Podrobná recenze Xiaomi Watch S1: hodinky, s nimiž lze platit i telefonovat

Před více než rokem jsme recenzovali chytré hodinky Xiaomi Mi Watch, které letos dostaly nástupce v podobě Watch S1, respektive Watch S1 Active. Otestovali jsme dražší variantu, abychom zjistili nejen to, v čem se aktuálně nejlepší chytré hodinky Xiaomi liší od těch loňských, ale i kde jsou jejich silné a slabé stránky. To vše vám odhalí naše podrobná recenze Xiaomi Watch S1.

Hodinky Xiaomi Watch S1 můžete pořídit v našich e-shopech – v českém začínají na 4 341 korunách, zatímco ve slovenském startuje jejich cena na 174 eurech. Skladem máme i levnější (a po softwarové a funkční stránce prakticky identickou) variantu Xiaomi Watch S1 Active, která v českém e-shopu stojí od 3 296 Kč a ve slovenském online obchodě začíná na 132 eurech.

Obsah recenze Xiaomi Watch S1

Recenze Xiaomi Watch S1 začíná rozbalováním

Hodinky dorazily v poměrně bytelné krychlové krabičce šedé barvy s metalickými odlesky, díky kterým balení vzbuzuje dychtivá očekávání a mysteriózní pocity. V horní části krabičky je poutko pro zavěšení na prodejní stojan, prakticky všechny další strany pak výrobce využil k umístění názvu produktu nebo svého loga.

Hned po sejmutí víka se objeví samotné hodinky usazené v lůžku, na kterých je nasazený řemínek z telecí kůže s kovovou sponou. Díky jedenácti dírkám ho lze nastavit v rozmezí od 165,1 do 225,1 milimetrů. Po vyzvednutí hodinek lze lůžko vyklopit a objeví se dvě černé papírové krabičky s dalším obsahem.

Krabička hodinek Xiaomi Watch S1
Krabička hodinek Xiaomi Watch S1

V jedné najdeme druhý řemínek, který je, na rozdíl od toho nasazeného, vyroben ze syntetického kaučuku (konkrétně se jedná o odolný fluorokaučuk). Díky plastové sponě a patnácti dírkám lze jeho délku nastavit v rozmezí od 149,8mm do 233,8 milimetrů. Řemínky lze poměrně snadno měnit, a to nejen za ty, které najdete v balení.

Hodinky s koženým řemínkem
Hodinky s koženým řemínkem
Druhý fluorokaučukový řemínek
Druhý fluorokaučukový řemínek

Ve druhé krabičce se nachází vícejazyčná uživatelská příručka, jejíchž patnáct stránek je v naší mateřštině. Dále je zde kruhová bezdrátová nabíječka (na rozdíl od loňského modelu tak není nutné řešit pozici nabíjecích pinů) a krátký kabel s konektory USB-A (samec) na jednom a USB-C na druhém konci.

Nabíječka, kabel a uživatelská příručka
Nabíječka, kabel a uživatelská příručka

Z hlediska obsahu balení jsme tedy neobjevili nic mimořádného – z šedého průměru vybočují pouze dva řemínky, takže si novopečený majitel může vybrat takový, který mu lépe vyhovuje. Součástí není nabíjecí adaptér, což je ovšem v segmentu chytrých nositelností víceméně normální.

Samsung Galaxy Buds2

Prohlídka Xiaomi Watch S1

Hodinky Xiaomi Watch S1 mají tělo z nerezové oceli 316L s údajně jedinečnými vlastnostmi v podobě odolnosti proti korozi a poškrábání. Počítat můžete s rozměry 46,5 × 46,5 × 11,0 milimetrů a hmotností přijatelných 36 gramů.

Tělo hodinek z nerezové oceli
Tělo hodinek z nerezové oceli

Na horní hraně je kruhová AMOLED obrazovka s průměrem 1,43″ a rozlišením 466 × 466 obrazových bodů, z čehož plyne jemnost velmi pěkných 326 ppi. K plynulejšímu dojmu z procházení nabídek a vykreslování aplikací přispívá obnovovací frekvence 60 Hz.

Obrazovka krytá safírovým sklíčkem
Obrazovka krytá safírovým sklíčkem

Jedním z rozdílů proti levnější verzi S1 Active je v případě verze S1 ochrana obrazovky safírovým sklíčkem, jehož zásadní výhodou je vysoká odolnost proti škrábancům a nárazům. Dalším kladem safírového skla je, že je velmi čiré, a proto ciferník krásně vynikne a je dobře čitelný, což můžeme z praxe potvrdit.

Safírové sklíčko
Safírové sklíčko

Na pravé hraně hodinek se nacházejí dvě korunky. Oběma lze otáčet, avšak systém v hodinkách ani aplikace na toto otáčení nijak nereagují. Korunky tak fungují jen jako tlačítka – horním se dostanete do seznamu aplikací, dolní ve výchozím stavu slouží k rychlému přístupu ke sportovním aktivitám, ale lze mu přiřadit i jinou funkci, což si povíme níže.

Dvě korunky na pravé hraně hodinek
Dvě korunky na pravé hraně hodinek

Horní a spodní hranu hodinek zabírá uchycení řemínku. Pokud by vám nevyhovoval výchozí kožený ani druhý fluorokaučukový, můžete si koupit a nainstalovat úplně jiný. Jedinou podmínkou je šířka 22 milimetrů.

Způsob uchycení řemínku k hodinkám
Způsob uchycení řemínku k hodinkám

Spodní strana hodinek je plastová, respektive z polykarbonátu. Nacházejí se zde optické snímače tepové frekvence a okysličení krve (tzv. krevní saturace nebo též SpO2). Jednou z výhod letošního modelu je schopnost měřit úroveň okysličení krve v průběhu dne, tedy přesněji řečeno v intervalu 10, nebo 30 minut.

Spodní část těla se snímači je vyrobena z polykarbonátu
Spodní část těla se snímači je vyrobena z polykarbonátu

Nutno konstatovat, že hodinky, zejména s nasazeným koženým řemínkem, působí vysloveně prémiovým dojmem. To je také jeden z důvodů, proč si za tuto variantu proti verzi Active připlatíte přibližně tisíc korun navíc.

První zapnutí a spárování s telefonem

Po zapnutí se na hodinkách nejprve zobrazí bílé logo Mi, následně nabídnou výběr jazyka, přičemž hned po vybalení nechybí v nabídce čeština. Pro spárování s telefonem je nutné stáhnout a nainstalovat bezplatnou aplikaci Mi Fitness (původně Xiaomi Wear). Hodinky nelze provozovat se žádnou jinou aplikací.

Pokud ještě nemáte v této aplikaci účet, budete si ho muset vytvořit. Důrazně také doporučujeme zapnout synchronizaci dat s cloudem – v takovém případě nepřijdete o naměřené údaje ani v případě, že vyměníte telefon či hodinky.

Povánoční výprodej je tady!
V nabídce nechybí čeština
V nabídce nechybí čeština

Samotný proces spárování je poměrně jednoduchý: stačí v aplikaci v sekci Zařízení klepnout na tlačítko pro přidání hodinek. V dalším kroku pak zvolíte konkrétní typ – v našem případě tedy Xiaomi Watch S1. Poté je nutné potvrdit párování klepnutím na displej hodinek a potvrzením dialogového okna v aplikaci.

Spárování hodinek s telefonem
Spárování hodinek s telefonem

V následující fázi se vás ujme průvodce, jež v několika krocích představí základy ovládání hodinek, o nichž si povíme dále. Následuje nastavení oznámení z aplikací a příchozích hovorů, k čemuž je nutné udělit aplikaci Mi Fitness příslušná oprávnění. Ačkoli průvodce vše poměrně podrobně vysvětluje, mnoho uživatelů v tomto chybuje a oznámení jim pak nefungují.

Operační systém

Zatímco v případě loňského modelu hodinek nebyl operační systém nijak definován, letošní verze se hrdě hlásí jako MIUI Watch 1.0. Jedná se tedy o proprietární systém vyvíjený speciálně pro hodinky prodávané pod značkou Xiaomi. S nadstavbou MIUI, známou z telefonů Xiaomi, Redmi a Poco, však nemá prakticky vůbec nic společného.

Můžeme konstatovat, že proti loňské verzi přinesl nový systém několik změn, nicméně základ zůstal stejný, takže pokud budete přecházet ze staršího modelu, určitě se neztratíte. Běh systému je naprosto plynulý, k čemuž do jisté míry pomáhá i obnovovací frekvence obrazovky 60 Hz.

Bohužel však nelze počítat s jakoukoli oboustrannou interakcí mezi systémem hodinek a chytrým telefonem s MIUI. V tomto směru má Xiaomi ve srovnání s Applem stále ještě hodně co dohánět. Zatímco u „jablečných produktů“ je provázání hodinek a mobilu takřka dokonalé, spojení Watch S1 a telefonu Xiaomi nabídne totéž, co s telefonem jakékoli jiné značky.

Uživatelské rozhraní hodinek

Základní uživatelské prostředí se skládá ze čtyř domovských obrazovek, mezi kterými lze přepínat horizontálním posunem. Výchozí obrazovka zobrazuje ciferník s ukazatelem času a případně dalšími údaji, který lze uživatelsky měnit.

Obrazovka s ciferníkem
Obrazovka s ciferníkem

V aplikaci Mi Fitness jsme napočítali celkem 208 ciferníků roztříděných do dvanácti kategorií: Novinky, Fotografie, Mechanické, Formální, Aktivity, Multifunkční, Pohyb, Jednoduchost, Sci-fi, Obrázkové, LXH a Ali. Věříme, že z takto široké nabídky si vybere opravdu každý.

Na dalších třech obrazovkách jsou umístěné widgety – řekněme miniaplikace, zobrazující v přehledné a kompaktní formě nějaký údaj. Co bude zobrazeno na které obrazovce lze nastavovat v aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Widgety.

Samsung Galaxy Buds2

Jednoduše lze přidávat další obrazovky (bohužel mohou být maximálně čtyři) s rozložením 2×2, 1+2×1, nebo 2×1+1 widget. Do jednotlivých polí pak lze přidávat například ukazatel celkových statistik, počet kroků a kalorií, počet stání a minut v pohybu, srdeční tep, údaj o dýchání, míře stresu a okysličení krve.

Nechybí údaje o spánku, počasí, hudbě, možnost rychlé aktivace stopek či časovače, údaj o stavu baterie a zástupce pro rychlé spuštění měření zvolené sportovní aktivity. Sami tak můžete rozhodnout o tom, jaké informace vám hodinky budou ukazovat. Ocenili bychom ale možnost zobrazení jednoho velkého widgetu přes celou obrazovku a více než čtyři domovské obrazovky.

Kromě dotykového displeje slouží k ovládání hodinek také dvě tlačítka v podobě korunky. Stiskem horního vyvoláte seznam aplikací, kterému se budeme věnovat později. Může mít buď vzhled mřížky, nebo seznamu s popisky. Spodní tlačítko ve výchozím stavu nabízí rychlý přístup k zahájení měření sportovních aktivit, případně mu lze nadefinovat jednu konkrétní aktivitu.

Tahem shora dolů na domovské obrazovce vyvoláte seznam oznámení odeslaných z telefonu do hodinek. Tah opačným směrem, tedy zdola nahoru, pak zpřístupní rychlé zástupce, označované jako Centrum ovládání. Konkrétně tu najdete režim Nerušit, vypnutí/zapnutí funkce Zvednutím probudit, Tichý režim, rozsvícení obrazovky, rychlý vstup do nastavení, funkci odstranění vody a nastavení budíku.

Seznam aplikací v hodinkách

Hodinky obsahují ve výchozím stavu celkem 24 aplikací, jejichž seznam lze zobrazit po stisku horního tlačítka. Může mít podobu mřížky se třemi sloupci, nebo seznamu s popisky. Způsob zobrazení seznamu lze nastavit v aplikaci Mi Fitness v sekci Zařízení-Rozložení aplikace.

Cvičení

V této sekci lze zahájit měření sportovní aktivity. Jednotlivé typy sportů jsou barevně rozlišené a vybavené českým popiskem. U většiny aktivit lze nastavit upozornění na dosažení nějaké hodnoty, případně výstrahy. U chůze nechybí automatické pozastavení, u jízdy na kole však bohužel k dispozici není.

Samotné měření pak závisí na tom, zda se jedná o aktivitu měřenou přes GPS (v takovém případě je nutné vyčkat na nalezení signálu), nebo indoorové cvičení (v takovém případě lze měření zahájit prakticky okamžitě).

Aktivity

Seznam naměřených aktivit je sice pohodlnější prohlížet v aplikaci, ale i na hodinkách si můžete zobrazit základní údaje. Přímo ze zápěstí je tak možné podívat se na překonanou vzdálenost, čas trvání aktivity, aktivní a celkové spálené kalorie, rychlost, tempo a další údaje.

Některé informace, jako je například tepová frekvence, rychlost, převýšení či tempo, jsou prezentovány v podobě přehledných grafů. Nechybí ani rozdělení dle zón tepové frekvence – Watch S1 rozlišují lehkou úroveň, intenzivní, aerobní, anaerobní a VO2max.

