3 (ne)známé produkty Xiaomi: stolek, skládací kolo a masáž krku

Je tu pátek a s ním již 60. pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme méně známé produkty společnosti Xiaomi. Tentokrát to bude stolek pod počítač, skládací kolo a uvolňující masáž krku.

Xiaomi LEBAND Office Computer Electric Intelligent Lifting Table – stolek pod počítač

Chytrý elektrický stolek Xiaomi LEBAND Office Computer Electric Intelligent Lifting Table je primárně určen lidem, kteří mají časté bolesti zad, způsobené nesprávným držením těla při sezení před počítačem. Mnoho lidí kvůli práci nebo zábavě tráví hodně času před monitory nebo notebooky na úkor zad. Přitom na trhu existují řešení, která zmírňují tyto problémy.

Xiaomi LEBAND Office Computer Electric Intelligent Lifting Table
Xiaomi LEBAND Office Computer Electric Intelligent Lifting Table

Stolek Xiaomi LEBAND je vybaven elektrickou zvedací deskou, ovladatelnou buď z telefonu, nebo pomocí tlačítka. Je vyroben z hliníkové slitiny s vysokou pevností, díky čemuž je lehký i odolný. Dodává se s přívodním kabelem, takže snadno připojíte počítač včetně veškerého příslušenství – celkem unese až 15 kilogramů.

Chytrý elektrický stolek pod počítač
Chytrý elektrický stolek pod počítač

Provedení je pro Xiaomi typické: jednoduché křivky, bílá barva desky, čistý a ničím nerušený design. Stolek umístíte na stávající stůl, kde jeho pozici spolehlivě zajistí silikonové nožičky.

Takto funguje mechanismu stolu
Takto funguje mechanismu stolu

Když do aplikace zadáte svou výšku a výšku původního stolu, bude úroveň desky nastavena do nejvhodnější polohy. Výška stolku může být v rozmezí od 7,2 do 40 cm. Pokud je umístěn na stole, bude vhodný pro lidi o výšce 150-190 centimetrů.

Aplikace pro ovládání stolu
Aplikace pro ovládání stolu

Stolek, který se postará o komfort vašich zad, můžete koupit třeba na GearBestu za cenu 250 dolarů, což je v přepočtu asi 5510 Kč.

Xiaomi HIMO H1 Smart Folding Electric Bike – skládací kolo

Dalším přírůstkem do početné rodiny produktů Xiaomi je skládací elektrický kříženec kola a koloběžky Xiaomi HIMO H1 Smart Folding Electric Bike. Nabízí několik režimů jízdy, díky kterým může vydržet cestovat třeba celý den.

Xiaomi HIMO H1 Smart Folding Electric Bike
Xiaomi HIMO H1 Smart Folding Electric Bike

Kolo je vyrobeno z lehké hliníkové slitiny, hmotnost celého stroje je pouze 13 kilogramů, takže se bude snadno přenášet. Díky sofistikovanému skládacímu mechanismu (složit lze tělo, řídítka i kolečka) ho můžete nosit třeba v batohu – rozměry ve složeném stavu jsou jen 32 x 45,5 centimetrů.

Skládací kolo lze složit do minimální velikosti
Skládací kolo lze složit do minimální velikosti

Poloha sedátka a celého kola je spočítána tak, aby byla nejlepší s ohledem na ergonomii a podporovala přirozené držení těla. K zastavování je použit vlastní elektronický systém, který zajišťuje rovnoměrný, lineární a bezpečný účinek.

Skládací kolo Xiaomi
Skládací kolo Xiaomi

Na jedno nabití zvládne ujet až dvacet kilometrů, což je vzdálenost, která bude pro potřeby většiny lidí naprosto postačující. Lithium-iontový akumulátor s kapacitou 6000 mAh je vyjímatelný, takže nemusíte kvůli nabíjení přenášet celé kolo. Nabití „z nuly na sto“ trvá zhruba tři až čtyři hodiny.

Kompaktní, skládací, lehké a odolné
Kompaktní, skládací, lehké a odolné

Motor s výkonem 18 wattů dokáže rozjet tento dopravní prostředek na rychlost až 18 km/h a poradí si se sklonem vozovky do 15 stupňů. Pro jízdu ve tmě je kolo vybaveno výkonným LED reflektorem.

Skládací kola
Skládací kola

Xiaomi HIMO H1 Smart Folding Electric Bike je v předprodeji na GearBestu za 800 dolarů, což v přepočtu odpovídá asi 17 640 korunám. Zahájení dodávek je plánováno na 20. září.

Xiaomi Mini Neck Massager – masáž krku

Zakončíme novinkou uplynulého týdne, která si klade za cíl zbavit vás bolestí krční páteře. Xiaomi Mini Neck Massager je masážní přístroj, zaměřující se na oblast krku. Výrobce slibuje, že ke snížení bolestí stačí přístroj používat patnáct minut denně.

Xiaomi Mini Neck Massager
Xiaomi Mini Neck Massager

Má čtyři kulaté masážní kontakty o průměru 15 milimetrů, které masírují kůži a otáčejí se, aby poskytly dokonalou masáž. K dispozici jsou tři rychlostní stupně, od pomalé pro relaxační masáž, až po nejrychlejší, určený k ústupu intenzivní bolesti.

Jednoduché cvičení s masáží
Jednoduché cvičení s masáží

Masážní přístroj nevyrábí přímo Xiaomi – jedná se o produkt třetí strany, dodávaný společností Tianjin Jiu’an Medical Electronics Co., Ltd. Xiaomi ho však zaštiťuje svou značkou, takže lze předpokládat, že kvalita bude odpovídat tomu, nač jsou její zákazníci zvyklí.

Masážní přístroj
Masážní přístroj

Produkt je momentálně k dispozici na platformě Xiaomi Youpin, takže je dostupný pouze v Číně. Cena je nastavena na 269 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 870 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

2 komentáře: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: stolek, skládací kolo a masáž krku

 • 21. 9. 2018 (6:35)
  Permalink

  Proč jste přestali vydávat 3 neznámé produkty? 🙁

 • 27. 9. 2018 (13:04)
  Permalink

  Dobrý den,

  nebojte se, 3 neznámé produkty se zase vrátí. Ale věnovali jsme se recenzím nových telefonů Black Shark, Poco F1 a Redmi Note 6 Pro.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.