Recenze Xiaomi Redmi 6: důkaz, že nejlevnější nemusí znamenat špatný

Telefony řady Redmi patří k cenově nejdostupnějším značkovým mobilům, které můžete na našem trhu sehnat. Jak obstál aktuální Xiaomi Redmi 6 v redakčním testu? Platí spíš, že cena odpovídá kvalitě, nebo se čínský výrobce řídí heslem „za málo peněz hodně muziky“? Na to vám objektivně odpoví naše recenze Xiaomi Redmi 6.

Balení obsahuje jen to nezbytné

V minimalistické červené krabičce jsme kromě samotného Xiaomi Redmi 6 našli už jen asi metr dlouhý napájecí/datový kabel, síťový adaptér (v našem případě s čínskou koncovkou) a prostředek pro otevření slotu na SIM/microSD. Nic více a nic méně. Ostatně pohybujeme se v nejnižší cenové hladině, kde opravdu není zvykem balit k telefonu jakékoli příslušenství. I když u předchozí generace Redmi 5 výrobce mile překvapil průhledným silikonovým pouzdrem, tak u této verze se překvapení nekoná.

Máme rozbaleno, recenze Xiaomi Redmi 6 může začít!
Máme rozbaleno, recenze Xiaomi Redmi 6 může začít!

Vzhled a zpracování na velmi dobré úrovni

Telefon jsme dostali ve stříbrné variantě s černou přední stranou. Celou čelní stranu pokrývá sklo, které vystupuje asi milimetr nad okolní povrch. V prostoru nad displejem je výřez pro reproduktor, veškerá další výbava, jako je přední fotoaparát a senzory přiblížení či okolního světla se schovala pod sklo.

Čelní strana Xiaomi Redmi 6
Čelní strana Xiaomi Redmi 6

Hrany telefonu

Na pravé hraně jsou tradičně tlačítka pro zapnutí/vypnutí a nastavení hlasitosti, která jsou situovaná v blízkostí palce. Na horní hraně je kromě sekundárního mikrofonu také konektor pro připojení sluchátek, která však nejsou součástí balení.

Na levé hraně je slot pro SIM karty formátu nanoSIM a paměťovou kartu microSD. Uživatel nemusí vybírat mezi dvěma SIM, nebo jednou paměťovou kartou a jednou SIM – Redmi 6 má slot, do kterého lze nainstalovat současně dvě nanoSIM a jednu microSD. Na spodní hraně je konektor microUSB a primární mikrofon.

Zadní strana

Na zadní straně je mřížka hlasitého reproduktoru, čtečka otisků prstů, duální fotoaparát s horizontálním uspořádáním a LED bleskem. Malým zklamáním je skutečnost, že zatímco Redmi 5 měl kovová záda, Redmi 6 je kompletně plastový, což vnímáme jako malý krok zpět. Nicméně provedení přesto po vizuální stránce působí kovovým a solidním dojmem. Nejen díky plastům je Redmi 6 o 9 gramů lehčí než Redmi 5.

Pochvalu si zaslouží čtečka otisků, která fungovala nejen bezchybně, ale až překvapivě rychle. Dokonce ani mírně vlhké prsty jí nečinily větší problémy. Bez obav si dovolíme tvrdit, že ve své třídě patří rozhodně k těm nejlepším. V kategorii nejlevnějších telefonů přitom nejsou čtečky otisků buď vůbec, nebo bývají pomalé. V budoucnu by prý mohla přibýt technologie rozpoznávání obličeje.

Telefon díky zaobleným rohům a zakřiveným hranám velice příjemně padne do dlaně, neklouže, a i s ohledem na zvolený poměr stran se poměrně dobře ovládá. Plast se sice nezapatlá tak snadno, jako kov, nicméně o to jednodušeji se poškrábe. K dispozici by měly být tři barevné varianty: modrá, zlatá a stříbrná (respektive v našem e-shopu je uváděna jako šedá).