Servis XM.cz

Statistiky

Průběžné denní statistiky zobrazují, jak se vám daří plnit stanovené denní cíle v počtu kroků, spálených kalorií a počtu stání, respektive minut v pohybu. Cíle lze definovat v aplikaci Mi Fitness na kartě Statistiky v sekci Nastavit cíl, kde je možné volit, zda chcete plnit počet stání, nebo určité minuty v pohybu.

Na hodinkách se zobrazuje stav plnění v podobě půlkroužků a na dalších třech obrazovkách pak v grafech, zobrazujících vývoj té, které hodnoty v průběhu času. Snadno si tak můžete zkontrolovat, zda máte pro daný den splněno, nebo jestli ještě budete muset zabrat.

Srdeční tep

Hodinky samozřejmě umí měřit srdeční tep, a to i v průběhu celého dne. V této sekci se můžete podívat na aktuální hodnotu, nejvyšší, nejnižší a průměrný naměřený tep. Součástí je také graf ukazující vývoj tepu v průběhu času.

V další sekci je k vidění rozdělení do tepových zón – zde tedy uvidíte, kolik procent času jste trávili v různých stupních zátěže. Na poslední obrazovce je graf s přehledem za posledních třicet dní.

SpO2

Další hodnotou, kterou Watch S1 umí měřit (volitelně i v průběhu dne), je úroveň okysličení krve neboli krevní saturace či též SpO2. Hodinky ukazují naměřené hodnoty v podobě grafu zobrazujícího vývoj v čase. Na další obrazovce lze pak zjistit nejvyšší, nejnižší a průměrnou hodnotu.

Spánek

Hodinky umí sledovat spánek, měřit jeho délku a vyhodnocovat další údaje. Na svém displeji zobrazují jen základní informace, jako je délka posledního spánku, a v případě, že máte aktivní měření tepu a SpO2, i jejich průměrné hodnoty v průběhu spánku.

Sami jsme sice během testování přes den nespali, ale od jiných uživatelů máme potvrzenou informaci, že Xiaomi Watch S1 dokážou správně detekovat spánek i mimo noční hodiny. To jistě potěší všechny, kdož pracují na směny.

Míra stresu

Hodinky umí také měřit úroveň stresu, a to (volitelně) i v průběhu celého dne. Nutno říci, že jde spíše o odhad, vycházející z měření změn tepové frekvence. Aby měření stresu fungovalo, je nutné mít povolené nepřetržité monitorování tepu. Více o tomto tématu se můžete dočíst ve článku Jak chytré hodinky a náramky měří stres a co z této hodnoty poznáte?

V této sekci se můžete podívat na průměrnou, nejvyšší a nejnižší hodnotu stresu na stupnici od 0 do 100. Dále je k dispozici graf, zobrazující, jak dlouho jste se nacházeli v jedné ze čtyř stresových hladin (vysoká, vyšší, normální, nebo nízká).

Dýchání

Samsung Galaxy řada Z

Potřebujete se dostat do klidu a pohody? Pak vám mohou pomoci dechová cvičení. Hodinky nabízejí možnost nastavení délky cvičení od 1 do 5 minut a rychlosti dýchání (pomalé/normální/rychlé). Po zahájení cvičení vás provedou prostřednictvím animace a jemných vibrací jednotlivými nádechy a výdechy.

Cyklus

Tato sekce zobrazuje kalendář s vyznačenými dny menstruace, ovulace a plodného období. Údaje o menstruačním cyklu je nutné nastavit v aplikaci telefonu. I když jsme zkusili zadat několik dní menstruace, hodinky nám údaje o dalších fázích cyklu neukazovaly.

Alexa

Hlasová asistentka Alexa bohužel není v Česku k dispozici. Při pokusu o spuštění zobrazí hlášení „Nedostupné. Amazon Alexa není dostupná v zemi, ve které byl váš účet…“ a jediné, co lze udělat, je odpovědět stiskem tlačítka Rozumím. Později sice Alexa tvrdila, že poslouchá, avšak na hlasové pokyny nijak nereagovala.

Alexa bohužel není v Česku k dispozici
Alexa bohužel není v Česku k dispozici

Podle některých zdrojů mělo ke zpřístupnění Alexy pomoci změnit zemi z Česka například na Německo. Zkusili jsme toto řešení, bohužel musíme konstatovat, že situace zůstala stejná – Alexa jakoukoli snahu o komunikaci vytrvale odmítala.

Počasí

Aby Počasí ukazovalo aktuální informace, je nutné pravidelně synchronizovat hodinky s telefonem. V této sekci se dozvíte současnou, nejvyšší a nejnižší očekávanou teplotu pro aktuální den, jakož i slovní popis situace a název místa, pro které jsou údaje určené.

Na dalších obrazovkách jsou pak údaje o kvalitě ovzduší, UV indexu, vlhkosti vzduchu a časech východu a západu slunce. Nechybí ani základní předpověď na aktuální a následující čtyři dny, zobrazovaná v podobě grafických symbolů a údaje o nejvyšší a nejnižší očekávané teplotě. Můžeme s potěšením konstatovat, že předpovědi celkem odpovídaly pozdější realitě.

Hudba

Z hodinek lze ovládat hudbu v připojeném chytrém telefonu. Konkrétně jsou k dispozici funkce pro přeskakování mezi skladbami, pozastavení a opětovné spuštění. Nechybí ani nastavení hlasitosti. Samotné hodinky Watch S1 však nepodporují přehrávání hudby bez připojeného telefonu.

Ovládání hudebního přehrávače
Ovládání hudebního přehrávače

Karty

Jednou z nejzásadnějších výhod hodinek Xiaomi Watch S1 proti loňskému modelu je možnost používat je k bezkontaktnímu placení. Má to ale několik „ale“. Tím patrně nejzásadnějším omezením je skutečnost, že funguje pouze s kartami Mastercard vydanými ČSOB, mBankou nebo fintechem Curve.

Pokud máte kartu jiné banky, můžete si ji připojit ke kartě Curve. Vůči hodinkám a obchodníkům tak budete platit touto kartou, ve skutečnosti se peníze strhnou z vaší původní karty. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku Placení Mi Bandem 6 NFC už funguje! Co když ale nemáte kartu ČSOB?

Protože jsme chtěli vyzkoušet placení hodinkami, objednali jsme si kartu Curve a otestovali jsme možnosti placení v praxi. Podrobněji se tomuto tématu budeme věnovat v samostatné kapitole, zde můžeme naznačit, že fungovalo na jedničku.

Hovory

Další výhodou letošního modelu je možnost přes hodinky telefonovat. Tedy abychom byli zcela přesní, můžete přes ně přijímat hovory – poněkud paradoxně nelze vytočit kontakt z telefonního seznamu, ani zadat a zatelefonovat z hodinek na jakékoli telefonní číslo.

Seznam hovorů
Seznam hovorů

Příjemně nás překvapila skutečnost, že aby bylo možné s hodinkami telefonovat, nebylo je nutné zvlášť párovat přes Bluetooth. Hned po přidání do aplikace Mi Fitness jsme byli schopni přijmout na hodinkách příchozí hovor.

Oznámení

Oblíbenou funkcí nositelných zařízení je schopnost zobrazovat oznámení z aplikací v telefonu. K tomu, aby fungovalo, je nutné splnit několik podmínek. V první řadě je nezbytné, aby aplikace Mi Fitness běžela na pozadí, takže je vhodné vyjmout ji z optimalizace baterie. Zde doporučujeme řídit se naším podrobným návodem Co udělat, aby systém neukončoval aplikace?

Dále je nezbytné povolit přístup k oznámením. Mi Fitness totiž nemůže přistupovat přímo ke konkrétním aplikacím, proto je jedinou možností práce s oznámeními zobrazovanými v notifikační oblasti. Proto je také nutné, aby aplikace, ze kterých chcete zobrazovat oznámení na hodinkách, posílaly svá oznámení do notifikací.

Do třetice všeho dobrého je nutné v Mi Fitness (konkrétně v sekci Zařízení-Oznámení aplikace) zvolit aplikace, ze kterých si přejete dostávat oznámení. Můžete zde také nastavit, zda se mají oznámení na hodinky posílat jen tehdy, je-li telefon uzamknutý, a jestli se má rozsvítit displej.

Budík

Takřka tradiční funkcí snad všech chytrých hodinek a náramků je buzení vibracemi. To má výhodu v tom, že na rozdíl od klasického budíku vzbudí pouze dotyčného spáče, zatímco jeho okolí není rušeno žádným zvukem.

Časy buzení lze nastavit pouze na hodinkách, tedy nikoli v aplikaci v mobilním telefonu a ani ve výchozí aplikaci Hodiny. Lze definovat více časů buzení, přičemž každý budík může být buď jednorázový, nebo opakovaný ve zvolené dny v týdnu. Budík lze odložit o deset minut stiskem bočního tlačítka, nebo ukončit klepnutím na příslušné tlačítko na displeji.

Stopky

Součástí základní softwarové výbavy jsou také stopky. Jak byste patrně čekali, jejich úkolem je měření času. Kromě měření času na jedno kolo je lze také pozastavit a znovu spustit. Naměřené údaje jsou prezentovány s přesností na dvě desetinná místa. Škoda jen, že stopky nelze také ovládat mechanickými tlačítky.

Časovač

Vaříte vejce natvrdo a nechcete si nastavovat minutku na mobilním telefonu? Na zápěstí máte časovač, nabízející odpočítání 1, 2, 5, 10, 20, nebo 30 minut, případně vlastního intervalu. Po skončení odpočtu hodinky zavibrují.

Tlak a převýšení

Hodinky jsou vybaveny barometrickým senzorem a umí tak měřit tlak vzduchu v hektopascalech  a odvozovat z něj aktuální nadmořskou výšku. V této sekci zobrazují atmosférický tlak a tlak přepočtený na hladinu moře. Na druhé obrazovce pak ukazují z toho odvozenou nadmořskou výšku. Soudě ve srovnání s meteostanicí Netatmo je měření tlaku poměrně přesné.

Kompas

K dispozici je také funkce kompasu. Před jejím prvním použitím je nutné hodinky zkalibrovat, tedy konkrétně s nimi opsat ve vzduchu několik osmiček. Následně začnou na obrazovce ukazovat aktuální azimut a směr ke všem čtyřem světovým stranám.

Kompas
Kompas

Fotoaparát

Pokud chcete vyfotit sami sebe hlavním fotoaparátem svého telefonu, pak jistě oceníte funkci vzdálené spouště. Funguje nečekaně jednoduše: v telefonu spustíte aplikaci Fotoaparát a namíříte objektiv na místo, které chcete fotit.

Ovládání fotoaparátu
Ovládání fotoaparátu

Následně na hodinkách stisknete tlačítko spouště, čímž dojde k pořízení snímku. Nechcete-li být na každé fotografii zachyceni s prstem na hodinkách, můžete využít samospoušť s intervalem 3, nebo 5 sekund. Po stisku tlačítka na hodinkách tak nejprve dojde k odpočtu, během kterého se můžete připravit na focení.

Najít telefon

Praktická funkce, pokud hledáte telefon, který někam zapadl, nebo jste ho odložili a zapomněli kde. Zásadní podmínkou k fungování však je, aby byl mobil v dosahu hodinek, respektive aby bylo aktivní Bluetooth připojení.

Najít telefon
Najít telefon

Po otevření této sekce stačí klepnout na tlačítko Hledat a telefon začne vyzvánět bez ohledu na to, zda se v daném okamžiku nachází v tichém režimu či v režimu Nerušit. Po nalezení můžete přímo z hodinek vyzvánění ukončit.

Svítilna

Hledáte ve tmě před domem klíče a nemáte zrovna po ruce telefon? Pak můžete použít obrazovku hodinek jako svítilnu! Funguje to jednoduše: na displeji se zobrazí bílá barva a jas se nastaví na maximum. Svit sice není tak jasný jako LED fotoaparátu mobilu, ale ve většině případů naprosto postačuje. Patrně nemusíme upozorňovat na fakt, že dlouhodobé používání této funkce se citelně podepíše na výdrži baterie.

Nastavení

V nastavení najdete hned několik sekcí, a protože zabývat se jimi podrobněji by vydalo na samostatný článek, budeme se jim věnovat jen v bodech. Co je zásadní: nastavení, která se dají provést na hodinkách, většinou nelze provádět v telefonu a naopak. V tomto směru jsou poslední generace hodinek Amazfit přeci jen o krůček dál.

