Telefony Xiaomi Mi 8 dostávají s aktualizací MIUI funkce foťáku z Mi Mix 3

Vlajkové lodě Xiaomi řady Mi 8, tedy jmenovitě Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Pro a Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, dostávají v současnosti aktualizaci MIUI 10. Ta, mimo jiné, přináší některé velice zajímavé funkce fotoaparátu z nedávno představené novinky Mi Mix 3.

Tou první je schopnost natáčení zpomaleného videa při 960 snímcích za sekundu. Výsledný film je tak proti skutečnosti zpomalený asi čtyřicetkrát. To využijete například k natáčení rychle se pohybujících objektů, které pak ve zpomaleném videu působí velmi působivě.

Noční režim z Mi Mix 3

Druhou zásadní novinkou je speciální „noční režim“ (tzv. „night mode“), který dokáže pořizovat lepší snímky za zhoršených světelných podmínek. Čínský výrobce je na tuto funkci obzvláště hrdý a nutno konstatovat, že docela právem. Výsledky totiž skutečně nejsou vůbec špatné!

Xiaomi nabídlo „noční mód“ poprvé v říjnu v telefonu Mi Mix 3 a připojilo se tak k výrobcům, jako jsou Huawei, Google a OnePlus. Noční režim Mi Mix 3 používá pořízení více snímků a další techniky s cílem snížit šum a zlepšit jas.

Telefony Xiaomi Mi 8 dostávají s aktualizací funkce foťáku z Mi Mix 3
Telefony Xiaomi Mi 8 dostávají s aktualizací funkce foťáku z Mi Mix 3

Zprávy o dostupnosti tohoto režimu pro Xiaomi Mi 8 přichází téměř dva měsíce poté, co generální ředitel Xiaomi Lei Jun potvrdil, že značka pracuje na implementaci této technologie z Mi Mix 3 do Mi 8 a Mi Mix 2S.

Stejný hardware, nový software

Možnost nabídnout funkce na telefony řady Mi 8 je dána skutečností, že všechna zařízení používají stejný hardware fotoaparátu. Současně je to i důvod, proč nemohou přijít jako aktualizace pro Xiaomi Mi 8 Lite.

Firmware, přinášející funkce foťáku z Mi Mix 3, nese označení MIUI 10.1.2.0 a již je k dispozici ke stažení. Formou OTA je uvolňován postupně, takže je možné, že si na něj nějaký ten den počkat.

Dodejme, že Xiaomi Mi 8 patří k cenově nejdostupnějším vlajkovým lodím právě končícího roku 2018. Telefon s osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB operační paměti a 64GB interním úložištěm v našem e-shopu pořídíte za pouhých 10 290 Kč.

Využijete noční režim z Xiaomi Mi Mix 3?

Zdroje: mobiltelefon.ru, androidauthority.com.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

16 komentářů: „Telefony Xiaomi Mi 8 dostávají s aktualizací MIUI funkce foťáku z Mi Mix 3

 • 1. 1. 2019 (19:15)
  Permalink

  Mne sa po tej aktualizácii na mi 8icke dosť zhoršil foťák, najmä nočné fotky.a to ho mám len pár dní a fotil v noci výborne,no teraz dosť zle.Ci to má niečo spoločné s aktualizáciou,netuším,som v tomto laik.

 • 1. 1. 2019 (20:36)
  Permalink

  Mne poslednej aktualizácii na mi8 problém pri odomikani čudné preblikuje obrazovka na bielo musím viac krát stlačiť odomknutie Kim sa spamätať je dosť nepríjemné a to hlavne pri primani hovoru

 • 2. 1. 2019 (11:15)
  Permalink

  @Ján
  Dobrý den,

  určitě bych doporučil udělat zálohu a následně reset do továrního nastavení. Většinou se tím podobné problémy vyřeší.

  Karel Kilián

 • 2. 1. 2019 (11:16)
  Permalink

  @Vlado
  Dobrý den,

  už někdo něco podobného psal v Poradně (pokud jste to nebyl Vy). Situaci sleduji, ale zatím kromě tohoto hlášení nic takového nemohu potvrdit, ale ani vyvrátit.

  Karel Kilián

 • 2. 1. 2019 (13:49)
  Permalink

  Hej,to ja som bol.Este raz vďaka za odpoveď.

 • 2. 1. 2019 (21:42)
  Permalink

  Zdravím tak mobil som zálohoval a resetoval do tovarneho a nepomohlo tak stiahol a nainštaloval znovu aktualizaciu 10.1.2.0 PEAMIFI a aj tak obrazovka pri odomikani blika na bielo

 • 3. 1. 2019 (8:26)
  Permalink

  @Ján
  Dobrý den,

  tak pak už asi jen čekat, jestli to nevyřeší nějaký update. Ale zatím jste tu patrně jediný s tímto problémem.

  Karel Kilián

 • 3. 1. 2019 (8:28)
  Permalink

  @Vlado
  Dobrý den,

  v tom případě není zač 🙂 Přeji hezký den.

  Karel Kilián

 • 3. 1. 2019 (10:49)
  Permalink

  Dobry den. Mi mix 2s tuto aktualizaci nedostal? Diky

 • 4. 1. 2019 (7:58)
  Permalink

  @Stavik
  Dobrý den,

  zatím podle všeho ještě ne. Ale měl by ji dostat jako další.

  Karel Kilián

 • 4. 1. 2019 (16:02)
  Permalink

  Dobrý den,
  Uvažuji u vaší společnosti o koupi nové MI 8 Pro, ale nejprve se chci zeptat, zda vaše telefony pochází z originální distribuce pro český trh a nejedná se o žádný tzv. „šedný dovoz“??? Děkuji předem za odpověď

 • 4. 1. 2019 (18:18)
  Permalink

  @František Josef
  Dobrý den,

  jde o originální Xiaomi, mezinárodní verzi určenou pro EU trh. Záruka je klasicky dva roky, takže kdyby se náhodou něco stalo, můžete se na nás obrátit. Samozřejmě v telefonu je čeština (jakož i další jazyky). V případě nespokojenosti můžete zboží do 14 dnů vrátit.

  Karel Kilián

 • 26. 1. 2019 (0:04)
  Permalink

  Dobrý deň, mám Xiomi MI8, zatiaľ sa s ním zoznamujem a potrebovala by som poradiť ako prijímať a posielať mms. Ďakujem

 • 27. 1. 2019 (21:15)
  Permalink

  @Sandra
  Dobrý den,

  v aplikaci Zprávy použijte tlačítko + vedle řádku pro psaní textu. Pak můžete vložit obrázek, video či zvuk. Tím se ze SMS stane MMS.
  Příjem zpráv by měl fungovat v rámci této aplikace bez dalšího nastavení.

  Karel Kilián

 • 28. 1. 2019 (20:07)
  Permalink

  Dobrý večer, áno takto som to skúšala a bohužiaľ nič, nefunguje. Neodošle mi mms. Bola som sa informovať aj v Orange a nebedeli mi pomôcť, že nie som prvá, ktorej nefungujú mms. Len mi povedala, že mám mať zapnuté dáta. No ani tak nič. Preto som písala sem.

 • 29. 1. 2019 (7:46)
  Permalink

  @Sandra
  Dobrý den,

  aha, tak to bude nutné nastavit přístupový bod. Koukněte tady na příspěvek od uživatele carchy.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.