Obrazovka s příjemným poměrem

Obrazovka telefonu Xiaomi Redmi 6 se proti předchozí generaci překvapivě zmenšila z 5,7″ na 5,45″. Rozlišení zůstalo stejné 720 x 1440 obrazových bodů, což v případě letošního modelu znamená o trochu vyšší jemnost 293 ppi. Jedná se o IPS LCD panel s poměrem stran 18:9, který svými parametry nenadchne, ale ani neurazí. Pozorovací úhly jsou spíše průměrné, bílá má lehce našedlý nádech a podsvícení není dokonale rovnoměrné. Čitelnost na slunci je v nejlepším případě průměrná, AMOLEDy ale přeci jen nabízejí o něco vyšší kontrast. Automatická regulace jasu fungovala dobře a poměrně svižně.

Na druhou stranu nesmíme zapomínat, že se díváme na obrazovku telefonu nejnižší cenové kategorie, takže je potřeba brát ji s rezervou. Díky zvolenému poměru stran je telefon užší a lépe se tedy drží v dlani. Chválíme, že se čínský výrobce v honbě za co nejtenčími rámečky nepustil cestou výřezu obrazovky, takže zařízení působí možná trochu konzervativním dojmem. Na druhou stranu musíme uznat, že horní a dolní rámečky jsou na dnešní dobu trochu velké, ačkoli to nevnímáme jako zásadní problém. Dodejme, že k navigaci slouží tlačítka na obrazovce.

Nad displejem najdeme kromě předního fotoaparátu také bílou notifikační LED, jejíž možnosti nastavení jsou velmi omezené: můžete zapnout/vypnout blikání a rozsvícení během nabíjení.

Neměli bychom zapomenout na fakt, že výrobce nedeklaruje žádnou odolnost proti vodě a prachu, což je v této normální, nicméně určitě je vhodné si to uvědomovat a nepoužívat zařízení například v prudkém dešti.

Zvuk je dobrý, až na umístění reproduktoru

Umístění mřížky hlasitého reproduktoru na zadní stranu telefonu považujeme za krajně nešťastné řešení. Důvodů je více – když budete hrát hry či sledovat film, bude zvuk vycházet směrem od vás. Při položení telefonu na rovnou podložku či umístění do držáku v autě dochází často k ucpání výstupu a tím značnému omezení hlasitosti.

Umístění hlasitého reproduktoru na zadní stranu telefonu považujeme za krajně nešťastné řešení
Umístění hlasitého reproduktoru na zadní stranu telefonu považujeme za krajně nešťastné řešení

Z hlediska podání zvuku je jasné, že nebudeme čekat zázraky. Reproduktor prostě hraje, a to je asi vše, co bychom k němu mohli říci. Zvuk je poměrně nevýrazný, plochý, bez výraznější basové složky. Ani maximální hlasitost však nemusí při vyšší hlučnosti stačit, takže se v hlučnějším prostoru sem tam stane, že přeslechnete vyzvánění či oznamovací tón.

Na druhou stranu je ale nutné objektivně přiznat, že od telefonu nejnižší cenové třídy asi nikdo nečeká nějakou překvapivě vysokou kvalitu podání zvuku.

Hardware se vydal jinou cestou

Dostáváme se k asi největšímu rozdílu proti loňskému modelu. Zatímco Redmi 5 byl postaven na procesoru Qualcomm Snapdragon 450 na 1,8 GHz, srdcem Redmi 6 je Mediatek Helio P22 taktovaný na 2,0 GHz. Oba čipy ale používají jádra Cortex-A53, takže rozdíl by nemusel být tak markantní. Podle „zlých jazyků“ však použitím procesoru Mediatek udělal z Redmi 6 „opravdový low end“.

Se změnou čipu souvisí i jiná grafická akcelerace – zatímco Redmi 5 disponoval Adrenem 506, v letošním modelu tepe srdce PowerVR GE8320. Mediatek však tento čip vyrábí 12nm technologií, která by měla přinést nižší spotřebu elektrické energie při vyšším výkonu. To je ovšem otázka do pranice, protože Redmi 6 při náročnějších úlohách, jako jsou například benchmarky, určitě „topí“ citelně více než loňský model.

