Které telefony dostaly ve 3. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Je za námi v pořadí již třetí týden roku 2023, a protože je pondělí, nastal čas podívat se, které telefony dostaly v uplynulých sedmi dnech aktualizace MIUI či Androidu. Tentokrát to bylo dvanáct zařízení: tři Poco, sedm Redmi a dvě Xiaomi.

Jako obvykle platí, že všechny aktuální modely telefonů, které najdete v našem českém i slovenském e-shopu, mají po rozbalení MIUI ve verzi 13 (některé starší verzi 12.5). V souvislosti s novými verzemi by vás pak mohly zajímat tyto články:

Jen globální a evropské verze

V těchto článcích se zabýváme výhradně stabilními sestaveními pro telefony Xiaomi, Redmi a Poco určenými pro evropský a globální trh, která jsou určená pro všechny uživatele. Nevěnujeme pozornost indickým, indonéským, ruským, čínským, ani jiným lokálním verzím. Stejně tak nás v tomto směru nezajímají ani různá testovací sestavení, beta verze či telefony od operátorů. Pokud si nejste jisti tím, jakou verzi telefonu máte, poradí vám náš článek Jak poznat, zda máte evropskou, nebo globální verzi telefonu?

Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Stává se, že svůj model telefonu najdete na seznamu, ale ještě jste nedostali update. To je primárně dané tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně. Xiaomi je vydává nejprve na 1 % zařízení a pak čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Pokud se objeví chyba, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava. Když se neprojeví žádný problém, je aktualizace po nějaké době uvolněna na dalších 10 % zařízení. Pak se opět čeká, zda se neobjeví nějaká chyba. Jestliže se objeví, aktualizace se zastavuje a provádí se oprava.

Pokud se ani na tomto vzorku neobjeví nějaká chyba, tak teprve pak je aktualizace vypuštěna na všechny telefony – i nadále je ale uvolňována postupně, aby se rozložila zátěž na aktualizační servery. To, že jste ještě nedostali aktualizaci, tedy může znamenat, že byl zjištěn nějak problém, čeká se na výsledky z daného kola, nebo jste prostě ještě nepřišli na řadu. Dalším možným důvodem je situace, kdy máte telefon koupený od mobilního operátora – v takovém případě musíte vyčkat, až update uvolní operátor, což může trvat až několik měsíců.

Které telefony dostaly ve 3. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?

Telefony jsou v seznamu seřazeny v abecedním vzestupném pořadí. Najdete v něm všechny modely, které ve 3. týdnu, tj. od 16. do 22. ledna 2023, dostaly aktualizaci MIUI či Androidu. V uplynulých sedmi dnech obdrželo aktualizace dvanáct zařízení: tři Poco, sedm Redmi a dvě Xiaomi.

Telefony Poco

 • Poco F2 Pro (evropská verze) dostává od 16. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.8.SJKEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Poco F4 GT/Redmi K50G (evropská verze) dostává od 16. ledna 2023 aktualizaci na V14.0.1.TLJEUXM. Jde o MIUI 14.0 postavenou na Androidu 13.
 • Poco X3 Pro (evropská verze) dostává od 16. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.6.SJUEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Redmi

 • Redmi Note 10 5G/Poco M3 Pro 5G (globální verze) dostává od 16. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.5.SKSMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 10 Pro (evropská verze) dostává od 17. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.17.SKFEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 11 5G (evropská verze) dostává od 16. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.3.SGBEUXM. Jde o MIUI V13. postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 11 NFC (globální verze) dostává od 18. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.6.SGKMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 11 Pro 5G (globální verze) dostává od 16. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.5.SKCMIXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 8 (2021) (evropská verze) dostává od 17. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.7.SCUEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Redmi Note 9 Pro (evropská verze) dostává od 16. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.5.SJZEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Telefony Xiaomi

 • Xiaomi Mi 11 (evropská verze) dostává od 19. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.9.SKBEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.
 • Xiaomi Mi 11i (evropská verze) dostává od 19. ledna 2023 aktualizaci na V13.0.9.SKKEUXM. Jde o MIUI 13.0 postavenou na Androidu 12.

Příští aktualizace MIUI či Androidu

To je pro tento týden vše. Na další informace o tom, které telefony dostaly aktualizaci MIUI a/nebo Androidu, se můžete těšit za týden – tedy v pondělí 30. ledna. Závěrem podotýkáme, že nemá smysl ptát se, zda nebo kdy který telefon dostane novou verzi, protože Xiaomi bohužel oficiálně nepublikuje informace o plánovaných aktualizacích či jejich termínech. Nezbývá tedy než čekat, zda a kdy aktualizace přijde.

Dostal váš telefon aktualizaci?

MIUI 13 – tipy a triky: jak na nahrávání telefonních hovorů?
MIUI 13 – tipy a triky

Možnost nahrávání telefonních hovorů je pro některé uživatele naprosto nepostradatelná. Bohužel Xiaomi v telefonech určených pro globální a evropský trh Číst dál...

Poco F4 GT 5G
3 (ne)známé produkty Xiaomi: pohovka, záchodové prkénko a teploměr

Máme tu konec pracovního týdne a s ním i 67. pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme produkty z portfolia Xiaomi. Číst dál...

