Které telefony dostaly ve 29. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Máme tu poslední červencové pondělí a první den pracovního týdne znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v uplynulých sedmi dnech aktualizace MIUI a/nebo Androidu. Tentokrát to bylo jedenáct zařízení, z toho 2× Poco, 4× Redmi a 5× Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 12.5 (některé již rovnou verzi 13). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 29. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 29. týdnu, tj. od 18. do 24. července, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo update jedenáct zařízení, z toho 2× Poco, 4× Redmi a 5× Xiaomi.

Telefony Poco

 • Poco F3 (evropská verze) dostává od 18. července 2022 aktualizaci na V13.0.7.SKHEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Poco X3 Pro (globální verze) dostává od 22. července 2022 aktualizaci na V13.0.5.SJUMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

 • Redmi 10A (globální verze) dostává od 20. července 2022 aktualizaci na V12.5.7.RCZMIXM. Jde o MIUI 12.5 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi Note 11S (globální verze) dostává od 18. července 2022 aktualizaci na V13.0.10.RKEMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi Note 11S 5G (evropská verze) dostává od 19. července 2022 aktualizaci na V13.0.7.RGLEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.
 • Redmi Note 11T Pro/Pro+ (evropská verze) dostává od 20. července 2022 aktualizaci na V13.0.5.SLOEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi 11 Lite 5G NE (globální verze) dostává od 22. července 2022 aktualizaci na V13.0.5.SKOMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi 11T (globální verze) dostává od 20. července 2022 aktualizaci na V13.0.4.SKWMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi 11T Pro (globální verze) dostává od 21. července 2022 aktualizaci na V13.0.6.SKDMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi Mi 10 (globální verze) dostává od 18. července 2022 aktualizaci na V13.0.6.SJBMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi Pad 5 (evropská verze) dostává od 19. července 2022 aktualizaci na V13.0.6.RKXEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 11.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 1. srpna. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

Xiaomi 12X 5G Dual SIM

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

20 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jiří Otradovský
Jiří Otradovský
2 měsíců před

Tak nevím, ale já mám na Xiaomi 11 Lite 5G NE globální verze úplně jinou aktualizaci MIUI 13.0.9.0

Petra
Petra
2 měsíců před

ja mam poco x 3 pro a nemam dosud zadnou aktualizaci .Stale mi to pise ze mam stalou verzi ani mi to nehlasi aktualizaci tak nevim

Jarda
Jarda
Odpovědět  Petra
2 měsíců před

jsem na tom stejně s redmi note 10 5G, stále na 12.5; zakoupeno u O2. evropská i globální verze byly uvolněny již poměrně dávno, tak nevím, je-li problém na straně operátora nebo mého zařízení

w.zdenek
w.zdenek
Odpovědět  Jarda
2 měsíců před

Pane Jardo, nejste na tom stejně. Nezlobte se, ale nelze porovnávat datum aktualizace Redmi note 10, a datum aktualizace POCO. Ono totiž nelze porovnávat ani datum aktualizace POCO F3 a POCO X3. A není to ve kvalitě těchto telefonů, ani rychlosti čipů, ale záleží to na tom, kdy se vývojáři jednotlivých firem (značek), ale i jednotlivých druhů telefonů, pustí do práce na každém z nich. Ale určitě nesedí v jedné kanceláři Redmi a POCO, a taky nevydávají stejné aktualizace. No a do toho se ještě musí vložit operátor na území České republiky a makat. Snad na vysvětlení to je dost. Možná to pomůže ostatním. Podobných dotazů je v diskuzi vždycky dost. Přeji hezký den

w.zdenek
w.zdenek
Odpovědět  Petra
2 měsíců před

Pokud otevřete Nastavení, dáte O telefonu (první řádek), pak uvidíte velkou barevnou třináctku. Stačí ji otevřít každý den, dokud se nenabídne aktualizace. (Je to rychlejší, než čekat). Je to aktualizace zabezpečení, která trvá i na rychlé optice a F3 celkem dlouho, asi 20 minut. Pokud nejste začátečník, tak se omlouvám, ale třeba to pomůže ostatním. Přeji úspěch

Karel
Karel
2 měsíců před

Je tu někdo s xiaomi Mi 10 T lite kdo už dostal nějakou aktualizaci? Já od loňska nic. Andr. 11, miui 12.5. 12.5.7.0

Karel
Karel
Odpovědět  Karel Kilián
1 měsíc před

Telefon je koupený z obchodu. Chtěl jsem aktualizovat ručně dle vašeho postupu a vámi popsaná aktualizace tam není. Jen V 13.0.2.0 sjseuxm a tu tel. nechce.

dub
dub
2 měsíců před

Poco X3 Pro, dnes aktualizace 12.0.3.0
Velikost cca 260MB, bezpečnostní záplaty červenec 2022.

dub
dub
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Ano, je to Vámi popsaná verze, přeji hezký den. dub

Marek
Marek
1 měsíc před

Poco x3 pro zakupeny v nay a stale 13.01. kde to vazne?

20
0
Napište nám svůj komentář!x