 • Ciferníky – rychlá možnost změny ciferníku hodinek. Vybírat lze jen z těch, které jsou v hodinkách. Další můžete nahrát z aplikace Mi Fitness, kde jsou jich k dispozici více než dvě stovky.
 • Sluchátka – možnost připojení bezdrátových sluchátek přes Bluetooth. Hodinky provedou vyhledání a následně nabídnou spárování.
 • Wi-FiXiaomi Watch S1 lze připojit k bezdrátové síti – konkrétně podporují Wi-Fi na frekvenci 2,4 GHz a heslo se zadává v mobilní aplikaci. Nepřišli jsme však na nic, k čemu by tuto možnost bylo možné prakticky využít.
 • Zvuk – protože jsou hodinky vybaveny reproduktorem, mohou kromě vibrací také vydávat zvuky. V této sekci lze nastavit jejich hlasitost zvlášť pro média, budík a zvonění. Je tu také možné zapnout tichý režim.
 • Jas – nastavení jasu obrazovky hodinek lze provést buď manuálně, nebo ho svěřit automatice, které pomáhá integrovaný senzor okolního světla. S potěšením můžeme konstatovat, že automatické řízení jasu s ohledem na okolní podmínky fungovalo na jedničku.
 • Nerušit – hodinky také nabízejí režim Nerušit, ve kterém vás nebudou vyrušovat zvuky ani vibracemi. V této sekci lze režim aktivovat a deaktivovat, případně zapnout čas, ve kterém má být aktivní automaticky.
 • Cvičení – hodinky mohou automaticky detekovat cvičení, konkrétně chůzi a běh. Pokud si tuto funkci zapnete, automaticky se vás po nějaké době činnosti zeptají, zda chcete zapnout měření sportovní aktivity.
 • PIN – hodinky lze zajistit šestimístným PINem a v této sekci ho lze zadat, případně deaktivovat. PIN je nezbytností v případě, kdy budete chtít Watch S1 používat k bezkontaktnímu placení.
 • Bluetooth – v této sekci můžete zapnout upozornění v případě, že dojde k přerušení spojení mezi hodinkami a telefonem. Je to poměrně užitečná funkce, jež vás můževčas upozornit například na to, že jste někde zapomněli mobil.
 • Displej – nastavení času automatického zhasnutí obrazovky, aktivace aktivního displeje (AoD) a případně funkce zhasnutí obrazovky po jejím zakrytí.
 • Vibrace – hodinky nabízejí dvě úrovně vibrací, mezi kterými můžete volit: Výchozí, nebo Silné. Ty silnější se samozřejmě podepíšou na kratší výdrže baterie.
 • Systém – možnost restartu a vypnutí hodinek. Součástí je také nabídka Resetovat, jež uvede hodinky do továrního nastavení.
 • O hodinkách – informace o modelu hodinek, MAC adrese, nainstalovaném operačním systému a jeho verzi a sériovém čísle.

Widgety

Jak jsme už zmínili výše, na jednotlivé horizontální „domovské obrazovky“ či „plochy“ hodinek lze umísťovat widgety. To je také jedna z největších vizuálních změn proti loňské verzi Xiaomi Mi Watch. Nastavení se provádí v aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Widgety.

Maximálně budete mít k dispozici čtyři obrazovky, přičemž na každou lze umístit nejvýše čtyři widgety. K dispozici jsou následující tři možná rozvržení:

 • Dva widgety v rozměru 1×1 v horní a dva v rozměru 1×1 v dolní polovině obrazovky.
 • Jeden widget v rozměru 2×1 v horní a dva v rozměru 1×1 v dolní polovině obrazovky.
 • Dva widgety v rozměru 1×1 v horní a jeden v rozměru 2×1 v dolní polovině obrazovky.

Po zvolení rozvržení dostanete na výběr, jaké widgety si přejete zobrazovat v jednotlivých polích. Většina z nich je ve dvou provedeních – černém, nebo barevném.

Widgety 1×1:

 • Statistiky
 • Kroky
 • Kalorie
 • Stání
 • V pohybu
 • Srdeční tep
 • Dýchání
 • Míra stresu
 • SpO2
 • Spánek
 • Počasí
 • Hudba
 • Stopky
 • Časovač
 • Baterie
 • Cvičení

Widgety 2×1:

 • Statistiky
 • Kroky
 • Kalorie
 • Stání
 • V pohybu
 • Srdeční tep
 • Míra stresu
 • SpO2
 • Spánek
 • Počasí
 • Hudba
 • Cvičení

Koncept s widgety se nám celkově jeví jako docela dobrý nápad – uživatel si tak může zvolit, které informace jsou pro něj natolik podstatné, že je potřebuje vidět na displeji hodinek, zatímco zbytek najde v aplikaci v mobilním telefonu.

Vidíme ale poměrně značný prostor ke zlepšování – ocenili bychom nejen více „domovských obrazovek“, ale také širší možnosti rozvržení. Například v případě počasí by se nám líbil widget přes celou obrazovku.

Centrum ovládání

Když potáhnete na hlavní obrazovce hodinek prstem zdola nahoru (tedy opačně než u modelů Amazfit), zobrazí se Centrum ovládání s osmi ikonami na dvou obrazovkách, mezi kterými lze přecházet horizontálním posunem. Pokud jsme se dívali správně, pořadí ikonek ani jejich viditelnost nelze nijak uživatelsky měnit.

K dispozici jsou následující funkce:

 • Režim Nerušit s možností nastavení na 30 minut/1 hodinu/2 hodiny/8 hodin.
 • Zvednutím probudit – rychlá aktivace a deaktivace funkce rozsvícení obrazovky hodinek zvednutím zápěstí.
 • Tichý režim – zapínání a vypínání zvuků hodinek.
 • Svítilna – na displeji hodinek se zobrazí bílé pozadí a jas se nastaví na maximum, hodinky v tomto režimu mohou zastat funkci příruční svítilny.
 • Nevypínat displej – tato možnost na pět minut deaktivuje automatické zhasínání obrazovky.
 • Nastavení – rychlý vstup do sekce Nastavení, kterou jsme si podrobně popsali výše.
 • Odstranění vody – pokud se do reproduktoru hodinek dostane voda, můžete ji pomocí této funkce vypudit.
 • Budík – rychlý přístup k nastavení budíku, jehož možnosti jsme popsali výše.

Oznámení

Potáhnete-li na hlavní obrazovce prstem shora dolů, dostanete se k seznamu přijatých oznámení. Telefon do hodinek posílá pouze oznámení aplikací, které si vyberete v Mi Fitness v sekci Zařízení-Oznámení aplikace.

Oznámení na hodinkách
Oznámení na hodinkách

Oznámení fungovala víceméně dobře – pochopitelně jsme museli aplikaci Mi Fitness nastavit tak, aby ji systém neukončoval. Pochválit musíme dobrou podporu českých znaků – ani zpráva s textem „Příliš žluťoučký kůň pěl ďábelské ódy.“ nečinila hodinkám žádné problémy. Dokonce zobrazují i některé „smajlíky“. Nepodporují však kompletní sadu emotikon – v takovém případě je interpretují jako čtverečky.

V tomto směru lze hodinkám vytknout asi jedinou věc, kterou je nemožnost nastavení velikostí písma, což platí nejen pro oznámení, ale i pro veškeré zobrazované texty. Osoby se slabším zrakem budou mít patrně s jejich rozluštěním problémy.

Instalace dalších aplikací

Jedním z hlavních taháků hodinek Xiaomi Watch S1 měla být možnost instalace dalších aplikací. To je nesporně bohulibý záměr nejen z pohledu uživatele, ale i z perspektivy výrobce. Pokud platforma získá dostatek vývojářů ochotných programovat pro ni aplikace, je větší šance, že bude pro zákazníky zajímavější.

Nalijme si čistého vína: ano, do hodinek můžete instalovat další aplikace, nicméně jedním dechem je nutné dodat, že výběr je (možná jen zatím?) značně omezený. Čítá totiž pouhých pět položek, z nichž o užitečnosti některých se dá s úspěchem pochybovat.

Patrně nejsmutnější je na celé věci fakt, že své aplikace pro hodinky Xiaomi nepřipravil ani samotný výrobce. Přitom například představa, že bychom mohli ze zápěstí ovládat chytrou domácnost Xiaomi Home, zní nesmírně lákavě!

Ciferníky

Co by to bylo za chytré hodinky, kdyby se na nich nedaly měnit ciferníky, že ano? V hodinkách najdete hned po spuštění asi pět ciferníků, dalších více než 200 je připraveno v Mi Fitness v sekci Zařízení-Ciferníky-Online, kde jsou roztříděné do několika sekcí.

Výběr je skutečně široký, takže si na své přijde snad opravdu každý. Vedle klasických ciferníků imitujících ručičkové hodinky jsou v nabídce i takové, jež zobrazují aktuální stav plnění pohybových aktivit či ciferníky, na jejichž pozadí si můžete nastavit vlastní fotografii.

Celkově vzato jsme přesvědčeni o tom, že více či méně vyhovující ciferník si najde skutečně každý. Pokud by vám více než dvě stovky ciferníků nestačily, pak bohužel máte smůlu – v době vzniku této recenze (červen 2022) neexistoval žádný způsob, jak do hodinek dostat alternativní ciferníky.

Telefonování z hodinek

Hodinky mohou indikovat příchozí hovor, který lze pomocí tlačítek na jejich displeji buď přijmout, nebo odmítnout. Bohužel není k dispozici možnost ztišit vyzvánění, jak tomu bylo u loňské verze Mi Watch, na nichž však nebylo možné hovory přijímat.

Upozornění a možnost přijetí funguje pouze u telefonních hovorů. Pokud volající použije ke spojení jakoukoli jinou komunikační aplikaci (Viber, Skype, WhatsApp) s podporou hlasových hovorů, hodinky takovou událost nijak neindikují.

Pokud jsou hodinky spojené s telefonem a spárované přes Bluetooth (měly by mít povolené Zvukové příslušenství telefonu, Vstupní zařízení a Sdílení kontaktů), pak při příchozím hovoru zobrazují jméno volajícího. Po přijetí je hovor s ohledem na rozměry hodinek relativně čistý a dostatečně hlasitý.

Za největší nevýhodu, neřkuli rovnou „fail“, považujeme nemožnost z hodinek volat. V Xiaomi Watch S1 není k dispozici telefonní seznam, ze kterého by bylo možné vybrat, komu chcete telefonovat. Nelze ani ručně zadat telefonní číslo. Snad tento nedostatek vyřeší nějaká aktualizace!

Základní měření aktivit

Hodinky v průběhu dne počítají ušlé kroky, odvozují z nich překonanou vzdálenost a spálené kalorie. Kromě toho mohou (pokud to povolíte) měřit tepovou frekvenci a úroveň okysličení krve. Všechny údaje lze sledovat jak přímo na hodinkách, tak v přehlednější podobě v rámci aplikace Mi Fitness.

Měření, respektive počítání kroků, můžeme označit jako velmi přesné. Když jsme si při chůzi počítali kroky, dospěli jsme ke stejnému číslu, jako ukazovaly hodinky. Podobně srovnání s měřením hodinkami Apple Watch vycházelo identicky.

S ohledem na použitou technologii je pochopitelně nutné počítat s určitými omezeními. Například pokud budete mít během chůze položenou ruku na madle nákupního vozíku nebo kočárku, nedokážou senzory zaznamenávat otřesy a tím pádem nebudou takové kroky započítány správně, nebo vůbec.

Z hlediska sledovaných parametrů si můžete zvolit, zda chcete počítat počet stání v průběhu dne, nebo počet minut strávených pohybem. U obou pak lze nastavit hodnotu, které chcete dosáhnout. Tuto funkci ocení zejména uživatelé s rizikovým sedavým zaměstnáním.

Měření sportovních aktivit

Výrobce na oficiální produktové stránce deklaruje, že hodinky podporují 117 typů sportovních aktivit. V poznámce pod čarou se pak můžete dočíst, že „117 režimů cvičení zahrnuje 19 profesionálních režimů cvičení a 98 rozšířených režimů cvičení.“ Počet podporovaných režimů cvičení se přitom liší podle softwarové verze.

Poměrně zásadní výhodou těchto hodinek je podpora pěti satelitních pozičních systémů – konkrétně amerického GPS, evropského Galilea, ruského GLONASSu, čínského Beidou a japonského QZSS. Díky tomu jsou Watch S1 schopné přesně zaznamenávat trasu venkovních aktivit, měřit její délku, převýšení a řadu dalších parametrů bez toho, abyste s sebou museli nosit mobilní telefon.

Podpora pěti satelitních pozičních systémů
Podpora pěti satelitních pozičních systémů

Rozhodli jsme se spočítat, kolik (a které) sportovní aktivity hodinky podporují a můžeme konstatovat, že jich opravdu je přesně slibovaných 117. V rámci objektivity ale musíme konstatovat, že například hodinky Amazfit GTR 3 a GTS 3 podporují dokonce 152 typů sportovních aktivit.

Během počítání jsme si všimli některých ne právě povedených překladů (například „tanec v parku“), které působí dojmem, jako by vypadly z automatického překladače. Stejně tak je poměrně časté zcela nelogické zařazení některých sportů do kategorií – například hokeje mezi míčové hry (byť je patrně míněn pozemní hokej) – a podobných příkladů bychom našli hned několik.

