3 (ne)známé produkty Xiaomi: tlačítkový telefon, deštník a ventilátor

Opět je tu pátek, což na našem blogu znamená, že jsme pro vás připravili v pořadí už 57. výběr produktů Xiaomi, které možná neznáte. Dnes vám představíme velice zajímavý tlačítkový telefon, lehký a velký deštník a praktický ventilátor.

Xiaomi QIN AI Phone – tlačítkový telefon

Často v rámci tohoto seriálu ukazujeme, že Xiaomi není „jen“ výrobcem telefonů. Tentokrát uděláme výjimku a začneme právě telefonem. Zajímavý je především tím, že je tlačítkový, není chytrý, ale disponuje automatickou inteligencí.

Xiaomi QIN AI Phone
Xiaomi QIN AI Phone

Začněme tím, že mobil je k dispozici ve dvou verzích: Qin1 a Qin1s. Model Qin1 podporuje pouze sítě 2G a jeho technické parametry jsou slabší – konkrétně čítají procesor MediaTek MT6260A s jedním jádrem ARM7, 8 MB paměti RAM a 16 MB interního úložiště.

Verze Qin1s se může pochlubit mnohem výkonnějším hardwarem v čele s dvoujádrovým čipem Spreadtrum SC9820, 256 MB RAM a 512 MB interního úložiště. Nabídne také podporou sítí 3G a 4G LTE a schopností určovat polohu pomocí GPS.

Tlačítkový telefon Xiaomi
Tlačítkový telefon Xiaomi

Telefon má klasickou „mechanickou“ klávesnici a minimalistický vzhled. Nad klávesnicí je 2,8palcová IPS obrazovka s rozlišením 320 x 240 obrazových bodů, chráněná odolným sklem Gorilla Glass 4.

Oba telefony podporují Bluetooth 4.2 LE a W-Fi, naopak nedisponují fotoaparátem ani 3,5mm konektorem pro sluchátka. Energii zajišťuje baterie s kapacitou 1480 mAh, kterou lze nabíjet přes konektor USB-C. Dle výrobce by na jedno nabití měl vydržet až 15 dní běžného používání.

Xiaomi QIN AI Phone - tlačítkový telefon
Xiaomi QIN AI Phone – tlačítkový telefon

Telefon je bohatě vybaven aplikacemi, mezi kterými najdeme například hlasového tlumočníka, schopného překládat z/do 17 jazyků, který funguje bez připojení k internetu. Právě v této aplikaci se mají projevovat schopnosti implementované umělé inteligence.

Tlačítkový telefon Xiaomi QIN AI Phone je dostupný v tmavě šedé a bílé barvě, časem by měla přibýt ještě červená a zlatá. Prodeje budou zahájeny 15. září a levnější verze přijde na 199 čínských jüanů, což je v přepočtu jen 650 korun. Dražší varianta bude stát 299 čínských jüanů, což je 970 Kč.

Můžeme předpokládat, že novinka se stane snem milionů lidí po celém světě, protože je ideálním tlačítkovým telefonem, který může být velmi užitečný. Bohužel se s největší pravděpodobností vůbec nedostane mimo Čínu.

Xiaomi 90 Fun Portable Umbrella – deštník

Jako další tu máme deštník Xiaomi 90 Fun Portable Umbrella, jehož cílem je chránit svého majitele nejen před deštěm, ale i sluncem, zejména pak ultrafialovým zářením. K dispozici je ve dvou barvách: šedé a černé.

Xiaomi 90 Fun Portable Umbrella
Xiaomi 90 Fun Portable Umbrella

Textilie deštníku je vyrobena z polyesteru s velmi vysokou hustotou vláken, díky čemuž nepropouští ani intenzivní déšť a je přitom velice lehká. Pokud se potřebujete zbavit zachycené vody, stačí deštník jemně oklepat.

Deštník od Xiaomi
Deštník od Xiaomi

Kostru tvoří šest hliníkových ramen, držadlo je vyrobeno z nylonu a sklolaminátu, což produktu dodává odolnost a houževnatost. Díky rozměrům, které jsou v rozloženém 115 x 66 centimetrů, dokáže chránit před deštěm či sluncem i dvě až tři osoby najednou. Hmotnost jen 309 gramů oceníte, pokud budete deštník muset držet delší dobu. Ve složeném stavu jsou rozměry jen 32 x 5 cm.

Deštník ve složeném stavu
Deštník ve složeném stavu

Deštník Xiaomi 90 Fun Portable Umbrella by měl být dostupný i na trzích mimo Čínu – aktuálně je k dostání například na BangGood.com za cenu 499 Kč. V Číně je nabízen za 59 čínských jüanů, což je pouhých 190 korun.

Xiaomi Youpin VH – ventilátor

Na závěr tu máme ventilátor Xiaomi Youpin VH, jehož cílem je učinit náročné horké dny o něco snesitelnějšími. Zařízení s rozměry 10 x 12 x 10 centimetrů váží 350 gramů, a kromě ventilátoru najdete v balení už jen napájecí kabel.

Xiaomi Youpin VH
Xiaomi Youpin VH

Ventilátor je k dispozici v bílé a černé barvě, které jsou ideální pro použití v jakémkoli prostoru. Zajímavostí konstrukce je kožený popruh, který lze použít buď k podložení, nebo k zavěšení ventilátoru do prostoru. Tělo je rozebíratelné, takže je možné zařízení čistit od prachu a zachycených nečistot.

Ventilátor je k dispozici v bílé a černé barvě
Ventilátor je k dispozici v bílé a černé barvě

K ovládání slouží dotykové tlačítko v horní částí zařízení. Tímto tlačítkem ventilátor nejen zapnete a vypnete, ale také můžete nastavovat intenzitu foukání. Přestože má Xiaomi Youpin VH dva motory, funguje naprosto tiše, takže vás nebude rušit při práci, učení nebo spánku.

K ovládání slouží dotykové tlačítko v horní částí zařízení
K ovládání slouží dotykové tlačítko v horní částí zařízení

Napájení probíhá přes kabel s koncovkou USB, takže ho můžete připojit k počítači, notebooku, powerbance nebo napájecímu adaptéru většiny telefonů.

Napájení probíhá přes kabel s koncovkou USB
Napájení probíhá přes kabel s koncovkou USB

Xiaomi Youpin VH můžete pořídit například na GearBestu za cenu 17,99 dolarů, což je v přepočtu asi 400 korun.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.