Benchmarky

Samozřejmě jsme nemohli vynechat tradiční dva benchmarky AnTuTu a GeekBench. Ve 3D scénách benchmarku AnTuTu Redmi 6 viditelně lagoval, z čehož soudíme, že v náročnějších hrách může mít poměrně zásadní problémy a bude nutné hrát je v nižším rozlišení. Zatímco Redmi 5 získal v tomto testu v průměru 70063 bodů, Redmi 6 dosáhl na 75636 bodů, což je o 8 % více.

Při testování v GeekBench dosáhl Redmi 5 skóre v operacích s jedním jádrem 763 bodů a v operacích s více jádry 3496 bodů. Letošní Redmi 6 v operacích s jedním jádrem 816 bodů (+7 %) a v operacích s více jádry 3618 bodů (jen o 3,5 % více).

Operační paměť a interní úložiště

Subjektivně vzato telefon vcelku v pohodě zvládal běžné operace, za což do jisté míry může i dobře odvedená práce na MIUI (ostatně MIUI 10 má v tomto směru lepší výsledky než například čistý Android). 3 GB operační paměti jsou také docela dobrým základem pro plynule běžící systém a programy, a pokud se na náš trh dostane i varianta se 4 GB RAM, určitě to bude krok správným směrem.

Z hlediska interní paměti už naštěstí není k dispozici varianta se 16 GB. Nejnižší verze, kterou jsme měli k testování, nabídne 32GB úložiště, ze kterých je uživateli k dispozici asi 22 GB. To je pro nenáročné uživatele docela solidní základě. Ti náročnější budou moci sáhnout po verzi se 64GB úložištěm, které ale logicky zvedne cenu.

Paměť je možné rozšířit paměťovými kartami formátu microSD s maximální kapacitou až 256 GB. Majitelé se tentokrát nebudou muset rozhodovat mezi dvěma SIM, nebo jednou SIM a jednou paměťovou kartou.

Baterie s dvoudenní výdrží

Je otázkou, co výrobce vedlo ke snížení kapacity baterie z původních 3300 mAh, kterými disponoval Redmi 5, na 3000 mAh. Pokud za tím byla teoretická menší náročnost procesoru, dá se to pochopit. Ač Redmi 6 rozhodně patří k mobilům se slušnou výdrží, dva dny na jedno nabití bychom u něj čekali snad jedině u hodně umírněných uživatelů.

Překvapila nás například poměrně vysoká spotřeba při spuštěné navigaci Waze, přičemž energii nestíhala doplňovat ani připojená nabíječka, která to u jiných mobilů zvládá bez potíží. Svůj podíl na tom má určitě i absence podpory rychlého nabíjení, která je přeci jen stále doménou od střední třídy výše. Proč ale výrobce alespoň nevyměnil zastaralý konektor microUSB za USB-C, je nám ale trochu záhadou.

Komunikace s okolním světem

V konektivitě je na tom Redmi 6 prakticky stejně, jako loňský model. V případě Wi-Fi podporuje standardy 802.11 b/g/n, ovšem k bezdrátové síti, vysílající na 5 GHz, se tímto telefonem nepřipojíte. V případě Bluetooth můžeme zmínit verzi 4.2, tradičně zamrzí absence NFC, kvůli které je telefon nepoužitelný pro bezkontaktní platby mobilem. Za zmínku určitě stojí konektor pro připojení sluchátek (která však nejsou součástí balení), na který někteří výrobci zanevřeli, nebo FM rádio.