Podporované sportovní aktivity

Běžné

 • Jízda v hale
 • Jízda na kole
 • Chůze
 • Venkovní běh
 • Běžecký pás
 • Pěší turistika
 • Terénní běh
 • Volný styl
 • Plavání v bazénu
 • Otevřená voda
 • Eliptický trenažér
 • Veslování
 • Švihadlo
 • Pěší turistika
 • HIIT
 • Triatlon
 • Jóga

Vodní sporty

 • Plachtění
 • Paddleboarding
 • Vodní pólo
 • Vodní sporty
 • Vodní lyžování
 • Jízda na kajaku
 • Rafting
 • Veslování
 • Motorový člun
 • Ploutvové plavání
 • Skoky do vody
 • Synchronizované plavání
 • Šnorchlování
 • Kitesurfing

Venkovní aktivity

 • Horolezectví
 • Skateboarding
 • Kolečkové brusle
 • Parkour
 • Čtyřkolky
 • Paragliding

Tréninky

 • Fitness schody
 • Běh do schodů
 • Stepper
 • Core trénink
 • Flexibilita
 • Pilates
 • Gymnastika
 • Strečink
 • Silový trénink
 • Kruhový trénink
 • Aerobik
 • Fitness
 • Wall ball
 • Jednoruční činky
 • Činky
 • Vzpírání
 • Mrtvý tah
 • Angličáky
 • Sedy-lehy
 • Funkční trénink
 • Horní část těla
 • Dolní část těla
 • Břišní svalstvo
 • Záda

Tanec

 • Tančení v parku
 • Břišní tance
 • Balet
 • Street dance
 • Zumba
 • Lidový tanec
 • Jazzový tanec
 • Latinskoamerické tance

Bojové sporty

 • Box
 • Zápas
 • Bojová umění
 • Tchaj-ti
 • Muaythai
 • Judo
 • Taekwondo
 • Karate
 • Kickbox
 • Kendó
 • Sportovní šerm

Míčové sporty

 • Fotbal
 • Basketbal
 • Volejbal
 • Baseball
 • Softball
 • Americký fotbal
 • Hokej
 • Stolní tenis
 • Badminton
 • Tenis
 • Kriket
 • Házená
 • Bowling
 • Sguash
 • Kulečník
 • Košíček
 • Plážový fotbal
 • Plážový volejbal
 • Sepak takraw

Zimní sporty

 • Bruslení
 • Curling
 • Ostatní zimní sporty
 • Sněžný skútr
 • Lední hokej
 • Boby
 • Sáňkování

Rekreační sporty

 • Lukostřelba
 • Šipky
 • Jízda na koni
 • Přetahování lanem
 • Hula hoop
 • Pouštění draků
 • Rybaření
 • Létající talíř

Ostatní

 • Jezdectví
 • Atletika
 • Automobilové sporty

Poziční satelitní systémy

Jak již zaznělo výše, hodinky Xiaomi Watch S1 podporují určování polohy pomocí pozičních satelitních systémů. To znamená, že jsou schopné zjišťovat, sledovat a ukládat svou přesnou pozici bez nutnosti připojení k mobilnímu telefonu. Jinými slovy: můžete tak měřit trasu běhu, jízdy na kole či jiné outdoorové aktivity bez nutnosti nosit s sebou mobil.

Pozitivní zprávou je podpora hned pěti satelitních systémů, z nichž jeden je však v Česku téměř nepoužitelný. I tak ale rychlost a přesnost načtení aktuální polohy pozitivně ovlivňuje dvoupásmová GPS a k ní další tři družicové systémy.

Dostáváme se k jedné z nevýhod aplikace Mi Fitness – z hodinek ani aplikace není žádným způsobem možné získat záznam trasy ve formátu GPX, jež by se dal použít ke zjištění přesnosti. Bohužel ho nelze získat ani z aplikace Strava v bezplatné verzi, do které umí Mi Fitness trasu předávat.

Vůči mapovým podkladů ve Stravě se záznam trasy jevil jako velmi přesný – na silniční komunikaci s oddělovacím travním pásem uprostřed bylo dokonce vidět, že směrem tam jsme jeli po jiné straně vozovky než cestou zpátky.

Záznam trasy po přenosu do aplikace Strava
Záznam trasy po přenosu do aplikace Strava

Rychlost úvodního zjištění pozice byla obvykle kolem pěti sekund, nicméně občas to trvalo o trochu déle. Nejdéle jsme čekali asi půl minuty, nicméně v této situaci je nutné hodinkám přičíst ke cti, že část výhledu na oblohu zakrýval dům, u kterého jsme stáli.

Na rozdíl od hodinek Amazfit není v případě Watch S1 možné v aplikaci ani na hodinkách nastavit požadovanou přesnost určování polohy a ovlivnit tak v negativním, nebo naopak pozitivním smyslu spotřebu baterie.

Co hodinky měří během venkovních aktivit?

Během recenze jsme chytré hodinky Xiaomi Watch S1 vyzkoušeli při několika venkovních aktivitách. Konkrétně se jednalo o chůzi, jízdu na kole a jízdu na elektrické koloběžce, která však není v nabídce podporovaných sportovních aktivit. Nutno upozornit, že ne u všech venkovních aktivit používají hodinky GPS.

V případě chůze i jízdy na kole hodinky zaznamenávaly absolvovanou trasu, měřily překonanou vzdálenost, čas, aktivní i celkové spálené kalorie. Počítaly také průměrnou rychlost, tep a převýšení. V aplikaci Mi Fitness pak lze z grafů vyčíst vývoj rychlosti, převýšení a tepové frekvence v průběhu aktivity.

K dispozici jsou dále údaje o tom, kolik času jste strávili v jednotlivých zónách tepové frekvence (lehká, intenzivní, aerobní, anaerobní a VO2max) a hodnota průměrné rychlosti v jednotlivých kilometr dlouhých úsecích. Musíme trochu smutně konstatovat, že konkurenční aplikace Zepp, která je určená pro hodinky Amazfit, nabízí o něco širší paletu informací.

Překvapilo nás ale, že hodinky ani aplikace neposkytují hodnotu VO2max, tedy údaj o nejvyšším množství kyslíku, který je organismus schopen během tréninku využít, udávané v mililitrech na kilogram tělesné hmotnosti za minutu (ml/kg/min). Poněkud paradoxně starší model hodinek tuto hodnotu měří. Dle neoficiálních zdrojů probíhá měření hodnoty VO2max pouze při běhu, což jsme sice v praxi nezkoušeli, ale dává to smysl.

V průběhu aktivity lze na hodinkách sledovat některé parametry, jako je čas, vzdálenost, aktuální rychlost a tepová frekvence. Z obrazovky vpravo je možné ovládat hudební přehrávač v telefonu, obrazovka vlevo slouží k ručnímu pozastavení či ukončení měření. Během aktivity nelze používat žádné jiné funkce hodinek.

Ocenit musíme způsob ukončování měření, který prakticky vylučuje náhodné přerušení. Nejprve je nutné stisknout mechanické tlačítko na boku a poté po dobu tří sekund držet prst na softwarovém tlačítku na displeji hodinek. U chůze je k dispozici funkce automatického pozastavení měření při zastavení, u cyklistiky tomu tak bohužel – poněkud nepochopitelně – není.

Co hodinky měří během indoorových aktivit?

Měření indoorových aktivit jsme v rámci recenze Xiaomi Watch S1 vyzkoušeli při jízdě na rotopedu a cvičení jógy. Celkem pochopitelně se u těchto typů sportů nepoužívá GPS. Hned po skončení jsou zobrazeny spálené kalorie, čas začátku a konce cvičení a jeho délka.

Na další obrazovce je délka cvičení s přesností na sekundy, aktivní a celkové kalorie a průměrný tep. Následuje graf zobrazující vývoj tepu v průběhu času, jeho minimální, maximální a průměrnou hodnotu. Přehled pak zakončuje přehled zastoupení jednotlivých zón tepové frekvence.

V aplikaci Mi Fitness pak najdete víceméně tytéž údaje, tedy datum a čas zahájení cvičení, jeho délku, aktivní i celkové spálené kalorie a průměrnou tepovou frekvenci. Níže je pak graf zobrazující tep v průběhu času s vyznačenou minimální a maximální hodnotou a čas strávený v jednotlivých tepových zónách.

Automatické měření aktivit

Xiaomi Watch S1 dokážou automaticky detekovat, že cvičíte, a po chvilce aktivity se zeptají, zda si přejete zahájit měření. V tomto směru však podporují jen dva typy pohybových aktivit – chůzi a běh. V případě chůze se dotážou po zhruba pěti minutách, respektive 500 metrech, běh jsme v praxi netestovali.

Funkci automatické detekce aktivit lze aktivovat a deaktivovat v hodinkách v sekci Nastavení-Cvičení. V aplikaci Mi Fitness tuto možnost zapnout ani vypnout nelze, což je pro hodinky Xiaomi tak trochu signifikantní – některá nastavení lze provádět jen na hodinkách, jiná pouze v aplikaci.

Aplikace Mi Fitness

Aplikace Mi Fitness se původně jmenovala Xiaomi Wear a v Obchodě Play je k dispozici od května roku 2020. Je nabízena zdarma a lze ji instalovat na telefony s Androidem 6.0 a vyšším či iOS 10.0 nebo novějším.

Názory na přehlednost a uživatelské rozhraní této aplikace se značně liší – zatímco jedněm vyhovuje, druzí ho kritizují. My Mi Fitness používáme doslova dnes a denně, takže jsme si zvykli a rozhraní nám připadá relativně logické a přehledné. Zlepšilo se to zejména v posledních verzích, kdy byla nastavení týkající se hodinek přesunuta do samostatné sekce Zařízení.

Ve zkratce se aplikace Mi Fitness skládá ze čtyř sekcí, mezi kterými lze přepínat tlačítky v dolní části. Hlavní stránka, která se po spuštění zobrazí jako první, se jmenuje Zdraví a formou dlaždic poskytuje informace o různých sledovaných parametrech, jako je tepová frekvence, ušlé kroky, spálené kalorie a další údaje.

Sekci Cvičení jsme, upřímně řečeno, nikdy moc nepochopili. Můžete z ní spustit měření sportovních aktivit – jmenovitě venkovního běhu, běhu na běžeckém pásu, či jízdy na kole. Moc nechápeme, proč byste to měli dělat, když měření lze snadno vyvolat z hodinek.

V již zmiňované sekci Zařízení najdete všechna nastavení, týkající se hodinek. Podrobněji si je probereme níže. Poslední sekce Profil poskytuje možnost konfigurace uživatelského profilu, které si také ukážeme v dalších kapitolách.

Sekce Zdraví

Když spustíte aplikaci Mi Fitness, ukáže se vám jako první sekce Zdraví, tvořená dlaždicemi. První dvě dlaždice, zobrazující stav plnění nastavených denních cílů a změřená cvičení, jsou pevně dané a jako jediné zabírají celou šířku obrazovky. Další dlaždice se dají vypínat a zapínat, přičemž zabírají vždy polovinu displeje.

Pořadí dlaždic nelze poněkud překvapivě měnit – lze je pouze zapínat a vypínat jejich zobrazování (první dvě deaktivovat nelze). Dlaždice fungují jako zmenšený náhled jednotlivých informací a po klepnutí poskytnou další podrobnosti.

Statistiky

Sekce Statistiky ukazuje v půlkruhovém grafu, jak si vedete z hlediska plnění denních cílů – spálených kalorií, ušlých kroků, počtu stání, nebo aktivních minut. Na první pohled tak vidíte, zda byste měli přidat, nebo jestli máte pro daný den hotovo.

V podrobnostech se pak můžete podívat na to, jak si vedete v rámci aktuálního týdne. Následuje větší graf s uvedením přesných číselných hodnot, níže jsou pak grafy zobrazující, jak jste v průběhu dne pálili kalorie, dělali kroky, vstávali nebo vykonávali nějakou pohybovou aktivitu.

Cvičení

Přímo z hlavní obrazovky se můžete podívat na podrobnosti poslední sportovní aktivity, případně klepnutím na tlačítko Zobrazit vše přejít na seznam všech změřených cvičení. V jeho rámci pak můžete prohlížet jednotlivé uložené záznamy.

K dispozici jsou také grafy, zobrazující údaje za týden, měsíc, rok, nebo celé období, po které aplikaci Mi Fitness používáte. Nechybí ani souhrnný údaj o čase stráveném cvičením, spálených kaloriích a počtu měřených aktivit.

Spánek

Jednou z mnoha funkcí, kterou chytré hodinky Xiaomi Watch S1 měří, je spánek. Dle oficiálních deklarací by měly umět detekovat i spánek ve dne, což bude vyhovovat zejména zaměstnancům pracujícím na směny, ovšem to bohužel nemůžeme potvrdit, ani vyvrátit, protože jsme to netestovali. Máme ale informace od uživatelů, že měření spánku přes den funguje.

Recenze Xiaomi Watch S1 ukázala, že hodinky dokážou automaticky měřit nejen celkovou délku spánku (překvapivě velmi přesně), ale i délku jednotlivých fází. Rozlišují čtyři stavy: REM spánek, hluboký spánek, lehký či mělký spánek a probuzení. Pokud si tedy například po ránu musíte odskočit na záchod a poté pokračujete ve spánku, hodinky budou pokračovat v měření, až dokud skutečně nevstanete.

V nastavení lze zapnout i měření tepové frekvence a úrovně okysličení krve během spánku – v takovém případě vám poskytnou podrobné statistiky těchto metrik v podobě přehledných grafů. K dispozici jsou také týdenní a měsíční přehledy, ze kterých snadno vyčtete, jak si z hlediska spánku vedete.

