MIUI 13 – tipy a triky: po připojení k Wi-Fi v letadle se nelze připojit k Wi-Fi

Spolu s letními dovolenými se v naší Poradně začal znovu objevovat problém s přihlášením k bezdrátovým sítím. V kostce jde o to, že po připojení k Wi-Fi v letadle (nejčastěji jsou v tomto směru zmiňovány aerolinky Smartwings) se následně nelze připojit k jakékoli další Wi-Fi, vyžadující přihlášení.

Níže uvedené postupy jsou primárně určeny pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco s grafickou nadstavbou MIUI 13. Toto uživatelské prostředí najdete na všech nových modelech telefonů, které aktuálně nabízíme v našem českém i slovenském e-shopu, ale i na mnoha starších zařízeních.

Po připojení k Wi-Fi v letadle se nelze připojit k Wi-Fi

Patrně poprvé jsme tento problém zaznamenali počátkem prosince loňského roku. Tehdy na nás obrátil tazatel s tím, že mu při pokusu o připojení na firemní Wi-Fi po návratu z dovolené vyskakuje přihlašovací okno letecké společnosti Smartwings, se kterou předtím letěl.

Postupem času se začaly objevovat další případy. Jejich společným prvkem byla skutečnost, že postižení předtím letěli letadlem Smartwings a připojili se k palubní Wi-Fi. Při pozdějším pokusu o přihlášení na jinou Wi-Fi se nejčastěji zobrazovala hláška Welcome onboard to Everhub inflight Entertainment.

Hlášení postupně přibývalo a bohužel nepomáhalo ani mazání dat aplikací Chrome a Mi Prohlížeč, ani obnovení Wi-Fi, mobilních sítí a Bluetooth. Po připojení k Wi-Fi v letadle Smartwings se prostě následně nešlo připojit k jakékoli další Wi-Fi vyžadující vlastní přihlášení.

Řešení problému

Patrně jako první přišel s řešením tohoto problém Tom, který se s nemožností připojit se k Wi-Fi sám potýkal. Níže uvedený postup jsme zkusili poradit i dalším uživatelům, jež se po letu se Smartwings potýkali se stejnými potížemi, a bez výjimky všem pomohl.

Jak tedy vyřešit problém, kdy se po připojení k Wi-Fi v letadle Smartwings nelze připojit k jakékoli další Wi-Fi?

  1. Otevřete systémové Nastavení.
  2. Přejděte do sekce Aplikace.
  3. Pokračujte do Správa aplikací.
  4. Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu.
  5. Pokud zde vidíte Skrýt systémové služby, tak nic neměňte a klepnutím jinam uzavřete nabídku.
  6. Jestliže zde vidíte možnost Zobrazit všechny aplikace, klepně na ní.
  7. Vyhledejte v seznamu aplikaci HTML zobrazení. K tomuto účelu můžete využít vyhledávací pole v horní části stránky.
  8. Klepněte na položku HTML zobrazení.
  9. V dolní části stránky klepněte na tlačítko Vymazat všechna data.
  10. V dialogu, který se zobrazí, klepněte na tlačítko OK.

Tímto postupem vymažete data aplikace HTML zobrazení, která může za to, že se při pokusu o přihlášení k bezdrátové síti zobrazuje okno palubního entertainmentu letecké společnosti Smartwings. Nyní by připojení k W-Fi mělo být bez problémů.

Další díly seriálu MIUI 13 – tipy a triky

To je prozatím vše. Další díly našeho seriálu MIUI 13 – tipy a triky budou přibývat (téměř) každé úterý. Pokud tedy chcete ovládnout svůj telefon do sebemenších detailů, sledujte náš blog! Na příští pokračování se můžete těšit za týden, tedy v úterý 26. července.

Narazili jste na takové problémy poté, co jste letěli se Smartwings?

Xiaomi 12X 5G Dual SIM
Sledujte nás na Telegramu!

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jaromír Dvořák
Jaromír Dvořák
1 měsíc před

Dobrý den, i já mám problém s přihlášením k firemní WIFI poté, co jsem se přihlásil 29.7. k bezdrátové síti palubního entertainmentu letecké společnosti Smartwings. použil jsem výše uvedený návod, ale nepomohlo to. Nastavil jsem telefon do nouzového režimu, v tomto režimu jsem se k WIFI připojil a připojení zůstalo i po restartu do normálního režimu. Následující den se ale problém vrátil, v normálním režimu se při pokusu o připojení k firemní WIFI opět objevuje hláška Welcome onboard to Everhub inflight Entertainment. (Telefon Xiaomi Redmi 7 32GB, systém Android 10, verze MIUI 11.0.2).

2
0
Napište nám svůj komentář!x