Telefon Xiaomi Mi Mix 3 bude mít výsuvný přední foťák

Telefony řady Mi Mix se vyznačovaly „našlapaným“ hardwarem a netradičním řešením svého těla. Například model Xiaomi Mi Mix 2s, který jsme nedávno recenzovali, měl fotoaparát v pravém dolním rohu. Ani chystaný telefon Xiaomi Mi Mix 3 nebude v tomto směru výjimkou a přijde s něčím novým: bude mít výsuvný přední fotoaparát.

Dá se říci, že modely Mi Mix jsou doslova prodchnuté snahou o neotřelý design a minimalistické rámečky. Naznačuje to obrázek, který na čínské sociální síti Weibo publikoval generální ředitel společnosti Bin Lin. Kromě toho také potvrdil, že Xiaomi Mi Mix 3 bude představen v říjnu.

Telefon Xiaomi Mi Mix 3 s výsuvným foťákem

Jak je vidět na obrázku (spekuluje se, zda jde o fotografii, nebo render), telefon Xiaomi Mi Mix 3 bude mít ještě tenčí, (takřka neviditelné) rámečky než jeho předchůdce. Tohoto cíle bylo dosaženo především ztenčením spodní části rámečku, takzvané „brady“.

Telefon Xiaomi Mi Mix 3 bude mít výsuvný přední foťák
Telefon Xiaomi Mi Mix 3 bude mít výsuvný přední foťák

S tímto krokem bylo nutné vyřešit otázku, kde bude umístěn přední fotoaparát, který měl své místo v pravém dolním rohu. Čínský výrobce přišel s netradičním řešením: foťák bude umístěn ve výsuvné konstrukci, takže bude vidět jen v případech, kdy ho uživatel bude používat.

Nutno podotknout, že se nejedná o vysloveně průkopnické řešení – s víceméně stejným zpracováním přišly i nedávno uvedené telefony Oppo Find X a Honor Magic 2. Hlavní výhodou jsou opravdu minimalistické rámečky bez použití výřezu obrazovky. Lze předpokládat, že různým způsobem zpracované přední foťáky budou jedním z trendů následujícího roku.

Co bude ve výsuvné části?

V případě Xiaomi Mi Mix 3 jsou ve výsuvné horní části vedle fotoaparátu umístěny ještě další komponenty. Na obrázku lze vidět přinejmenším senzory a reproduktor pro hovory. Je tedy otázkou, zda bude možné například telefonovat bez nutnosti vysouvat tuto sekci.

Očekává se, že Xiaomi Mi Mix 3 přijde s procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB operační paměti a 128GB interním úložištěm. Na přední straně bude mít AMOLED obrazovku s rozlišením 2K a patrně rekordním poměrem obrazovky k tělu.

Co říkáte na to, jak vypadá Xiaomi Mi Mix 3?

Zdroje: china-review.com.ua, gizchina.com, hi-tech.mail.ru, androidheadlines.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.