Trochu jsme měli obavy z určování polohy pomocí satelitních systémů, což je segment, kde telefony s čipy Mediatek měly v minulosti často až fatální problémy. Redmi 6 se chlubí podporou GPS, A-GPS, GLONASS a BDS. Fixace polohy fungovala bezvadně – zpravidla netrvala déle než tři sekundy. Při navigaci jsme nezaznamenali sebemenší potíže – GPS fungovala tak, jak bychom od moderního telefonu čekali. Dokonce i při geocachingu telefon poměrně přesně zaměřoval a dovolíme si tvrdit, že v této oblasti fungoval citelně lépe než Redmi 5.

Samozřejmě nechybí podpora všemožných mobilních sítí a pásem, ale co je nejdůležitější: LTE, včetně „českého“, funguje zcela bez problémů.

Co však proti loňské verzi některé uživatele asi zamrzí, je absence infračerveného portu. Telefon tak není možné použít k ovládání domácí elektroniky místo dálkového ovladače.

Duální fotoaparát dělá v dobrých podmínkách pěkné fotky

Od telefonu této cenové kategorie asi nikdo nečeká, že bude pořizovat snímky jako digitální zrcadlovka. Na druhou stranu nutno říci, že jsou dávno pryč doby, kdy se foťáky nejlevnějších mobilů daly označovat s nejlepší vůlí jako „obrázkové záznamníky“.

Foťák doznal proti předchozí generaci přinejmenším jednoho zásadního vylepšení: je totiž duální. Uspořádání objektivů je horizontální, primární snímač má rozlišení 12 Mpx a světelnost f/2,2, sekundární má rozlišení 5 Mpx a světelnost taktéž f/2,2. V základní výbavě nechybí LED blesk ani podpora režimů HDR a panorama. Výsledné obrázky mají rozlišení 4016 x 3008 obrazových bodů a velikost jedné fotky je v průměru 2,37 MB, což naznačuje poměrně velkou míru komprese.

Za běžných podmínek pořídíte tímto telefonem poměrně pěkné fotky, které však neoslní zachycenými detaily, ani nepřekvapí úplně věrnými barvami. Můžeme konstatovat, že foťák Redmi 6 má překvapivě ​​slušný dynamický rozsah a hezky fungující automatické HDR.

Řekněme to asi takto: fotky z Redmi 6 určitě bez ostudy obstojí při vystavování na sociálních sítích, ale nějaké vyšší ambice tento model nemá. S klesajícím osvětlením nastupuje poměrně viditelný šum a ztráta detailů, obtížnější je i ostření a často dojde k rozmazání, což je částečně dáno i absencí jakékoli stabilizace. Focení s bleskem lze považovat za krajní nouzi – určitě s ním ve tmě neuděláte pěkné fotky.

Přes relativně malý výkon telefonu nás mile překvapila funkce sériového pořizování až dvaceti snímků v rychlém sledu za sebou, během kterého Redmi 6 zvládá pořídit deset snímků v plném rozlišení za sekundu. V případě, že automatika rozhodne o tom, že bude vhodné použít režim HDR, počítejte po pořízení snímku s citelným zaseknutím.

Ukázkové fotky pořízené telefonem Xiaomi Redmi 6

Redmi 6 a natáčení videa

Redmi 6 je schopen natáčet v rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů při 30 snímcích za sekundu, což lze dnes považovat za dobrý standard. Kvalita obrazu sice není nijak oslnivá, nejvíce je viditelná absence jakékoli stabilizace, nicméně pro vystavování na sociální sítě bude stačit. Kvalitu natočeného zvuku hodnotíme jako průměrnou, avšak lepší než u některých jiných modelů tohoto výrobce.

Ukázková videa pořízená telefonem Xiaomi Redmi 6

Na přední straně je, stejně jako u Redmi 5, fotoaparát s rozlišením 5 Mpx. Za dobrého světla pořizuje průměrné snímky, nicméně jste-li příznivci selfies, doporučíme vaší pozornosti spíše model Redmi S2.

