Mars Case: Xiaomi představilo modul pro obydlení Marsu

O tom, že Xiaomi již dávno není jen výrobcem mobilních telefonů, se můžete pravidelně přesvědčovat v našem cyklu 3 (ne)známé produkty. Tentokrát tu ale máme produkt, který jistě překvapí i skalní příznivce této značky: modul pro obydlení Marsu, nazvaný prostě Mars Case.

Mars Case: Xiaomi představilo modul pro obydlení Marsu
Mars Case: Xiaomi představilo modul pro obydlení Marsu

Prototyp domu připravil čínský výrobce ve spolupráci s architektonickou kanceláří Open Architecture. Jeho smyslem má být umožnění pobytu na rudé planetě. Jedná se lehký a kompaktní modul s prostorem o velikosti 2,4 x 2,4 x 2,0 metrů, který je zcela soběstačný. Pro účely přepravy ho lze složit a následně po přistání postavit. Některé jeho části se nafukují.

Mars Case jako architektonický projekt

Voda, vzduch a energie budou v rámci modulu cirkulovat v uzavřeném ekosystému, minimalizujícím spotřebu zdrojů. Vše má být samozřejmě vzdáleně ovladatelné. Ruský server [email protected] komentuje novinku slovy: „Architektonický projekt Mars Case, vyvinutý ve spolupráci se společností Xiaomi, reviduje myšlenky o existenčním prostoru, který dnes nabízí nový pohled na budoucnost lidstva na jiných planetách.“

Voda, vzduch a energie budou v rámci modulu cirkulovat v uzavřeném ekosystému
Voda, vzduch a energie budou v rámci modulu cirkulovat v uzavřeném ekosystému

Návrháři vycházejí z toho, že posádka bude nucena omezit se v různých oblastech. Kolonizátoři budou mít k dispozici pouze ty nejpotřebnější věci, zásadní pak bude opětovné využití a recyklace. Vzhledem k tomu, že Mars nemá stejné přírodní zdroje jako Země, budou muset obyvatelé snížit všechny své potřeby na minimum.

Demonstrace produktů Xiaomi

Obytná buňka Mars Case harmonicky kombinuje technologii, design a architekturu. V tomto domě by měla být použita spotřební elektronika a různé gadgety Xiaomi se schopností připojit se k bezdrátové síti a ovládáním ze smartphonu.

Čínský výrobce bude svůj nejnovější produkt prezentovat na výstavě China House Vision na Národním stadionu v Pekingu až do 4. listopadu. V současnosti je Mars Case jen konceptem a zatím není jisté, zda se někdy podívá mimo svou rodnou planetu.

Modul je vystaven na výstavě China House Vision
Modul je vystaven na výstavě China House Vision

Co říkáte na vesmírný příbytek Mars Case?

Zdroje: portaltele.com.ua, china-review.com.ua, hi-tech.mail.ru, 4pda.ru, archdaily.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.