MIUI 13 – tipy a triky: zkuste nové widgety z MIUI 13 i na starším telefonu

Jednou z očekávaných novinek grafické nadstavby MIUI ve verzi 13 měly být nové widgety na domovskou obrazovku. Záměrně píšeme „měly“ – jak se totiž nakonec ukázalo, v evropské a globální ROMce tato novinka chybí. Nenašli jsme ji dokonce ani na Xiaomi 12, které aktuálně recenzujeme. Ukážeme vám způsob, jak si můžete nové widgety z MIUI 13 otestovat i na telefonu se starší verzí.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI. Toto uživatelské prostředí najdete na všech nových modelech telefonů, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších zařízeních.

Nové widgety z MIUI 13 i na starším telefonu

Nové widgety z MIUI 13 můžete vyzkoušet i na telefonech se starší verzí grafické nadstavby. Níže uvedený postup je sice maličko komplikovaný, avšak nevyžaduje žádná speciální oprávnění (např. práva roota), ani jiné odborné úkony, do kterých by se měli pouštět jen zkušení uživatelé.

Widgety jsou všestranné a široce přizpůsobitelné. Můžete si je přidat na jakoukoli domovskou obrazovku a jsou k dispozici v několika odlišných velikostech a tvarech. Lze je využít k přístupu k informacím z různých zdrojů, jako je počasí, zprávy, kalendář a další.

Integrace widgetů do starších verzí MIUI je relativně snadná a skládá se z pouze několik kroků. Budete potřebovat čtyři aplikace, které lze stáhnout přes odkazy uvedené níže. Po stažení aplikace jednoduše nainstalujte (budete muset povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran).

Stáhněte a nainstalujte nezbytné aplikace

Nejprve si musíte stáhnout potřebné aplikace, respektive jejich instalační balíčky. Jedna z nich je k dispozici v obchodě Google Play, zbývající tři aplikace budete muset stáhnout přes odkaz ke stažení. Systém pak automaticky provede stažení widgetů z MIUI 13.

Poté, co stáhnete všechny soubory, otevřete aplikaci Správce souborů, přepněte na zobrazení souborového systému a přejděte do složky Download v interní paměti. Postupně nainstalujte všechny tři stažené balíčky, tedy MIUI 13 App Vault.apk, MIUI 13 Launcher.apk a MIUI 13 Weather.apk.

Jestliže aplikace Správce souborů nemá povolení instalovat aplikace z neznámých zdrojů, zobrazí se dialogové okno s varováním. Klepněte na tlačítko Nastavení a na následující obrazovce aktivujte přepínač Povolit z tohoto zdroje. Potvrďte varování aktivací zatržítka a stiskem tlačítka OK. Následně se vraťte zpět a spusťte znovu instalaci všech tří stažených balíčků.

Nastavení aplikace Activity Launcher

Nyní byste měli mít nainstalovanou aplikaci Activity Launcher a je nezbytné jí udělit oprávnění vytvářet zástupce na domovské obrazovce, které nezbytně potřebuje ke své činnosti.

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Pokračujte do Aplikace.
 3. Jděte do Správa aplikací.
 4. Otevřete Activity Launcher.
 5. Pokračujte do Ostatní oprávnění.
 6. Klepněte na Odkazy na domovské obrazovce.
 7. Zvolte Vždy povolit.

Poté spusťte aplikaci Activity Launcher a klepněte na tlačítko pro vyhledávání (v horní liště s obrázkem lupy). Do vyhledávacího pole zadejte slovo pickerhom. Pod položkou Aplikační trezor se zobrazí picker.business.home.pages.PickerHomeActivity.

Samsung Galaxy Buds2

Klepněte na tři tečky po pravé straně položky picker.business.home.pages.PickerHomeActivity. Z kontextové nabídky pak zvolte možnost Vytvořit zástupce. Na jedné z domovských obrazovek byste pak měli najít ikonu aplikace s hlavičkou Androida na zeleném pozadí.

Jak přidat na plochu nové widgety z MIUI 13?

Klepněte na ikonu picker.business.home.pages.PickerHomeActivity a zobrazí se seznam všech dostupných widgetů. Stačí vybrat příslušný widget a klepnout na tlačítko Přidat, nebo na něm podržet prst a přetáhnout ho na příslušnou pozici na domovské obrazovce.

Díky výše uvedenému postupu si můžete užívat widgety z MIUI 13 i na zařízení s MIUI 12.5 (a možná i MIUI 12, ale to jsme nezkoušeli). Lze tak kombinovat to nejlepší z obou světů – nejnovější funkce MIUI 13 a stabilitu MIUI 12.5.

