Které telefony dostaly ve 28. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou další týden a je tu pondělí, což je den, kdy se díváme na to, které telefony dostaly v uplynulých sedmi dnech aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to bude jen devět modelů: jedno Poco, jedno Redmi a sedm Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12 (některé již rovnou verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím a stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 28. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 28. týdnu, tj. od 12. do 18. července, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech bylo aktualizováno jen devět modelů: jedno Poco, jedno Redmi a sedm Xiaomi.

Telefony Poco

  • Poco X3 GT (globální verze) dostává od 15. července 2021 aktualizaci na V12.5.1.0.RKPMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.

Telefony Redmi

  • Redmi 9C (globální verze) dostává od 12. července 2021 aktualizaci na V12.0.15.0.QCRMIXM. Jde o MIUI 12.0 postavenou na Androidu 10.

Telefony Xiaomi

  • Xiaomi Mi 10T/Xiaomi Mi 10T Pro/Redmi K30S Ultra (globální verze) dostává od 15. července 2021 aktualizaci na V12.5.1.0.RJDMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 11 (evropská verze) dostává od 14. července 2021 aktualizaci na V12.5.3.0.RKBEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 11 (evropská verze) dostává od 14. července 2021 aktualizaci na V12.5.3.0.RKBEUXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi 11 (globální verze) dostává od 18. července 2021 aktualizaci na V12.5.5.0.RKBMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
  • Xiaomi Mi A2 (globální verze) dostává od 15. července 2021 aktualizaci na V11.0.28.0.QDIMIXM. Jde o ROMku postavenou na Androidu 10.
  • Xiaomi Mi A2 Lite (globální verze) dostává od 13. července 2021 aktualizaci na V11.0.21.0.QDLMIXM. Jde o ROMku postavenou na Androidu 10.
  • Xiaomi Mi Note 10/Xiaomi Mi Note 10 Pro/Xiaomi MI CC 9 Pro (globální verze) dostává od 16. července 2021 aktualizaci na V12.5.3.0.RFDMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 26. července. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Které telefony dostaly ve 25. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 25. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu definitivně poslední červnové pondělí, a to je ideální čas ohlédnout se a podívat se na to, které telefony Číst dál...

Které telefony dostaly ve 23. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 23. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu pondělí, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v uplynulém týdnu Číst dál...

Xiaomi Mi Watch S1 Active
Které telefony dostaly ve 27. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 27. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme za sebou další prázdninový týden, a protože je pondělí, je čas podívat se na to, které telefony dostaly v Číst dál...

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lukáš drozd59@seznam.cz
Lukáš drozd59@seznam.cz
1 rok před

Dobrý den jak to že u note 8T furt nepřišla MIUI 12.5 a to tu v minulém článku byl napsaný ale úplně jiná verze než co teď mám. Mám poslední Verzi Dobrý12.0.3.0 Qcxeuxm🤔

Lukáš Drozd
Lukáš Drozd
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Aha jsem si právě že myslel že se note 8 bere u nás jako note 8T tak proto sem se divil

Lukáš drozd
Lukáš drozd
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Ok teď už to vim. Pardon za ten můj první dotaz jsem se hloupě zeptal

Jiří kuchta
Jiří kuchta
1 rok před

Dá se vrátit o verzi zpět ? Mám dojem, že po poslední aktualizaci asi před 3 týdny mi přestal fungovat kompas a navigace má tím pádem problemy

Jiří kuchta
Jiří kuchta
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

To nemohu, protože v současné době je u googlu na indexu jedna populární a těžko nahraditelná navigační aplikace a autor ji prozatím nezveřejnil jinak. Směšným důvodem je, že bez patřičného důvodu požaduje přístup k poloze.
Mimochodem, na mém Re Re mi note 9 pro mám dosud MIUI 12.0.1, kolega má 12.0.2 a tady se stale píše o nějaké scifi verzi 12.5.x

Jiří
Jiří
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Jak mohu vědět, že mi Google dovolí znovu nainstalovat aplikaci, kterou momentálně Play nenabízí ? To je příliš velké riziko, navigaci potřebuji denodenně.

Jiří
Jiří
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

SciFi je pro mne zmínka o MIUI 12.5.x, protože můj telefon dostal prozatím pouze 12.0.x. A kdo ví zda ještě něco dostane, vidím že je to sice zajímavě vybavený levný telefon, ale výrobce na něj dost kašle.
Na navigaci se autor nevykašlal, jenom podle jeho vyjádření Google nechce pochopit, proč navigační aplikace chce přístup k poloze (jedná se o a:Drake).
Jestli jsem psal neexistující verzi, tak se omlouvám, když jsem porovnával svůj telefon s kolegovým tak ve verzi MIUI byl nějaký rozdíl a nějak netušíme proč. Prostě jsem hledal něco čím se lišíme.

Milan
Milan
Odpovědět  Jiří kuchta
1 rok před
16
0
Napište nám svůj komentář!x