Srdeční tep

Jak zaznělo výše, hodinky jsou schopné měřit tepovou frekvenci v průběhu celého dne i noci. V této sekci najdete výsledky v podobě grafu s vyznačením nejvyšších a nejnižších hodnot v půlhodinových intervalech, ze kterých lze vyčíst, jak vaše srdce pracovalo.

Nechybí ani informace o nejvyšším, nejnižším, průměrném a klidovém tepu či graf vyjadřující podíl jednotlivých tepových zón (lehká, intenzivní, aerobní, anaerobní a VO2max). Kromě denního přehledu je k dispozici také pohled po týdnech a po měsících.

Kroky

Jednou ze základních funkcí, které Watch S1 převzaly od náramků Mi Band, je počítání počtu kroků v průběhu celého dne. Měření probíhá pomocí senzorů (zejména akcelerometru a gyroskopu), jež sledují pohyb ruky, otřesy a vyhodnocují, zda se jednalo o krok.

S ohledem na způsob měření se může stát, že hodinky některé kroky nezapočítají – například pokud ruka během chůze spočívá na madle kočárku či nákupního vozíku a nepohybuje se stejným způsobem jako při běžné chůzi. Celkově ale hodnotíme počítání kroků jako velmi přesné – pokaždé, když jsme si kroky počítali sami, ukázaly hodinky stejný výsledek.

V této sekci je graf počtu kroků v rámci půlhodinových intervalů v průběhu celého dne. Níže je pak k dispozici údaj o celkovém počtu kroků a z toho odvozené vzdálenosti. Opět nechybí souhrnné přehledy za jednotlivé týdny a měsíce.

Kalorie

Dalším parametrem, který aplikace Mi Fitness vyhodnocuje, jsou spálené kalorie. Nepočítá přitom jen s kaloriemi spálenými během chůze, ale bere v úvahu také všechna měřená cvičení. Tradičně jsou k dispozici tři pohledy: denní (s přehledem v půlhodinových intervalech), týdenní a měsíční (oba s přehledem po dnech). V případě denního pohledu je k dispozici celkový součet, u týdenního a měsíčního je pak navíc ještě denní průměr.

V pohybu

Zajímavým parametrem, který hodinky umí sledovat, je čas strávený pohybem udávaný v minutách. Nejde však o jakýkoli pohyb – k tomu, aby se započítal, je nutné splnit určité podmínky. Předně se musí jednat o aktivitu s mírnou či intenzivní zátěží. Dle popisku v podrobnostech by osoby ve věku 18 až 64 let měly provádět aktivity s mírnou zátěží alespoň 30 minut denně, minimálně pětkrát týdně.

Hodinky zaznamenají minutu pohybu, pokud rytmus chůze překročí 100 kroků za minutu, nebo jestliže srdeční tep dosáhne a překročí 65 % hodnoty maximálního srdečního tepu. Chůze pomalým tempem se tedy většinou nezapočítá.

Také v tomto případě jsou k dispozici tři pohledy, zobrazující počet minut v pohybu. Denní ukazuje tento údaj v půlhodinových intervalech, týdenní a měsíční v denních intervalech, a navíc přidává i denní průměr v daném období.

Stání

Tato položka bude zajímavá především pro lidi se sedavým zaměstnáním. Počítá totiž, kolikrát se v průběhu dne postavíte. Nestačí však pouze vstát – je nutné také udělat alespoň pár kroků. Nepřišli jsme na to, po kolika krocích se stání započítá, ale subjektivně je to o něco méně než v případě loňských Mi Watch.

„Abyste zabránili zdravotním potížím, které dlouhé sezení představuje, postavte se a projděte se alespoň 12krát za den pokaždé v jinou hodinu.“ uvádí popisek k této metrice. Měření však není příliš přísné – pokud například budete chodit od 7:58 do 8:02, započítají se vám dvě hodiny stání.

Opět je k dispozici tradiční denní pohled, tentokrát však s hodinovými intervaly, týdenní a měsíční přehled s uvedeným denním průměrem. Na hodinkách lze nastavit, aby vás v případě hodinu trvající neaktivity upozornily na nutnost postavit se.

Hladina kyslíku v krvi

V této sekci můžete sledovat vývoj hladiny kyslíku v krvi, tj. takzvané krevní saturace známé pod zkratkou SpO2. Tu můžete měřit buď jednorázově, nebo lze v nastavení zapnout automatické měření po celý den, případně pouze během spánku, v intervalu 10, nebo 30 minut.

Naměřené hodnoty jsou zobrazovány v podrobném grafu, ze kterého lze vyčíst vývoj hladiny kyslíku v průběhu dne. K dispozici je také údaj o nejvyšší, nejnižší a průměrné hodnotě. Opět nechybí týdenní a měsíční přehled.

Míra stresu

Další metrikou, která může vypovědět mnohé o vašem životním stylu, je měření míry stresu. Hodinky ji určují na základě měření změn tepové frekvence. K tomu, aby mohly sledovat změny, je tedy nezbytně nutné mít zapnuté kontinuální měření tepu. Podrobnosti o tomto způsobu měření se můžete dočíst ve článku Jak chytré hodinky a náramky měří stres a co z této hodnoty poznáte?

Vyhodnocení aktuální míry stresu je založeno na variabilitě srdečního tepu (HRV), tedy době mezi jednotlivými údery srdce, a fyzické aktivitě. Mi Watch S1 rozlišují čtyři úrovně: nízká (1 až 25), normální (25 až 50), vyšší (51 až 80) a vysoká (81 až 100).

Aplikace pak poskytuje přehledný pohled na vývoj stresu v grafické podobě, údaj o nejvyšší, nejnižší a průměrné hodnotě a dobu, kterou jste strávili v jednotlivých „stresových zónách“. Opět je k dispozici denní, týdenní a měsíční pohled.

PAI

Během recenze Xiaomi Watch S1 se ukázalo, že sekce PAI je ve výchozím stavu neaktivní a když ji zapnete, nebude zobrazovat žádná data. To je poměrně velká škoda – PAI je zajímavá metrika, odrážející poměr fyzické zátěže a aktuální kondice. Více se o tomto měřítku můžete dočíst ve článku Co je skóre PAI a proč byste ho měli držet nad 100 body?

Hodinky Xiaomi Watch S1 bohužel neumí měřit PAI
Hodinky Xiaomi Watch S1 bohužel neumí měřit PAI

Je svým způsobem paradoxní, že PAI umí vyhodnocovat i výrazně levnější náramek Xiaomi Mi Band či většina hodinek Amazfit/Zepp, ale hodinky Xiaomi, a to ani loňské, ani letošní, tuto metriku bohužel poněkud nepochopitelně nepodporují.

Váha

Tato dlaždice je ve výchozím stavu neaktivní, což tentokrát dává smysl. Hodinky samozřejmě neumí měřit hmotnost a zapínat tuto dlaždici má smysl pouze v případě, kdy vlastníte kompatibilní chytrou váhu, jinak ne. Pokud chcete, můžete si do této sekce zadávat váhu a případné další tělesné parametry ručně.

Energie

Zatímco s hodinkami Xiaomi Mi Watch se v této sekci zobrazoval vývoj energie založený na proměnlivosti srdečního tepu, v případě Watch S1 zůstala tato sekce bez dat, a to přesto, že jsme měli aktivní sledování tepové frekvence v průběhu celého dne.

Hodinky neměří energii
Hodinky neměří energii

Energii je možné získávat spánkem a relaxací, naopak se spotřebovává každodenními aktivitami, cvičením či stresem. Upřímně nechápeme, zda chybějící hodnoty jsou v tomto případě chyba, nebo záměr.

VO2max

Hodnota VO2max ve zkratce ukazuje, jak tělo umí zpracovávat kyslík v okamžiku zvýšené zátěže. Aplikace poskytuje týdenní a měsíční pohled na vývoj této hodnoty, od které lze odvozovat fyzickou kondici. Více jsme na toto téma psali ve článku Co je VO2 max a co tato hodnota vypovídá o vašem zdraví?

Opět však nastává paradoxní situace: zatímco starší hodinky Xiaomi Mi Watch hodnotu VO2max měřily i při chůzi nebo jízdě na kole, z Watch S1 jsme tento údaj nezískali. Měli jsme zapnuté průběžné měření tepové frekvence i okysličení krve, několikrát jsme se věnovali fyzicky náročným aktivitám, ale v aplikaci jsme tento údaj prostě nenašli. Dle některých zdrojů se VO2max měří pouze při běhu.

Krevní tlak

Situace pod touto dlaždicí je jednoduchá: protože hodinky Xiaomi Watch S1 neumí měřit krevní tlak, nenajdete zde žádné informace. Xiaomi dokonce nemá ve svém portfoliu žádné hodinky nebo náramek, jež by měl takovou funkci, takže je otázkou, proč zde vlastně tato sekce je. Možná se něco chystá do budoucna, kdo ví?

Krevní tlak hodiny Xiaomi Watch S1 neměří
Krevní tlak hodiny Xiaomi Watch S1 neměří

Tréninková zátěž

Další sekce, ze které se nedozvíte vůbec nic. Soudě z popisků by měla zobrazovat, kolik procent času jste strávili ve čtyřech zónách tréninkové zátěže (nízké, optimální, vysoké a velmi vysoké). Ve skutečnosti se zde nezobrazuje vůbec nic.

Cyklus

Tato sekce je určena především něžnější polovině lidstva. V první fázi je nutné uvést některé základní údaje, jako je délka menstruace, délka cyklu a začátek poslední menstruace. Aplikace pak zobrazuje údaje o menstruačním cyklu formou kalendáře.

Sekce Cvičení

Z této sekce můžete zahájit měření čtyř typů sportovních aktivit: venkovní běh, běh na běžeckém páse, chůze a jízda na kole. V okamžiku spuštění aktivity na telefonu dojde i k jejímu spuštění a měření na hodinkách, přičemž na obrazovce telefonu lze sledovat aktuální informace.

To je použitelné například při jízdě na kole, pokud si telefon umístíte do stojánku na řídítkách. V takovém případě budete mít na očích informace o překonané vzdálenosti, aktuální rychlosti, času aktivity, spálených kaloriích a tepové frekvenci.

Sekce Zařízení

Sekce Zařízení přibyla v aplikaci Mi Fitness teprve nedávno, kdy došlo k vyčlenění některých položek ze sekce Profil. Obsahuje všechna nastavení týkající se hodinek, jako jsou ciferníky, notifikace, měření tepu a okysličení krve, přidání platební karty a další. Jednotlivé položky jsou zobrazené v seznamu a odlišené barevnými ikonami.

V horní části této sekce se nachází zmenšený náhled hodinek (včetně aktuálního ciferníku) s informacemi o modelu a aktuálním stavu baterie. Kromě toho je zde k dispozici tlačítko pro ruční synchronizaci hodinek s telefonem.

Ciferníky

Sekce Ciferníky je pro začínající uživatele poněkud matoucí. Po otevření totiž zobrazuje pouze několik ciferníků, které jsou uložené v hodinkách. To nejpodstatnější se nachází pod tlačítkem Online, kde jsou připraveny více než dvě stovky ciferníků roztříděných do několika kategorií.

Nabídka je skutečně široká, čítá konzervativnější i vysloveně extravagantní ciferníky. Můžete vybírat mezi zobrazováním velkého množství informací a stylem. Nicméně určitě se najdou i tací, jež si ani z takto široké palety prostě nevyberou. Pro ně bohužel máme špatnou zprávu: nevíme o žádné cestě, jak do těchto hodinek dostat jiné (alternativní) ciferníky.

Samotné nastavení ciferníku je jednoduché: stačí některý otevřít, klepnout na tlačítko Použít a počkat několik sekund (cca půl minuty) na přenesení do hodinek. U některých ciferníků je pak možné nahrát i své vlastní obrázky, jež se budou zobrazovat na jeho pozadí. Některé ciferníky pak mají i svou variantu AoD.

Oznámení aplikace

Jednou z oblíbených funkcí chytrých hodinek je zobrazování oznámení z aplikací v telefonu. Bohužel stále platí, že oznámení lze na hodinkách pouze zobrazovat, ale není možné na ně jakkoli reagovat, tedy ani formou připravených odpovědí.

K tomu, aby oznámení fungovala, je nutné splnit několik podmínek. Aplikace Mi Fitness musí běžet na pozadí a je nezbytné, aby měla přístup k oznámením (přímo k samotným aplikacím se nemůže dostat z bezpečnostních důvodů). Tímto vás ale provede aplikace při první snaze o zprovoznění oznámení na mobil.

V sekci Oznámení aplikace můžete nastavit vše potřebné, co se týká notifikací na hodinky. Nejprve je nutné aktivovat první přepínač Oznámení aplikace, kterým povolíte odesílání oznámení. Dalšími dvěma přepínači si pak můžete zvolit, zda chcete Přijímat (oznámení), pouze pokud je telefon uzamknutý a případně jestli se má při přijatém oznámení Rozsvítit displej hodinek.

Dále je nutné vybrat, ze kterých aplikací chcete dostávat oznámení. Zvolíte-li možnost Zrcadlit telefon, bude na hodinky odesíláno vše, co se objeví v oznámeních na mobilu. Druhou možností je volba Vlastní oznámení, kde si následně zvolíte jen ty aplikace, jejichž oznámení vám budou notifikována.