Našlapaná softwarová výbava

Jako operační systém je v případě Redmi 6 nainstalována MIUI 9.6.8, postavená na Androidu 8.1 Oreo. My jsme měli k testování čínskou verzi, která se v některých směrech může od ROMky, se kterou půjde tento model do Evropy, často i velmi zásadně lišit. Například jsme neměli možnost nastavit si jako jazyk češtinu.

Co můžeme říci hned na začátek, je skutečnost, že operační systém běžel na tomto telefonu naprosto plynule a přes řekněme průměrnou operační paměť jsme nezaznamenali žádná zaseknutí, ani jiné projevy slabšího výkonu. Je vidět, že s optimalizací si Číňané opravdu vyhráli.

Předinstalované aplikace

Z hlediska výbavy patří telefony Xiaomi s MIUI k těm „našlapanějším“, což zákazníci většinou hodnotí kladně. V čínské ROMce najdete mimo jiné následující aplikace:

 • Weather – předpověď počasí na následující 3 respektive 5 dní.
 • Gallery – základní galerie pro prohlížení a jednoduchou editaci fotek a obrázků uložených v telefonu.
 • Music – přehrávač hudebních souborů.
 • Themes – možnost změny vzhledu celého systému pomocí grafických témat (v Evropě patrně nebude dostupné).
 • App Store – vlastní obchod s aplikacemi – čínská alternativa Obchodu Play.
 • Security – čištění, zrychlení a další optimalizace systému, včetně možnosti kontroly antivirovým programem.
 • Contacts – aplikace pro správu kontaktů.
 • Calculator – základní, ale pro většinu potřeb zcela postačující kalkulačka.
 • File Manager – na rozdíl od čistého Androidu nabízí MIUI vlastního správce souborů.
 • Mail – vlastní aplikace pro práci s elektronickou poštou. Podporuje například i Gmail.
 • Clock – hodiny, budík, stopky a minutka v jedné aplikaci.
 • Recorder – jednoduchý záznamník zvuku či chcete-li diktafon.

Aplikací je opravdu mnoho

 • Screen Recorder – aplikace pro nahrávání obsahu obrazovky do videa.
 • Compass – kompas, který je schopen fungovat v režimu rozšířené reality.
 • Scanner – skener čárových a QR kódů, aplikace pro skenování vizitek a dalších dokumentů.
 • Downloads – přehled stažených souborů.
 • Feedback – podpora s možností odeslání zpětné vazby.
 • FM Radio – aplikace pro poslech rozhlasového vysílání na velmi krátkých vlnách, která překvapivě nevyžaduje připojení sluchátek.
 • MI AI – automatická inteligence, která však funguje jen v čínštině.
 • SIM Toolkit – přístup k aplikacím, uloženým na SIM kartě.
 • Internet – základní webový prohlížeč.
 • Messaging – aplikace pro správu se SMS. Již má pokročilé funkce, jako je odložené odeslání v zadaný den a čas.
 • Calendar – vlastní kalendářové řešení, které je schopné fungovat s Kalendářem Google.
 • Notes – jednoduchý poznámkový systém.
 • Mi Store – online obchod s produkty Xiaomi.
 • Games – výběr her (v evropské mutaci není, protože je tu Obchod Play).
 • Mi Video – nabídka filmů (v evropské mutaci není, protože je tu Obchod Play).
 • News – aktuality z různých zdrojů (v evropské mutaci není, protože je tu Zprávy a počasí).
 • Mi Home – i u nás dobře známá aplikace pro ovládání chytré domácnosti Xiaomi.
 • Amap – mapová aplikace, která však na našem území nemá podklady (v evropské mutaci není, protože jsou tu Mapy Google).

MIUI v akci

Musíme však upozornit, že jsme testovali verzi s čínskou ROM! V evropské, respektive globální variantě, kterou koupíte v našem e-shopu, je samozřejmě ROM, určená pro náš trh. Liší se především v tom, že obsahuje všechny nezbytné aplikace Google (především tedy Obchod Google Play) a naopak neobsahuje některé programy, využitelné jen na čínském trhu.

