Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 8 dostanou schopnost fotit jako nový Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 2S a Xiaomi Mi 8 získají stejné schopnosti fotoaparátu, jako nedávno představený Xiaomi Mi Mix 3. Xiaomi pracuje na aktualizaci a tvrdí, že ji uvolní co nejdříve. Update je možný, protože všechny tři telefony mají identickou konfiguraci zadního fotoaparátu. Oba modely by tedy nakonec měly fotit jako nový Mi Mix 3.

Zakladatel Xiaomi Lei Jun odhalil, že společnost plánuje přinést technologii fotoaparátu z nejnovějšího Mi Mix 3 do starších Mi 8 a Mi Mix 2S, v příspěvku na čínské sociální síti Weibo.

Foťák Mi Mix 3
Foťák Mi Mix 3

To je pro majitele obou starších modelů nesporně velmi pozitivní zpráva. Obě zařízení jsou vybavena dvěma 12Mpx snímači: zatímco Sony IMX363 zastává roli běžného objektivu, Samsung S5K3M3+ má funkci teleobjektivu. První zprávy naznačují, že nový Mi Mix 3 přinesl významný posun v kvalitě fotek.

Nový Mi Mix 3 fotí prostě skvěle

V den představení zveřejnil renomovaný web DxOMark, zabývající se testy fotoaparátů, hodnocení Xiaomi Mi Mix 3. Telefon získal 103 bodů (108 za fotky a 93 za video) a usadil se tak po bok Samsungu Galaxy Note 9 a HTC U12+. Před nimi zůstaly jen Apple iPhone XS Max se 105 body a Huawei P20 Pro, který žebříčku vévodí se 109 body.

Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 8 dostanou schopnost fotit jako nový Mi Mix 3
Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 8 dostanou schopnost fotit jako nový Mi Mix 3

Jistě není bez zajímavosti, že Xiaomi Mi 8 se stejnou konfigurací získal 99 bodů (105 za fotky a 88 za video) a Mi Mix 2S skončil s výsledkem 97 bodů (101 za fotky a 88 za video). Jednoznačně se ukazuje, jak zásadní roli v kvalitě fotek vedle hardwaru hraje software, protože to je to jediné, čím se od sebe všechny tři telefony liší.

Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 8 dostanou schopnost fotit jako nový Mi Mix 3
Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 8 dostanou schopnost fotit jako nový Mi Mix 3

DxOMark uvádí, že kvalita fotografií Mi Mix 3 byla „jednou z nejlepších ze všech testovaných zařízení“. Odborníci také pochválili výkon v oblasti natáčení videa, přičemž v hodnocení zmínili lepší stabilizaci obrazu, než nabízí Mi 8.

Kdy přijde aktualizace? Brzy!

Vývojáři strávili spoustu času snahou o to, aby Mi Mix 3 poskytoval co nejlepší výsledky za zhoršených světelných podmínek. Novinka přináší „ruční noční režim“ podobný nočnímu režimu z telefonů Huawei. Při prezentaci pak výrobce bez skrupulí srovnával noční snímky pořízené Mi Mix 3 se stejnou scénu vyfocenou Huaweiem P20 Pro.

Lei Jun zatím oficiálně neuvedl přesné datum aktualizace, po které by Mi Mix 2S a Mi 8 měly fotit jako nový Mi Mix 3. Slíbil ale, že to bude co nejdříve. Vzhledem k tomu, že telefony používají stejný hardware fotoaparátu, pravděpodobně nebude trvat příliš dlouho, než Xiaomi začne aktualizovat.

Co říkáte na to, že Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 8 dostanou schopnost fotit jako nový Mi Mix 3?

Zdroj: androidauthority.com.

Roborock S5 Max

2 komentáře: „Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 8 dostanou schopnost fotit jako nový Mi Mix 3

 • 23. 12. 2018 (22:20)
  Permalink

  Zdravím táto aktualizácia uz vyšla?

 • 24. 12. 2018 (13:47)
  Permalink

  Dobrý den,

  je-li mi známo, tak ještě ne.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.