Spolu s Mi Mix 3 bude za týden představen i Xiaomi Mi Note 4

Pravidelní čtenáři od minulého týdne vědí, že (dle zatím nepotvrzených informací) by 15. října měla být představena nová vlajková loď Xiaomi – Mi Mix 3. Nyní to ale vypadá, že se za týden dočkáme premiéry ještě jednoho modelu – Xiaomi Mi Note 4.

Na čínské sociální sítí Weibo se totiž objevily obrázky, podle kterých budou 15. října představeny dva modely telefonů Xiaomi. Údajně je měl publikovat „jeden z vysokých manažerů firmy“, nicméně zde jsme poněkud na vážkách a tuto informaci bereme s rezervou.

Co se chystá na 15. října?
Co se chystá na 15. října?

Zatímco o Mi Mix 3 dnes víme skoro všechny podstatné detaily, o Xiaomi Mi Note 4 jsme slyšeli poprvé v dubnu s tím, že by tento mobil měl být osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 670.

Další zprávy o novém modelu prosákly koncem července, kdy prošel certifikací TENAA jako model s označením M1807E8A. V té době se spekulovalo především o tom, že by ve hře mohla být varianta s průhlednými zády ve stylu Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Na obrázcích poněkud překvapila absence čtečky otisků prstů na zadní straně.

Xiaomi Mi Note 4 na obzoru?

Zahraniční zdroje nyní přicházejí s informací, že Xiaomi Mi Note 4 je vyvíjen pod kódovým označením „LEX“. Na trhu by měl nahradit loňský Mi Note 3, představený v září 2017, a jeho srdcem nakonec bude Snapdragon 710. Další hardwarové parametry však v tuto chvíli nejsou známy. Web XiaomiToday spekuluje, že barvy plakátu naznačují možné barvy, ve kterých bude novinka dostupná.

Xiaomi Mi Note 4 na obzoru?
Xiaomi Mi Note 4 na obzoru?

Oba očekávané modely by měly dostat samostatné hardwarové tlačítko pro aktivaci chytrého hlasového asistenta Xiao AI. Předpokládá se však, že jeho funkce budou dostupné pouze v čínštině. Operačním systémem by měla být MIUI 10, postavená na posledním Androidu 9.0 Pie.

Premiéra by se měla odehrát v pondělí 15. října v Nankingu – hlavním městě čínské provincie Ťiang-su. Stále ale máme trochu pochybnosti, protože ani jeden z dosud publikovaných materiálů nepůsobí jako oficiální pozvánka pro novináře.

Co myslíte, dočkáme se v pondělí Xiaomi Mi Note 4?

Zdroje: portaltele.com.ua, china-review.com.ua, xiaomitoday.com, portaltele.com.ua, akket.com, bgr.in.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.