MIUI tipy a triky

MIUI 13 – tipy a triky: Jak nastavit a používat přenosný hotspot?

Prakticky všechny chytré telefony nabízejí funkci hotspotu, kdy poskytují Wi-Fi ostatním zařízením, která se tak mohou připojit k internetu. Na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco je tato funkce označována jako Přenosný hotspot a my vám ukážeme, jak ji zprovoznit a nač si dát pozor.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 13. Tu najdete nejen na všech mobilech, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších modelech.

Jak nastavit přenosný hotspot?

Před tím, než aktivujete hotspot a umožníte tak ostatním zařízením přístup k internetu, doporučujeme provést několik důležitých nastavení. Najdete je v sekci Nastavení-Přenosný hotspot-Nastavit přenosný hotspot.

První položkou je Název sítě – jde o takzvané SSID (Service Set Identifier) tj. to, pod jakým označením uvidíte vytvořenou Wi-Fi ze zařízení, ze kterých se k ní budete připojovat. Název můžete zvolit prakticky libovolně a sám o sobě nic neovlivňuje.

Důrazně doporučujeme zajistit přístup do sítě heslem! To můžete zadat v sekci Heslo, ovšem jen v případě, kdy máte aktivní nějakou formu zabezpečení (což opět doporučujeme); vizte další odstavec. Heslo by mělo splňovat alespoň základní zásady pro bezpečná hesla, tj. obsahovat velká i malá písmena a speciální znaky.

Poměrně podstatná je volba Zabezpečení. Nedoporučujeme nechávat tuto možnost na Žádná, protože pak se může do sítě dostat kdokoli, kdo se ocitne v jejím dosahu, a navíc bude moci odposlouchávat provoz. Chcete-li připojovat i starší zařízení, zvolte WPA2-Personal, novější standard WPA3-Personal je sice bezpečnější, ale některá zařízení ho nemusí podporovat.

Čtvrtou položkou je Identifikace zařízení, kterou doporučujeme nastavit na Přenosný hotspot. Při tomto nastavení by připojená zařízení měla omezovat své datové přenosy – například by neměla stahovat velké aktualizace, takže nedojde k vyčerpání datového limitu.

Dalším parametrem je pásmo, ve kterém bude telefon poskytovat bezdrátové připojení. To můžete ovlivnit v sekci Vybrat pásmo přístupového bodu, kde je na výběr mezi Pásmo 2,4 GHz a Pásmo 5,0 GHz. Zjednodušeně řečeno: pokud se k bezdrátové síti budou připojovat starší zařízení, volte 2,4 GHz. V opačném případě může být výhodnější pásmo 5,0 GHz. Více se můžete dozvědět v našem článku Wi-Fi na 2,4 a 5 GHz: v čem jsou rozdíly a která je lepší?

Jak na hotspotu omezit datové přenosy?

Pokud máte operátorem omezený měsíční objem přenesených dat, určitě bude dobré zajistit, aby vám ho nevyčerpala zařízení připojená k vašemu bezdrátovému hotspotu. I s tím nadstavba MIUI 13 počítá a poskytuje odpovídající nástroje.

Jak na hotspotu omezit datové přenosy?

Redmi A3
  1. Otevřete Nastavení.
  2. Pokračujte do Přenosný hotspot.
  3. Přejděte do Jednorázový datový limit.
  4. Aktivujte volbu Jednorázový datový limit.
  5. Nastavte povolený Objem dat.
  6. Zvolte, co se má stát Při překročení stanoveného objemu.

Jak automaticky vypnout nepoužívaný přenosný hotspot?

Telefon v režimu bezdrátového hotspotu výrazně rychleji spotřebovává baterii, neboť musí realizovat datové přenosy několika směry. Pokud hotspot nikdo nevyužívá, může být proto vhodné ho automaticky vypnout. V případě potřeby si ho pak můžete ručně zapnout.

Jak automaticky vypnout nepoužívaný hotspot?

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Pokračujte do Přenosný hotspot.
  3. Aktivujte přepínač Automaticky vypnout hotspot.

Jak využívat nejnovější standard Wi-Fi 6?

Na telefonech, které podporují aktuálně nejnovější standardy bezdrátových sítí, lze tuto skutečnost využít i při provozování přístupového bodu. Jinými slovy: hotspot může poskytovat bezdrátovou konektivitu standardu Wi-Fi 6 (802.11ax).

Má to samozřejmě háček: daný standard musejí podporovat i připojovaná zařízení. Pokud tomu tak je, budete si moci užívat lepší spolehlivost a celkovou propustnost sítě v prostředí s velkým počtem zařízení.

Jak využívat nejnovější standard Wi-Fi 6?

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Pokračujte do Přenosný hotspot.
  3. Aktivujte přepínač Podpora standardu šesté generace.

Jak zapnout přenosný hotspot?

