Aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3 přináší aktuální počasí

Koncem minulého týdne vyšla aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3 na verzi 1.8.0.0. Chytrý náramek, představený v květnu tohoto roku, tak po dlouhé době dostal nové funkce v uživatelském rozhraní. Nač se majitelé mohou těšit? To se dozvíte v tomto článku.

Xiaomi Mi Band 3 je jedním z klíčových zařízení čínského výrobce, které mu vydobylo pozici na trhu nositelné elektroniky. Jeho působivé vlastnosti jsme ocenili v recenzi, kde tento produkt zabodoval především výdrží na jedno nabití, dotykovým displejem a podporou textů v notifikacích.

Co přináší aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3?

Nová aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3 vylepšuje zobrazování informací o počasí, což je jedna z největších novinek třetí generace chytrého náramku od Xiaomi. Obsahuje ale i několik dalších vylepšení, jako jsou nové animace (konkrétně je řeč o nové animaci režimu cvičení).

Cílem updatu je zlepšení celkové efektivity a uživatelské zkušenosti. Náramek nyní na své OLED obrazovce přináší informace o aktuální teplotě v místě, které si zvolíte v nastavení. Dosud uměl zobrazovat pouze předpověď na aktuální a dva následující dny.

Aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3 přináší aktuální počasí
Aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3 přináší aktuální počasí

Obrazovka s počasím tedy zobrazuje nejen nejvyšší a nejnižší očekávané teploty, ale také současnou situaci. Jedním pohledem na zápěstí tak zjistíte, zda si při odchodu z domu máte vzít bundu, nebo stačí mikina.

Přehled novinek a změn v nové verzi

Projděme si nyní novinky, které aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3 na verzi 1.8.0.0 přináší, v několika bodech:

Změny:

 • V předpovědi počasí se nově ukazuje aktuální teplota.
 • Doba časového limitu obrazovky je zvýšena na 5 sekund.
 • Změna animace uzamknutí náramku.
 • Změna animace uzamknutí cvičení.
 • Na hlavní obrazovce uvidíte ikonu nočního režimu.
 • Stopky nyní ukazují desetiny sekundy.
 • Výrazně přesnější počítání kroků. Zatímco dříve se pohybovala kolem 70 %, nyní je to bezmála 90 %.

Novinky aktuální verze můžete vidět na následujícím videu.

Jak získat aktualizaci na poslední verzi?

Chcete-li aktualizovat náramek Xiaomi Mi Band 3 na poslední firmware, měli byste mít nejnovější verzi aplikace Mi Fit. Ta by se vám měla aktualizovat automaticky přes Obchod Play, případně si ji můžete stáhnout.

Po aktualizaci stačí spustit program Mi Fit. Pokud je připojen náramek se starší verzí firmwaru, provede aplikace následně jeho aktualizaci. Nestane-li se tak, můžete se pokusit aktualizovat ručně – v sekci Profil přejděte do Nastavení a klepněte na Zkontrolovat aktualizace.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Závěrem doplňme, že Xiaomi Mi Band 3 poměrně zásadně vylepšuje vlastnosti předchozí generace Mi Band 2. Kromě přesnějšího algoritmu počítání kroků nabízí především zobrazování textu notifikací a má zvýšenou odolnost proti vodě. Všechny změny jsme popsali ve článku Xiaomi Mi Band 3 vs Mi Band 2: vyplatí se přejít na novou verzi?

Zbývá dodat, že náramek Xiaomi Mi Band 3 máme v našem e-shopu skladem a jeho aktuální cena je 690 Kč. Objednáte-li si ho do 16:00, budete ho mít následující pracovní den doma.

Co říkáte na novinky, které přináší aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3

Zdroje: gizmochina.com, en.miui.com, reddit.com, mysmartprice.com.

23 komentářů: „Aktualizace pro Xiaomi Mi Band 3 přináší aktuální počasí

 • 1. 11. 2018 (15:12)
  Permalink

  Bohužel verze fw 1.8 nepodporuje neofiko češtinu a ofiko jsem zatím nikde nenašel 🙁 poradíte prosím ? díky

 • 2. 11. 2018 (16:39)
  Permalink

  Dobrý den,

  obávám se, že neporadím. Tak to prostě je, že oficiálně čeština podporována není. A neoficiální musejí vývojáři z řad nadšenců nejprve přeložit, než ji pustí do světa.

  Karel Kilián

 • 28. 12. 2018 (12:30)
  Permalink

  Mam dotaz, koupil jsem si naramek xiaomi mi band 3 a nejak mi pri pohybu hrka nebo pri vybracich vydava divny zvuk jako by v nem neco bylo, proste sterka, nevite jestli to je normalni, nebo jestli se jedna o vadny kus? Diky

 • 28. 12. 2018 (16:12)
  Permalink

  Dobrý den,

  určitě se nejedná o běžný stav. Pokud se to nestalo po nějakém nárazu, určitě náramek reklamujte.

  Karel Kilián

 • 1. 1. 2019 (11:44)
  Permalink

  Ahoj. Je nějaká možnost vrátit se ke stavu před update? Jelikož používám jako hodinky a krokoměr zároveň nelíbí se mi nové nastavení citlivosti. Náramek totiž snímá i při řízení auta nebo vibrace v hromadné dopravě. Tudíž je pro mou potřebu celkem k ničemu. Díky Michal

 • 2. 1. 2019 (11:19)
  Permalink

  @Michal
  Dobrý den,

  citlivost by aktualizace měnit neměla. Pokud ano, asi bych to viděl na reklamaci. Ale ani nikdo další podobné problémy po updatu nehlásí.