Po celou dobu recenze Xiaomi Watch S1 fungovaly notifikace spolehlivě. Na obrazovce hodinek se zobrazovala ikona aplikace a text, přičemž diakritika nečinila žádné problémy. Jen emotikony bohužel nejsou zobrazovány všechny a místo většiny se vykresluje čtvereček.

Příchozí hovory

Hodinky také mohou upozorňovat a přijímat příchozí hovory. V aplikaci je možné pouze povolit, nebo zakázat zobrazení kontaktních informací – v takovém případě samozřejmě bude potřebovat oprávnění přistupovat ke kontaktům.

Nastavení příchozích hovorů
Nastavení příchozích hovorů

Protože jsou hodinky vybaveny mikrofonem a reproduktorem, je možné na nich přijmout příchozí hovor. V takovém případě fungují jako hlasité handsfree. Kvalita zvuku je uspokojivá – volající ani volaný nemá problém rozumět druhé straně.

Oprávnění spuštění na pozadí

K tomu, aby aplikace Mi Fitness byla schopná komunikovat s hodinkami a posílat na ně například oznámení, je naprosto nezbytné, aby neustále běžela na pozadí. Některé telefony však aplikace na pozadí ukončují, což ve výsledku vede k tomu, že například nefungují notifikace či upozornění na příchozí hovor.

V takovém případě je nutné provést několik nastavení, aby systém aplikaci Mi Fitness neukončoval. Vše potřebné najdete v sekci Oprávnění spuštění na pozadí, odkud budete nasměrováni do příslušných částí nastavení.

Postupně je nutné vypnout spořič baterie (pokud ho používáte), povolit aplikaci běh na pozadí bez omezení, umožnit jí automatické spouštění při startu systému, a nakonec ji uzamknout v seznamu posledních spuštěných aplikací. Můžeme konstatovat, že po provedení všech nastavení nám systém aplikaci na telefonu Xiaomi 12 opravdu neukončoval.

Srdeční tep

Jak již opakovaně zaznělo, hodinky umí měřit srdeční tep, a to nejen „na vyžádání“, ale i automaticky v průběhu celého dne. V této sekci můžete určit, jak často má měření probíhat – na výběr je každou minutu, nebo jednou za 5, 10, nebo 30 minut. Samozřejmě častější měření bude znamenat vyšší spotřebu baterie.

Dále je možné nastavit si upozornění, pokud vaše tepová frekvence přesáhne 100/110/120/130/140/150 tepů za minutu. Sportovci pak jistě ocení možnost aktivního sledování tepu v průběhu cvičení s upozorněním nastavitelným po jedné v rozmezí 160 až 200 tepů za minutu.

Můžeme konstatovat, že měření tepu je velice přesné. Opakovaně jsme kontrolovali hodnoty vykazované hodinkami proti ručnímu měření a docházeli jsme ke stejným výsledkům. Na hodinky se tedy lze v tomto směru zcela spolehnout. Problémy mohou nastat jen při špatně utaženém řemínku a v případě, kdy máte na zápěstí tetování.

Spánek

Hodinky také dokážou sledovat a vyhodnocovat spánek. V nastavení aplikace Mi Fitness lze aktivovat takzvané Rozšířené měření, které aktivuje měření tepové frekvence a sledování REM fází. Budete tak mít o svém spánku podstatně podrobnější údaje.

Povolené rozšířené měření spánku
Povolené rozšířené měření spánku

Hladina kyslíku v krvi

Xiaomi Watch S1 dokážou měřit hladinu okysličení krve – takzvanou krevní saturaci. Měření lze vyvolat ručně, nebo může fungovat automaticky v nastavené periodě. V takovém případě si budete moci prohlédnout údaje o tom, jaké hladiny jste dosahovali v průběhu času.

Kontinuální měření lze nastavit právě v sekci Zařízení-Hladina kyslíku v krvi. Zde je možné určit, zda si přejete měřit SpO2 pouze v průběhu spánku, nebo po celý den a zda má probíhat v intervalu 10, nebo 30 minut. Pochopitelně častější měření znamená zkrácení výdrže baterie. Měření každou půlhodinu by mělo stačit.

V tomto případě jsme přesnost měření neměli jak verifikovat (nemáme k dispozici pulsní oxymetr). Můžeme tak jen konstatovat, že deklarované hodnoty v rozpětí mezi 95 a 98 % dávaly smysl a nevykazovaly žádné zjevné anomálie.

Míra stresu

Další hodnotou, kterou lze pomocí hodinek sledovat, je míra stresu. V nastavení lze povolit měření v průběhu celého dne. Hladina stresu je odvozována od variability srdeční frekvence, přičemž na základě subjektivního pozorování můžeme konstatovat, že deklarované hodnoty odpovídají realitě.

Měření stresu v průběhu dne
Měření stresu v průběhu dne

Stání

Jedním z největších rizikových faktorů z hlediska kardiovaskulárního systému je sedavé zaměstnání. Pokud sedíte příliš dlouho, může to mít neblahé následky na vaše zdraví, a to je právě věc, se kterou vám tyto chytré hodinky mohou pomoci.

Pokud si v Mi Fitness aktivujete Oznámení o nečinnosti, upozorní vás hodinky v okamžiku, kdy po dobu jedné hodiny nezaznamenají pohyb. Pak byste měli vstát a udělat několik kroků. V aplikaci lze dále nastavit časy, kdy vás mají hodinky upozorňovat (aby vás například nenutily vstávat v noci, kdy spíte) či kdy naopak nemají sledovat, zda se hýbete (např. v polední pauze).

Xiaomi Pay

Jedním z největších přínosů letošní verze hodinek Xiaomi proti loňským je možnost bezkontaktních plateb. Pravda, podporovány jsou pouze platební karty Mastercard vydané bankami ČSOB, mBank a fintechem Curve, nicméně není problém si na kartu Curve napojit i platební karty jiných bank.

K tomu, abyste dostali svou kartu do hodinek, je nejprve nutné navštívit sekci Zařízení-Xiaomi Pay. Prvním krokem bude vytvoření PINu, sloužícího k tomu, aby se k zadaným údajům nedostal nikdo nepovolaný. Podrobně se možnostem placení hodinkami Xiaomi Watch S1 věnujeme v kapitole NFC a bezkontaktní platby.

Aplikace

Jednou z nejočekávanějších novinek Xiaomi Watch S1 měla být možnost instalace aplikací. Bohužel i několik měsíců po jejich uvedení na trh musíme smutně konstatovat, že situace v tomto směru je tristní – v nabídce je totiž pouhých pět nepříliš zajímavých aplikací.

Aplikace je možné instalovat i odinstalovávat v sekci Zařízení-Aplikace. U každé z aplikací v sekci Dostupné je k dispozici ikonka, název a po klepnutí i další podrobnosti, jako je stručný popis, velikost a datum poslední aktualizace.

Pojďme si nyní představit všechny nabízené programy:

 • Noted – jednoduchý nástroj pro ukládání zvukových poznámek do mobilní aplikace Noted. Tu je nutné mít nainstalovanou a spuštěnou ve spárovaném telefonu. Nahrávání pak probíhá prostřednictvím mikrofonu v mobilu, čímž z našeho pohledu aplikace v hodinkách poněkud ztrácí smysl.
 • My Tuner – aplikace slibuje více než padesát tisíc rozhlasových stanic z celého světa a miliony podcastů. I v tomto případě je však nutné nainstalovat si do telefonu příslušnou aplikaci, kterou lze stáhnout přes QR kód zobrazený na hodinkách. Pak je nutné povolit propojení s hodinkami. Ty pak zastávají roli dálkového ovladače – samotné přehrávání obsahu zajišťuje mobilní telefon.
 • Scientific Calculator – aplikace se sice jmenuje „vědecká kalkulačka“, avšak poskytuje pouze základní matematické operace, jako je sčítání, odčítání, násobení a dělení. Funguje na dotykovém displeji hodinek, což alespoň trochu zvyšuje její užitnou hodnotu.
 • NumPuzzle – jednoduchá hra, kterou můžete hrát přímo na obrazovce hodinek. Cílem je seřadit v co nejkratším čase patnáct čísel do mřížky 4×4 (jedna pozice je tedy volná). V tomto případě chválíme zpracování, ale je otázkou, zda je právě tohle to, co uživatelé chytrých hodinek potřebují.
 • App in the Air – má se jednat o aplikaci pro organizaci výletů a cest. K jejímu fungování je nutné na telefon nainstalovat aplikaci App in the Air: Trip Organizer a následně ji propojit s hodinkami. To se nám, bohužel, nepodařilo.

Počasí

K tomu, aby hodinky zobrazovaly informace o počasí, je nutné v sekci Zařízení-Počasí povolit funkci Aktualizace počasí. Nic víc v tomto směru nastavit nelze – informace o počasí se přenáší z mobilního telefonu a měla by být platná pro místo, kde se aktuálně nalézáte.

Nastavení počasí
Nastavení počasí

Cvičení

Xiaomi Watch S1 podporují měření více než dvou stovek sportovních aktivit. Kdyby byly všechny dostupné na malé obrazovce hodinek, mohli byste listováním strávit docela hodně času. Proto si v této sekci můžete nastavit, které sporty a v jakém pořadí se mají na hodinkách zobrazovat v sekci Cvičení, další jsou pak připravené v příslušných kategoriích. Dostupné aktivity lze měnit i z hodinek.

Widgety

Jak jsme již zmínili výše, na jednotlivé obrazovky si můžete umístit různé informační widgety. V této sekci lze tedy definovat jejich rozložení a vybírat zobrazované údaje. Prostředí je intuitivní, takže ani začínající uživatel nebude mít problém s nastavením.

Rozložení aplikace

V této sekci si můžete zvolit, zda mají být ikony aplikací v hodinkách zobrazovány ve formě mřížky se třemi sloupci, nebo v podobě seznamu obsahujícího ikonu a textový popisek. My jsme ocenili druhou možnost, která například na Mi Watch S1 nebyla.

Zvednutím probudit

Displej hodinek lze rozsvěcet nejen stisknutím tlačítka na jejich boku, ale také zvednutím zápěstí, tedy stejným způsobem, jako když se chcete podívat na běžné hodinky. To je jistě praktické řešení, nicméně nebylo by úplně příjemné, kdyby se hodinky rozsvěcely i v době, kdy spíte. Kromě toho, že by vás tím rušily, by se také rychleji vybíjela baterie.

V sekci Zvednutím probudit tak můžete nejen zapnout tuto funkci, ale také nastavit od kdy do kdy má být aktivní. Kromě toho lze určit také citlivost, s jakou mají hodinky reagovat na pohyb ruky.

Režim spánku

Režim spánku v sobě spojuje několik funkcí – například ztišení oznámení a či vypnutí funkce Zvednutím probudit. V této sekci si můžete nastavit čas, ve kterém obvykle spíte, a hodinky by vás v určeném období neměly rušit.

Bohužel praktická realizace nás během recenze Xiaomi Watch S1 příliš nepřesvědčila. Hodinky totiž oznamují zahájení a ukončení Režimu nerušit vibrací, což není úplně příjemné, pokud v daném čase již spíte. Bohužel toto chování nelze deaktivovat, takže jsme tuto funkci raději vypnuli.

Sekundární tlačítko

Hodinky mají na boku dvě tlačítka – horní slouží ke vstupu do seznamu aplikací, spodní otevře nabídku pro zahájení cvičení. Pokud provozujete jen jeden typ sportovní aktivity, můžete si v aplikaci nastavit, aby se po stisknutí spodního tlačítka rovnou zahájilo měření daného typu sportu.

Tísňové SOS

Tato funkce je u Xiaomi Watch S1 novinkou. Celkem pochopitelně – předcházející model Mi Watch totiž neuměl telefonovat. V aplikaci si tedy můžete určit jedno číslo, které bude vytočeno v okamžiku, kdy se ocitnete v nouzi (nebo v jakékoli jiné situaci dle vašeho uvážení). Číslo je nutné zadat včetně předvolby.

Tísňové SOS
Tísňové SOS

Aby tato funkce fungovala, je nutné, aby byly hodinky v dosahu telefonu (samy o sobě volat neumí – nemají SIM) a aby byly připojené přes Bluetooth. Když pak opakovaně stisknete spodní tlačítko, dojde k vytočení zadaného čísla. Jedná se o jeden z mála způsobů, jak lze hovor iniciovat z hodinek.

Odemknutí telefonu

Jednou z vychytávek, kterými vám Xiaomi Watch S1 mohou usnadnit život, je odemykání telefonu. To je nejprve nutné nastavit a povolit v této sekci. Po zadání PINu následuje výzva, kterou budete muset potvrdit na hodinkách.

Následně je ještě nutné určit vzdálenost, na jakou bude možné telefon odemykat. V nabídce jsou tři možnosti: Velmi blízko, Blízko a Daleko. Pokud se pak hodinky nacházejí v určité vzdálenosti, je možné telefon odemknout bez zadávání PINu či načítání otisku prstu.

Centrum nápovědy

V této sekci najdete různé návody a postupy pro nastavení hodinek. Tipy jsou pro větší přehlednost rozčleněné do několika sekcí. Chválíme obstojné překlady do češtiny, avšak docela výrazně nám chyběla možnost vyhledávání.