Pokud máte vše nastavené, můžete dle potřeby vypínat a zapínat přenosný hotspot. Postup je v tomto případě velmi jednoduchý:

  1. Otevřete Nastavení.
  2. Pokračujte do Přenosný hotspot.
  3. Aktivujte přepínač Přenosný hotspot.

Praktický tip, jak řešit výpadek internetu

Jestliže vám doma nebo ve firmě vypadne internetové připojení, lze situaci poměrně elegantně řešit právě prostřednictvím funkce bezdrátového přístupového bodu, který jednoduše zapnete na svém telefonu. Na závěr pro vás máme tip, jak si v takové situaci zjednodušit život.

Pokud máte v domácnosti či firmě větší počet síťových zařízení, pak určitě nechcete připojovat k dočasné náhradní bezdrátové síti každé zvlášť. U některých spotřebičů chytré domácnosti by navíc změna sítě znamenala složité přenastavování, případně i nutnost obnovení do továrního nastavení.

Naštěstí existuje jednoduché řešení: nastavte Název sítě a Heslo stejně, jako na domácím/firemním Wi-Fi routeru. Pokud máte v síti starší zařízení (zejména různé spotřebiče chytré domácnosti) zvolte Pásmo 2,4 GHz a nepovolujte Podporu standardu šesté generace.

Poté stačí po dobu výpadku vypnout původní Wi-Fi router a všechny počítače, notebooky, tablety, mobilní telefony a spotřebiče chytré domácnosti by se měly automaticky připojit k vámi vytvořenému hotspotu, protože síť má stejné jméno a přístupové heslo.

Phillips OneBlade

Další díly seriálu MIUI 13 – tipy a triky

  1. Zamykací obrazovka a její nastavení
  2. Baterie, spořič a optimalizované nabíjení
  3. Domovská obrazovka a její možnosti – 4. díl
  4. Domovská obrazovka a její možnosti – 3. díl
  5. Domovská obrazovka a její možnosti – 2. díl
  6. Domovská obrazovka a její možnosti – 1. díl
  7. Jak na bezdrátový přenos souborů?
  8. Přenos souborů z mobilu do počítače kabelem
  9. Jak pořídit a sdílet snímek obrazovky?
  10. Co dělat s hláškou „This device is locked“?
  11. Co je režim Fastboot a jak se z něj dostat?
  12. Tajné kódy pro vstup do skrytých nastavení
  13. Jak na aktualizace MIUI a Androidu?
  14. Jak dostat Dynamic Island z iPhonů na Android?
  15. Jak skrýt ikonu NFC z oznámení?
  16. SMS zprávy a možnosti jejich nastavení
  17. Jak na nahrávání telefonních hovorů?
  18. Jak nastavit a používat dualSIM telefon?
  19. Jak nastavit aplikaci, aby ji systém neukončil?
  20. Jak nastavit a používat přenosný hotspot?
  21. Jak nastavit telefon na zahraniční roaming?
  22. Témata aneb Jak snadno změnit vzhled MIUI
  23. Jak číst a psát SMS z počítače?
  24. Co dělat, když se po připojení k Wi-Fi v letadle nelze připojit k Wi-Fi?
  25. Aktivní displej (Always on Display; AoD)
  26. Aplikace Fotoaparát a její možnosti nastavení – 3. díl
  27. Aplikace Fotoaparát a její možnosti nastavení – 2. díl
  28. Aplikace Fotoaparát a její možnosti nastavení – 1. díl
  29. Jak ručně aktualizovat MIUI a/nebo Android?
  30. Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?
  31. Jak instalovat aplikace z neznámých zdrojů?
  32. Jak nastavit a omezit přístup aplikací k poloze?
  33. Proč a jak zapnout rozšíření operační paměti?
  34. Jak upravit MIUI, aby vypadalo jako iOS z iPhonů?
  35. Zkuste nové widgety z MIUI 13 i na starším telefonu
  36. Postranní lišta a možnosti jejího nastavení

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 13 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 23. srpna.

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Bob
Bob
1 rok před

Dobrý den,

zjistil jsem problém s Wi:Fi HotSpotem a USB Tetheringem. Máme Vodafone a dostupný plný signál 4G. Pokud potřebuji USB tethering nebo Wi:Fi HotSpot pro Notebook, tak je problém, každých 14 minut vypadne internet. A vyhodí mě to třeba ze serveru. Nejdříve jsme mysleli, že je to problém operátora. Ale to jsme vyloučili, protože jsme SIM použili v Huawei telefonu a tam se toto neděje. Telefon je Xiaomi Redmi Note 10 5G. V něm je MIUI 13. Chci se zeptat nevvíte čím by to mohlo být? Děkuji

Miira
Miira
Odpovědět  Karel Kilián
2 měsíců před

Mám úplně stejný problém. A dát tovární nastavení? Už jste zkoušeli znovu rozchodit bankovnictví??? To je na mašli… A že to nikdo nehlásil? Moje zkušenost je, že HotSpot je pro 90% lidí sprosté slovo a proto ho nevyužívají a proto si myslím, že to určitě není ojedinělý problém.

Ladislav
Ladislav
1 rok před

Nainstaloval jsem aktualizaci Miui13 13.0.10.0 na mobil Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G a stále se mi vypíná a seká seto všechno co s tím mám dělat je nějaká podpora na to děkuji.

6
0
Napište nám svůj komentář!x