Podívejte se na video z rozbalování Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Na oficiálním YouTube kanále Xiaomi Global Community se v úterý objevilo video rozbalování Xiaomi Mi 8 Explorer Edition – speciální edice vlajkové lodě s průhlednými zády.

Obsah balení

Je vidět, že čínský výrobce věnoval balení tohoto telefonu náležitou pozornost. Vnější krabička je černá, má čtvercový půdorys a je velmi podobná krabici od Xiaomi Mi Mix 2s. Zajímavě působí průhledný obal, který jako by naznačoval, co je hlavním rysem tohoto zařízení.

Samotný telefon je v krabici uložený poněkud atypicky – obrazovkou dolů. Není divu – Xiaomi Mi 8 Explorer Edition si zákazníci budou kupovat především kvůli průhledné zadní straně. Aby nemuseli dychtivě čekat, uvidí ji v balení hned po sejmutí víka.

Telefon je v krabici uložený obrazovkou dolů
Telefon je v krabici uložený obrazovkou dolů

Pod lůžkem s telefonem se nachází čtvercová kartička s citátem generálního ředitele společnosti Xiaomi Lei Juna. Pod ní pak čeká uživatele příslušenství – v první řadě napájecí adaptér černé barvy a červený nabíjecí kabel (s koncovkou USB-C).

V poslední krabičce pak je redukce z USB-C na klasický audio konektor, prostředek na vyjmutím šuplíčku se SIM kartami a milý dárek v podobě odolného TPU obalu, který má samozřejmě průhledná záda, aby nezakryl to nejdůležitější, s čím Mi 8 Explorer Edition přichází.

Vzhled telefonu Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Na přední straně telefonu najdeme velkou obrazovku s úhlopříčkou 6,21″, která zabírá 83,8 % čelní strany. Displej poskytuje rozlišení 1080 x 2248 obrazových bodů, čemuž odpovídá velmi solidní jemnost 402 ppi. U tohoto modelu se výrobce neubránil výřezu obrazovky, do kterého umístil přední fotoaparát (20 Mpx, f/2,0, 0,9µm) a další senzory (okolního světla, přiblížení, ….). Displej je chráněn odolným sklem Gorilla Glass 5.

Obrazovka s úhlopříčkou 6,21 palce
Obrazovka s úhlopříčkou 6,21 palce

Zadní strana je průhledná a je tedy skrze ni vidět do útrob telefonu. O tom, zda jsou součástky pod krytem skutečné, nebo jde jen o „naleštěnou atrapu“, se vedou spory. Jako pravděpodobnější se však jeví varianta, že nejde o reálné komponenty.

Zadní strana je průhledná
Zadní strana je průhledná

Na zádech také najdeme duální fotoaparát s vertikálním uspořádáním. Oba snímače mají rozlišení 12 Mpx, hlavní nabízí světelnost f/1,8, sekundární pak f/2,4. Z fotografické výbavy nesmíme zapomenout zmínit čtyřosou optickou stabilizaci, fázové ostření PDAF a dvojnásobný optický zoom.

Duální fotoaparát s rozlišením 2x12 Mpx
Duální fotoaparát s rozlišením 2×12 Mpx

Na spodní hraně je mřížka hlasitého reproduktoru a nabíjecí konektor USB-C. Při pohledu zepředu na pravé straně je umístěno kolébkové tlačítko pro nastavení hlasitosti a červené tlačítko pro vypnutí/zapnutí. Červená barva se tímto telefonem nenápadně táhne jako Ariadnina nit – najdete ji také na decentním orámování objektivů foťáku či v nabíjecím konektoru.

Na levé straně je situován šuplíček pro dvě SIM. Nejedná se však o hybridní slot, neboť Xiaomi Mi 8 Explorer Edition nepodporuje paměťové karty.

Nechybělo vám při pohledu na zadní stranu něco? Pokud máte dojem, že jste tu neviděli čtečku otisků prstů, dívali jste se správně. Explorer Edition ji má totiž umístěnou v obrazovce. Podle videa se zdá, že funguje pěkně – rychle a spolehlivě.

Explorer Edition má čtečku otisků umístěnou v obrazovce
Explorer Edition má čtečku otisků umístěnou v obrazovce

Video z rozbalování Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

Co říkáte na video z rozbalování Xiaomi Mi 8 Explorer Edition?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.