Aktualizace

Hodinky mohou, podobně jako telefon, dostávat systémové aktualizace. Na ty vás většinou upozorní aplikace Mi Fitness při svém spuštění, nicméně dostupnost nové verze firmwaru si můžete zkontrolovat i zde. Aplikace vám ukáže stávající verzi a prozradí, zda je k dispozici novější, případně umožní její instalaci.

Aktualizace
Aktualizace

O zařízení

V této sekci si můžete prohlédnout informace o spárovaných hodinkách. Konkrétně zde najdete označení modelu, MAC adresu, verzi firmwaru a sériové číslo.

O zařízení
O zařízení

Zrušit párování

Jestliže hodinky z nějakého důvodu již nechcete používat se stávajícím telefonem, bude nutné je odpárovat. To lze provést pomocí tlačítka Zrušit párování. Po jeho stisknutí se zobrazí dotaz, zda si to skutečně přejete provést, a v případě souhlasu dojde k odpojení hodinek a jejich uvedení do továrního nastavení.

Hodinky se pak budou chovat úplně stejně, jako když jste je rozbalili z krabičky, takže je bude možné spárovat s jiným telefonem. Zatímco paměť hodinek se tím kompletně vymaže, o data synchronizovaná s aplikací nepřijdete – jsou totiž uložená v cloudu (pokud jste si synchronizaci sami nevypnuli).

Sekce Profil

V poslední sekci jsou veškerá nastavení týkající se uživatelského profilu a propojení s dalšími aplikacemi. Protože jednotlivé položky nejsou dále strukturované, projdeme si je v podobě bodového seznamu.

 • Profil – základní informace o uživateli, jako je číslo účtu, pohlaví, datum narození, výška a maximální srdeční tep.
 • Připojené aplikace – možnost propojení Mi Fitness s dalšími fitness aplikacemi. Podporována je bohužel jen a pouze Strava.
 • Přenos ze Zepp Life – pokud jste v minulosti používali aplikaci Zepp Life (například s náramkem Mi Band), můžete si v této sekci přenést naměřené údaje.
 • Zpětná vazba – možnost odeslání zpětné vazby vývojářům. Může se hodit například v případě objevení nějaké chyby nebo nedostatku.
 • Oprávnění zařízení – seznam aplikací, které mají oprávnění komunikovat s hodinkami.
 • Nastavení – volba oblasti, nastavení synchronizace dat do cloudu (důrazně doporučujeme!), aktivace oznámení.
 • Oprávnění aplikace – jednoduchý přehled všech oprávnění, jež může aplikace Mi Fitness potřebovat ke své činnosti. Klepnutím můžete oprávnění udělit, nebo odebrat.
 • Verze – údaj o verzi aplikace Mi Fitness.
 • O aplikaci – další informace o aplikaci Mi Fitness, včetně smluvních podmínek a zásady ochrany osobních údajů.

Propojení s dalšími aplikacemi

Zatímco v případě hodinek Amazfit GTR 3 a GTS 3 jsme chválili široké možnosti propojení s dalšími aplikacemi, po skončení recenze Xiaomi Watch S1 budeme poněkud kritičtí. Podporují totiž jen jednu jedinou platformu v podobě aplikace Strava. A ta je v bezplatné verzi poměrně hodně omezená.

Není zde tedy možnost ukládání sportovních a zdravotních údajů do Google Fitu, ani export do Relieve. U jednotlivých aktivit dokonce ani není možnost jejich exportu ve formátu GPX, který se dá použít pro import do většiny fitness aplikací.

Nemusíte ale věšet hlavu, pokud Mi Fitness nepodporuje aplikaci, kterou používáte pro měření svých sportovních výkonů. Stačí si založit účet na Stravě, synchronizovat data s ní a následně je přenášet na téměř jakoukoli jinou platformu pomocí služby Tapiriik. Podrobný návod najdete v našem článku Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit? v poslední kapitole „Jak přenést data ze Stravy do jiné platformy?“

Telefonní hovory

Jak již několikrát zaznělo, přes hodinky je možné telefonovat. Tedy abychom byli zcela přesní: lze přes ně volat prostřednictvím spárovaného telefonu, jež musí být v tom okamžiku spárovaný v dosahu Bluetooth. Samy o sobě telefonovat neumí, protože nemají podporu SIM.

Při příchozím hovoru se na obrazovce hodinek ukazuje jméno volajícího (pokud jste aplikaci Mi Fitness povolili přístup ke kontaktům) a dvě tlačítka: zelené pro příjem hovoru a červené pro odmítnutí. Na rozdíl od starších hodinek Xiaomi Mi Watch tak bohužel nelze jen ztišit vyzvánění. Po přijetí hovoru hodinky fungují jako hlasité handsfree.

Na hodinkách lze v sekci Hovory najít záznamy o všech telefonátech – přijatých i nepřijatých. U každé položky je zobrazen datum a čas. Co je zvláštní – ani odsud nelze iniciovat hovor s někým, kdo vám již volal, ačkoli v některých zahraničních recenzích tvrdí opak.

NFC a bezkontaktní platby

Jedním z největších benefitů proti loňskému modelu má být možnost bezkontaktních plateb. Ano, Xiaomi Watch S1 mají NFC! Bohužel do nich nemůžete uložit jakoukoli platební kartu – podporují pouze karty Mastercard vydané ČSOB, mBankou, nebo fintechem Curve.

Naštěstí existuje celkem elegantní způsob, jak toto omezení obejít. Stačí si v aplikaci bezplatně objednat kartu Curve a následně k ní připojit kartu nepodporované banky. Curve totiž funguje tak, že strhává peníze ze zadaných platebních karet, přičemž podporuje prakticky všechny typy všech vydavatelů. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku Placení Mi Bandem 6 NFC už funguje! Co když ale nemáte kartu ČSOB?

Kartu lze do hodinek přidat v aplikaci Mi Fitness, konkrétně v sekci Zařízení-Xiaomi Pay. Hned v prvním kroku je nutné definovat šestimístný PIN pro zabezpečení plateb. Ten funguje tak, že když hodinky sundáte z ruky nebo po vypršení nějakého času je budete muset odemknout právě tímto PINem.

Pak již můžete v Xiaomi Pay přidat kartu. Aplikace nejprve zkontroluje potenciální bezpečnostní hrozby, což může nějakou chvilku trvat. V dalším kroku budete zadávat číslo karty, jméno držitele, měsíc a rok vypršení platnosti. Po odsouhlasení zásad ochrany osobních údajů a smluvních podmínek budete moci pokračovat na další krok.

My jsme si pro účely testování bezkontaktního placení pořídili kartu Curve, ke které jsme připojili karty AirBank a Revolut. Zadali jsme požadované údaje (z důvodu ochrany proti sledování slouží k tomuto účelu speciální klávesnice, na které se mění pozice číslic) a dychtivě stiskli tlačítko Pokračovat.

Aplikace poté oznámila: „Bude to trvat přibližně dvě minuty“. Tak jsme čekali. Po přibližně dvou minutách následoval požadavek na zadání CVC kódu a opětovné potvrzení podmínek. Poté bylo nutné ověřit přidání karty kódem zaslaným v SMS a nakonec se karta objevila v hodinkách.

Jak probíhá placení pomocí Xiaomi Watch S1?

Placení pomocí hodinek Xiaomi Watch S1 je relativně jednoduché, byť musíme konstatovat, že je výrazně složitější než například na hodinkách Apple Watch, kde stačí dvakrát stisknout tlačítko a hned poté můžete platit.

U Xiaomi je to maličko složitější: nejprve musíte hodinky rozsvítit a následně přejít do seznamu aplikací. Zde vyhledáte a otevřete položku Karty, stisknete tlačítko Zaplatit a máte šedesát sekund na přiložení ke čtečce. Někdy je nutné také zadat PIN, což může proces placení nepříjemně protáhnout.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Výdrž na jedno nabití byla jednou z největších otázek, kterou jsme si před zahájením recenze Xiaomi Watch S1 kladli. Loňské Mi Watch měly sice akumulátor s kapacitou 420 mAh, výrobce však u nich deklaroval výdrž až 16 dní při „běžném používání“. Na základě vlastní dlouhodobé zkušenosti můžeme konstatovat jako reálnou zhruba dvoutýdenní výdrž.

Xiaomi Watch S1 mají sice akumulátor s vyšší kapacitou, konkrétně 470 mAh, výrobce však deklaruje výdrž až 12 dní při „běžném používání“. Co si přestavit pod pojmem „běžné“ používání? Výrobce to poměrně podrobně specifikuje na produktové stránce v poznámkách pod čarou.

„Aktivované celodenní monitorování tepové frekvence, výchozí nastavení jednou za 10 minut. 100 přijatých a zobrazených nabízených oznámení (push) za den; nastaveny dva alarmy na den; kontrola displeje hodinek 200krát za den; přijetí a zobrazení čtyř příchozích upozornění na příchozí hovor za den; 30 minut telefonních hovorů přes standard Bluetooth každý týden; připojená sluchátka k přehrávání hudby 30 minut týdně; absolvovány dva 30minutové venkovní tréninky týdně (zapnutá GPS); použití NFC pro bezkontaktní platby desetkrát za den.“

Naše používání se od deklarovaných parametrů v mnohém lišilo – kromě výrazně nižšího počtu notifikací jsme nastavili měření tepu každou minutu a sledování okysličení krve po deseti minutách. Několikrát týdně jsme také při outdoorových aktivitách využívali měření trasy pomocí GPS.

Při tomto relativně náročném používání jsme dosahovali výdrže mezi sedmi a devíti dny. Jistě by se dalo dosáhnout i lepších hodnot – přispělo by k tomu zejména méně časté měření tepu a okysličení krve. Když už se hodinky vybily, trvalo jejich nabití (z portu USB počítače) necelé dvě hodiny.

Praktické zkušenosti získané v rámci recenze Xiaomi Watch S1

Recenze ukázala, že Xiaomi Watch S1 patří z hlediska kvality k tomu nejlepšímu, co čínský výrobce na tomto poli dosud představil. Jsou pěkně dílensky zpracované a tělo z nerezové oceli působí natolik seriózně, že se nebudete muset stydět, když s těmito hodinkami vyrazíte třeba za kulturou nebo „do lepší společnosti“.

Xiaomi Watch S1 patří z hlediska kvality k tomu nejlepšímu
Xiaomi Watch S1 patří z hlediska kvality k tomu nejlepšímu

Hodně se nám líbil kožený řemínek, který přidává hodinkám na vážnosti. Po letech testování hodinek a náramků se silikonovými řemínky to byla příjemná změna hlavně proto, že se pod koženým tolik nepotí ruka. Pokud vám však vyhovuje silikonové provedení, jistě oceníte přítomnost druhého řemínku v balení.

Jednou z nejsilnějších stránek těchto hodinek je jednoznačně displej. Jedná se o opravdu povedený AMOLED se skvělou čitelností za všech myslitelných podmínek, k čemuž přispívá i safírové sklíčko. Pochválit musíme také rychlou odezvu systému a jeho plynulost díky obnovovací frekvenci 60 Hz.

Obrazovku chrání safírové sklíčko
Obrazovku chrání safírové sklíčko

Z hlediska podporovaných funkcí nabízejí Watch S1 prakticky vše, co bychom od hodinek tohoto typu očekávali. Počítají kroky, sledují tep a okysličení krve, monitorují a vyhodnocují spánek, dokážou měřit 117 typů sportovních aktivit. Díky podpoře několika satelitních pozičních systémů také dokážou poměrně přesně měřit trasu outdoorových aktivit.

Bohužel však v tomto bodě musíme zmínit hned několik nedostatků, jež recenze Xiaomi Watch S1 odhalila. Tím prvním je nemožnost získat záznam trasy ve formátu GPX. Citelně chybí propojení na další fitness aplikace – podpora Stravy je zoufalé málo. Nechápeme, proč hodinky neměří VO2max při chůzi a hladinu energie, když to loňský model uměl.

I naše recenze potvrdila, že Xiaomi Watch S1 jsou velmi elegantní
I naše recenze potvrdila, že Xiaomi Watch S1 jsou velmi elegantní

Dalším zklamáním je podpora aplikací. Hodinky sice přicházejí s vlastní operačním systémem, označovaným jako MIUI Watch, v obchodě s aplikacemi však najdete pouhých pět nepříliš zajímavých položek. Z hlediska předinstalovaných aplikací však nechybí nic podstatného.

Hodnocení recenze Xiaomi Watch S1

Na základě naší podrobné recenze můžeme konstatovat, že Watch S1 nabízejí základní funkce a velmi dobrou výdrž baterie za rozumnou cenu. Jednou z nejsilnějších stránek je dobře čitelný AMOLED displej chráněný safírovým sklíčkem. Nejen hračičkům jistě udělá radost možnost vybírat z více než dvou stovek ciferníků.

AMOLED displej se skutečně povedl
AMOLED displej se skutečně povedl

Z funkčního hlediska musíme pochválit zejména podporu 117 typů sportovních aktivit a přesné měření trasy díky podpoře pěti pozičních satelitních systémů. V dešti, při sprchování či plavání určitě oceníte vodotěsnost do 5 ATM.

