Další premiéra na obzoru: Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. září

V roce 2016 absolvovala svou premiéru modelová řada Mi Mix, která odstartovala éru telefonů s minimalistickými rámečky a nadprůměrným poměrem obrazovky k čelní ploše. O rok později následoval Mi Mix 2, letos na jaře pak debutoval Mi Mix 2s. V polovině září se prý můžeme těšit na další pokračování v podobě Xiaomi Mi Mix 3.

Informace pochází z uniklého plakátu, na kterém je vyobrazena spodní část obrazovky a datum 15. září. Musíme však podotknout, že nejde o oficiálně potvrzený termín, nicméně s ohledem na skutečnost, že Mi Mix 2 byl představen loni v září a Mi Mix 2s půl roku poté, jeví se jako velmi pravděpodobný.

Další premiéra na obzoru: Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. září
Další premiéra na obzoru: Xiaomi Mi Mix 3 bude představen 15. září

Ze snímku je zřejmé výrazné zmenšení prostoru pod obrazovkou, kam výrobce ve verzi 2s umístil přední fotoaparát. Ten zde s největší pravděpodobností v případě Mi Mix 3 figurovat nebude. Rámečky po stranách jsou pak přibližně stejně široké, jako ten spodní.

Kde bude mít Xiaomi Mi Mix 3 přední foťák?

Obrázek neukazuje horní stranu zařízení, takže je zatím otázkou, kam vlastně výrobce umístí přední fotoaparát. První možností je varianta, kterou můžete znát z telefonu Vivo Nex, kde se přední foťák vysouvá z horní hrany. Dle druhé verze možná Xiaomi skryje tuto komponentu do obrazovky, do které by však v takovém případě musela udělat otvor. Jako velmi nepravděpodobná verze se jeví možnost umístění předního foťáku do dnes již tradičního výřezu v obrazovce.

Telefon Vivo Nex má výsuvný přední foťák
Telefon Vivo Nex má výsuvný přední foťák

Je zřejmé, že „celoobrazovkové“ telefony jsou dnes již nepsaným standardem a minimalistické rámečky nejsou hlavním faktorem, na který lze lákat zákazníky. Můžeme tedy předpokládat, že Xiaomi Mi Mix 3 přijde s inovovaným designem.

Z hlediska hardwaru půjde o vlajkovou loď, jejímž základem bude osmijádrový 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 845, kterému bude sekundovat 6, nebo 8 GB operační paměti. Z hlediska interní paměti můžeme očekávat několik variant – přinejmenším 64, 128, nebo 256 GB.

Takto se prý bude lišit Mi Mix 3 od Mi Mix 2s
Takto se prý bude lišit Mi Mix 3 od Mi Mix 2s

Zařízení bude vyrobeno z kovu a keramiky, na zadní straně můžeme takřka jistě předpokládat přinejmenším duální fotoaparát. Otázkou je umístění snímače otisků prstů, který může být buď tradičně na zadní straně, nebo jako u modelu Mi 8 Explorer Edition v obrazovce.

Zkuste si trochu zafilozofovat a odpovědět na otázku: co čekáte od Xiaomi Mi Mix 3?

Zdroje: xiaomitoday.com, androidheadlines.com, china-review.com.ua.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.