3 (ne)známé produkty Xiaomi: hodinky, držák do auta a vodítko pro děti

Po několikatýdenní pauze, způsobené prioritou v podobě recenzí telefonů, se vracíme se 61. dílem našeho seriálu, ve kterém představujeme méně známé produkty společnosti Xiaomi. Tentokrát se podíváme na klasické ručičkové hodinky, magnetický držák telefonu do auta a poněkud neobvyklé vodítko pro děti.

Xiaomi TwentySeventeen – ručičkové hodinky

Začneme novinkou z tohoto týdne – ručičkovými mechanickými hodinkami Xiaomi TwentySeventeen, které čínský výrobce publikoval na své crowdfundingové platformě Youpin. Vyrábí je pro něj firma Shenzhen Micro-intelligence, která by měla být zárukou patřičných standardů kvality.

Xiaomi TwentySeventeen
Xiaomi TwentySeventeen

Jako jedna z hlavních výhod je jmenována skutečnost, že hodinky nemají baterii a nemohou se tedy vybít. Využívají kinetickou energii, takže ani není nutné je natahovat – samozřejmě výjimkou jsou případy, kdy je necháte dlouhou dobu ležet (pak je nutné je natáhnout).

Ručičkové hodinky, které není nutné natahovat
Ručičkové hodinky, které není nutné natahovat

Mechanické části jsou vyrobeny z odolných materiálů a ochranné sklo je ze safírového krystalu odolného proti opotřebení a poškrábání. Na sklíčku je také speciální vrstva, jejímž cílem je zabránit oslnění a šmouhám, které by mohly zanechat otisky prstů. Řemínky jsou k dispozici v černé a bílé barvě.

Ručičkové hodinky s velkým ciferníkem
Ručičkové hodinky s velkým ciferníkem

Z designového hlediska zaujmou tyto ručičkové hodinky velkým ciferníkem a příjemným koženým páskem, který je možné vyměnit za jiné. Zařízení je odolné ponoru do vody do tlaku 5 atmosfér, což znamená, že se nemusíte bát používat je v dešti nebo při mytí rukou.

Zařízení je odolné ponoru do vody
Zařízení je odolné ponoru do vody

Na Youpinu se hodinky prodávají za 499 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1630 Kč.

Xiaomi AutoBot – držák do auta

Řešíte, jak v autě připevnit telefon, aby nezacláněl ve výhledu a především nespadl? Odpovědí může být držák do auta Xiaomi AutoBot, který čínský gigant představil před dvěma týdny na Youpinu. Výrobu tentokrát zajišťuje společnost Beijing Weige Interactive Technology. Hlavní výhodou má velice snadná manipulace s přístrojem.

Xiaomi AutoBot
Xiaomi AutoBot

Držák se upevňuje na hladký povrch ve vozidle, telefon pak drží na svém místě velice silný magnet. Byl vyroben speciálně pro velká a těžká zařízení. Konstrukce je vyrobena z ABS plastu a na výběr jsou dvě barvy: černá a šedá.

Držák telefonu do auta
Držák telefonu do auta

Záměrem při návrhu tohoto držáku bylo poskytnout co největší pohodlí, aniž by telefon zasahoval do zorného pole řidiče. Zařízení lze tedy umístit na dosah, ideálně na palubní desku vozidla.

Takto se připevňuje telefon
Takto se připevňuje telefon

Na zadní stranu telefonu stačí umístit kovové kolečko, které při uchycení v držáku přilne k magnetu. Telefon pak lze natočit prakticky do jakéhokoli úhlu vůči řidiči. Držák lze instalovat jak na horizontální, tak i vertikální plochy.

Telefon v držáku
Telefon v držáku

Cena držáku Xiaomi AutoBot s pohybuje kolem 8 eur, což je v přepočtu asi 210 Kč. K dispozici je například na AliExpressu za 14,98 dolarů (cca 340 Kč).

Xiaomi Anti-Lost Traction Bracelet – vodítko pro děti

Máte hyperaktivní dítě, které ani chvilku neposedí na jednom místě? Pak možná oceníte poslední produkt dnešního přehledu – Xiaomi Anti-Lost Traction Bracelet – vodítko pro děti. Produkt vyrábí čínská firma Enterprise Shanghai Shuo Mi Technology, zabývající se výrobou obalů a dalších doplňků pro telefony, jakož i výrobky pro děti, jako jsou dětské skládací vozíky, nano antibakteriální trička a další.

Xiaomi Anti-Lost Traction Bracelet
Xiaomi Anti-Lost Traction Bracelet

Xiaomi Anti-Lost Traction Bracelet je, jak napovídá název, náramek, který má zabránit tomu, aby se ratolest ztratila. Průměr náramku lze přizpůsobit ruce dítěte i rodiče, vnitřek je polstrovaný, aby byl kontakt s rukou příjemný.

Vnitřek náramku je polstrovaný
Vnitřek náramku je polstrovaný

Rodičovský a dětský náramek jsou spojeny spirálově krouceným drátem, který má tři vrstvy. Vnější vrstva je vyrobena z průhledného polyuretanu, prostřední vrstva je tvořena bílým jádrem z PVC a uvnitř je drát z nerezové oceli. Drát je velice pevný, nelze ho snadno přetrhnout ani přestřihnout.

Vodítko pro děti
Vodítko pro děti

Vodítko pro děti je při maximálním natažení dlouhé dva metry, poskytuje potomkovi svobodu při hraní, ale zároveň zajišťuje, aby se nevzdálilo z dohledu rodiče. Vybírat lze ze dvou barevných variant: zelené pro chlapečky a růžové pro holčičky.

Pokud vás tento produkt zaujal, pak vězte, že ho můžete pořídit například na BangGood.com za 230 korun.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.