidu 10.
 • Redmi Note 11 (globální verze) dostává od 30. června 2022 aktualizaci na V13.0.15.RGCMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi Note 11 5G (globální verze) dostává od 30. června 2022 aktualizaci na V13.0.2.SGBMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 11 Pro 4G (evropská verze) dostává od 28. června 2022 aktualizaci na V13.0.8.RGDEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi Note 11T Pro/Pro+ (evropská verze) dostává od 27. června 2022 aktualizaci na V13.0.3.SLOEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 9T (globální verze) dostává od 29. června 2022 aktualizaci na V13.0.1.SJEMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi Mi Note 10 Lite (globální verze) dostává od 27. června 2022 aktualizaci na V13.0.2.SFNMIXM. Jde o MIUI V13. postavenou na Androidu 12.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 11. července. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Poco F3

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Rumcajs12
Rumcajs12
2 měsíců před

Mám otázku. Jestliže dostal Redmi Note 9T aktualizaci na Android 12, měl by ji dostat i Redmi Note 9?

Bob
Bob
2 měsíců před

Tohle tak trochu u Xiaomi nechápu. Telefon na dost věcí má výkon ale nemá to jak ovládání jednou rukou u gesty postranní lištu nebo toto rozdělení obrazovek. Ani nechápu, proč nejdou nové widgety od Xiaomi v MIUI 13 ve světě ale jen v Číně. Však i Huawei má v Harmony OS nové widgety a i když ve světě nenabízí Harmony OS, tak nové widgety z produkce Huawei aplikaci nabízí v EMUI 12 na Androidu, ovládání jednou rukou a podobné věci. Zajímal by mě důvod. Proč.

4
0
Napište nám svůj komentář!x