3 (ne)známé produkty Xiaomi: motokára, reproduktory a odpadkový koš

Opět tu máme pátek, což znamená, že se budeme (virtuálně) přehrabovat v zajímavých produktech společnosti Xiaomi. Dnes to bude elektrická motokára pro malé i velké, bezdrátové reproduktory nejen k počítači a chytrý odpadkový koš.

Xiaomi Ninebot No.9 Balance Car Kart – elektrická motokára

V současnosti jsou v kurzu nejrůznější hoverboardy a gyroboardy, o kterých se často mluví jako o dopravním prostředku budoucnosti. Jenže ne každý touží po balancování na hranici pádu. Xiaomi nyní přichází s další „velkou hračkou pro malé i velké děti“. Jmenuje se Xiaomi Ninebot No.9 Balance Car Kart a jde o elektrickou motokáru.

Xiaomi Ninebot No.9 Balance Car Kart
Xiaomi Ninebot No.9 Balance Car Kart

Také jízdní parametry jsou vcelku zajímavé. Při úvodním zrychlení dosahuje přetížení až 0,7 G. Maximální rychlost je 24 km/h, což určitě není špatné. Zajímavý je způsob, jakým se mění směr jízdy: stačí poklepat nohou na brzdový pedál.

Elektrická motokára od Xiaomi
Elektrická motokára od Xiaomi

Když už víme, jak vozítko jezdí, podívejme se na to, jak zastavuje. Kromě elektronických provozních brzd je vybaveno také mechanickou ruční brzdou a v kritických situacích může být použita nouzová brzda.

Pneumatiky jsou bezvzduchové, snadno udržovatelné s podélným vzorem drážek s výborným odvodem vody. Konstrukce vozítka je posuvná a lze ji nastavit pro osoby s výškou mezi 130 a 190 centimetry. Nosnost je 100 kilogramů, takže si může zajezdit i urostlý dospělý.

Motokára uveze děti i dospělé
Motokára uveze děti i dospělé

Z hlediska bezpečnosti je Ninebot No.9 Balance Car Kart vozidlo s dvojitou ochranu proti kolizím. Vnější absorpční plastová vrstva účinně snižuje nárazovou sílu, zatímco vnitřní ocelový rám zajišťuje vysokou pevnost těla a zabraňuje deformaci karoserie.

V přepočtu stojí přibližně 10 000 Kč
V přepočtu stojí přibližně 10 000 Kč

Xiaomi Ninebot No.9 Balance Car Kart se začal prodávat v Číně ve čtvrtek za cenu 2999 čínských jüanů (asi 9700 Kč). Pořídit ho můžete třeba na GearBestu za 1713 dolarů, což je v přepočtu přibližně 37 900 Kč.

Xiaomi Bluetooth computer speaker – bezdrátové reproduktory

Další novinkou tohoto týdne jsou bezdrátové reproduktory k počítači Xiaomi Bluetooth computer speaker. Jedná se o stereofonní reproduktory, které přes Bluetooth můžete připojit nejen k počítači či notebooku, ale také k tabletu či mobilnímu telefonu.

Xiaomi Bluetooth computer speaker
Xiaomi Bluetooth computer speaker

Kromě podpory přehrávání bezztrátového zvuku mohou posloužit také jako handsfree pro hlasové hovory. Z hlediska designu se jedná o dva kvádry se zaoblenými hranami. Hlavní reproduktor poznáte podle tlačítek pro nastavení hlasitosti. V jeho přední části je také ukryta indikační LED a mikrofon.

Hlavní reproduktor poznáte podle tlačítek pro nastavení hlasitosti
Hlavní reproduktor poznáte podle tlačítek pro nastavení hlasitosti

Tělo je vyrobeno z eloxovaného hliníku, samotné reproduktory jsou kryty textilií. Ačkoli nejsou příliš velké, slibují skvělý zvuk. Nabízejí celou řadu hudebních režimů a jak bylo uvedeno, podporují také bezztrátový zvuk. Jsou kompatibilní s řadou zvukových formátů, jako jsou MP3, AAC, APTX a APTX-LL.

Nabízejí celou řadu hudebních režimů
Nabízejí celou řadu hudebních režimů

Reproduktory jsou velmi kompaktní a fungují, ať jsou umístěny vodorovně nebo svisle. Dokážou se přizpůsobit prostředí, kde je používáte, ať už jste doma, v kanceláři nebo třeba s přáteli v parku.

Bezdrátové reproduktory
Bezdrátové reproduktory

Komunikace probíhá přes Bluetooth 4.2, nebo skrz 3,5mm konektor. Energii zajišťuje dobíjecí baterie s kapacitou 12000 mAh. V současné době jsou nabízeny na platformě Youpin za cenu 399 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1290 Kč. Na GearBestu je pořídíte za 97 dolarů, což je přibližně 2150 Kč.

Xiaomi Smart trash – odpadkový koš

Co všechno může být součástí chytré domácnosti? Určitě vás napadla celá řada produktů, včetně těch, jež jsme vám představili v rámci našeho cyklu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Co třeba takový odpadkový koš? Jak se tato nedílná součást každé domácnosti dá vylepšit?

Xiaomi Smart trash
Xiaomi Smart trash

Xiaomi Smart trash je chytrý odpadkový koš, který automaticky zavře plný odpadní pytel a připraví ho k vyhození, což je nesporně velmi originální myšlenka. Produkt je vyroben z velmi kvalitních plastových materiálů, má kapacitu až 15,5 litru a je vybaven systémem, který dokáže uzavřít sáček na odpadky stisknutím tlačítka. Je vysoký 40 centimetrů a váží 3,5 kilogramu.

Chytrý odpadkový koš
Chytrý odpadkový koš

Hlavním rysem koše je víko, které se otevírá automaticky. Víko je vzduchotěsné, takže může účinně zabraňovat vzniku zápachu a koš tak nebude lákat mouchy a jiný hmyz. Součástí je senzor, který detekuje lidskou ruku nebo jiné blížící se předměty ve vzdálenosti 0 až 35 cm. Koše se tak prakticky vůbec nemusíte dotýkat.

Víko se otevírá automaticky
Víko se otevírá automaticky

Novinka je součástí filozofie společnosti Xiaomi, která podporuje myšlenku chytrého životního stylu na každém kroku. Čínský výrobce tak hodlá přetvořit každý aspekt domovů svých uživatelů. Nový odpadkový koš můžete být použit v kanceláři nebo v jakémkoli vnitřním prostředí.

Uvnitř zařízení najdeme pruh LED světel, který zajišťuje vhodné osvětlení uvnitř odpadkového koše. Světla jsou napájena vyměnitelnou 12V baterií, díky které vydrží svítit celkem a půl hodiny.

Uvnitř zařízení najdeme pruh LED světel
Uvnitř zařízení najdeme pruh LED světel

Xiaomi si novinku cení na 199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 640 Kč, a nabízí ji pod svou crowdfundingovou platformou Youpin. Zahájení dodávek je plánováno na září.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.