Operační systém je značně upravený, takže pokud jste zvyklí na čistý Android nebo derivát některého z výrobců, určitě to pro vás bude zásadní změna. Jedním ze zásadních rysů je zobrazování ikon všech nainstalovaných aplikací na domovských obrazovkách. Není tu tedy žádný „seznam aplikací“, ale funguje to podobně jako na iPhonech. Po svém si Xiaomi udělalo také přepínání mezi aplikacemi s horizontálním posouváním či notifikace. Kompletně přepracované jsou také notifikace a systémové nastavení.

Otázka, zda vám to bude vyhovovat, závisí primárně na vašich preferencích. Někdo MIUI vytýká příliš očividnou inspiraci prostředím iOS, dalšímu (třeba i právě proto) vyhovuje. Každopádně MIUI je sice od čistého Androidu asi nejdál ze všech výrobců, nicméně není to na úkor plynulosti.

Závěrečné hodnocení recenze Xiaomi Redmi 6

Xiaomi Redmi 6 je zástupcem nejnižší a tím pádem i nejlevnější modelové řady. Přesto o něm, ani kdybychom chtěli být hodně zlomyslní, nemůžeme v žádném případě říci, že by se jednalo o podřadný telefon. Ve většině směrů je prostě průměrný a celkově nabízí zajímavý poměr ceny a výkonu.

Proti předchozí verzi Redmi 5 jsme zaznamenali několik ústupků v čele s menší obrazovkou a plastovým tělem. Telefon je v porovnání s loňskou verzí menší, lehčí, ale také o necelých deset procent výkonnější. Nejzásadnějším krokem vpřed je nahrazení tradičního fotoaparátu duálním, nicméně pěkné fotky s ním pořídíte jen za dobrého světla. Se zhoršujícími se podmínkami jejich kvalita poměrně citelně klesá a podobně je na tom i přední fotoaparát. Dalším nesporným kladem proti loňské verzi je větší operační paměť a dvojnásobně velké interní úložiště.

Celkově vzato můžeme konstatovat, že Redmi 6 je solidní telefon s pěkným designem za zajímavou cenu. Bude vyhovovat těm, kdož nepotřebují za každou cenu největší obrazovku, ani maximální (herní) výkon. Nesporným pozitivem je slot, do kterého lze nainstalovat dvě SIM a jednu paměťovou kartu. Kladem je pochopitelně podpora „českého“ LTE.

Nižší střední třída, která se nemá za co stydět

Z hlediska hardwaru se jedná řekněme o nižší střední třídu, která se rozhodně nemá za co stydět. Věříme, že verze se 4 GB operační paměti bude ještě o kousek „živější“. Nesporným kladem je výtečná optimalizace prostředí MIUI, kde jsme ani po několikadenním používání nezaznamenali žádné „lagování“.

Baterie je dimenzována pro dvoudenní výdrž, což je fakt, který si rozhodně zaslouží vyzdvihnout. Z hlediska komunikace vnímáme jako problém absenci NFC, chyběl nám také infračervený port, díky kterému by telefon mohl zastat roli dálkového ovládání. Jako velice nepraktické pak vnímáme umístění hlasitého reproduktoru na zadní stranu.

Jestli je Redmi 6 v něčem opravdu na špičce, pak jednoznačně v tom, co za své peníze dostanete. Za částku pod 4000 Kč je to verze se 3 GB RAM a 32GB úložištěm, za tisícovku navíc už dostanete velmi solidní 4 GB RAM a 64GB paměť.