  Karel Kilián

 • 2. 1. 2019 (11:21)
  Permalink

  mám v Mi bandu 3 instalován fw 2.2.0.14 a res 2.2.0.14. Tyto dva programy hlásí, že jsou úspešně instalovány ale Mi band3 vyžaduje další aktualizaci. Jaký je další postup? Mi fit je verze 3.5.2 .

 • 3. 1. 2019 (8:29)
  Permalink

  @Tonda
  Dobrý den,

  jak Mi Band hlásí, že vyžaduje další aktualizaci? Na displeji?

  Karel Kilián

 • 4. 1. 2019 (10:53)
  Permalink

  Tonda asi myslí tú malú ikonku s číslom, ktorá sa zobrazuje pri ikone aplikácie. Aspoň Samsungy to tak ukazujú. Po aktualizácii aplikácie na 3.5.6 verziu a náramku na 2.2.0.14 to aj mne začalo zobrazovať. Zatiaľ to ignorujem, na funkčnosť to nemá vplyv. Horšie je, že náramok prestal ukazovať počasie. Stále len hlási, Connect to app to update. Ani po pripojení sa k app, či reštarte telefónu žiadna zmena. Pravdepodobne nejaký bug, s ktorým užívateľ nemôže nič urobiť.

 • 7. 1. 2019 (23:40)
  Permalink

  Tiež mám ten istý problém, z ničoho nič náramok prestal ukazovať počasie, neustále iba hlási, „Connect to app to updat“ ….a to som vyskúšal asi všetko okrem odinštalovania apky.

 • 8. 1. 2019 (9:22)
  Permalink

  @Peter
  Dobrý den,

  v takovém případě doporučuji neváhat a reklamovat.

  Karel Kilián

 • 24. 1. 2019 (19:23)
  Permalink

  Dobrý den, mám problém, že po aktualizaci mi náramek špatně počítá kroky, dříve bylo vše ok, ale teď ujdu např 8km a napíše mi to 3000 kroku/den ?

 • 24. 1. 2019 (22:26)
  Permalink

  @Míša
  Dobrý den,

  zatím nemáme hlášení, že by se objevil nějaký problém tohoto typu. Asi bych vyčkal na další aktualizaci a pokud to bude takto počítat dál, tak bych to viděl na reklamaci. Bude něco se senzorem zrychlení.

  Karel Kilián

 • 4. 2. 2019 (21:37)
  Permalink

  Dobrý den, náramek mám asi měsíc a teď zjišťuji, že měří teda hodně nepřesně.. Když jdu na pásu, tak vím, že za cca 30min vždy ujdu okolo 2.8 až 3km a náramek ukazuje vždy o cca 1.3km méně.. Jsem zklamaná..

 • 5. 2. 2019 (6:45)
  Permalink

  @Martina
  Dobrý den,

  náramek je orientační měřidlo a předpokládám, že problém bude v tom, že při chůzi na pásu člověk hýbe rukama jinak, než při běžné chůzi. A právě pohyb rukou a otřesy jsou hlavním způsobem, jak Mi Band poznává kroky.

  Karel Kilián

 • 25. 2. 2019 (13:35)
  Permalink

  Dobrý den, mám Huawei. Začne se mi stahovat firmware a cca pri 10% se hodinky odpojí a konec. Nějaké rady?
  Už spárování těchto zařízení byl velký problém. Vyřešeno zakázáním nějaké aplikace co to blokovala. Předpokládám, že i na toto by mohla být nějaká finta.

 • 25. 2. 2019 (15:02)
  Permalink

  @Hanka
  Dobrý den,

  jaký přesně je to Huawei? Pokud P8 Lite, tak tam byly tak velé problémy, že to asi ani nejde řešit.

  Karel Kilián

 • 27. 2. 2019 (6:48)
  Permalink

  Dobrý den mam nový náramek, ale počasí mě neukazuje, nemůžu na to přijit jak nastavit, aby počasí ukazovalo. Poradite? Děkuji

 • 27. 2. 2019 (13:36)
  Permalink

  @Hanka
  Dobrý den,

  pokud se Vám počasí neukazuje, je možná v náramku stará verze firmwaru. Mělo by Vám to nabídnout aktualizaci při spuštění aplikace Mi Fit.

  Karel Kilián

 • 6. 3. 2019 (20:15)
  Permalink

  Mám huawei p8 lite a stejný problém jako hanka u firmware. Co s tim?

 • 7. 3. 2019 (7:53)
  Permalink

  @Martina
  Dobrý den,

  bohužel s Huawei P8 Lite jsou problémy a náramek se Vám patrně nepovede zprovoznit. Problém je na straně Huawei – s jakýmkoli jiným mobilem Vám bude fungovat bez problémů.

  Karel Kilián

 • 17. 7. 2019 (15:52)
  Permalink

  Dobrý den, na náramku se mi ukazuje aktuální počasí i předpověď na další 2 dny, ale hodnoty neodpovídají ani jedné ze dvou aplikací (1. orig. a 2. doinstalovaná) na telefonu. Odkud bere náramek info o počasí?
  Aktualizováno ve stejnou dobu (počasí i synchronizace náramku) a rozdíl 5 stupňů C. Hodnoty jsou samozřejmě nastaveny pro stejnou oblast.

  Redmi note 7
  Děkuji za odpověď

 • 17. 7. 2019 (15:54)
  Permalink

  Dobrý den,

  náramek určitě nepřebírá informace ani z aplikace Xiaomi Počasí, ani ze žádné jiné. Má nějaký vlastní zdroj, ale jaký je to web, služba, nebo server výrobce nikde neuvádí.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.