MIUI 13 – tipy a triky: Jak číst a psát SMS z počítače?
MIUI 13 – tipy a triky

Přes většinu komunikačních aplikací lze komunikovat jak na mobilním telefonu, tak i na tabletu či počítači. Nejčastěji můžete využívat webové Číst dál...

Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

41 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Vašek
Vašek
4 měsíců před

Má taky někdo problém s aktualizacemi na Redmi Note 11 Pro 5G? Od minulého roku (října) mi na tento typ telefonu nepřišla ani jedna aktualizace. Stále mam verzi 13.0.10 a verze Androidu 11. Dokonce i bezpečnostní záplaty od Googlu jsou jenom říjen 2022. V telefonu mam všechno povolený, stahování přes Wi-fi a aktualizace dřív, než ostatní.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den,
Ano vyšla ta verze 13.0.10. někde jsem to na internetu našel tu verzi.Myslím si že to bude tím že nevyšla verze OTA nikde jsem ji nenašel pro evropu takže musíme počkat až bude uvolněna.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Nene byla nabídnuta a stažena jako verze OTA

Martin
Martin
Odpovědět  Martin
4 měsíců před

myslím tu verzi 13.0.10

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Stejna jako mají ostatní RKCEUXM

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Vyzkoušeno a aktualizace nefunguje.Nezbývá asi než počkat na vydání verze OTA.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

A nemůže se jednat o stejný problém s aktualizací jako měl telefon redmi note 9 Pro?

Aleš
Aleš
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Právě že já to tady psal skoro pokaždé v těchto recenzích viz tento tento odkaz např. Takže proto jsem psal že nás je hodně co doteď nedostala aktualizaci a máme pořád 13.0.10.0 RKCEUXM https://xm.cz/blog/ktere-telefony-dostaly-ve-2-tydnu-aktualizace-miui-ci-androidu/#comment-33697

Wrchi
Wrchi
Odpovědět  Aleš
4 měsíců před

Presne, stejny problem na Poco x4 Pro 5G. Posledni aktualizace 13.0.10.0 RKCEUXM a rijnove zaplaty. Zkousel jsem rucne aktualizovat postupne vsechny vydane verze pro evropu a nic neslo. Bud to psalo, ze nejde aktualizovat na nizsi verzi nebo ze nejde overit aktualizaci.

Martin
Martin
Odpovědět  Wrchi
4 měsíců před

Jedine zkusit stejny navod s prepsanim aktualizace jako u aktualizace u telefonu redmi note 9 Pro.Docela se mi zda ze je ten problem s aktualizacemi podobny.Ale nevim co to udela s telefonem.

Petr
Petr
Odpovědět  Martin
4 měsíců před

Ano taky mám stejnou verzi jako kolega. Aktualizace přišla automaticky. Verze 13.0.10.0(RKCEUXM)

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den,

Já bych ještě měsíc počkal protože co jsem viděl tak aktualizace vydané v lednu pro tento telefon např. globál,Indii a Indonesii obsahují i verzi OTA.Takže si myslím že je otázka času kdy příjde verze OTA i do Evropy a pak uvidíme.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den,

Dnes vyšla nová verze V13.0.4.0.SKCEUXM pro telefon Redmi note 11 pro 5G tak snad se aktualizace brzo objeví a půjde aktualizovat.

Wrchi
Wrchi
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Zkoušel jsem ručně aktualizovat V13.0.4.0.SKCEUXM a stejně píše “aktualizaci nelze ověřit”.
21.1. jsem posílál dotaz přes Zpětnou vazbu na Xiaomi kvůli nechodícím aktualizacím, zatím bez odpovědi.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Jedine zkusit stejne reseni jako u redmi note 9 pro.Ale prijde mi divne preskocit aktualizaci v 13.0.2.0 kdyz je tam aktualizace na android 12 a v 13.0.4.0 je jenom bezpecnostni zaplata leden 2023 tak nevim.Ale zatim aktualizace v 13.0.4.0 neprisla

Martin
Martin
Odpovědět  Wrchi
4 měsíců před

Jedine zkusit stejne reseni jako u redmi note 9 pro.Ale prijde mi divne preskocit aktualizaci v 13.0.2.0 kdyz je tam aktualizace na android 12 a v 13.0.4.0 je jenom bezpecnostni zaplata leden 2023 tak nevim.Ale zatim aktualizace v 13.0.4.0 neprisla.

Martin
Martin
Odpovědět  Martin
4 měsíců před

A co zkusit zmenit oblast mimo EU jestli to potom nabidne aktualizaci.Mohlo by to pomoct?

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den,

vyzkoušena oblast Indie a žádná aktualizace se nenabídla.Ale dříve jsem jen tak ze zvědavosti zkoušel změnit oblast na Indii a nějakou aktualizaci pro tento region to hned nabídnulo i když u nás žádná nebyla.A teď nic.To je fakt divný.Jako by se to zaseklo na té verzi 13.0.10.0 a novou to nechce nabídnout.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den,

A jak máme poznat která je ta správná je tam hodně těch verzi?

Martin
Martin
Odpovědět  Wrchi
4 měsíců před

A co zkusit zmenit oblast mimo EU jestli to potom nabidne aktualizaci.Mohlo by to pomoct?

Vašek
Vašek
Odpovědět  Karel Kilián
4 měsíců před

Dobrý den,

Jsou to ty, které tady vypisují i ostatní: (RKCEUXM)

41
0
Napište nám svůj komentář!x