Další díly seriálu MIUI 13 – tipy a triky

 1. Zamykací obrazovka a její nastavení
 2. Baterie, spořič a optimalizované nabíjení
 3. Domovská obrazovka a její možnosti – 4. díl
 4. Domovská obrazovka a její možnosti – 3. díl
 5. Domovská obrazovka a její možnosti – 2. díl
 6. Domovská obrazovka a její možnosti – 1. díl
 7. Jak na bezdrátový přenos souborů?
 8. Přenos souborů z mobilu do počítače kabelem
 9. Jak pořídit a sdílet snímek obrazovky?
 10. Co dělat s hláškou „This device is locked“?
 11. Co je režim Fastboot a jak se z něj dostat?
 12. Tajné kódy pro vstup do skrytých nastavení
 13. Jak na aktualizace MIUI a Androidu?
 14. Jak dostat Dynamic Island z iPhonů na Android?
 15. Jak skrýt ikonu NFC z oznámení?
 16. SMS zprávy a možnosti jejich nastavení
 17. Jak na nahrávání telefonních hovorů?
 18. Jak nastavit a používat dualSIM telefon?
 19. Jak nastavit aplikaci, aby ji systém neukončil?
 20. Jak nastavit a používat přenosný hotspot?
 21. Jak nastavit telefon na zahraniční roaming?
 22. Témata aneb Jak snadno změnit vzhled MIUI
 23. Jak číst a psát SMS z počítače?
 24. Co dělat, když se po připojení k Wi-Fi v letadle nelze připojit k Wi-Fi?
 25. Aktivní displej (Always on Display; AoD)
 26. Aplikace Fotoaparát a její možnosti nastavení – 3. díl
 27. Aplikace Fotoaparát a její možnosti nastavení – 2. díl
 28. Aplikace Fotoaparát a její možnosti nastavení – 1. díl
 29. Jak ručně aktualizovat MIUI a/nebo Android?
 30. Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?
 31. Jak instalovat aplikace z neznámých zdrojů?
 32. Jak nastavit a omezit přístup aplikací k poloze?
 33. Proč a jak zapnout rozšíření operační paměti?
 34. Jak upravit MIUI, aby vypadalo jako iOS z iPhonů?
 35. Zkuste nové widgety z MIUI 13 i na starším telefonu
 36. Postranní lišta a možnosti jejího nastavení

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 13 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 3. května.

Zkusíte zkuste widgety z MIUI 13?

Zdroj: xiaomiui.net.

Které telefony dostaly v 7. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly v 7. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu pondělí, a pokud máte právě špatnou náladu, protože musíte do práce nebo do školy, možná vám ji zlepšíme Číst dál...

MIUI 12 – tipy a triky: jak nastavit nový telefon Xiaomi?
MIUI 12 – tipy a triky

Blíží se nám Štědrý den a mnozí z vás patrně najdou pod stromečkem chytrý telefon. Když budete mít štěstí, bude Číst dál...

MIUI 9 – tipy a triky: telefonní hovory a jejich nastavení
MIUI 10 – tipy a triky: tísňové SOS - připravte se pro případ nouze

Máme tu úterý, a to na našem blogu znamená, že přinášíme již čtyřicátou várku vypečených tipů a triků pro telefony Číst dál...

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bobasso
bobasso
1 rok před

….. mohu jen doplnit. Třeba u widgetů hodin. Na mém RN10Pro s MIUI 13/ A12. Mám v app Témata > Moje témata uloženo více postahovaných témat. A z těchto témat se mi grafické zobrazování stylu hodin promítne v nabídce widgetů (pro domovskou obrazovku) přímo v telefonu. Tak například hodiny na domovské obrazovce v tomto tématu staženém do telefonu vypadají takto:
comment image

Tento styl hodin pak vidím i v nabídce widgetů hodin v telefonu:

comment image

Dám příklad. Stáhnu si do telefonu nějaké pěkné téma a nainstalu ji ho. Jediné, co se mi v něm nelíbí jsou hodiny na domovské obrazovce. A tak standardní cestou dám ten styl hodin z domovské obrazovky “Odebrat” a z výběru widgetů si na domovskou obrazovku “přetáhnu” výše zmíměný styl hodin. Pak to vypadá takto:

comment image

Tedy by se dalo zjednodušeně říci, pokud chci mít nějaký styl hodin (widget) a používat jej ve svém telefonu a vidím ho v nějakém tématu, tak si ho stáhnu do svého telefonu a pak ten styl hodin z “něho vytáhnu” a použiji jej jako widget. Zda toto, co mě umožňují i jiné Xiaomi, Redmi, Poco founy s nadstavbou MIUI říci neumím. Nevím.

Frankie
Frankie
1 rok před

Komu toto funguje na Redmi Note 10 Pro, EU verzia, nech dá ruku hore 😁
Tento návod beží po internetoch už možno 3 mesiace, ale u mňa je výsledok negatívny. Všetko sa nainštaluje, PickerHomeActivity normálne spustím, widgety vidím, ale tlačidlo pridať na obrazovku je neaktívne.

Anonym
Anonym
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Mám RN8 Pro, taky nefunguje, zkusím ještě přeinstalovat😀.

Roman
Roman
1 rok před

Zdravím,dotaz mimo mísu..jak mám dostat na Poco F2 pro MIUI 13 Launcher..mám Poco Launcher..

Roman
Roman
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji…

10
0
Napište nám svůj komentář!x