Kladně hodnotíme možnost vést přes hodinky telefonní hovory – bohužel se to však týká jen jejich příjmu. Pokud potřebujete volat, budete se muset poohlédnout po jiném modelu. Podobné je to s bezkontaktním placením – hodinky sice disponují NFC, avšak platit můžete pouze kartami Mastercard vybraných bank.

Naše recenze potvrdila výhody hodinek Xiaomi Watch S1
Naše recenze potvrdila výhody hodinek Xiaomi Watch S1

Z hlediska propojení s mobilním telefonem musíme zmínit poměrně povedenou a přehlednou aplikaci Mi Fitness. Za zmínku určitě stojí i dobře fungující notifikace, na které však bohužel nelze žádným způsobem reagovat.

Celkově vzato recenze ukázala hodinky Xiaomi Watch S1 především v pozitivním světle. Za své peníze dostane zákazník odpovídající zařízení. Na druhou stranu však nemůžeme přehlížet skutečnost, že často levnější hodinky Amazfit sice nabízejí méně luxusní zpracování, ale v některých směrech mají více funkcí.

Cena a dostupnost

Hodinky Xiaomi Watch S1 můžete pořídit v našich e-shopech – v českém začínají na 4 341 korunách, zatímco ve slovenském startuje jejich cena na 174 eurech. Skladem máme i levnější (a po softwarové a funkční stránce prakticky identickou) variantu Xiaomi Watch S1 Active, která v českém e-shopu stojí od 3 296 Kč a ve slovenském online obchodě začíná na 132 eurech.

Recenze Xiaomi Redmi Smart Band Pro: levný a přesto skvělý chytrý náramek

Přemýšlíte nad nějakých chytrým společníkem na zápěstí, ale legendární Mi Band je pro vás příliš malý a chytré hodinky pro Číst dál...

Velká recenze hodinek Amazfit GTR 3, Amazfit GTS 3 a aplikace Zepp
Recenze hodinek Amazfit GTR 3 a Amazfit GTS 3 a aplikace Zepp

11. října představila čínská firma Amazfit třetí generaci chytrých hodinek GTR a GTS. Kromě lepších obrazovek a delší výdrže na Číst dál...

Unboxing Xiaomi Watch S1 a S1 Active: Které padnou komu?
Xiaomi Watch S1 & S1 Active - náhled

Tentokrát mi z našeho e-shopu do studia dorazil větší balíček, než obvykle. Neskrýval se v něm žádný obří telefon, ale Číst dál...

Xiaomi Watch S1

od 4 341 Kč
7.1

Design a zpracování

9.1/10

Uživatelské rozhraní

7.5/10

Propojení s chytrým telefonem

7.0/10

Výdrž baterie

7.0/10

Cena

5.0/10

Klady

 • Velmi kvalitní zpracování
 • Dobře čitelná obrazovka se safírovým sklíčkem
 • Možnost bezkontaktního placení
 • Možnost přijímat na hodinkách hovory
 • Podpora 5 satelitních pozičních systémů

Zápory

 • Podpora pouze aplikace Strava, nemožnost exportu tras
 • Velmi slabý výběr nainstalovatelných aplikací
 • Některá nastavení lze provádět jen na hodinkách, jiná jen v aplikaci
 • Nemožnost vyvolání hovoru z hodinek
 • Neměří PAI a energii
Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

42 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Mirka
Mirka
8 měsíců před

Výborný marketing, produkt samotný – a/nebo software – což je tím pádem v podstatě totožné jedna velká TRAGÉDIE.
Po vlastních zkušenostech přidávám tedy komentář k produktu Xiaomi S1 Active.

Jedny hodinky vráceny 14.den – od počátku nedostupné ciferníky, funkce, widgety. Problémy se synchronizací s mobilem /Xiaomi řada 10PRO/, extrémně krátká výdrž baterie, vypínají se.
Následně vyměněny za nové. Od samého začátku vyjma výdrže baterie (ta je v pořádku) opět totožné problémy, navíc, po 16 dnech se vypnuly úplně a už nešly zapnout…
Vráceny v rámci reklamace a odstoupení od smlouvy

Klára
Klára
Odpovědět  Mirka
8 měsíců před

Dobrý den

Hodinky Xiaomi Watch S1 Active mám taky, jediná věc, se kterou mohu souhlasit, tak je synchronizace s telefonem a aplikací Mi Fitness. Občas trvá, než se hodinky synchronizují, ale jinak to jsou skvělé hodinky za normální cenu, navíc se systémem MIUI Watch.

S pozdravem
Klára

Mirka
Mirka
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

no….
co na to říct.
závadu se nepodařilo odstranit ani po továrním nastavení hodinek a dokonce i telefonu (to chcete…. :/).
kdyby to byla chyba šarže (což je možné), pak se na k tomuto postavit přímo Xiaomi.
chybu jsme řešili přímo i s Xiaomi ČR. asistent nám sdělil, že po aktualizaci SW má s totožnými hodinkami ten samý problém.
jde o to, že Xiaomi o tomto problému musí vědět. Navíc má v ČR zastoupení.
ale nulová klientská podpora.
max. neseriózní.
přeju všem, kdo je zakoupili ať jim fungují, ať si jich užívají.
i mně se libily a udávané techn. parametry mě přesvědčily ke koupi.
to, že jsou v rámci NFC podporovány jen karty MasterCard, to už se dozvíte jen z blogů a recenzí ani nekomentuju…
škoda.
za mě Xiaomi ztratilo důvěru a to zcela oprávněně.

Last edited 8 měsíců před by Mirka
Radek Kaňák
Radek Kaňák
8 měsíců před

Souhlas s recenzí.
Dostal jsem společně s Xiaomi 12.
Poslední aplikaci jsem nainstaloval a funguje jako trial verze. Jsem na dovolené a byl nám zrušen navazující let, takže jsem se zkusil připravit na zpáteční a doufám, že nebudu potřebovat…

Last edited 8 měsíců před by Radek Kaňák
Michal
Michal
8 měsíců před

Hodinky jsou kvalitni. Hlavně teda kvalita sklíčka. Jedine minus je že na Ios ( apple) se odpojuji od bluetooth a nezobrazují jména kontaktů. Je to velká škoda protože mi bandy fungovali perfektně.

Vojtěch
Vojtěch
8 měsíců před

Dobré odpoledne.

Přidám svoji zkušenost s hodinkami Xiaomi Watch S1 Active. Hodinky nosím měsíc a spokojenost. V hodinkách je systém MIUI Watch, možnost instalovat aplikace, zatím je ke stažení pouze pět aplikací, app in the air, noted, my tuner, kalkulačka a hra, jediné aplikace, které mám nainstalované, tak je kalkulačka, hra a noted.

Hodinky mají možnost platby kartou. Já mám kartu od ČSOB, MasterCard, přidání platební karty proběhlo bez problémů.

Měření spánku přes den hodinky umí, takže když přijdu z noční směny, tak se mohu podívat, jak dlouho jsem spal.

GPS signál funguje výborně, hodinky najdou moji polohu do 10 sekund.

K synchronizaci hodinek s telefonem.
Vyzkoušel jsem synchronizaci s telefonem Xiaomi Redmi 7 a Xiaomi Redmi Note 11.
U telefonu Xiaomi Redmi 7 synchronizace proběhla bez problémů, každá synchronizace byla provedena do cca 25 sekund.
U telefonu Xiaomi Redmi Note 11 synchronizace proběhla taky, ale trvala například cca dvě minuty nebo neproběhla vůbec.

Proto se chci zeptat, může za problémy se synchronizací dat telefon? Xiaomi Redmi 7 bez problémů a Xiaomi Redmi Note 11 má problémy?

Hodinky mají sos volání, takže podobná funkce jako Apple Watch.

Můj názor je takový, že Xiaomi Watch S1 Active a Xiaomi Watch S1 jsou skvělé hodinky, ale mají nějaké menší problémy, které vyřeší aktualizace.
Například. Když chci platit kartou, tak nejde nastavit, že stisknutím tlačítka se přesunu do aplikace, ve které nastavím kartu..

Mirďa
Mirďa
8 měsíců před

Dobrý den pane Kilián,
prostudoval jsem si podrobně Vaši super recenzi o těchto hodinkách.
Mám nyní loňské Xiaomi Mi Watch, jsem s nimi spokojen, líbí se mi Watch S1 Active, tak nevím, zda udělat výměnu. Co doporučujete?

Mirďa
Mirďa
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Dobrý den,
děkuji za zprávu. Taky se přikláním k Vašemu názoru a počkám, zda se něco nového objeví.Zdravím.

Petr
Petr
8 měsíců před

Dobrý den, kde prosím nastavím, aby hodinky vyžadovaly PIN pouze při placení? Nyní po mně chtějí PIN vždy při zapnutí. Pokud to nejde přenastavit, tak vám je hned vracím, protože to je neskutečná otrava. Děkuji za pomoc.

Jan
Jan
8 měsíců před

Dobrý den,
jak se tedy konfiguruje to spodní tlačítko?
Něco píšete, že bude v recenzi, ale nenašel jsem… Diky

Jan
Jan
Odpovědět  Karel Kilián
8 měsíců před

Aha, takže vlastně nedá. Ale díky

Zdeněk
Zdeněk
8 měsíců před

Dobrý den, děkuji pane Kiliáne za pěknou recenzi.

Hodinky jako takové jo, ale za ty peníze se to nevyplatí.

Vyplatí se jít do starších GTS/GTR, které umí napřímo telefonovat a podporují i ostatní aplikace ze storu jako Android Navigator. Beidu Maps je jen berlička, která nefunguje.

Pokud bych měl srovnávat konkurenci tak, se v dnešní době se vyplatí jít do nějakých Huawei GT2/GT3 které podporují jak volání tak možnou odpověď na notifikace.

Nemožnost vytočit číslo? O tom jsem psal už když se hodinky objevily venku a vesměs uživatelé tuhle funkci komentovali jako FAIL. Dotazy na tohle byly celkem hodně rychle smazány z MI fora.

Bohužel jsou to jen rebrandované hodinky COLOR2 pro Evropu a globální trh, přitom tehdejší COLOR2 (https://www.gsmarena.com/xiaomi_watch_color_2-11126.php) byly levnější u to co ta S1 neuměly uměly !!!

Je veliký rozdíl 140€ (Color2), popřípadě (€181 – https://www.gsmarena.com/huawei_watch_gt_3-11171.php a €270 tedy ty S1).

Dana Vojířová
Dana Vojířová
8 měsíců před

zdravim je krasne jak se tu pise o vsech tech funkcich ale uz nastal pri zmene ciferniku problem. mamjen tech 6zakladnich.na online se vubec nedostanu vubec mi to nic nenabidne. nevitekde by mohla byt chyba. kazdouchvilku nebo kdyz chci zadat udaje o sobe mi to hazi chybu nebo to chce aktualizaci. udelam to a stejne problem. nejaka rada a zkusenost

Lukáš
Lukáš
7 měsíců před

Dobrý den Chcel by som sa spytat – vidim, ze v aplikacii Mi Fitness mate nastavenu cestinu. Mne tam nastavilo automaticky anglictinu a neviem ju zmenit. Neporadili by ste mi prosim, ako na to? Dakujem pekne

Richard Bursa
Richard Bursa
6 měsíců před

Dobrý den budou mit S1 někdy metodiku PAI ? Děkuji za reakci RB

Michal
Michal
4 měsíců před

Dobrý den, nikde nemůžu najít informaci do jakých teplot se hodinky můžou brát.. jestli je mohu mít v sauně a nebo v mrazivé vodě s ledem. Děkuji

Josef Šebek
Josef Šebek
2 měsíců před

Dobrý den,
nedaří se mi v sekci Profil přenést data z aplikace Zepp Life do Mi Fitness. Přenesla se pouze váha – do Zepp zadávána ručně, ale ne kroky a spánek.
Hodinky Watch S1 Active model M2116W1, mobil POCO X3 NFC.

Zpětné volání na kontakty přijatých hovorů lze uskutečnit.

Zbyněk
Zbyněk
2 měsíců před

Ahoj, dnes jsem si koupil taky tyto hodinky, vše nainstaloval a nastavil. Mám ale problém s přidáním platební karty.. nejde o to jakou kartu , ale o to, že když kliknu na pole kde mám zadat číslo karty, nezobrazí se mě klávesnice. u jména ano. Čím to může být? Díky za odpověď. Zbyněk.

Zbyněk
Zbyněk
Odpovědět  Zbyněk
2 měsíců před

Mimochodem , volat z hodinek jde, tomu koho máte v seznamu přijatých hovorů. Před chvílí jsem to zkoušel.

Zbyněk
Zbyněk
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Ještě takový dodatek, to jsem zjistil až teď… volaní se vyvolá dvojitým poklepáním na daný kontakt.

Zbyněk
Zbyněk
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Tak jsem to zkoušel i jinou klávesnici, světly režim, tmavý režim a čísla se tam prostě nezobrazí. Telefon mám Xiaomi Mi11 5G. Kašlu na to. Jen mě štve, když něco nejde, co jít má.

Last edited 2 měsíců před by Zbyněk
42
0
Napište nám svůj komentář!x