MIUI 13 – tipy a triky: Jak číst a psát SMS z počítače?

Přes většinu komunikačních aplikací lze komunikovat jak na mobilním telefonu, tak i na tabletu či počítači. Nejčastěji můžete využívat webové rozhraní, případně bývá k dispozici desktopová aplikace. Jenže co krátké textové zprávy? S aplikací Zprávy od Googlu můžete snadno číst a psát SMS z počítače. Ukážeme vám, jak to nastavit.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 13. Toto uživatelské prostředí najdete na všech nových modelech telefonů, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších zařízeních.

Aplikace Zprávy Google

Základním předpokladem k tomu, abyste mohli číst a psát SMS z počítače, je aplikace Zprávy od Googlu. Tu najdete předinstalovanou na všech telefonech Xiaomi za cca poslední tři roky. Na starší modely si ji můžete stáhnout a nainstalovat z Obchodu Google Play.

Zprávy
Zprávy
Developer: Google LLC
Price: Free

Pokud tedy máte starší telefon, ve kterém je předinstalovaná aplikace Zprávy od Xiaomi, budete si muset nainstalovat a nastavit jako výchozí aplikaci od Googlu. To samé platí v případě, kdy používáte jinou než výchozí aplikaci pro správu textových zpráv.

Jak číst a psát SMS z počítače?
Jak číst a psát SMS z počítače?

Nutno podotknout, že existuje víc možností, jak číst a psát SMS z počítače v podobě aplikací třetích stran. Většinu z nich jsme vyzkoušeli a na základě dlouhodobé zkušenosti musíme konstatovat, že Zprávy Google fungují v tomto směru nejspolehlivěji. Navíc velmi dobře je lze používat i v případě, kdy je telefon připojený přes mobilní data.

Jak číst a psát SMS z počítače?

K tomu, abyste mohli číst a psát SMS z počítače, budete muset nejprve na PC otevřít ve webovém prohlížeči stránku messages.google.com/web/. Zde spatříte po pravé straně výrazný QR kód v modrém rámečku a na levé straně najdete stručný postup ke zprovoznění.

Stránka Zprávy Google s QR kódem
Stránka Zprávy Google s QR kódem

Pokud se jedná o počítač, který používáte pravidelně a máte ho pod svou kontrolou, můžete před započetím párování aktivovat přepínač Zapamatovat si tento počítač. Díky tomu nebudete muset pokaždé procházet procesem párování. V žádném případě to ale nedělejte na počítačích, ke kterým mají přístup cizí lidé!

Následně na mobilním telefonu otevřete aplikaci Zprávy, klepněte tři tečky v pravém horním rohu a z nabídky, jež se zobrazí, zvolte možnost Párování zařízení. Na následující stránce klepněte na tlačítko Čtečka QR kódů. Pokud se zobrazí požadavek na povolení přístupu k fotoaparátu, odpovězte kladně.

Následně se na obrazovce objeví čtečka kódů. Zamiřte fotoaparátem telefonu na QR kód na obrazovce počítače tak, aby byl tento kód ve výřezu. Pokud vše proběhne hladce, zobrazí se na telefon hláška Hotovo a na počítači se otevře webové rozhraní aplikace Zprávy Google, ve kterém můžete číst a psát SMS z PC, notebooku, tabletu či jiného zařízení.

Nyní můžete číst a psát SMS z počítače
Nyní můžete číst a psát SMS z počítače

Další díly seriálu MIUI 13 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 13 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 2. srpna.

Bazar XM.cz
Redmi Note 10 Pro

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x