Xiaomi Redmi 6

3990 Kč
6.2

Výkon

5.5/10

Displej

4.0/10

Výdrž baterie

8.5/10

Fotoaparát

5.0/10

Cena

8.0/10

Klady

 • Dobrý poměr ceny a výkonu
 • Naprosto plynulý systém MIUI
 • Duální fotoaparát
 • Plná podpora LTE
 • Možnost použít 2 SIM a 1 microSD

Zápory

 • Plastové tělo
 • Chybí NFC
 • Umístění hlasitého reproduktoru vzadu
 • Chybí podpora rychlých standardů Wi-Fi
 • Vypuštění infračerveného portu

10 komentářů: „Recenze Xiaomi Redmi 6: důkaz, že nejlevnější nemusí znamenat špatný

 • 9. 1. 2019 (17:30)
  Permalink

  Mobil funguje, jak má, ale baterie mne totálně zklamala. Při zapnutí úsporného režimu a vypnutí všeho, tj. WiFi, datových přenosů a GPS, mobil volně položený ve stojánku bez jakéhokoli používání vydrží baterie s bídou dva dny. Konkurenční H Y6 ve stejném režimu, ale se zapnutou WiFi i GPS mi vydrží běžně 3x tak dlouho.
  Oba jsou cca 2 měsíce staré, takže „zestárlá“ baterie určitě není.

 • 10. 1. 2019 (7:06)
  Permalink

  @Radek D.
  Dobrý den,

  to je něco špatně. Telefon jsem měl také jistou chvíli bez SIM karty a baterka mizela tempem 1 % za hodinu. Tedy výdrž by byla asi čtyři dny.

  Karel Kilián

 • 10. 8. 2019 (10:09)
  Permalink

  Včera se najednou telefon silně zahřál vypla jsem ho a celou hodinu trvalo než zchladl.Mam ho 2 měsíce a byla jsem s ním spokojená.Prosim,co mám dělat,aby se to neopakovalo.Je koupený přes Mall.Dekuji za radu Rendlova

 • 10. 8. 2019 (14:04)
  Permalink

  Dobrý den,

  mohlo se jednat o nějakou aplikaci, která na pozadí vytěžovala procesor. Zkuste telefon znovu zapnout. Pokud se bude znovu přehřívat, doporučil bych provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.
  Pokud nezmizí a bude se projevovat i po továrním resetu, lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. S tou doporučuji obrátit se na servis.

  Karel Kilián

 • 17. 8. 2019 (9:58)
  Permalink

  Dobrý den,baterie u mého mobilu Xiaomi Redmi 6A vydrží den a něco.Je to dost nebo málo.

 • 17. 8. 2019 (14:02)
  Permalink

  @Milan
  Dobrý den,

  těžko říci, když nevím, jak intenzivně telefon využíváte. Může vydržet jen 4 – 5 hodin, když na něm budete hrát hry, nebo budete mít spuštěnou navigaci. Může také vydržet dva dny, pokud s ním skoro nic neděláte. Celkově je ale výdrž delší než den něco, co bych u tohoto telefonu při normálním využití čekal.

  Karel Kilián

 • 7. 9. 2019 (19:44)
  Permalink

  Dobrý den.
  Mám telefon Redmi 6 a jsem sním spokojená. Jen bych potřebovala vědět jaká je ideální velikost paměťové karty (SD karty) 16GB, 32GB nebo i 64GB pro tenhle tým telefonu popřípadě i jakou značku SD karty. Měla jsem tam 16GB Samsung SD kartu a přestala my fungovat a po znovu načtení karty se už ji nepodařilo v telefonu načíst. Nevím jestli by to z novou kartou neudělalo znovu.

 • 9. 9. 2019 (20:08)
  Permalink

  Dobrý den,

  dle oficiální specifikace by telefon měl zvládnout až 256GB paměťovou kartu. To, že karty odcházejí, se prostě stává (hlavně u Kingstonů). Osobně bych doporučil buď Transcend, nebo Samsung.

  Karel Kilián

 • 3. 11. 2019 (13:38)
  Permalink

  Dobry den.
  Prosim Vas, je mozne nejak nastavit casovac fotoaparatu na viac ako 5 sekund?
  Dakujem. Mato

 • 3. 11. 2019 (15:52)
  Permalink

  @Mato
  Dobrý den,

  myslím, že v oficiální aplikaci to nelze. Můžete zkusit alternativní aplikace – například Open Cameru.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.